Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Sirotci (koprodukční inscenace divadelního spolku Kašpar a Činoherního studia) je uváděna v prostorách divadelní ubytovny.

Repertoár

Jindřich VI. – 3. díl - William Shakespeare
Premiéra: 30.6.2017. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední díl málo uváděné shakespearovské trilogie. Kdo se nakonec chopí trůnu? Koho čeká smrt a kdo přežije? Závěrečná bitva začíná...
Homo Faber - Max Frisch, Karel František Tománek
Premiéra: 22.4.2017. Překlad románu: Helena Nebelová. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Juliána Kvíčalová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: David Šiktanc.
Divadelní adaptace jednoho z nejvýznamnějších románů 20. století. Život Waltera Fabera, inženýra, který se vždy a za každých okolností řídí „zdravým rozumem“, navždy změní náhodné setkání s mladou ženou...
Lidojedi - Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha
Premiéra: 5.3.2017. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Hororová komedie, jevištní verze úspěšné rozhlasové hry. Martin, Bára a Ondřej pracují v cateringové agentuře „Mlsný Jack“ a pro kšeft udělají cokoli...
inscenace není vhodná pro děti
Pinocchio - Carlo Collodi, Tereza Říhová, Dagmar Haladová
Premiéra: 17.12.2016. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Tereza Říhová, Milan Hodis. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Robin Schenk. Režie: Tereza Říhová.
Příběh o snech a přáních, která se mohou vyplnit, pokud si je opravdu ze srdce přejeme. O tom, že ve světě se člověk nemusí ztratit, pokud neztratí sám sebe. Pinocchio hledá své místo v životě, aby nakonec zjistil, že pravé štěstí je někdy blíže, než si myslíme...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Boj černocha se psy - Bernard-Marie Koltès
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Kateřina Lukešová. Úprava a dramaturgie: Karel František Tománek. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Ivan Acher. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Hra o životě, o lásce a o whisky. Opuštěné místo kdesi v Africe. Během jednoho podvečera a noci se odehraje tajemný příběh, který svede dohromady čtyři lidi. Blíží se bouře, ve vzduchu je cítit vůně podmanivé bungeviley a – smrt.
Pan Bílý, Zrzka a ti druzí - Karel František Tománek
Premiéra: 15.10.2016. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Martin Peřina. Režie: Jiří Trnka.
„Tarantinovská“ gangsterka ostře nabitá touhou po pomstě a extatické lásce. Pan Bílý přichází skoncovat s minulostí, zlikvidovat Zuřivého býka, vůdce Rudochů, potkává však Zrzku z party Odhodlaných. Krvavá jatka se blíží...
Jindřich VI. – 2. díl - William Shakespeare
Premiéra: 28.6.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Druhý díl málo uváděného historického dramatu. Jindřich se žení s krásnou, ale chudou princeznou Markétou. Tímto sňatkem sice Anglie přichází o velkou část francouzského území, ale prakticky končí stoletá válka. Mír je však velmi křehký. Na trůn si totiž brousí zuby vícero šlechticů a každý z nich sleduje své vlastní zájmy a uzavírá zvláštní spojenectví. Udrží Jindřich VI. své královské postavení? A kdo ze šlechticů podlehne intrikám a zemře...?
Děti z Bullerbynu - Astrid Lindgrenová, Vladimír Čepek
Premiéra: 14.5.2016. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Lucie Halgašová. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Filip Nuckolls.
Divadelní podoba populární dětské knihy. „Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta. Bullerbyn otevírá své brány nekonečných příběhů a možností. Nastal čas zase si trochu pohrát a zavzpomínat na bezstarostné a šťastné dětství...“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Lebka z Connemary - Martin McDonagh
Premiéra: 15.4.2016. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Jan Jankovský.
Komedie černější než lak na rakve. A když se štípou rakve, lítaj třísky...
inscenace není vhodná pro děti
Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry, Tomáš Vůjtek  (1:05x)
Premiéra: 19.12.2015. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Výprava: Tereza Volánková, Jan Plouhar, Lenica Rozsnyóová. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Jan Plouhar.
Příběh o tom, že všichni dospělí byli kdysi dětmi, i když většina z nich už na to zapomněla...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Hrůza v Brně - Arnošt Goldflam
Premiéra: 23.10.2015. Dramaturgie: Vladimír Fanta. Scéna: Petr Kolínský. Kostýmy: Andrea Králová. Režie: Zdeněk Jiráský.
Velmi přímočará komedie s mysteriózními prvky, ve které rezonuje jadrný brněnský hantec. Dva policajti, Jaryn a Ruda, putují z Brna do Ameriky a ještě dál. Ve světě, kde politická korektnost je neznámý pojem a inteligent nejhorší nadávka. Ve světě, který má být zničen, aby se mohla zrodit nová nadřazená rasa, a Jaryn s Rudou „to musijó nejak zmáknót, kurňa“...
inscenace není vhodná pro děti
My děti ze stanice ZOO - Kai Hermann, Horst Rieck, Michal Skočovský, Dagmar Haladová
Premiéra: 18.9.2015. Předloha vychází z výpovědi čtrnáctileté Christiane F. (celým jménem Felscherinowové). Dramaturgie: Dagmar Haladová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Kostýmy: Lucie Halgašová. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Dramatizace známého knižního bestselleru o životě patnáctileté Christiany F. Ve dvanácti letech zkusila poprvé hašiš, LSD, krádeže, heroin a stanici ZOO, kde všechno začíná i končí. Berlín je obklopen zdí. Christiana a její přátelé jsou bezradní vůči systému, společnosti a hlavně vůči sobě samým...
inscenace není vhodná pro děti
Jindřich VI. – 1. díl - William Shakespeare  (1:20x)
Premiéra: 26.6.2015. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Možná vůbec první uvedení tohoto historického dramatu v českém divadle. Píše se rok 1423. Zemřel udatný anglický král Jindřich V. a na jeho místo nastupuje teprve devítiměsíční Jindřich VI., což rozpoutává boj o trůn – tedy o poručnictví a moc ve státě. Navíc vrcholí stoletá válka a na stranu Francie se přidává Jana z Arku. Jak dopadne boj o trůny...?
Sirotci - Dennis Kelly  (1:40)
Premiéra: 11.5.2015. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Lenka Bočková. Výprava: Petra Krčmářová. Režie: Filip Nuckolls.
Koprodukční inscenace divadelního spolku Kašpar a Činoherního studia Ústí nad Labem.
Znepokojivá hra pokládající otázky, na které si diváci musí odpovědět sami. Kam až může zajít oddanost rodině? A je dobré do světa, kde se děje tolik násilí, přivádět další děti...?
inscenace není vhodná pro děti Náš tip!
Dva páni z Verony - William Shakespeare  (1:30x)
Premiéra: 23.6.2014. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Režie: Filip Nuckolls.
Pravděpodobně nejstarší Shakespearova komedie. Valentin a Proteus jsou dva nerozluční přátelé, jejichž osudy se rozdělí. První odjíždí z Verony do Milána k císařskému dvoru, druhý zůstává ve Veroně, aby dobyl srdce své vyvolené. Ovšem jejich osudy se velmi brzy protnou a za podivných okolností se ocitne v sázce nejen jejich přátelství...
Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová, Jan Jankovský  (vhodné od 8 let)
Premiéra: 8.12.2013. Překlad knihy: Olga Kühnelová. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Jan Jankovský, Jan Plouhar.
Jevištní podoba známé dětské knížky o loupežnické dcerce, která se naučila lézt na stromy i plavat a byla silnější a mrštnější než leckterý kluk. Poznávala nejen zvířata a život v přírodě, ale pronikla také do světa lesních skřítků. A nakonec se i spřátelila se synem jiného loupežnického hejtmana, úhlavního nepřítele jejího otce...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zkrocení zlé ženy - William Shakespeare  (2:20)
Premiéra: 11.10.2013. Překlad: Břetislav Hodek, Jiří Josek. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna a loutky: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Nejslavnější Shakespearova komedie, jejíž nesmrtelnost tkví v tématu souboje mezi pohlavími, vztahu mezi mužem a ženou. V divadelní manéži se krotí divoký kůň podle alžbětinského zvyku, ve vší krutosti, ale i kráse...
Chudí v Lodži - Steve Sem-Sandberg, Vojtěch Bárta, Jaroslav Achab Haidler  (1:00x)
Premiéra: 17.11.2012. Scéna: Andrej Ďurík. Hudba: Patrik Charvát. Režie: Vojtěch Bárta.
Autorská dramatizace úspěšného švédského románu, jenž v zrcadle silných lidských příběhů reflektuje fungování mechanismu zla, který stavěl na využití struktur a tzv. výdobytků moderní společnosti. Prostý Žid Adam Rzepin nás provede světem propastných dilemat, jež utvářela jeho každodenní život v lodžském ghettu...
Benefice aneb Zachraň svého Afričana - Ingrid Lausund  (2:20)
Premiéra: 4.12.2009. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: kol. Hudba: Patrik Charvát. Režie: Filip Nuckolls.
Netradičně koncipovaná hra upozorňující provokativní humornou formou na celosvětový problém chudoby tzv. Zemí třetího světa.
Klub rváčů - Chuck Palahniuk, Johana Součková  (3:00)
Premiéra: 25.4.2008. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Dramatizace legendárního románu, jehož úspěch dotvrdilo filmové zpracování. Příběh mladého muže odkojeného televizí a opuštěného Bohem, který vede naprosto normální život - má slušnou práci, dobře vydělává, jen trpí nejtěžší formou nespavosti. Jednoho dne se potká s jistým Tylerem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu...
inscenace není vhodná pro děti
Pan Theodor Mundstock - Ladislav Fuks, Jaroslav Achab Haidler  (1:05x)
Premiéra: 23.12.1984. Režie: Jaroslav Achab Haidler.
Slavná románová prvotina Ladislava Fukse v dnes již kultovním jevištním monodramatickém zpracování Jaroslava Achaba Haidlera. Jeden konkrétní osud českého Žida, který byl v době protektorátu válcován osudem a norimberskými zákony, a přesto se nevzpíral, protože na to byl moc slabý...
Ledový hrot - Reto Finger  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 27.2.2016. Překlad: Jana Slouková. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Mariana Kuchařová. Hudba: Vladivojna La Chia. Režie: Barbara Herz. Poslední uvedení: únor 2017.
Mrazivá hra o přikrývání hrobů a hledání lidského tepla. Haně je třicet. Žije s rodiči v zapadákově pod horami. A nádražní bufet má už dva roky zavřeno. Nic zvláštního pro ty, kteří tu stráví jen jeden den. Ale ti ostatní, ti vědí...
Misantrop - Molière  (1:25x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 27.11.2015. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Martin Tvrdý. Scéna a režie: Michal Skočovský. Poslední uvedení: červen 2017.
„Masky, chlast, songy, sex, box, chlebíčky, blití, nuda a hlavně láska – to vše a ještě mnohem víc se odehrává na narozeninové párty, kam přichází (ne)zvaný host Alcest. Alcest miluje Celimenu. Celimena miluje Alcesta, ale je to koketa. On je posedlý upřímností. Ona je posedlá drby. Alcest je v pasti sebe sama. Milovat, nebo nemilovat? Utéct, nebo zůstat? Kdo se vlastně pod Alcestovou maskou skrývá?“
Don Quijote - Miguel de Cervantes  (1:10x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 25.4.2015. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Thomas Zielinski. Poslední uvedení: květen 2017.
Inscenace podle slavného románu o absurdních dobrodružstvích Dona Quijota, jehož notoricky známý boj s větrnými mlýny byl směšný a zároveň zoufalý, což nápadně připomíná situaci ústeckého Činoheráku, kde se stále neví, zda zdánlivě vítězný návrat na domovskou scénu znamená i vítězný boj...
Zámek - Franz Kafka, Vladimír Fanta  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.2.2015. Překlad románu: Vladimír Kafka. Dramaturgie: Vladimír Fanta. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls. Poslední uvedení: rok 2016 (na domovské scéně), leden 2017 (na zájezdě).
Dramatizace románu Franze Kafky, snažící se slavnému dílu dát podobu grotesky, která je v Kafkových textech ukrytá a kterou interpreti často opomíjejí. Cílem inscenace je zbavit spisovatele odéru málo srozumitelného, téměř mystického autora, kterému nemohou do hloubky porozumět ani sami jeho vykladači. Kafka byl především ironik, který velmi přesně vnímal nejen ducha doby, „zeitgeist“, ale i zákruty lidské psychiky, dokázal je vylíčit s krutou přesností a místy i s úšklebkem...
Kopanec - Andres Veiel, Gesine Schmidt  (1:10x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.1.2015. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Lucie Halgašová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Michal Skočovský. Poslední uvedení: květen 2017.
Hra podle skutečné události. Tragédie, která v roce 2002 otřásla celým Německem. Tři mladí náckové, jedna bezbranná oběť a 450 lhostejných vesničanů...
Zeptej se táty - Jan Balabán, Vladimír Čepek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.12.2014. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava a režie: Filip Nuckolls. Poslední uvedení: prosinec 2016.
Dramatizace posledního románu Jana Balabána, který se v něm pokoušel vyrovnat s úmrtím vlastního otce. Příběh o umírání a krásách života, o náročném hledání života, pravdy a opravdovosti.
Kráska z Leenane - Martin McDonagh  (1:35x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.9.2014. Překlad: Lenka Kapsová. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Šperlová. Režie: Filip Nuckolls. Poslední uvedení: duben 2017.
Směsice komedie, melodramatu, hororu a syrové tragédie. Z krásného zapadlého místa chce každý odejít, pokud má tu možnost. Maureen žije v domě se svou matkou, o níž pečuje, kterou vlastně nenávidí, ale zároveň bez ní nemůže žít. Jednoho dne se do jejího života připlete muž, kterého zná celý život, ale přitom ho vlastně vůbec nezná...
inscenace není vhodná pro děti
Do bláta a zase zpět - František Marek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.12.2012. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Štěpánka Tichá, Lucie Šperlová. Hudba: Patrik Charvát. Režie: Vladimír Čepek. Poslední uvedení: duben 2017.
Autorská vánoční pohádka s písničkami pro děti i dospělé. Honza a jeho tři spolužačky chodí do první třídy. Holky jsou nejlepší kamarádky a Honzu nemají rády. Říkají mu „Zelňák“, dělají si z něho legraci a šikanují ho. Jednoho dne však potkají toulavého bezdomovce Járu, ze kterého se vyklube pohádkový dědeček...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 23.6.2017