Divadlo Archa

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence v pokladně divadla lze platit platební kartou divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo poskytuje slevy pro studenty divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Adresa: Na Poříčí 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Náměstí Republiky (výstup Masarykovo nádraží), tram 3-8-14-24, bus 207 Bílá labuť]
Pokladna: po-pá 10-18 (a 2 hodiny před představením)
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu
Začátky: 20.00
Ceny vstupenek:
190-150 Kč
230 Kč Divadlo Vizita
250 Kč Divadlo Vosto5
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Archa je stagionovým divadlem se zaměřením na experimentální divadlo a alternativní hudbu. Také připravuje vlastní projekty (Archa.lab).
  • Vstupenky rezervované přes internet nutno vyzvednout do 7 dnů.
  • Na některá představení vstupenky nejsou místenkami.
  • Ceny vstupenek jsou diferencovány do několika úrovní dle charakteru produkce. Na většinu uváděných produkcí se vztahuje sleva pro členy Archa.klubu.
  • V Divadle Archa pravidelně hostuje Divadlo Husa na provázku Brno či HaDivadlo Brno (cena vstupenky většinou 290 nebo 350 Kč).
  • V Divadle Archa pravidelně vystupuje Divadlo Vizita Jaroslava Duška.
  • Divadlo Archa pravidelně uvádí literárně-hudební kabaret EKG Jaroslava Rudiše, Igora Malijevského a jejich hostů.

Repertoár

Obyčejní lidé - kol.
Premiéra: 22.1.2017. Dramaturgie: Ondřej Hrab. Hudba: Jan Burian. Režie: Jana Svobodová, Wen Hui.
Inscenace vznikla v koprodukci Divadla Archa a Evropského centra pro umění Hellerau v Drážďanech v rámci kulturního projektu Theatron.
Wen Hui, Vladimír Tůma, Jiang Fan, Philipp Schenker, Wen Luyuan, Jan Burian ml., Li Xinmin, Jaroslav Hrdlička, Pavel Kotlík
V době, kdy reprezentanti mnoha zemí v zájmu politického byznysu pohrdají otázkami základních lidských práv, se ptáme: Kdo jsou ti obyčejní lidé, v jejichž jménu své čachry dělají?
Vladimír žije v malém městě nedaleko Prahy. Je mu 73 let. Celý svůj život pracoval jako soustružník a nástrojař. V mládí byl jedním z nejlepších tanečníků rokenrolu v Praze. Každou sobotu večer byl králem tanečních zábav na Václavském náměstí. Tancoval extravagantní "kapitalistický" tanec, dokud někdo nezavolal příslušníky SNB, kteří jej vyvedli ven. Sobotu co v sobotu se opakoval stejný příběh. Nic nemohlo potlačit jeho touhu po svobodném tanci.
Wen se narodila v 60. letech, je tanečnicí a choreografkou. Žije v Pekingu. Po studiích na divadelní akademii se měla stát primabalerínou propagandistického baletu. Mládí prožila v době studentských protestů a velkých nadějí, které se nenaplnily. Tehdy si zachránila život, ale traumatu se dodnes nemůže zbavit. V devadesátých letech založila první nezávislý taneční soubor v Číně Living Dance Studio.
Představení kombinuje principy dokumentárního divadla a tance.
BUSKING UN/LIMITED - Spielraum Kollektiv (Linda Straub, Mathias Straub)  (malý sál)
Premiéra: 4.3.2016. Dramaturgie: Mathias Straub, Linda Straub. Scéna: Mathias Straub, Linda Straub, Michal Horáček. Režie: Linda Straub.
Spielraum Kollektiv přivádí na scénu nejlepší představitele pražského buskingu. Divadelní událost, která vás vtáhne do hry, ve které jde o svobodu, o umění a také o peníze. Jaká je realita, sny i obavy pouličních umělců? Jak fungují nepsaná pravidla ulice?
Kolonizace - nový počátek - Jiří Havelka, Petr Prokop
Premiéra: 1.2.2016. Dramaturgie: Zdeněk Janáček. Výprava: Jan Brejcha, Mikoláš Zika, Gabriela Prochazka, Aneta Železníková. Hudba: Martin Tvrdý. Režie: Jiří Havelka.
Ondřej Bauer, Tomáš Jeřábek, Petr Prokop, Václav Zimmermann; ze záznamu Jiří Havelka
Zážitková sci-fi simulace překračující horizont událostí, hranici gravitace a limity lidského vnímání. Inscenace inspirovaná Archou, evolucí a československými sci-fi komiksy z časopisu ABC. Lidé od nepaměti toužili prozkoumávat daleký vesmír. Co nás k tomu žene? Zvědavost, pokrok, dobrodružství, zvětšování životního prostoru, šíření lidské DNA anebo jen obyčejná lidská pýcha? Kolonizace nových planet je nevyhnutelnou budoucností. Bude ale vesmír kolonizován právě člověkem?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Já jsem tvůj zajíc - Petr Nikl
Premiéra: 5.5.2011.
Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická sonda do času, inspirovaná nafukovacími hračkami autorovy maminky, paní Libuše Niklové. Výlet do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá.
Relax Now! - Linda Petáková-Straub, Mathias Straub  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 7.9.2016. Výprava: Mathias Straub. Hudba: Myko. Poslední uvedení: rok 2016.
Linda Petáková-Straub, Rosalin Hertrich, Zdenka Josefi, Josef Mehling
Inscenace zkoumající každodenní život hlavních měst. Jak se projevuje fenomén spěchu a současné výkonné společnosti na tělech a pohybech jejich obyvatel? Hledáme identitu ve změti informací a neustálých změn, kde jsou vzdálenosti zanedbatelné a cíle čím dál nezřetelnější. Kdo se zastaví prohrál. Nebo je právě to první krok k cíli?...
vadí-nevadí.cz - Jana Svobodová, Philipp Schenker  (1:15x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.2.2014. Dramaturgie: Lonneke van Heugten, Ondřej Hrab, Anna Lengyel. Scéna: Jana Svobodová, Philipp Schenker. Hudba: Michael Romanyshyn, Jan Burian ml., Ted van Leeuwen. Režie: Jana Svobodová. Poslední uvedení: červen 2016.
Projekt, jenž zrcadlí na půdorysu malého města na východě Čech problémy našeho světa i dramata každodenního života. Vadí–nevadí je nevinná dětská hra, kterou jsme snad všichni někdy hráli, trochu jinak. Kdy jsme hrdiny a kdy poraženými v očích našeho okolí? Kdo je silný a kdo je na konci řady? Kdo je srab a kdo je hrdina?...

Sólo pro Lu - Jana Svobodová, Jing Lu  (1:30x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.11.2011. Dramaturgie: Nina Rutová. Hudba: Michal Nejtek. Režie: Jana Svobodová. Poslední uvedení: říjen 2016.
Inscenace o osudu čínské performerky a zpěvačky Allstar Refjúdží Bandu Jing Lu, která již 15 let žije v Praze.
Pérák (Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!) - Jiří Havelka & kol.  (1:40x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.10.2011. Obnovená premiéra: 29.1.2013. Spolupráce na scénáři: Ondřej Cihlář, Zdeněk Janáček, Štefan Titka, Vratislav Šlajer. Dramaturgie: Ondřej Cihlář. Scéna: Jan Bažant, Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: 6polnic, Ondřej Dědeček. Choreografie: Jan Novák, Pavel Mašek. Režie: Jiří Havelka. Poslední uvedení: červen 2016.
Autorská inscenace rozvíjející příběh fiktivní odbojové skupiny, české Ligy výjimečných. Titulním hrdinou je mytický český superhrdina z 2. světové války, který po vzoru komiksových hrdinů díky pérům na nohou hravě přeskakoval pražské ohrady, tramvaje a ulice, aby porazil fašistické okupanty....
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Piškanderdulá. Josefe! - Věra Říčařová, František Vítek  (malá scéna)
Legendární představení světového loutkového divadla. Dětská hra, která se stala divadelní avantgardou. Tradice, která je již třicet let zároveň neustálým experimentem...
Improvizace Divadla Vizita - kol.  (velký sál)
Nespoutané improvizace Jaroslava Duška, Pjéra la Šé´ze, Zdeňka Konopáska a Viktora Zborníka. Už dvacet let se pravidelně dvakrát do měsíce na scéně Archy rozjíždí kolotoče, horské dráhy a tobogány svobodné imaginace. Divadlo Vizita je stálicí programu Divadla Archa. Odehrálo zde bezmála čtyři sta představení a ani jedno z nich nebylo stejné. Vizita je synonymem pro improvizační divadlo, Jaroslav Dušek je jeho mistrem.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 8.2.2017