Divadlo Husa na provázku

poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Adresa: Zelný trh 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 4-9 Zelný trh, 1-2-8-10-12 Hlavní nádraží]
Pokladna: po-pá 10-18
Předprodej: od 1. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Sever jih východ západ - Jiří Pokorný
Strašlivá proměna měšťana v kozla a jeho následná záhuba skrze hrozný pád - Hubert Krejčí
Ceny vstupenek:
380-150 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní pevná tematická řada za 1000 Kč (4 představení + 1 improvizační večer). (Prodej předplatného na další sezonu probíhá obvykle od června do konce září.)
  • Rezervované vstupenky musí být vyzvednuty na pokladně divadla nejpozději 7 dnů před představením.
  • Cena programu: 25 Kč (obvykle sešit s vybranou studií).

Repertoár - velký sál

Dynastie (Lehman Brothers) - Stefano Massini
Premiéra: 3.5.2017. Překlad: Irena Novotná. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Ivan Acher. Režie: Michal Dočekal.
Světově úspěšná italská hra. Fascinující portrét židovské německé rodiny jako skalpel otevírá útroby historie USA a omračujícím způsobem zachycuje dějiny kapitalismu. V roce 1844 přišel do New Yorku s jediným kufrem. Otevřel maličký obchod a po něm přišli do Spojených států ještě jeho dva bratři. Záhy vybudovali byznys, na jehož konci stála čtvrtá největší banka v USA. Její pád v roce 2008 a rekordní bankrot ve výši 200 miliard dolarů spustil celosvětovou hospodářskou krizi, jejíž důsledky na vlastní kůži dodnes cítí lidé po celém světě...
Ubu králem: Svoboda! - Alfred Jarry
Premiéra: 24.2.2017. Překlad: Prokop Voskovec. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Martin Chocholoušek, Martin Ondruš. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Tereza Marečková. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Drzá fraška, nestoudná groteska o prasáckosti života vezdejšího. Vzestup a pád pokrytce, egoisty a nestoudného blba, který je schopen všeho, jen aby dosáhl svého. Jeho životní filozofie je nehorázná, jeho skutky donebevolající...
inscenace není vhodná pro děti
Tango Macabre - Sławomir Mrożek
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Helena Stachová. Úprava: René Lomnice. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Jan Machát. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: David Smečka. Režie: Vladimír Morávek.
Slavné absurdní drama. „Zabít, ale s úsměvem. Nenajdeš špínu. Vše je tak čisté a prázdné a veselé a hravé! Nikde žádný problém přece...“
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů v průběhu představení se na jevišti kouří
Laurel, Hardy a ti druzí - Jiří Jelínek
Premiéra: 1.4.2016. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Matěj Pospíšil. Kostýmy: Monika Jelínková. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek
Autorská inscenace rozkrývající anatomii gagu ze starých filmových grotesek.
Uršula - Rudolf Sloboda, Simona Petrů, Jan Antonín Pitínský
Premiéra: 26.2.2016. Překlad románu: Simona Petrů, Jan Antonín Pitínský. Dramaturgie: Simona Petrů. Výprava: Mona Hafsahl. Hudba: Richard Dvořák a citace. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Adaptace románu o novodobé Faidře, která je sama sobě obhájcem i soudcem. Mladičká Uršula, která zavraždila svého nevěrného manžela, se po odpykání trestu se vrací na svobodu. Svět kolem se tváří jakoby nic, ale ona ví, že v ní se mnohé změnilo. Morálně i materiálně zdecimovaná malá vesnice nemůže bystré a racionální ženě nabídnout rozlet. Uršula se nemůže zbavit tíhy svého zločinu a jako nepokorná kajícnice v sobě nepřestává hledat stopu čehosi čistého, dobrého a nenarušeného, něčeho, co se nazývá Bohem...
Směšná interpretace - Ondřej Novotný  (foyer|2:15)
Premiéra: 18.11.2015. Úprava: René Lomnice. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Hudba: Jiří Hájek. Texty písní: Radomil Matzner. Režie: Vladimír Morávek.
Čtvrtý díl projektu DHNP Smějící se bestie. Poslední uvedení: květen 2017.
Jevištní báseň o životě a díle Milana Kundery pro 11 herců a 2 koně.
v průběhu představení se na jevišti kouří
Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt.) - Jaroslav Hašek, Karel Vaněk, Miroslav Oščatka & kol.  (2:05x)
Premiéra: 6.3.2015. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Milan Nytra. Kostýmy: Stella Šonková. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Druhý díl projektu DHNP Smějící se bestie.
„Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít!“
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Amadeus (tj. Milovaný Bohem) - Peter Shaffer, Miloš Forman, Vladimír Morávek  (2:35)
Premiéra: 14.3.2014. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Svatopluk Sládeček. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Petr Hromádka a citace. Pohybová spolupráce: Leona Qaša Kvasnicová. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
První díl projektu DHNP Géniové a podvodníci.
Amadeus se chová jako z řetězu utržený výrostek a skládá geniální hudbu. Antonio Salieri se prohlašuje za patrona všech průměrných a jeho frustrace ho dožene k zločinu. Do toho zní pořád dokola Requiem a cosi nadpozemského se vznáší vzduchem. Brečet se chce jednomu, kát se a tu a tam i modlit - není už nicméně ke komu. Salieri Boha umlčel...
Náš tip!
Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná! - Karel Čapek, Josef Čapek  (1:40)
Premiéra: 12.4.2013. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Jiří Hájek. Pohybová spolupráce: Rostislav Novák ml.. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Groteskní alegorie lidského pinožení. Komedie s vážnou dohrou, ve které jde o strašlivou rozkoš bytí. Aneb „Kdo u čerta vás nutí, abyste se ztotožňovali s motýly nebo chrobáky, cvrčky či jepicemi?“
recenze -dub-
Lásky jedné plavovlásky - Miloš Forman, Ivan Passer, Jaroslav Papoušek, Vladimír Morávek  (2:50)
Premiéra: 17.11.2007. Obnovená premiéra: 10.6.2012. Dramaturgie: Barbara Vrbová. Scéna: Martin Ondruš. Kostýmy: Eva Morávková. Hudba: Martin Štědroň. Režie: Vladimír Morávek.
Freska o fenoménu šedesátých let na motivy slavného filmu. Těžko říct, je-li víc zábavná, či dojemná... Do malého ospalého městečka přijede vagón záložáků a kapela z Prahy. Andula uvěří, že je vyvolená a Milda si vzpomene na kousek z Romea a Julie, načež se všechno pokazí nejstrašnějším možným způsobem...
První díl projektu Perverze v Čechách.
Kníže Myškin je idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Josef Kovalčuk  (2:30)
Premiéra: 12.1.2004. Dramaturgie: Barbara Vrbová, Petr Oslzlý. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Kamila Polívková, Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Petr Hromádka. Úprava a režie: Vladimír Morávek.
Dramatické pojednání o střetu naivní, snad i nemocné, prosté, bezelstné, bezmezně důvěřivé a čisté duše knížete Myškina se světem plytkých slov a vypočítavých záměrů.
Druhý díl projektu Sto roků kobry.
Babička: Šťastná to žena! - Božena Němcová, Petr Oslzlý, Ivo Krobot  (2:45)
Premiéra: 9.9.1997. Obnovená premiéra: 11.11.2014. Dramaturgie: Petr Oslzlý, Miroslav Oščatka. Scéna: Václav Špale, Ján Zavarský. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková, Alice Lašková. Hudba: Zdeněk Kluka, Jiří Pavlica. Režie: Ivo Krobot.
Znovuuvedení legendární inscenace k příležitosti jubilea Jiřího Pechy. Osobité pojetí klaiscké předlohy Boženy Němcové, obrazy venkovského života jako svérázná fetišistická revue. Rázovité postavy venkovanů a jejich názory, každodenní prostý život na Starém bělidle, kouzelný opar vzpomínek, sladká útěcha pro zmučenou duši. Babička je zpátky...
Rozvzpomínání - Bohumil Hrabal, Petr Oslzlý, Ivo Krobot
Premiéra: 30.4.1985. Obnovená premiéra: 30.4.2010. Dramaturgie: Petr Oslzlý. Scéna: Dušan Ždímal. Kostýmy: Alice Lašková. Hudba: Richard Wagner, Ferenc Liszt. Režie: Ivo Krobot.
Cesta snaživého pikolíka napříč potrhlými dějinami střední Evropy dle slavného Hrabalova románu „Obsluhoval jsem anglického krále“.
Fidlowačka aneb Kde domov můj? - Josef Kajetán Tyl, Ladislav Smoljak, Hubert Krejčí, Egon Tobiáš, Anna Petrželková & kol.  (2:15) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 29.5.2015. Dramaturgie: Lucie Němečková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Lucie Labajová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Anna Petrželková.
První díl projektu DHNP Smějící se bestie. Poslední uvedení: duben 2017.
I kdyby se jednou na všechna Tylova díla zapomnělo, na hru Fidlovačka Češi nikdy nezapomenou. A to především díky Škroupově písni „Kde domov můj“, ze které se později se stala státní hymna. Zatímco hymny ostatních národů mají bojovný ráz, ta naše česká je jiná. Je otázkou. Tajemstvím. Zamyšlením. Co vypovídá o české mentalitě? O naší národní hrdosti? O naší xenofobii? O tom být Čechem v 21. století? Na to s humorným nadhledem a patřičnou komediantskou drzostí, ale i upřímnou snahou dobrat se skutečné podstaty věcí v inscenaci odpovídají: Josef Kajetán Tyl, Ladislav Smoljak, Hubert Krejčí a Egon Tobiáš.
Leoš aneb Tvá nejvěrnější - Milan Uhde, Miloš Štědroň  (3:00) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.11.2011. Obnovená premiéra: 29.4.2016. Dramaturgie: Miroslav Oščatka. Scéna: Ladislav Vlna. Kostýmy: Eva Morávková. Hudba: Miloš Štědroň. Choreografie: Ladislava Košíková. Úprava a režie: Vladimír Morávek. Poslední uvedení: leden 2017.
Provázkovské sešity poměrně směšných lásek o podivuhodném životě a fascinujícím díle geniálního hudebního skladatele Leoše Janáčka.
v průběhu představení se na jevišti kouří recenze -dub-

ARCHIV INSCENACÍ

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 1.5.2017