Divadlo Letí

Sibylle Berg

A pak přišla Mirna

Premiéra: 3.2.2017. Překlad: Helena Eliášová. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Anna Brotánková. Režie: Adam Svozil.
1:15x


Hra německo-švýcarské autorky, která s nevybíravým humorem sobě vlastním ve hře ukazuje, co se stane, když se z dvacetiletých rebelek stanou třicátnice. Všechno, za co bojovaly, občanská angažovanost, nenormativní postavení ženy ve společnosti, alternativní genderové a rodinné vzorce, najednou tak nějak postrádají smysl. Notabene když to něco s růžovým batůžkem na zádech, co jim říká „matko“, se dokáže s tak povědomou razancí vymezit vůči předchozí generaci...
Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Jan Pařízek 70 %
Helena Grégrová 70 %
Termíny představení
11.4. (Út) 20:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[VILA Štvanice]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 20.2.2017, počet hodnocení: 2691)
přínosný / zajímavý komentář
Dramaturgyni M. Špalové a režisérovi A. Svozilovi se podařilo poměrně složitý text s autorsky svébytnou strukturou zpracovat pro širší diváckou obec, čímž však nedošlo k jeho zjednodušení a navíc ani neztratil nic na své výpovědní hodnotě. Výsledku jistě napomohla i prostě řešená scéna a typově přesné obsazení N. Drabiščákové a K. Dvořákové do rolí matky a dcery (i když by možná neškodilo, kdyby N. Drabiščáková trochu ubrala na chvílemi přehrávaném expresivním projevu). Lze doporučit divákům, jimž poetika Divadla Letí není cizí.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 15.2.2017, počet hodnocení: 631)
přínosný / zajímavý komentář
Emotivní, trefné, vtipné a správně reflektující. Věřím, že hru asi nejvíce ocení matky či dcery, nicméně myslím, že dokáže dobře zasáhnout všechny jimž táhne pomalu na 40. Moc pěkně znázorněná konfrontace dvou generací, dvou světů, mladické sny a odvážné plány vs. rodičovská realita středního věku. To vše v kompaktním balení s funkční nenáročnou scénou, povedenými a vyrovnanými hereckými výkony, které dokáží zaujmout a udržet pozornost. Další zajímavý kousek z dílny Letí co stojí za návštěvu. 75%
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 3.2.2017, počet hodnocení: 1201)
přínosný / zajímavý komentář
Tenhle provokativně apelativní, místy sžíravě ironicky humorný ženský rejdovák, přiměřeně balancující na hraně zdánlivé banálnosti a až neúprosné fatálnosti generačního kolotoče, mě oslovil a bavil. Kdybyste chtěli slyšet jedno jméno, nemůžu neříct dvě: Natália Drabiščáková a Kateřina Dvořáková. Bumerangově nás pronásledující reflektivní ozvěna: 'Takové jsme toužily být x takové jsme?! Takové sníme být x takové budeme?!' ..a teď ty limitující společenské kontexty do toho..! ;)
Hodnocení uživatelů:
Tomkom 90 %
(zadáno: 5.3.2017, počet hodnocení: 70)
Matouš Hájek 80 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 53)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.