Divadlo Na Fidlovačce

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Adresa - Divadlo Na Fidlovačce: Křesomyslova 625, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[tram 6-7-18-24 Divadlo Na Fidlovačce]
Adresa - Komorní Fidlovačka: Boleslavova 13, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[tram 6-11-18, bus 193 Nám. bratří Synků]
Pokladna: po-pá 10-19.30, so 14-18
plán hlediště
Předprodej: od 10. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.30
Připravuje se:
Mezi nebem a zemí - Pam Valentinová
Ceny vstupenek:
599-359 Kč (muzikál)
439-329 Kč (činohra)
459-249 Kč (Komorní Fidlovačka)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa 3. - 9. řada.
  • Klub přátel Divadla Na Fidlovačce: Za manipulační poplatek 100 Kč získáte slevu na vstupenky ve výši 50 Kč, možnost 50% slevy vždy na II. premiéru nové inscenace, resp. další vyhlášené termíny, přednostní předprodej, pozvánky na významné akce DNF apod. Platnost karty je na kalendářní rok. Přihlášky k dispozici na webu DNF nebo u pokladny divadla.
  • DNF nabízí slevu pro skupiny ve výši 10 % (při objednávce nad deset vstupenek na jedno představení).
  • Na odpolední představení inscenace Babička získáte při koupi jedné vstupenky za plnou cenu, druhou dětskou za zvýhodněnou cenu 170 Kč.
  • Večerní pokladna Komorní Fidlovačky je otevřena jen hodinu před představením. Vstupenky na představení komorní scény jsou v předprodeji v hlavní pokladně DNF.
  • Cena programu: 28 Kč (sešit s fotografiemi a vybranou studií).

Repertoár - Divadlo Na Fidlovačce

Sugar (Někdo to rád horké) - libreto: Peter Stone; hudba: Jule Styne; texty písní: Bob Merrill  (2:50)
Premiéra: 27.4.2017. Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Hudební spolupráce: Ondřej Brousek, František Šterbák. Choreografie: Jan Bursa. Režie: Radek Balaš.
Světoznámý muzikál podle scénáře legendárního filmu. Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku, kteří jsou nuceni si v převleku za dívky hrát s gangstery na schovávanou...
Sen noci svatojánské - William Shakespeare  (2:50)
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Hudba: Darek Král. Choreografie: Zuzana Kábrtová-Havrlantová. Režie: Kateřina Dušková.
Proslulá komedie. Kouzelný příběh, odehrávající se o májových svátcích, by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců, král Theseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv…
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Famílie - Joe DiPietro  (2:15)
Premiéra: 15.9.2016. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Šárka Hejnová. Režie: Juraj Herz.
Komedie přibližující vztah dvou odlišných generací, která s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany. Když se Nickovi rodiče odstěhují na druhý konec Spojených států, zůstává svobodný mladík pod bedlivým dohledem svých babiček a dědečků z matčiny i otcovy strany. Každou neděli je k nim pozván na oběd. A protože jsou jeho prarodiče italského původu, vyznačují se tyto rodinné sešlosti, kromě skvělého jídla i příliš živou atmosférou. Nick se chystá oznámit fantastickou novinku, že dostal pracovní nabídku, po které tolik toužil. Nickovo povýšení má ale jednu podmínku, která u rodinného oběda vyvolá velké pozdvižení a spustí lavinu dalších událostí...
Náš tip!
Magor - Larry Shue  (2:40)
Premiéra: 22.4.2016. Překlad: Adéla Šotolová, Jan Šotola. Dramaturgie: Petr Vydra, Adéla Šotolová. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Brilantní komedie s dokonale vystavěnou situační komikou. Mladý a nadějný architekt Willum často vyprávěl svým přátelům o dluhu, který musí splatit jistému Rickovi, bývalému vojákovi, kterého nikdy nepotkal, ale který mu zachránil život poté, co byl vážně zraněn ve Vietnamu. Willum má velkou radost, když se Rick nečekaně objeví v jeho bytě v den oslavy jeho třicátých čtvrtých narozenin. Tato radost ovšem brzy vyprchá, když začne být jasné, že Rick je příšerný „magor“, nemožný hulvát beze špetky sociální inteligence a taktu a ještě ke všemu ne a ne odjet...
Dohazovačka - Thornton Wilder  (2:45)
Premiéra: 12.3.2015. Překlad: Milan Lukeš. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Jaroslav Máčal. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Zdeněk Dušek.
Komedie, která se stala předlohou pro slavný muzikál „Hello, Dolly!“. Je třeba milovat život, abychom jej mohli žít, a je třeba život žít, abychom jej mohli milovat. Nejen titulní postava Dolly Leviová, ale i mnohé další postavy se rozhodnou, že po letech dřiny a odříkání si přeci mohou dovolit trochu si užívat. Nebojí se riskovat a vyrážejí dobrodružství vstříc. Jen tak mohou v životě objevit něco nového...
Eva tropí hlouposti - Fan Vavřincová, Pavel Šimák, Petr Vydra  (2:10)
Premiéra: 27.2.2014. Dramaturgie: Petr Vydra. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Blanka Tesařová. Hudební spolupráce: Pavel Šimák, Jan Kluka. Režie: Pavel Šimák.
Crazy komedie podle známého románu a nezapomenutelného filmu. Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Až naprší a uschne - Noël Coward  (2:00)
Premiéra: 31.10.2013. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Petr Mandel. Režie: Jana Kališová.
Komedie, plná fraškovitých scén a lahodící sluchu vtipnou konverzací. V idylickém prostředí letního sídla slavné herečky na anglickém venkově roku 1920 se setkává výstřední, bohémská rodina a její rozmarní hosté, kteří se stávají snadnou kořistí milostných hrátek. K ránu okouzlení vystřízliví, hosté prchají nazpátek do Londýna a herečka se vrací na jeviště...
Babička - Božena Němcová, Jan Jirků  (2:35)
Premiéra: 21.3.2013. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy a loutky: Andrea Králová. Hudba: Marek Doubrava. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Jan Jirků.
Klasická česká předloha v nové dramatizaci, jejímž ústředním motivem je několik příběhů osudové lásky, ať už se jedná o lásku tragickou, nenaplněnou nebo se šťastným koncem. Zábavný, dojemný i dramatický příběh plný fascinujících lidských osudů, který komplexně zachycuje koloběh života na pozadí pozoruhodných historických událostí.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ Náš tip!
Techtle mechtle - Derek Benfield  (1:50)
Premiéra: 1.3.2012. Překlad: Jiří Fisher. Dramaturgie: Helena Šimáčková. Výprava: Jan Dušek. Režie: Tomáš Töpfer.
„Prožijte pohádkový víkend ve Ztraceném ráji!“ Takhle zněl inzerát v jednom farním časopise, který zlákal do osamělého hotýlku dokonce dvě dvojice. Protože přijely inkognito, pánové tu vystupují pod krycím jménem Smith a přítomné dámy pochopitelně nejsou jejich legitimní manželky! Z této výchozí situace se odvíjí komediální děj, jehož „dirigentem“ je tamní recepční...
Jeptišky - Dan Goggin  (2:20)
Premiéra: 11.11.2010. Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Výprava: Lucie Loosová. Choreografie: Hana Číčelová. Režie: Lumír Olšovský.
Muzikálová komedie se svérázným „klášterním“ humorem. Co všechno se může stát, když si řádové sestry uvaří k smrti dobrou polévku?
Rok na vsi - Alois Mrštík, Vilém Mrštík, Miroslav Krobot  (2:45) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 6.11.2014. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Scéna: Jaroslav Čermák. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Pavel Šimák. Poslední uvedení: rok 2016.
Slavná románová kronika bratří Mrštíků v mistrné dramatizaci Miroslava Krobota. Působivá mozaika lidských osudů ve vsi Habrůvka, kde obyvatelé na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají svoje komické, dojemné i kruté osudy. Když do harmonie přírodního koloběhu vstupují lidské vášně, slabosti a touhy, mění se malá poklidná vesnička na dějiště velkého dramatu lásky a zrady, ale i naděje na odpuštění...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Nerušit, prosím - Ray Cooney  (2:30) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 13.3.2008. Překlad: Břetislav Hodek. Dramaturgie: Helena Šimáčková. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Tomáš Töpfer. Poslední uvedení: prosinec 2016.
Známá anglická komedie. Pověstný záletník Richard Willey zastává funkci ministra a poslance. Jednoho krásného dne se rozhodne, že únavné noční zasedání Dolní sněmovny vymění za přísně tajné dostaveníčko s půvabnou Jane - ta je ovšem sekretářkou opozice a navíc má velice žárlivého manžela...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 28.4.2017