Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
65 %
Divadlo Na Fidlovačce
Esther Vilarová
Čaj u královny
Premiéra: 18.10.2007. Překlad: Vladimír Tomeš. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Sylva Zimula-Hanáková. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Juraj Deák.
Hra, která s vtipem a elegancí líčí poslední chvíle života nevyzpytatelné královny Alžběty. Ta si pozve společnost coby diváky svého velkolepého „odchodu ze scény“. Mezi diváky se krčí i Shakespeare, jenž zjistí, jak Alžběta je zdatná dramatička vlastního života.
inscenace se dočasně neuvádí
Hodnocení redakce:
(zadáno: 26.12.2011, počet hodnocení: 532)
přínosný / zajímavý komentář
Michal Novák 40 %Problémem této inscenace je, že už dramaturgie měla rozpoznat, jak je ta hra pro provedení na jevišti špatná, a nesázet na to, že monologické a neustále vysvětlující (a silně zidealizované) kličky textu Eliška Balzerová povýší na velké divadlo.
Hodnocení uživatelů:
(zadáno: 13.7.2011, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Atribut 30 %nuda, blbě zrežírované a zahrané. příliš afektované elišce balzerové šlo věřit jen chvílemi, zuzana vejvodová dost mimo.
(zadáno: 5.2.2011, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Qtina 90 %Představení mě velmi oslovilo. Výborné repliky. Rozhodně to má duši a zároveň inteligentní humor. Určitě jedno z nejlepších představení tohoto divadla.
(počet hodnocení: 156)
přínosný / zajímavý komentář
Jenda.matousek 30 %ztělesněná nuda! hra je úplně strašná, notně idealizovaná, úplně o ničem, plná rádoby angl. černého humoru a hlášek proložených rádoby filozofováním o smrti. ještěže sedačky vedle nás byly volné, takže jsem si mohl v 2. půlce na 20 minut lehnout, protože to už se fakt nedalo vydržet a většina diváků si přála, aby Alžběta už konečně chcípla a neotravovala. jinak E. Balzerová asi neumí zahrát špatně, bohužel ale nemá co hrát, ostatní herci ovšem totálně děsní, své postavy vykreslili jen jako karikatury (ne že by byly o moc lépe napsané), režie neinvenční. pochválit se dá jen kostým Alžběty a hudba. rozhodně nedoporučuji!
(počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Julietta 90 %Moc vtipné, působivé, nádherná hudba, a zajímavý recept královny Alžběty na neutuchající radost ze života :-)
(počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Jirkan 80 %Výborný výkon (a maska) Alžběty I. Závěrečná scéna je hodně dojemná.





