Divadlo Na Fidlovačce [Komorní Fidlovačka]

Dermot Canavan

Třetí prst na levé ruce

Premiéra: 16.3.2017. Překlad: Jan Šotola, Adéla Šotolová. Dramaturgie: Adéla Šotolová. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.


Hořkosladké drama o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění. Dvě sestry, Niamh a Grace k sobě měly kdysi velmi blízko. Když se setkávají nad krabicí fotografií z dětství a dospívání, dávno zasuté vzpomínky znovu ožívají. Postupně rozkrývají svůj komplikovaný vztah s autoritativním otcem, citlivé období se svoji milovanou maminkou, i to, proč se jejich cesty na čas rozešly. Přestože jsou jejich vzpomínky chvílemi bolestné, neopouští je svérázný smysl pro humor. A navíc, ať se děje cokoliv, existuje něco, co jim vždycky dává svobodu i na všechno zapomenout: tanec...
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 1201)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Jen zdánlivě banální příběh jedné irské rodiny převyprávěný dvěma sestrami. Ha! Nenechme se zmást a překonejme skrze konfrontační plejádu vzpomínek nejen úskalí jejich v úvodu nastíněné vzájemné vztahové bariéry. Ona se totiž postupným odkrýváním souvislostí nakonec ukáže být též mostem ne pouze mezi nimi, ale i mezi hledištěm a jevištěm. Obdivuhodná herecká partneřina obou protagonistek a citlivá režie zdařile podporují vše jímavé, co hra nabízí. V první části mně i regulérní slza dojetí ukápla, v té druhé bych si, býti dramaturgem, lehce zaškrtala. Toť výtka jediná. Radím neminout!
Hodnocení uživatelů:
Divadelnik 90 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 99)
Koeman2 100 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení, po jehož skončení jedno oko nezůstalo suché. Výkony obou hereček (Martina Randová a Iva Pazderková) byly naprosto strhující. Vzpomínání nad rodinnými fotkami, (ne)vyjasněný vztah obou sester mezi sebou, ale i ve vztahu k rodičům. Jednoduché, přitom tak strhující. Bravo, Komorní Fidlovačko.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.