Divadlo Na Jezerce

Timur Vermes, Matěj Balcar

Už je tady zas!

Premiéra: 16.3.2017. Překlad románu: Michaela Škultéty. Scéna: Jan Balcar. Kostýmy: Lucie Halgašová. Režie: Matěj Balcar.


Adaptace stejnojmenného bestselleru. Tragikomedie, která si brilantně pohrává s představou, co by bylo, kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale třeba jen usnul...
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
72 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 1210)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Velmi trefný satirický šleh, jehož razanci umocňuje humor, který přesně a bez skrupulí pojmenovává naši stále nemocnější současnost a důsledně pracuje s pointami, z nichž mrazí. Adolf Hitler jako "deus ex machina" - bizarní, ale také až hrozivě účinná facka... Nelze nevyzdvihnout výbornou hereckou práci Ondřeje Kavana a fakt, že se mu po celou dobu inscenace daří udržet optimální punc civilní autenticity, prostý jakékoli zjednodušující karikatury. Svou postavu a diváky tak dovede ke katarzi finálního sdělení, či ke značně nelichotivé, ale potřebné terapii citelným šokem. Jauvajs!
Hodnocení uživatelů:
Antioch 80 %
(zadáno: 6.4.2017, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 6.4.2017
Hanichka 80 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 16)
Inka1305 80 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
První část spíše zábavná, na konci spíš mrazí jak je to aktuální. Kavan výbornej, rozhovor s Drtinovou nejlepší
Emma Mývalová 40 %
(zadáno: 15.3.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Hitlera vylíčeného jako gentlemana nenajdete v Peroutkově Přítomnosti, nýbrž v představení Na Jezerce. A světe div se, nejvíce empatie projevuje potomkům přeživších holocaustu. Ondřej Kavan Hitlera sice připomíná vizáží, nepochytil však jeho gesta ani dikci. Zachránil ho však scénář, neboť ostatní postavy většinu svého času na jevišti chválí hlavního protagonistu, jak skvěle vůdce imituje. Přitom jim uniká, že jde o Hitlera samotného. Zde tkví hlavní zápletka. V představení na Jezerce se však vůbec neobtěžovali s jejím rozplétáním. Zasmála jsem se alespoň u reportáže s Drtinovou.
Bernardblack 80 %
(zadáno: 14.3.2017, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
75%
"Všechno nebylo jenom špatné"...aneb satira nastavující zrcadlo naší pokřivené společnosti(lepší než film a šlapající knížce na stránky:)jo a Drtinová to dobře drtí:)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.