Divadlo Perštýn

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku  DS Nová Generace
STRÁNKA SE PŘIPRAVUJE
Adresa: Na Perštýně 6, Praha 1 (vchod z Martinské ulice) [zobrazit na mapě]
[metro B Národní třída, tram 2-9-18-22]
Pokladna: 1 hodinu před začátkem představení
Začátky: 19.00
Ceny vstupenek:
190 Kč
ředitel:
Vlastimil Fridrich
umělecké vedení:
Filip Müller

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Rezervace vstupenek též na e-mailu divadloperstyn@gmail.com.

Repertoár

Nevyléčitelní - Christopher Durang  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.2.2015. Překlad: Helena Synková, Lubomír Synek. Režie: Dana Bartůňková.
Jemná bláznivá komedie o seznamování z prostředí neobvyklých mezilidských vztahů. Dva mladí lidé, novinářka Prudence a právník Bruce se snaží pod vlivem svých psychiatrů udělat radikální obrat ve svém životě. Zápletka rozehrává řadu bizarních situací, v nichž autor humorně odhaluje nemoci moderní společnosti a také schizofrenii jejich léčitelů...
Tajemství staré bambitky - Evžen Gogela  (0:50x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 30.11.2014. Scéna: Barbora Bímová, Lenka Pavlíková. Kostýmy: Jana Čurdová. Hudba: Lumír Hrma. Režie: Anna Jiřina Daňhelová.
Rodinná pohádka pro děti o odpovědnosti, lásce a chamtivosti, u které se díky spoustě odkazů na nešvary dnešní doby nebudou nudit ani dospělí. Živit se poctivě holt vyžaduje velkou dávku odvahy. Pohádka pro děti od dětí...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
5 za jednu - Enrico Luttmann  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 7.11.2014. Dramaturgie: Martin Hejný. Překlad: Šárka Hurbánková. Scéna: Dušan Müller, Vanda Chaloupková. Kostýmy: Tereza Bílková. Režie: Filip Müller.
Feministická úsměvná komedie nejen pro ženy. Anna se po rozvodu přestěhovala do jiného města. Aby začala nový život, poradí jí její psycholožka pozvat ženy z nového domu na čaj a popovídat si o problémech, které je trápí. Pouze čtyři osamělé ženy ji nepovažují za blázna a přijmou pozvání: Maria, Jenny (jejíž pravé jméno je Giovanna), Rosa a Erminia. Po prvních trapných chvílích si začínají navzájem svěřovat své životní zkušenosti a pomalu se odhaluje jejich rozdílný charakter. Jen Maria tiše sedí a občas prohodí nějakou záhadnou větu, jejíž smysl zná jen ona. Skrývá něco?
Interview - Filip Müller  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 10.5.2014. Dramaturgie: Martin Hejný. Výprava: Dušan Müller, Jana Čurdová. Choreografie: Michaela Prchalová. Režie: Filip Müller.
Autorská psychologická tragikomedie, která je postavena na základech kritiky dnešního uměleckého světa a člověka jako takového. Pětadvacetiletý sobecký požitkář Alexandr Ferl je úspěšným spisovatelem a režisérem až do chvíle, kdy k němu po jeho další úspěšné premiéře přijde neznámý reportér, který s ním začne dělat interview.
Petr a Lucie - Romain Rolland, Filip Müller  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Překlad: Jaroslav Zaorálek. Dramaturgie: Martina Macková. Scéna: Dušan Müller. Kostýmy: Anna Fialová. Režie: Filip Müller.
Dramatizace známé křehké milostné novely, v níž je cit konfrontován s hrůzami války. Jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení...
Dokonalá svatba - Robin Hawdon  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Překlad: Jan Šotkovský. Scéna: Dušan Müller. Kostýmy: Anna Fialová. Dramaturgie a režie: Filip Müller.
Úspěšná současná situační komedie. Na tuhle svatbu jen tak nezapomenete. V den svatby se ženich probudí v posteli ve svatebním apartmá se zcela neznámou dívkou a kolotoč začíná...
Postel aneb život není pro děti - Filip Müller  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Režie: Filip Müller.
Příběh o přátelství, lásce, víře a dvou odlišných povahách, které svedl dohromady společný osud...
Pan Polštář - Martin McDonagh  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Překlad: Ondřej Sokol. Dramaturgie: Tereza Vítů, Ladislav Karpianus. Výprava: Tereza Vítů. Režie: Tereza Karpianus. Poslední uvedení: rok 2016.
Násilná a ironická hra s překvapivým dějem, která vstupuje do prostředí krutých pohádek a mýtů. Autor krutých a krvavých pohádek Katurian K. Katurian je v této hře podroben krutému policejnímu výslechu, jeho bratr Michal je podroben krutému svrbění zadku, oba dohromady jsou podrobeni drsnému setkání pohádek s realitou a nutnosti pátrat po tom, co je, a jestli vůbec existuje, šťastný život.
inscenace není vhodná pro děti recenze -hr-

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.4.2017