Divadlo Polárka

divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo.
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Tučkova 34, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Nerudova, bus 32 Zahradníkova]
Pokladna: čt 16.30-18.30 (vstupenky lze dále rezervovat telefonicky či mailem)
Začátky: 19.00 (večerní představení), 15.30 (víkendová představení)
Připravuje se:
Cirkus Unikum - Jiří Jelínek (únor)
Od maličkých k velikým - Zoja Mikotová (únor, malá scéna)
Naše třída - Tadeusz Słobodzianek (duben)
Malá čarodějnice a tma - Ottfried Preussler, Anna Duchaňová (duben, malá scéna)
Deník Anny Frankové (červen)
Ceny vstupenek:
100-80 Kč
90 Kč malá scéna
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní volné za 350 Kč s kreditem pěti vstupenek. Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.

Repertoár

Jak dělá ryba? - kol.  (malá scéna | vhodné pro děti do tří let)
Premiéra: 14.1.2017. Scéna: Jitka Fleislebr. Hudba: Adam Hlavatý, Gabriela Krečmerová. Režie: Gabriela Krečmerová.
Představení, ve kterém se děti spolu s rodiči vypraví pod hladinu moře, aby si pohladily mořského ježka, popovídaly s rybami, seznámily se s nejrůznějšími materiály a objevovaly všemi svými smysly podmořský svět. Inscenace je založena na interakci jak mezi herci a dětmi, tak mezi dětmi a rodiči. Podstatnou roli hraje práce s hudbou a rytmem. Herci využívají prvky acro jógy a techniku body-mind centering, která u dětí cíleně rozvíjí pohyb.
Polárka nad Betlémem - Alžběta Michalová
Premiéra: 10.12.2016. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Režie: Jan Cimr.
Vánoční příběh plný písniček o tom, co doopravdy znamenají Vánoce. O tom, jak důležité je být spolu.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Škola Malého stromu - Forrest Carter  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 19.11.2016. Režie: Jan Kačena.
Divadelní encyklopedie věčných lovišť podle novely o chlapci vychovávaném indiány kmene Čerokí, který poznává současný svět skrze starou moudrost.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Klapzubova jedenáctka - Eduard Bass, Lukáš Votava  (vhodné od 7 let)
Premiéra: 12.11.2016. Dramaturgie: Lukáš Votava. Scéna: Zdeněk Eliáš. Hudba: Ladislav Mrlík. Režie: Konrád Popel.
Divadelně-sportovní dokument podle předlohy E. Basse o legendárním fotbalovém týmu jedenácti bratří, kteří dobyli svět, a také o tom, že fotbal není jenom o slávě a o penězích, o drahých dresech a značkových kopačkách, ale hlavně o radosti ze hry, fair-play a souznění na hřišti.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Bratři Lví srdce - Astrid Lindgrenová, Vladimír Čepek, Alžběta Michalová
Premiéra: 11.6.2016. Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Alžběta Michalová. Výprava: Anežka Konečná. Hudba: David Lomič. Texty písní: Astrid Lindgrenová, David Lomič. Režie: Jan Cimr.
Pohádka pro děti i dospělé, která rozkrývá dětsky přístupným způsobem náročná témata, ale také ukazuje, co je v životě důležité, čeho je dobré se bát a proti čemu bojovat. A co je třeba jen zažít, protože nad tím člověk (ať už je dítětem nebo starcem) nemá vládu. Jonatán a Suchárek jsou bratři, stateční bratři, stateční jako lvi. Jeden druhému jsou oporou a radostí v životě, a jeden pro druhého dokážou i zemřít – doslova. Ze světa lidí odchází do Nangialy, kde je čeká velký úkol: zachránit Třešňové údolí od zlého tyrana Tengila...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Čaroděj ze země OZ - Lyman Frank Baum, Pavel Trtílek
Premiéra: 16.4.2016. Překlad předlohy: Monika Vosková. Dramaturgie a texty písní: Pavel Trtílek. Výprava: Lucie Labajová, Katarína Kováčiková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Sopuch.
Adaptace známé pohádky. Jednoho dne se přežene nad Kansasem tornádo a odnese Dorotku i s domkem, ve kterém žila s tetou a strýcem, do podivné země OZ daleko na východě, kde žijí ještě podivnější Mlaskalové. Tyto malé lidičky ji považují za mocnou čarodějku, protože je nevědomky osvobodila z poddanství. Spolu s Hastrošem, Plecháčem a Lvem se vydává na dobrodružnou cestu do Smaragdového města k mocnému čaroději ze země OZ. Ten jí může podle Mlaskalů jako jediný pomoct dostat se zpátky domů...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Český středověk - Zuzana Patráková, Tereza Lexová
Premiéra: 20.2.2016. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava: Hynek Petrželka. Režie: Zuzana Patráková.
...aneb Co Kosmas nevěděl a Dalimil si vymyslel. Bláznivá jízda po historii českého středověku!
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Hynku! Viléme!! Jarmilo!!! - Karel Hynek Mácha, Ondřej Elbel
Premiéra: 18.4.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Scéna: Jaroslav Záděra. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Ondřej Elbel.
Volná adaptace nejslavnějšího díla českého literárního romantismu, které pod názvem „Máj“ vydal Karel Hynek Mácha v roce 1836. Existenciální tragédie vězně čekajícího na popravu v kontrastu s probouzející se májovou přírodou, rozpor mezi romantismem a sentimentalitou, vlastenectvím a radikálním nacionalismem, či krásou přírody a turistickým ruchem...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Děvčátko Momo a ukradený čas - Michael Ende, Jan Cimr, Michal Sopuch  (1:20)
Premiéra: 14.2.2015. Překlad knihy: Milada Misárková. Dramaturgie: Jan Cimr. Scéna a loutky: Zdeněk Eliáš. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Michal Sopuch.
Adaptace známé fantazijní knížky o děvčátku s neobyčejnou empatií, která zachrání město před šedými zloději času.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain, Jan Cimr, Šimon Peták
Premiéra: 20.12.2014. Překlad románu: Jan Cimr, Šimon Peták. Výprava: Jan Cimr, Šimon Peták & kol. Hudba: Ondřej Biravský. Texty písní: Šimon Peták. Režie: Jan Cimr.
Jevištní podoba známého dětského románu. Tom Sawyer, příkladný rošťák a milovaný postrach, natropí lavinu katastrof i na jevišti Divadla Polárka...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Spalovač mrtvol aneb Kabaret U Leoparda - Ladislav Fuks, Konrád Popel, Radim Toman
Premiéra: 31.5.2014. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Hororová groteska podle předlohy Ladislava Fukse. Temný příběh, z temného období naší národní historie, o malých lidech v soukolí velkých dějin, obraz jedné středostavovské rodiny v době nacistické okupace.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kocour v botách - Radim Toman, Michal Sopuch
Premiéra: 22.2.2014. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Radim Toman. Kostýmy: Kateřina Höferová. Loutky: Michal Sopuch, Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč. Texty písní: Michal Sopuch, Radim Toman, Leoš Peteráč. Scéna a režie: Michal Sopuch.
Příběh Honzy (podle některých hloupého), na kterého z otcova dědictví nezbude víc než kocour. Není to však ledajaký kocour. Je chytrý a odvážný. A možná umí taky trochu čarovat. Bude to však stačit? Pomůže Honzovi získat princeznu a bohatství...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Ondřej Elbel  (1:20)
Premiéra: 3.11.2012. Obnovená premiéra: 14.11.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Hary Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Příběh Robinsona Crusoea plný exotiky a dobrodružství se špetkou nadsázky a humoru... Inscenace představí osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Doktorská pohádka - Karel Čapek, Lukáš Votava, Václav Vítek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie a texty písní: Lukáš Votava. Výprava: Jiří Skovajsa. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Václav Vítek. Poslední uvedení: rok 2016.
Pohádková inscenace o tom, jaké měli doktoři trampoty s nadpřirozenými bytostmi a jak jim pomáhali začlenit se do společnosti lidí. V okolí Hejšoviny se to odjakživa hemžilo strašidly a kouzelnými bytostmi. Kouzelník Magiáš, který měl na hoře svou sluj, nebyl ani dobrý ani zlý. Někdy lidem pomáhal a jindy, zvláště když mu něco hnulo žlučí, je rád strašil. Jednoho dne se mu však při vaření lektvaru přihodila nehoda a musel si poslat pro doktora. A takový doktor nemůže nikomu odepřít pomoc, i kdyby ho volali k loupežníku Lotrandovi nebo k samotnému Luciperovi...
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ


A, B, C, D... = cenové skupiny | „x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 13.1.2017