Divadlo Polárka

divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo.
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Tučkova 34, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Nerudova, bus 32 Zahradníkova]
Pokladna: čt 16.30-18.30 (vstupenky lze dále rezervovat telefonicky či mailem)
Začátky: 19.00 (večerní představení), 15.30 (víkendová představení)
Připravuje se:
Jak dělá ryba? (leden, malá scéna)
Cirkus Unikum - Jiří Jelínek (únor)
Od maličkých k velikým - Zoja Mikotová (únor, malá scéna)
Naše třída - Tadeusz Słobodzianek (duben)
Malá čarodějnice a tma - Ottfried Preussler, Anna Duchaňová (duben, malá scéna)
Deník Anny Frankové (červen)
Ceny vstupenek:
100-80 Kč
90 Kč malá scéna
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní volné za 350 Kč s kreditem pěti vstupenek. Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.

Repertoár

Polárka nad Betlémem - Alžběta Michalová
Premiéra: 10.12.2016. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Režie: Jan Cimr.
Vánoční příběh plný písniček o tom, co doopravdy znamenají Vánoce. O tom, jak důležité je být spolu.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Škola Malého stromu - Forrest Carter  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 19.11.2016. Režie: Jan Kačena.
Divadelní encyklopedie věčných lovišť podle novely o chlapci vychovávaném indiány kmene Čerokí, který poznává současný svět skrze starou moudrost.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Klapzubova jedenáctka - Eduard Bass, Lukáš Votava  (vhodné od 7 let)
Premiéra: 12.11.2016. Dramaturgie: Lukáš Votava. Scéna: Zdeněk Eliáš. Hudba: Ladislav Mrlík. Režie: Konrád Popel.
Divadelně-sportovní dokument podle předlohy E. Basse o legendárním fotbalovém týmu jedenácti bratří, kteří dobyli svět, a také o tom, že fotbal není jenom o slávě a o penězích, o drahých dresech a značkových kopačkách, ale hlavně o radosti ze hry, fair-play a souznění na hřišti.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Bratři Lví srdce - Astrid Lindgrenová, Vladimír Čepek, Alžběta Michalová
Premiéra: 11.6.2016. Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Alžběta Michalová. Výprava: Anežka Konečná. Hudba: David Lomič. Texty písní: Astrid Lindgrenová, David Lomič. Režie: Jan Cimr.
Pohádka pro děti i dospělé, která rozkrývá dětsky přístupným způsobem náročná témata, ale také ukazuje, co je v životě důležité, čeho je dobré se bát a proti čemu bojovat. A co je třeba jen zažít, protože nad tím člověk (ať už je dítětem nebo starcem) nemá vládu. Jonatán a Suchárek jsou bratři, stateční bratři, stateční jako lvi. Jeden druhému jsou oporou a radostí v životě, a jeden pro druhého dokážou i zemřít – doslova. Ze světa lidí odchází do Nangialy, kde je čeká velký úkol: zachránit Třešňové údolí od zlého tyrana Tengila...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Čaroděj ze země OZ - Lyman Frank Baum, Pavel Trtílek
Premiéra: 16.4.2016. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Sopuch.
Jednoho dne se přežene nad Kansasem tornádo a odnese Dorotku i s domkem, ve kterém žila s tetou a strýcem, do podivné země OZ daleko na východě, kde žijí ještě podivnější Mlaskalové. Tyto malé lidičky ji považují za mocnou čarodějku, protože domek, který vír tornáda snesl na jejich zem, náhodou zabil zlou čarodějnici, čímž je Dorotka nevědomky osvobodila z poddanství. Spolu s Hastrošem, Plecháčem a Lvem se vydává na dobrodružnou cestu do Smaragdového města k mocnému čaroději ze země OZ. Ten jí může podle Mlaskalů jako jediný pomoct dostat se zpátky domů. Se svými společníky však musí Dorotka zdolat mnoho překážek a vypořádat se i se zlou čarodějnicí ze západu. Nakonec se ukáže, že čaroděj není zdaleka tak mocný, jak se všichni v zemi OZ domnívali...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Český středověk - Zuzana Patráková, Tereza Lexová
Premiéra: 20.2.2016. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava: Hynek Petrželka. Režie: Zuzana Patráková.
...aneb Co Kosmas nevěděl a Dalimil si vymyslel. Bláznivá jízda po historii českého středověku!
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Hynku! Viléme!! Jarmilo!!! - Karel Hynek Mácha, Ondřej Elbel
Premiéra: 18.4.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Scéna: Jaroslav Záděra. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Ondřej Elbel.
Volná adaptace nejslavnějšího díla českého literárního romantismu, které pod názvem „Máj“ vydal Karel Hynek Mácha v roce 1836. Existenciální tragédie vězně čekajícího na popravu v kontrastu s probouzející se májovou přírodou, rozpor mezi romantismem a sentimentalitou, vlastenectvím a radikálním nacionalismem, či krásou přírody a turistickým ruchem...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Děvčátko Momo a ukradený čas - Michael Ende, Jan Cimr, Michal Sopuch  (1:20)
Premiéra: 14.2.2015. Překlad knihy: Milada Misárková. Dramaturgie: Jan Cimr. Scéna a loutky: Zdeněk Eliáš. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Michal Sopuch.
Adaptace známé fantazijní knížky o děvčátku s neobyčejnou empatií, která zachrání město před šedými zloději času.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain, Jan Cimr, Šimon Peták
Premiéra: 20.12.2014. Překlad románu: Jan Cimr, Šimon Peták. Výprava: Jan Cimr, Šimon Peták & kol. Hudba: Ondřej Biravský. Texty písní: Šimon Peták. Režie: Jan Cimr.
Jevištní podoba známého dětského románu. Tom Sawyer, příkladný rošťák a milovaný postrach, natropí lavinu katastrof i na jevišti Divadla Polárka...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Spalovač mrtvol aneb Kabaret U Leoparda - Ladislav Fuks, Konrád Popel, Radim Toman
Premiéra: 31.5.2014. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Hororová groteska podle předlohy Ladislava Fukse. Temný příběh, z temného období naší národní historie, o malých lidech v soukolí velkých dějin, obraz jedné středostavovské rodiny v době nacistické okupace.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kocour v botách - Radim Toman, Michal Sopuch
Premiéra: 22.2.2014. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Radim Toman. Kostýmy: Kateřina Höferová. Loutky: Michal Sopuch, Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč. Texty písní: Michal Sopuch, Radim Toman, Leoš Peteráč. Scéna a režie: Michal Sopuch.
Příběh Honzy (podle některých hloupého), na kterého z otcova dědictví nezbude víc než kocour. Není to však ledajaký kocour. Je chytrý a odvážný. A možná umí taky trochu čarovat. Bude to však stačit? Pomůže Honzovi získat princeznu a bohatství...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Ondřej Elbel  (1:20)
Premiéra: 3.11.2012. Obnovená premiéra: 14.11.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Hary Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Příběh Robinsona Crusoea plný exotiky a dobrodružství se špetkou nadsázky a humoru... Inscenace představí osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Doktorská pohádka - Karel Čapek, Lukáš Votava, Václav Vítek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie a texty písní: Lukáš Votava. Výprava: Jiří Skovajsa. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Václav Vítek. Poslední uvedení: rok 2016.
Pohádková inscenace o tom, jaké měli doktoři trampoty s nadpřirozenými bytostmi a jak jim pomáhali začlenit se do společnosti lidí. V okolí Hejšoviny se to odjakživa hemžilo strašidly a kouzelnými bytostmi. Kouzelník Magiáš, který měl na hoře svou sluj, nebyl ani dobrý ani zlý. Někdy lidem pomáhal a jindy, zvláště když mu něco hnulo žlučí, je rád strašil. Jednoho dne se mu však při vaření lektvaru přihodila nehoda a musel si poslat pro doktora. A takový doktor nemůže nikomu odepřít pomoc, i kdyby ho volali k loupežníku Lotrandovi nebo k samotnému Luciperovi...
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ

A, B, C, D... = cenové skupiny | „x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 3.12.2016