Divadlo Polárka

divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Adresa: Tučkova 34, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Nerudova, t-bus 32 Zahradníkova]
Pokladna: čt 16.30-18.30 (vstupenky lze dále rezervovat telefonicky či mailem)
Začátky: 19.00 (večerní představení), 15.30 (víkendová představení)
Připravuje se:
Český středověk - Zuzana Patráková, Tereza Lexová (únor)
Čaroděj ze země OZ - Lyman Frank Baum (duben)
Bratři Lví srdce - Astrid Lindgrenová (červen)
Ceny vstupenek:
90-70 Kč
Divadlo Polárka - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel / umělecké vedení:
Bronislava Krchňáková, Michal Sopuch

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní pevná řada (4 dané tituly + 1 dle vlastního výběru) v ceně 360 Kč; sezonní volné za 333 Kč s kreditem pěti vstupenek (lze použít pouze na čtvrteční večerní představení).
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.

Repertoár

Doktorská pohádka - Karel Čapek, Lukáš Votava, Václav Vítek
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie a texty písní: Lukáš Votava. Výprava: Jiří Skovajsa. Hudba: Leoš Peteráč, Tomáš Sukup. Režie: Václav Vítek.
Pohádková inscenace o tom, jaké měli doktoři trampoty s nadpřirozenými bytostmi a jak jim pomáhali začlenit se do společnosti lidí. V okolí Hejšoviny se to odjakživa hemžilo strašidly a kouzelnými bytostmi. Kouzelník Magiáš, který měl na hoře svou sluj, nebyl ani dobrý ani zlý. Někdy lidem pomáhal a jindy, zvláště když mu něco hnulo žlučí, je rád strašil. Jednoho dne se mu však při vaření lektvaru přihodila nehoda a musel si poslat pro doktora. A takový doktor nemůže nikomu odepřít pomoc, i kdyby ho volali k loupežníku Lotrandovi nebo k samotnému Luciperovi...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Pohádka o Karkulce - Michal Sopuch
Premiéra: 31.10.2015. Podle Ch. Perraulta a bratří Grimmů. Kostýmy: Eva Mesarč Jasičová. Hudba: Ondřej Biravský. Scéna a režie: Michal Sopuch.
Nové zpracování jedné z nejznámějších pohádek. Byla jedna holčička a té říkali Karkulka. Jednou ji maminka poslala za babičkou, aby jí zanesla košík s dobrotami. Karkulka musela jít přes les, kde potkala vlka. Vlk má neustále obrovský hlad. Sežere vlk babičku a Karkulku? A kdo je zachrání?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Sherlock Holmes Explosion! - Arthur Conan Doyle, Radek Brož, Simona Nyitrayová
Premiéra: 6.6.2015. Překlad románu a dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Alexandra Machová, Roman Mach. Hudba: Tomáš Sukup. Režie: Simona Nyitrayová.
Klasický kus anglické detektivní literatury plný ponaučení v neobvyklém podání. Student medicíny John Watson hledá spolubydlícího a seznámí se s mladým Sherlockem Holmesem. Má přijmout nabídku, aby se nastěhoval do volného pokoje v jeho bytě? Stanou se z nich kámoši? Při jejich prvním případu neměl Scotland Yard ani jednu stopu a pachatel záhadných vražd se jim vysmíval do obličeje. Jenže v tu chvíli přišel na scénu podivný chlapík s iniciály S. H., který brzy ukázal, že není žádné béčko...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Hynku! Viléme!! Jarmilo!!! - Karel Hynek Mácha, Ondřej Elbel
Premiéra: 18.4.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Scéna: Jaroslav Záděra. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Ondřej Elbel.
Volná adaptace nejslavnějšího díla českého literárního romantismu, které pod názvem „Máj“ vydal Karel Hynek Mácha v roce 1836. Existenciální tragédie vězně čekajícího na popravu v kontrastu s probouzející se májovou přírodou, rozpor mezi romantismem a sentimentalitou, vlastenectvím a radikálním nacionalismem, či krásou přírody a turistickým ruchem...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kašpárek detektivem - Jiří Skovajsa
Premiéra: 28.2.2015. Výprava a texty písní: Jiří Skovajsa. Loutky: Jiří Skovajsa, Gabriela Budíková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Jakub Maceček.
Původní pohádka pro nejmenší. Kašpárek je opět na cestách! Tentokrát zavítá do království, krále Zvonka I. z Chlumce, na jehož hradě rozhodně není nuda. Král, který by si pořád jen hrál, je najednou okraden a na pomoc přichází Kašpárek. Lehké pátrání to rozhodně nebude, protože zločinec je mazaný a nachystá detektivům nejednu past a spoustu hádanek...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Děvčátko Momo a ukradený čas - Michael Ende, Jan Cimr, Michal Sopuch  (1:20)
Premiéra: 14.2.2015. Překlad knihy: Milada Misárková. Dramaturgie: Jan Cimr. Scéna a loutky: Zdeněk Eliáš. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Michal Sopuch.
Adaptace známé fantazijní knížky o děvčátku s neobyčejnou empatií, která zachrání město před šedými zloději času.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Dobrodružství Toma Sawyera - Mark Twain, Jan Cimr, Šimon Peták
Premiéra: 20.12.2014. Překlad románu: Jan Cimr, Šimon Peták. Výprava: Jan Cimr, Šimon Peták & kol. Hudba: Ondřej Biravský. Texty písní: Šimon Peták. Režie: Jan Cimr.
Jevištní podoba známého dětského románu. Tom Sawyer, příkladný rošťák a milovaný postrach, natropí lavinu katastrof i na jevišti Divadla Polárka...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Ondráš a Juráš - Michal Sopuch & kol.  (2:00)
Premiéra: 18.10.2014. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Leoš Peteráč. Režie: Michal Sopuch.
Kdo by neznal legendárního zbojníka Ondráše, pána Lysé hory, zastánce poddaných proti nenáviděné vrchnosti. Desítky, ba stovky legend vytvořily za dobu, která uplynula od jeho smrti, nad touto postavou pláštík mlhy, ve které se jen stěží dá rozpoznat, co byla skutečnost a co pouze výmysl pozdější doby.
Spalovač mrtvol aneb Kabaret U Leoparda - Ladislav Fuks, Konrád Popel, Radim Toman
Premiéra: 31.5.2014. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Hororová groteska podle předlohy Ladislava Fukse. Temný příběh, z temného období naší národní historie, o malých lidech v soukolí velkých dějin, obraz jedné středostavovské rodiny v době nacistické okupace.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
O Jirkovi a jeho třech psech - František Hrubín
Premiéra: 19.4.2014. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Dramaturgie a režie: Lukáš Kopecký.
Pohádkový dobrodružný příběh. Byl jeden sirotek, jmenoval se Jirka a sloužil u lakomého sedláka. Už by byl od něho dávno utekl, ale sloužila tam i hezká Anička a on si na ni tajně myslel jako na nevěstu. A tak snášel všechny útrapy, jen aby jí zůstal nablízku. Jednou v neděli – zatímco čeládka odpočívala – Jirka musil pást vepře. Tu vyjde z lesa myslivec a v patách za ním se ženou tři psi se železnými obojky na krku. A namíří si to rovnou k Jirkovi. „Zapískej na píšťalku,“ vyzve Jirku myslivec. Jirka spustí, psi se postaví na zadní nohy a dají se pitvorného tance... Ale život není jen o tanci a písničkách...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Drákula - Bram Stoker, Ondřej Elbel, Lukáš Votava
Premiéra: 5.4.2014. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Známá hororová novela, na kterou se ale tato divadelní adaptace snaží podívat s nadhledem a hravostí. V Londýně se po příjezdu hraběte začínají dít podivné věci, zlo útočí. Středověké mýty ožívají v moderním světě, racionální společnost se musí vyrovnat s útokem tajemného upíra. Přestože lidé na „pohádky“ přestali věřit, musí se začít bránit...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kocour v botách - Radim Toman, Michal Sopuch
Premiéra: 22.2.2014. Volně podle Charlese Perraulta. Dramaturgie: Radim Toman. Kostýmy: Kateřina Höferová. Loutky: Michal Sopuch, Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč. Texty písní: Michal Sopuch, Radim Toman, Leoš Peteráč. Scéna a režie: Michal Sopuch.
Příběh Honzy (podle některých hloupého), na kterého z otcova dědictví nezbude víc než kocour. Není to však ledajaký kocour. Je chytrý a odvážný. A možná umí taky trochu čarovat. Bude to však stačit? Pomůže Honzovi získat princeznu a bohatství...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Pět báječných strýčků - František Nepil  (1:30)
Premiéra: 26.10.2013. Úprava: Radim Toman, Michal Sopuch. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Vít Karlas. Režie: Michal Sopuch.
Co všechno můžete zažít na horách, když máte největší horečku na světě a kolem vás se čerti žení? Inscenace vypráví příběh malé Minky, která se vydá na hory se svým tatínkem. Minka však hned první den onemocní a místo lyžování musí ležet v posteli. Naštěstí je tu ale pětice strýčků, kteří Minku střídavě hlídají a vypráví jí příhody ze života. Jeden ze strýčků nás zavede na dobrodružnou výpravu do Grónska, s druhým se zase ocitneme v Americe mezi zlatokopy, další pak přeletí na lyžích pořádný kus světa...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Letní den - Sławomir Mrożek
Premiéra: 15.6.2013. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Výprava: Marie Benešová. Režie: Václav Vítek.
Tragikomické absurdní drama o hledání smyslu lidské existence, o naplnění osudu a o tom, že ani láska není všespasitelná.
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Ondřej Elbel  (1:20)
Premiéra: 3.11.2012. Obnovená premiéra: 14.11.2015. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Hary Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Příběh Robinsona Crusoea plný exotiky a dobrodružství se špetkou nadsázky a humoru... Inscenace představí osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kdo zachrání Isabelu? - Michal Bumbálek, Sergej Sanža  (1:00x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.12.2013. Dramaturgie: Sergej Sanža. Scéna: Martin Ondruš. Kostýmy: Monika Urbášková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Bumbálek. Poslední uvedení: říjen 2015.
Pohádková inscenace ve stylu komedie dell´arte. Bohatý Pantalon chce provdat svoji dceru a aby se přesvědčil o opravdovosti citů jejích nápadníků, vymyslí lest, v níž se ukáže, kdo je do dívky opravdu zamilovaný a kdo ve sňatku s ní vidí jen příležitost, jak snadno přijít k penězům...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ

A, B, C, D... = cenové skupiny | „x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 20.11.2015