Redakce | Inzerce | Soutěž | Diskuse | Novinky | RSS kanály | Divadelní bazar | Návštěvní kniha | Statistika | Mapa stránek

Divadlo Polárka

divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Adresa: Tučkova 34, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Nerudova, t-bus 32 Zahradníkova]
Pokladna: čt 16.30-18.30 (vstupenky lze dále rezervovat telefonicky či mailem)
Začátky: 19.00 (večerní představení), 15.30 (víkendová představení)
Připravuje se:
Farma zvířat - George Orwell (květen)
Nakročeno k derniéře:
Merlin
Ceny vstupenek:
90-70 Kč
Divadlo Polárka - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel / umělecké vedení:
Bronislava Krchňáková, Mario Buzzi

Diskuse

 [počet příspěvků: 0]

Přání, pochvaly, stížnosti...

 [počet příspěvků: 0]

Hodnocení inscenacíUmělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní pevná řada (4 dané tituly + 1 dle vlastního výběru) v ceně 360 Kč; sezonní volné za 333 Kč s kreditem pěti vstupenek (lze použít pouze na čtvrteční večerní představení).
  • Většina inscenací je koncipována jako rodinná, tedy pro děti a jejich rodiče. Při výběru představení pro vaše děti berte v úvahu doporučení o vhodnosti titulu vzhledem k věku dítěte.

Repertoár

O Jirkovi a jeho třech psech - František Hrubín
Premiéra: 19.4.2014. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Dramaturgie a režie: Lukáš Kopecký.
Pohádkový dobrodružný příběh. Byl jeden sirotek, jmenoval se Jirka a sloužil u lakomého sedláka. Už by byl od něho dávno utekl, ale sloužila tam i hezká Anička a on si na ni tajně myslel jako na nevěstu. A tak snášel všechny útrapy, jen aby jí zůstal nablízku. Jednou v neděli – zatímco čeládka odpočívala – Jirka musil pást vepře. Tu vyjde z lesa myslivec a v patách za ním se ženou tři psi se železnými obojky na krku. A namíří si to rovnou k Jirkovi. „Zapískej na píšťalku,“ vyzve Jirku myslivec. Jirka spustí, psi se postaví na zadní nohy a dají se pitvorného tance... Ale život není jen o tanci a písničkách...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Drákula - Bram Stoker, Ondřej Elbel, Lukáš Votava
Premiéra: 5.4.2014. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Známá hororová novela, na kterou se ale tato divadelní adaptace snaží podívat s nadhledem a hravostí. V Londýně se po příjezdu hraběte začínají dít podivné věci, zlo útočí. Středověké mýty ožívají v moderním světě, racionální společnost se musí vyrovnat s útokem tajemného upíra. Přestože lidé na „pohádky“ přestali věřit, musí se začít bránit...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Kocour v botách - Radim Toman, Michal Sopuch
Premiéra: 22.2.2014. Volně podle Charlese Perraulta. Dramaturgie: Radim Toman. Kostýmy: Kateřina Höferová. Loutky: Michal Sopuch, Kateřina Höferová. Hudba: Leoš Peteráč. Texty písní: Michal Sopuch, Radim Toman, Leoš Peteráč. Scéna a režie: Michal Sopuch.
Příběh Honzy (podle některých hloupého), na kterého z otcova dědictví nezbude víc než kocour. Není to však ledajaký kocour. Je chytrý a odvážný. A možná umí taky trochu čarovat. Bude to však stačit? Pomůže Honzovi získat princeznu a bohatství...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Kdo zachrání Isabelu? - Michal Bumbálek, Sergej Sanža [1:00x]
Premiéra: 14.12.2013. Dramaturgie: Sergej Sanža. Scéna: Martin Ondruš. Kostýmy: Monika Urbášková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Bumbálek.
Pohádková inscenace ve stylu komedie dell´arte. Bohatý Pantalon chce provdat svoji dceru a aby se přesvědčil o opravdovosti citů jejích nápadníků, vymyslí lest, v níž se ukáže, kdo je do dívky opravdu zamilovaný a kdo ve sňatku s ní vidí jen příležitost, jak snadno přijít k penězům...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Pět báječných strýčků - František Nepil [1:30]
Premiéra: 26.10.2013. Úprava: Radim Toman, Michal Sopuch. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Vít Karlas. Režie: Michal Sopuch.
Co všechno můžete zažít na horách, když máte největší horečku na světě a kolem vás se čerti žení? Inscenace vypráví příběh malé Minky, která se vydá na hory se svým tatínkem. Minka však hned první den onemocní a místo lyžování musí ležet v posteli. Naštěstí je tu ale pětice strýčků, kteří Minku střídavě hlídají a vypráví jí příhody ze života. Jeden ze strýčků nás zavede na dobrodružnou výpravu do Grónska, s druhým se zase ocitneme v Americe mezi zlatokopy, další pak přeletí na lyžích pořádný kus světa...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Letní den - Sławomir Mrożek
Premiéra: 15.6.2013. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Výprava: Marie Benešová. Režie: Václav Vítek.
Tragikomické absurdní drama o hledání smyslu lidské existence, o naplnění osudu a o tom, že ani láska není všespasitelná.
PESkvil - kol. [1:50]
Premiéra: 18.5.2013. Podle novely Michaila Bulgakova „Psí srdce“. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Sopuch.
Hororová groteska o vědci, kterého málem zničí jeho vlastní objev. Doktor Frankenstein v době socialistické revoluce. Profesor Starikov, význačný moskevský vědec, provádí pokusy na zvířatech, jejichž cílem je omlazení. Při jednom ze svých experimentů se mu podaří vytvořit z toulavého psa člověka nebo cosi člověku podobného. Azor Azorovič Sabakov, jak se tento tvor začne hrdě nazývat, však působí svému tvůrci samé problémy, až se mu brzy docela vymkne z rukou. Velký stvořitelský záměr končí nezdarem - profesor musí svůj experiment ukončit...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Moravský Budulínek - Jiří Skovajsa, Zoja Mikotová [1:10|vhodné od 3 let]
Premiéra: 30.3.2013. Dramaturgie: Jiří Skovajsa. Výprava: Michaela Savová, Jiří Skovajsa. Hudba: Peter Graham. Texty písní: Jiří Skovajsa, Jaroslav Šťastný. Choreografie a režie: Zoja Mikotová.
Lidová verze známé pohádky, kterou roku 1856 zaznamenal Josef Stanislav Menšík.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Petr Pan - James Matthew Barrie, Radek Brož, Simona Nyitrayová [1:20]
Premiéra: 16.2.2013. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Roman Mach, Alexandra Cihanská Machová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Simona Nyitrayová.
Inscenace plná fantazie na motivy divadelních her skotského spisovatele. Dva sourozenci se spolu s Petrem ocitají na cestě za velkým dobrodružstvím. Pokud se z něj vrátí, budou vědět, co je to přátelství a důvěra, ale také nebezpečí, zrada a smrt. Navíc se dozvědí mnoho dalších věcí, například proč se děti často chovají jako dospělí a dospělí jako děti...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
O hodném drakovi - Bronislava Krchňáková, Jakub Maceček [1:05|vhodné od 4 let]
Premiéra: 15.12.2012. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Scéna: Miloslav Fekar. Kostýmy: Petra Fekarová. Hudba: Mario Buzzi. Texty písní: Bronislava Krchňáková, Jakub Maceček, Mario Buzzi. Režie: Jakub Maceček.
Pohádková inscenace, která vychází z předloh renomovaných autorů Františka Langera, Josefa Lady a dalších, kteří se právě tématem neškodného a často i docela nešťastného draka, jehož se opravdu není třeba bát, zabývali. Setkáte se s veselou výpravou, živou hudbou a hlavně s drakem, který chce být s každým v Polárce kamarád!
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Robinson Crusoe - Daniel Defoe, Ondřej Elbel [1:20]
Premiéra: 3.11.2012. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Vít Hary Karlas. Režie: Ondřej Elbel.
Příběh Robinsona Crusoea plný exotiky a dobrodružství se špetkou nadsázky a humoru... Inscenace představí osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Radim Toman, Michal Sopuch [1:00|vhodné od 3 let]
Premiéra: 16.9.2012. Dramaturgie: Radim Toman. Scéna: Hynek Petrželka. Kostýmy: Kateřina Höferová. Loutky: Michal Gregor. Hudba: Leoš Peteráč. Texty písní: Leoš Peteráč, Michal Sopuch, Radim Toman. Režie: Michal Sopuch.
Známý příběh, vycházející mj. z pohádky K. J. Erbena. Zpočátku poněkud nerozhodný princ se vydá do světa, aby vysvobodil krásnou princeznu ze spárů zlého černokněžníka a vzal si ji za ženu. Na jeho cestě ho provází trojice pomocníků: Dlouhý, Široký a Bystrozraký, kteří pomohou princi odhalit tajemství pravého přátelství.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Bajky - Martin Čičvák, Martin Kubran, Ján Mikuš [1:00x | vhodné od 3 let]
Premiéra: 19.5.2012. Dramaturgie: Jana Mikuš Hanzelová. Výprava: Diana Strauszová. Hudba: Jan Ženatý. Režie: Ján Mikuš.
Imaginativní inscenace podle díla Jeana de La Fontaina i jiných bajkařů, jejímž ideálním cílem je, aby se malé děti naučili vnímat divadlo jako místo, kde se napodobují zvířata i lidé bez jakéhokoliv zbytečného moralizování...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Stvoření světa - Radim Toman, Michal Sopuch [1:30|vhodné od 5 let]
Premiéra: 31.3.2012. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava a loutky: Lucie Labajová. Hudba: Petr Kovařík. Texty písní: Michal Sopuch, Radim Toman. Režie: Michal Sopuch.
Inscenace hravou formou přibližující odpovědi na otázky, jak se (s)tvořil svět...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Merlin - Bronislava Krchňáková, Tereza Karpianus, Jitka Vrbková, Pavel Ondruch [1:40x]
Premiéra: 11.2.2012. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Výprava: Zuzana Mazáčová. Hudba: Ondřej Biravský. Režie: Tereza Karpianus, Jitka Vrbková, Pavel Ondruch.
Různorodý pohled na všechny podoby legendárního a výjimečného snad člověka, snad neexistující nadpřirozené bytosti z časů krále Artuše a jeho rytířů kulatého stolu...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Dobrodružství piráta Kolíska - Václav Čtvrtek, Konrád Popel, Lukáš Votava [1:20|vhodné od 4 let]
Premiéra: 26.11.2011. Dramaturgie: Lukáš Votava. Výprava a loutky: Alžběta Hanzlová. Hudba: Vít Hary Karlas, Jan Ženatý. Režie: Konrád Popel.
Dramatizace podivuhodného vyprávění (bývalého) piráta Kolíska.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Z jedné i druhé kapsy - Karel Čapek, Konrád Popel, Bronislava Krchňáková [1:50|vhodné od 12 let]
Premiéra: 23.10.2010. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Výprava: Renata Štindlová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Barvy, vůně a kouzlo první republiky v detektivních příbězích, kde konečné rozuzlení není to nejdůležitější.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Bořík a spol. - Vojtěch Steklač, Michal Sopuch, Radim Toman [1:30|vhodné od 6 let|inscenace již byla stažena z repertoáru]
Premiéra: 19.3.2011. Dramaturgie: Radim Toman. Výprava: Lucie Labajová. Hudba: Jan Kyncl. Choreografie: Sergej Sanža. Režie: Michal Sopuch.
Divadelní adaptace známé knížky o partě malých kluků, kteří spolu zažívají spoustu různých dobrodružství a legrace.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Kutilové aneb Jak se staví dům - Hana Mikolášková [1:15|vhodné od 3 let|inscenace již byla stažena z repertoáru]
Premiéra: 26.2.2011. Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Mario Buzzi. Choreografie: Sergej Sanža. Režie: Hana Mikolášková. Poslední uvedení: září 2013.
Kutilská inscenace pro nejmenší. Na jevišti se sejdou dva nepraktičtí intelektuálové, profesor Rybný a inženýr Pustý, kteří ukážou, jak se staví dům. Nemají totiž kde bydlet a vzhledem k nenadálé nepřízni počasí by se nějaká střecha nad hlavou moc hodila. Myslíte, že se jim to povede?...
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů

Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.

Poslední aktualizace: 11.4.2014