Divadlo Tramtarie

divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo poskytuje slevy pro studenty profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa: Hynaisova 11, Olomouc [zobrazit na mapě]
[tram 2-7 Palackého, bus 11-14-17-22 Náměstí Hrdinů]
Začátky: 19.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Po stopách něžného muže - Vladislav Kracík (únor)
Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj (květen)
Nakročeno k derniéře:
Psycho
Ceny vstupenek:
180 Kč (večerní představení)
70 Kč (představení pro děti)
Poznámky a upozornění:
  • Prostory divadla se nacházejí ve Slovanském domě (vchod napravo od Billy, 1. patro).
  • Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru města. Pokladna se otevírá půl hodiny před začátkem představení, rezervace je nutné si vyzvednou nejpozději 15 min. před začátkem. Pozor: Telefonické a e-mailové rezervace jsou přijímány pouze ve výjimečných případech.

Repertoár

Po stopách něžného muže - Vladislav Kracík
Premiéra: 7.3.2017. Dramaturgie: Jiří Šilberský. Výprava: Adéla Szturcová, Tereza Tylová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Zbrusu nová autorská komedie ze současnosti o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. Tři muži se jednoho dne náhodně potkají na bazéně. A ačkoliv je každý z nich zcela rozdílného založení, nakonec je sblíží společné téma, a tím jsou „trable s holkama“. První z nich je po emotivním rozchodu, druhý je nenapravitelný svůdník a třetí se právě zasnoubil. A nikomu z nich jeho současný stav nijak nevyhovuje. Ale co s tím, když je jakákoliv domluva s opačným pohlavím tak složitá...
Pěna dní - Boris Vian, Hana Mikolášková
Premiéra: 9.12.2016. Překlad románu: Svatopluk Horečka. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Robin Schenk. Režie: Hana Mikolášková
Divadelní podoba legendárního románu. Smutnoveselá klauniáda o velké lásce a smrti dvou mladých lidí v hravém příběhu z fantasticky snové Paříže. Bohatý a krásný Colin se málem zamiloval do chytré a krásné Alise. Jenže potom potkal Chloe, která je krásná jako ta píseň od Duka Ellingtona. Colin miluje Chloé. A Chloé miluje Colina. Ale Chloé má leknín na plicích...
Terezka a kouzelné autíčko - Matěj Mužík
Premiéra: 9.10.2016. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Tereza Tylová. Režie: Matěj Mužík.
Pohádková inscenace pro nejmenší. Malé Terezce se stane hrozná věc! Ztratí se na školkovém výletě. A co hůř, spolu se svojí největší nekamarádkou Emou. Ale co teď? Jak se dostanou včas do školky, když už je autobus pryč? Ještě že nakonec objeví kouzelné žluté autíčko, které se umí zvětšovat. A tak holky sednou za duhový volant a vyrazí na cestu, během které zažijí nejedno veselé dobrodružství.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Stařec a moře - Ernest Hemingway, Vladislav Kracík, Matěj Mužík
Premiéra: 10.6.2016. Překlad novely: František Vrba. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Dalibor Eimut. Režie: Matěj Mužík.
Dramatizace legendární novely, která je především oslavou lidské vůle, odvahy a také odvěké sounáležitosti člověka s přírodou. Příběh starého rybáře Santiaga, který se sám na stařičké rozkymácené loďce pustí do strhujícího zápasu s obrovskou mořskou rybou, zápasu, ze kterého může vyjít živý jenom jeden...
Děkujeme, že zde kouříte - Vladislav Kracík
Premiéra: 9.5.2016. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Tak trochu amorální, černočerná komedie. Na počátku byla zdánlivě jednoduchá otázka: Jsou cigarety škodlivé, či nikoliv? Namísto jednoduché odpovědi se roztočí absurdní kabaret argumentů a protiargumentů nejrůznějších lékařů, právníků, lobbistů, tiskových mluvčích, politiků a novinářů. Všichni mají společný cíl - říci pravdu. Anebo to tak není.? Zběsilá jízda proklatě nekorektním mediálním světem, ve kterém existuje jediná opravdová hodnota: veřejné mínění. A to stojí miliony dolarů...
Velká mořská víla - David Drábek
Premiéra: 5.3.2016. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Zdeněk Eliáš. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Druhý díl úspěšné romantické komedie „Jedlíci Čokolády“. Další osudy tří roztomile zoufalých sester Rózy, Heleny a Valerie, které už si sice našly svoje prince, ale ti jsou jako obvykle o něco méně princovatí, než se na první pohled zdálo. A potom ty děti...
Růže pro Algernon - Daniel Keyes
Premiéra: 18.11.2015. Dramaturgie: Matěj Mužík. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Vladislav Kracík.
Divadelní adaptace slavné sci-fi povídky. Dojemný poetický příběh o touze být někým jiným, ale i o tom, co všechno potřebujeme k tomu, abychom byli alespoň na pár chvil v životě šťastni.
Kabaret nahatý Shakespeare - Vladislav Kracík, Jiří Trnka
Premiéra: 19.9.2015. Překlad vybraných úryvků: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Martin Peřina. Režie: Jiří Trnka.
„Vše, co jste chtěli vědět o tragédiích Williama Shakespeara, ale báli jste se zeptat.“ Chytrá komedie, která se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším Shakespearovským tragédiím.
Druhý život Veroniky - Vladislav Kracík, Matěj Mužík
Premiéra: 9.12.2014. Dramaturgie: Matěj Mužík. Výprava: Dagmar Maturová, Angelina Dagmar Mádrová. Hudba: Martin Peřina. Hudební spolupráce a režie: Vladislav Kracík.
Třicátnická komedi. O vztazích, životních rozhodnutích a taky o tom, kde jsme mohli být, kdybychom tenkrát udělali něco jinak...
Psycho - Robert Bloch, Hana Mikolášková
Premiéra: 10.10.2014. Dramaturgie: Vladislav Kracík. Výprava: Hynek Petrželka. Hudba: Martin Peřina. Režie: Hana Mikolášková.
Jevištní podoba románu, proslaveného kultovním filmem Alfreda Hitchcocka. Thriller o lásce a žárlivosti až za hrob a tom, že ctění rodičů má své meze...
Hugo z hor - Vladislav Kracík
Premiéra: 28.9.2014. Podle televizního večerníčkového seriálu Rudolfa Čechury „Sněžný muž Hugo“. Dramaturgie: Matěj Mužík. Režie: Vladislav Kracík.
Autorská pohádka volně inspirovaná úspěšným televizním večerníčkem. Veselé vyprávění o tom, jaké to je, když k vám domů tatínek přiveze z polární výpravy Yettiho, tedy sněžného muže. A jak se vlastně ten sněžný muž jmenuje? Hu- hu- Hugo!
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
R.U.R. - Karel Čapek, Vladislav Kracík
Premiéra: 26.2.2014. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Dagmar Maturová, Angelina Dagmar Mádrová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Autorská divadelní adaptace slavného science fiction Karla Čapka, které obletělo svět. Vědeckofantastické drama o našem světě v blízké budoucnosti, kde vše lidské postupně nahradily stroje, tedy Rossumovi univerzální roboti (R.U.R.)...
Pohádky z mléčné dráhy - Vladislav Kracík
Premiéra: 21.12.2013. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Veselá sci-fi pohádka pro nejmenší, při které se budou hvězdy a planety za břicho popadat. Stejně jako pozemské babičky povídají dětem pohádky, vypráví marťanská babička pohádky svým vnočkům. Ale jenom tehdy, pokud budou hodní. Jenže vydržet být hodný celý den je stejně tak těžké na Marsu, jako na Zemi...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Jedlíci čokolády - David Drábek
Premiéra: 11.5.2013. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Jaroslav Čermák. Hudba: Martin Peřina. Režie: Konrád Popel.
Černo-romantická komedie oceňovaného českého dramatika. Vypraví pohádku o malých i velkých sebevraždách v nás i kolem nás, s humorem, bez kterého to někdy nejde, a s dobrým koncem, ve který všichni věříme.
Pirátská pohádka - Vladislav Kracík  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 27.10.2012. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Pohdáka, v níž pod pirátskou vlajkou zažijeme všechno, co ke správné plavbě patří: vlny, bouřky, lodě na obzoru, mořské příšerky, vzkazy v láhvi, poklady a možná...i lásku.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Zapeklitá pohádka - Jiří Jelínek
Premiéra: 25.3.2012. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eliška Konečná, Kateřina Mihlová. Hudba: Lukáš Mareček. Režie: Jiří Jelínek.
Groteskní loutková pohádka o poznávání světa, o fantazii, o věcech, které už jsme zapomněli. Maximum významů a loutek - výtvarně nápaditá, hravá poetika umakartového panelákového bytu pokropená čertovskou dávkou imaginace...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Pohádka o Héraklovi - Vladislav Kracík  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 29.10.2011. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svitková. Režie: Vladislav Kracík.
Dobrodružná pohádka inspirovaná antickými bájemi, dávným světem, kde byli hrdinové opravdu hrdinští, krasavice opravdu krásné a příšery opravdu příšerné... ale kde s láskou a přátelstvím byly úplně stejné potíže jako dnes.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Válka s mloky - Karel Čapek, Vladislav Kracík
Premiéra: 29.4.2011. Obnovená premiéra: 20.3.2016. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eva Krhutová, Dagmar Maturová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Divadelní adaptace slavného sci-fi románu. Lidské osudy na pozadí globální katastrofy, za kterou si můžeme tak trošku sami...
Kluk z plakátu - Roman Vencl
Premiéra: 19.2.2011. Dramaturgie: Michaela Doleželová. Výprava: Markéta Rosendorfová. Hudba: Filip Tailor. Režie: Roman Vencl.
Detektivní pohádka na motivy dnes již klasického večerníčku. Vypátrat zmizelý klaunský nos a zdolat spoustu všelijakých nástrah, to bude úkol pro Karolínku, které se moc nechce chodit do školy a pro kluka z plakátu. Podaří se jim uspat lva, přelstít chytrou opici nebo zkrotit neposedného pudlíka a zachránit tak celý cirkus Hopla-Hop?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Pohádky o mašinkách - Vladislav Kracík
Premiéra: 6.11.2010. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Eva Svítková, Alžběta Čechová, Barbora Švehláková. Režie: Vladislav Kracík.
Veselá vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných, hodných i tak trochu nafoukaných...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
O pračlovíčkovi - Vladislav Kracík
Premiéra: 21.3.2010. Dramaturgie: Lenka Jorníčková. Výprava: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková, Pavla Baštanová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Báječný výlet do světa pravěku. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp...
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 27.3.2017