Horácké divadlo Jihlava

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
23.03. (Čt) 19:00 Testosteron - Divadlo Andreja Bagara Nitra
23.03. (Čt) 19:30 Nejstarší řemeslo
24.03. (Pá) 19:00 Vrátila se jednou v noci
25.03. (So) 16:00 Slovenské pohádky
25.03. (So) 19:00 Sex noci svatojánské
Nejbližší představení:
23.03. (Čt) 19:00
Testosteron - Divadlo Andreja Bagara Nitra
23.03. (Čt) 19:30
Nejstarší řemeslo
24.03. (Pá) 19:00
Vrátila se jednou v noci
25.03. (So) 16:00
Slovenské pohádky
25.03. (So) 19:00
Sex noci svatojánské
Adresa: Komenského 22, Jihlava [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 11-19
plán hlediště
Začátky: 19.00 nebo 17.00
Připravuje se:
Vrátila se jednou v noci - Eduardo Rovner (březen)
Hra snů - August Strindberg (květen)
Ceny vstupenek:
180-160 Kč (činohra)
210-190 Kč (muzikál)
160 Kč (malá scéna)
95-60 Kč (inscenace pro děti)
ředitel:
Ondrej Remiáš
umělecké vedení:
Pavel Šimák

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (2)



Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: 1) sezonní - pevné řady se slevou 10 % (20 % pro seniory, 30 % pro studenty); 2) sezonní - volné v ceně 990 Kč s kreditem šesti vstupenek.

Repertoár - velká scéna

Vrátila se jednou v noci - Eduardo Rovner
Premiéra: 18.3.2017. Překlad: Ivory Rodriguez. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Alžběta Hanzlová. Kostýmy: Blanka Tesařová. Hudební spolupráce: Karel Albrecht. Režie: Pavel Šimák.
Černá komedie. Starý mládenec Manuel pravidelně navštěvuje hrob své matky a líčí jí novinky svých všedních dnů. Když nebožce jednoho dne oznámí, že se konečně chystá oženit, očekává ho po návratu domů neuvěřitelné překvapení. Po deseti letech vstane matka z hrobu, aby na situaci dohlédla a nevěstu si osobně proklepla. Energická žena se tak synovi znovu začne plést do života...
Kabaret z lágru - Roy Kift
Premiéra: 4.2.2017. Překlad: Dana Vlčková. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Jakub Kudláč. Choreografie: Tomáš Rychetský. Režie: Kateřina Dušková.
Hra se zpěvy vycházející ze skutečného kabaretu, který během 2. světové války fungoval v Terezíně. Hlavním hrdinou je slavný německý herec a režisér Kurt Gerron, oblíbený spolupracovník Bertolda Brechta a herecký partner Marlene Dietrich z filmu „Modrý anděl“, který byl nacisty donucen natočit nechvalně známý „dokumentární film“ o bezstarostném životě v terezínské pevnosti. Kde je hranice svědomí? Kde končí hranice lidskosti...?
Rok na vsi - Alois Mrštík, Vilém Mrštík, Miroslav Krobot
Premiéra: 10.12.2016. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba a režie: Michal Lang.
Nesmrtelná mozaika lidských osudů v divadelní adaptaci. Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé vesničky Habrůvka své dojemné, komické i kruté osudy. Když do harmonie přírodního koloběhu vstoupí lidské vášně, slabosti a touhy, mění se zdánlivě poklidná vesnice v dějiště velkého dramatu lásky a zrady, naděje a odpuštění...
Adéla ještě nevečeřela - libreto a texty písní: Radek Balaš; hudba: Ondřej Brousek
Premiéra: 15.10.2016. Podle stejnojmenného filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Peter Janků. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: Pavel Šimák.
Divadelní muzikálová podoba proslulé české filmové komedie z roku 1977, která zaujala jako parodie na laciné sešitové detektivky. Do Jihlavy přijíždí geniální, výkonný a nadpozemsky schopný detektiv Nick Carter, aby zde vnesl světlo do mysteriózní mystifikace, která začala zmizením oblíbeného miláčka hraběnky Thunové. Rozjíždí se tramvaj plná intrik, děsu a vzlyků, ale i písní, tance a smíchu. Bude zloduch dopaden? Vdá se Květuška? A navečeří se dnes Adéla...?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Sex noci svatojánské - Woody Allen, Jürgen Fischer
Premiéra: 10.9.2016. Překlad: Jiří Stach. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Režie: Martin Tichý.
Komedie, která s nadhledem vypráví o lásce, sexu, vášni a nevěře. Svět reálných lidských vztahů viděný allenovskou krutě směšnou optikou. Na venkovské sídlo excentrického vynálezce Andrewa, který zde pobývá se svou manželkou, přijíždějí dva páry. Jejich plány a vztahy se však krátce po příjezdu razantně promění...
Kocour v botách - Vladimír Zajíc
Premiéra: 25.6.2016. Podle stejnojmenné pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Helena Šťouračová. Hudební spolupráce: Antonín Vidlák. Režie: Kateřina Dušková.
Komediantská pohádka pro celou rodinu. Zchudlá česko-francouzská rodina se ze sladké Francie vrací do Čech. Nad svým neutěšeným životem a chudobou fňukají kočovní komedianti pouze do chvíle, než si vzpomenou, že žít znamená hrát a hrát znamená žít. Rozhodnou se zahrát starou bretaňskou pohádku o Kocourovi. Příběh o tom, jak černý kocour pomohl svému pánovi, outsiderovi Mikešovi, získat bohatství i ruku princezny. Příběh o chytrosti a o tom, že o své štěstí se musí člověk sám zasloužit...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Splašené nůžky - Paul Pörtner, Bruce Jordan, Marylin Abramson, Bobby Lohrmann
Premiéra: 12.12.2015. Překlad: Petr Novotný. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Režie: Kateřina Dušková.
Populární interaktivní detektivní komedie odehrávající se v kadeřnictví, jejíž děj se točí kolem vraždy koncertní pianistky. Případ následně musí vyřešit sami diváci, kteří usvědčí vraha na základě vlastního subjektivního vnímání událostí a šesti charakterů postav...
Romeo a Julie - William Shakespeare  (2:45)
Premiéra: 31.10.2015. Překlad: Josef Topol. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Hana Kubešová. Hudba: Roman Zach. Úprava a režie: Pavel Šimák.
Světově známý příběh lásky dvou mladých lidí ze znepřátelených rodů. Náhlá a prudká láska dvou mladých lidí, kterou je potřeba prožít intenzivně a naplno - co kdyby zítra bylo najednou všechno jinak...?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Zvonokosy - Gabriel Chevallier, Petr Abraham  (2:55)
Premiéra: 12.9.2015. Překlad románu: Jaroslav Zaorálek. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Roman Šolc. Hudební spolupráce: Pavel Kantořík, Lubomír Šrubař. Choreografie: Petra Parvoničová. Režie: Petr Novotný.
Nová dramatizace slavného humoristického románu, hudební komedie s dobovými šansony. Na vinicích úrodného kraje Beuajolais polní hlídač Matěj Sedmikvítek povypráví (s láskou a pochopením pro lidské slabosti) příběh malého městečka Zvonokosy, kde starosta Pěšinka přišel s pokrokovým názorem postavit hned vedle kostela veřejný pisoár. Tento nápad narušil stereotypní život místních obyvatel a proměnil poklidné maloměsto v politické kolbiště...
Bajaja, pěšák snů - Jiří Ondra  (1:30)
Premiéra: 26.4.2014. Podle pohádky Boženy Němcové a na motiv Františka Pavlíčka. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Jiří Ondra.
Klasická pohádka pro malé i velké diváky o princi, který se vypravil do světa a jako němý sluha si dokázal získat srdce princezny i utkat se s drakem.
Země je kulatá - Armand Salacrou  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.5.2016. Překlad: Evženie Janů. Úprava a dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Petr Piňos. Choreografie: Tomáš Rychetský. Režie: Kateřina Dušková. Poslední uvedení: červen 2016.
Hra demonstrující boj proti fanatismu a tmářství, boj za svobodu a svobodný názor. Renesanční Florencie v převratném roce 1492, v době velkých zámořských objevů, v uvolněné a veselé době karnevalu. Radosti lásky a život užívaný plnými doušky. Do chvíle, než tuto živou a vitální, uměnímilovnou a kulturní Florencii „zkrotí“ a ovládne náboženský fanatik – bratr Jeroným Savonarol, jež ve jménu Boha chce obrátit celou Florencii na „správnou cestu“ pokání a askeze, na správnou cestu k Bohu (anebo do Pekel?)...
Médeia - Eurípidés  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.3.2016. Překlad: Václav Renč. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Úprava a režie: Věra Herajtová. Poslední uvedení: říjen 2016.
Proslulá antická tragédie. Drama oklamané a zrazené ženy, která obětovala vše pro svého muže, ale i drama střetu cizinky, „barbarky“, která „má svoji hlavu a chce ji mít“ s takzvanou „civilizovanou“ společností s jejím pragmatismem a touhou po majetku a moci.
Hotel mezi dvěma světy - Éric-Emmanuel Schmitt  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 30.1.2016. Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Kateřina Dušková. Výprava: Irena Fila Wagnerová. Režie: Pavel Palouš. Poslední uvedení: listopad 2016.
Laskavá komedie o věcech "mezi nebem a zemí". Ve hře současného francouzského dramatika se ocitnete v tajemném hotelu - mezi světem živých a mrtvých. Na svůj návrat do světa živých zde čeká několik postav - uklízečka i prezident, sportovní reportér a nemocná dívka, léčitel (nebo šarlatán?) - všichni jsou v tomto „hotelu“ ve stejném postavení a na stejné startovní čáře. Spolu s nimi brzy zjistíte, že člověk nachází svou lásku nebo začíná opravdově žít, když už je téměř pozdě. Podaří se jim – i nám - vrátit zpátky na zemi a pokračovat v novém poznání?
Lakomec - Molière  (1:40x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 22.11.2014. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Irena Fila Wagnerová. Úprava a režie: Zdeněk Černín. Poslední uvedení: červen 2016.
Slavná klasická komedie, v níž hlavní roli hraje člověk, ze kterého mamon a hon za penězi učinil otroka zlata a bohatství, který pro samé peníze nevidí, že ztrácí své nejbližší, že ztrácí svou lidskost, radost i lidskou pospolitost...
Někdo to rád horké - libreto: Peter Stone; hudba: Jule Styne; texty písní: Bob Merrill  (3:00) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 13.9.2014. Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Hudební spolupráce: Lubomír Šrubař. Choreografie: Vladmíra Čapková, Marta Dřímal Ondráčková, Lucie Poláčková, Zdeněk Stejskal. Režie: Kateřina Dušková. Poslední uvedení: červen 2016.
Klasická hudební komedie o gangsterech a dvou muzikantech převlečených za ženy...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 14.3.2017