Jihočeské divadlo Č. Budějovice

v pokladně divadla lze platit platební kartou divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo poskytuje slevy pro studenty divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Adresa - Jihočeské divadlo: Dr. Stejskala 19, České Budějovice [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-5, bus 10-13-16-19 Senovážné nám. n. U Soudu]
Adresa - Malé divadlo: Hradební 18, České Budějovice [zobrazit na mapě]
[t-bus 1-2-3-9, bus 4-6-11-14-21 Poliklinika Sever (Na Sadech)]
Adresa - DK Metropol: Senovážné nám. 2, České Budějovice [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-5, bus 10-13-16-19 Senovážné nám.]
Pokladna: po-pá 10-19
Plány hlediště: Jihočeské divadlo | Otáčivé hlediště Český Krumlov
Předprodej: na celý měsíc od 1. dne měsíce předchozího
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Don Juan - Molière (duben)
Nakročeno k derniéře:
Perfect Days (březen)
Archa naděje
Ceny vstupenek:
260-200 Kč (činohra)
290-230 Kč (muzikál)
200 Kč (studiová scéna Na Půdě)
80 Kč (Malé divadlo - představení pro děti)
Jihočeské divadlo Č. Budějovice - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Lukáš Průdek
umělecké vedení:
Jana Kališová (činohra)
Petr Hašek (Malé divadlo)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (4)


Za oponou (1)


Z tiskových zpráv (2)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: variabilní nabídka pevných řad se slevou.
  • Cena programu 35 Kč. Poplatek za šatnu 5 Kč.
  • Ceny vstupenek na činoherní představení uváděná na letní scéně v Českém Krumlově (Otáčivé hlediště) jsou pro pátky a soboty 850-650 Kč, pro ostatní dny 700-550 Kč. Odpolední představení 300-200 Kč.

Repertoár - Jihočeské divadlo

Don Juan - Molière  (připravuje se)
Premiéra: 21.4.2017. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
Prostopášná komedie. Nejslavnější svůdce všech dob věří jen tomu, že dvě a dvě jsou čtyři a čtyři a čtyři je osm. A že jediné, co má na tomhle světě smysl, je pít dobré víno a milovat krásné ženy. A možná ještě něco – vysmívat se všem tupcům a pokrytcům...
Kronikáři - libreto: Helena Kebrtová, David Košťák; hudba: David Hlaváč; texty písní: Helena Kebrtová
Premiéra: 17.3.2017. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Ján Tereba. Kostýmy: Jitka Nejedlá. Choreografie: Veronika Riedlbauchová. Dirigent: Pavel Trojan. Režie: Petr Hašek.
Společný projekt Malého divadla, činohry, opery a baletu JD.
Původní rodinný muzikál o jednom lidském příběhu na pozadí zběsilého kolotoče dějin.
Kati - Martin McDonagh  (2:15)
Premiéra: 10.2.2017. Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Daniel Přibyl, Olga Šubrtová. Scéna: Pavla Kamanová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Režie: Martina Schlegelová.
Irská černá komedie. Druhý nejlepší kat v Anglii je v malé hospůdce v Oldhamu něco jako místní celebrita. Pivo je sice hnusné, ale čepuje ho kat. Jenže trest smrti zrušili a kdo ví, jak to půjde dál. Navíc to vypadá, že muž, kterého nedávno oběsil, byl nevinný a pravý vrah se toulá někde poblíž. A když zmizí katova patnáctiletá dcera, začíná jít do tuhého...
inscenace není vhodná pro děti
Úča musí pryč! - Lutz Hübner  (1:30x)
Premiéra: 22.12.2016. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: Milan David. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Ivan Krejčí.
Hořká komedie o boji rodičů s třídní učitelkou.
Knězovy děti - Mate Matišić  (1:20x)
Premiéra: 11.11.2016. Překlad: Jan Kameníček. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Jan Bubák. Choreografie: Jaroslava Zimová-Leufenová. Režie: Jana Kališová.
Balkánská hořká komedie. Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak...?
Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách - Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer  (2:30)
Premiéra: 8.4.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Vašíčková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Šimon Dominik.
Komediálně laděná divadelní pocta největšímu světovému dramatikovi. Tři herci sehrají v jednom večeru všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách...
Shakespeare v Hollywoodu - Ken Ludwig  (2:20)
Premiéra: 19.2.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Jana Kališová.
Situační komedie odehrávající se v Hollywoodu 30. let minulého století. Může se stát Shakespearův „Sen noci svatojánské“ hollywoodským trhákem? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano. Je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben. Bláznivý svět filmu navíc přivábí skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků...
Archa naděje - Martin Vačkář, Aleš Březina, Jiří Ornest  (2:30)
Premiéra: 18.12.2015. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Jana Zbořilová. Hudba: Aleš Březina. Hudební spolurpáce: Aleš Vítek, Petr Vyroubal. Režie: Jana Kališová.
Velký příběh podle skutečné události. Poslední loď s židovskými uprchlíky, kterým nacisté ještě dovolili odejít z Československa, vyplouvá vstříc nejistému osudu. Pasažéři mají jen své životy a naději, že se dostanou do zaslíbené země. Nad vodou je drží vratká loď a hlavně smysl pro humor a swingová kapela...
Pryč z Mullingaru - John Patrick Shanley  (2:30)
Premiéra: 13.11.2015. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Radovan Lipus.
Úspěšná romantická komedie se svérázným irským humorem o cestě ke štěstí a k lásce. „Nebaví vás vaše práce? V místě, kde žijete, to už nemůžete vydržet? Tak se seberte a pryč odsud! Pryč z Mullingaru a všech podobných otravných děr. Vypadá to jednoduše, ale... Těch ALE je milion...“
Zavolejte Jeevese - Pelham Grenville Wodehouse, Olga Šubrtová  (2:20)
Premiéra: 6.3.2015. Překlad knihy: Milan Žáček. Dramaturgie: Marie Špalová, Olga Šubrtová. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Aneta Grňáková. Režie: Martina Schlegelová.
Divadelní podoba knihy jednoho z nejpopulárnějších anglických humoristů, jejímž hrdinou je důvtipný komorník Jeeves, který inspiroval také Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků. V idylickém venkovském sídle to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů...
Holka nebo kluk - Antonín Procházka  (2:45)
Premiéra: 4.4.2014. Podle stejnojmenného filmu Vladimíra Slavínského. Dramaturgie: František Řihout. Scéna: Karel Glogr. Kostýmy: Lenka Polášková. Choreografie: Jana Hanušová, Taťána Kupcová. Dirigenti: Martin Peschík, Martin Veselý. Režie: Antonín Procházka.
Nostalgická a zároveň komediální převleková hudební revue, variující slavnou českou prvorepublikovou filmovou veselohru.
Je úchvatná! - Peter Quilter  (2:10)
Premiéra: 15.3.2014. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Kristina Novotná. Hudební spolupráce: Martin Veselý. Režie: Jana Kališová.
Komedie podle skutečného příběhu pozoruhodné ženy Florence Foster Jenkinsové, operní pěvkyně s výjimečně příšerným zpěvem, která se přesto (nebo možná právě proto) stala velmi slavnou a svou fantastickou kariéru završila vystoupením v beznadějně vyprodané Carnegie Hall...
Perfect Days - Liz Lochhead  (2:25)
Premiéra: 11.12.2009. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Jan Růžička. Režie: Jana Kališová. Poslední uvedení: březen 2017.
Komedie, která netradičním způsobem ironizuje romantická (anti)feministická klišé. Úspěšná kadeřnice Barbs má čtyřicítku na krku, biologické hodiny tikají, ale kde vzít obstojného muže, když se život tak divně zamotává?
Muž sedmi sester - Olga Šubrtová, Martin Glaser  (2:10)
Premiéra: 6.5.2005. Na motivy románu Jaroslava Havlíčka. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Samiha Maleh. Režie: Martin Glaser.
Svést sedm sester během sedmi dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Pro opravdového muže není nic nemožné!
Saturnin - Zdeněk Jirotka, Miroslav Oščatka, Jan Jirků  (2:20)
Premiéra: 8.4.2005. Dramaturgie: František Řihout. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Lubor Šonka. Režie: Jan Jirků.
Víte, co se stane, přestěhuje-li Vás věrný sluha Saturnin z pohodlného bytu na loď, kde Vás navštíví teta Kateřina se svým synem Miloušem? Jedinečná rodinná dovolená, o které ovšem nikdo netuší, jak skončí...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
V jámě lvové - Felix Mitterer  (2:30) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 7.11.2014. Překlad: Václav Cejpek. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Jana Zbořilová. Hudba: Daniel Šubrt. Režie: Jana Kališová. Poslední uvedení: rok 2016.
Tragikomedie z divadelního prostředí. Německý herec židovského původu je v době nástupu nacismu ponížen a vyhnán z divadla. Vrací se však nezlomen a změněn k nepoznání v dokonalém přestrojení. Svou novou roli čistého árijce hraje s neobyčejnou bravurou a slaví obrovské umělecké úspěchy. Jeho cílem není pouze návrat na jeviště, ale i potrestání kolegů, kteří mu ublížili. Hraje fantastickou, odvážnou hru a slaví vítězství nad brutalitou a omezeností...
Job Interviews - Petr Zelenka  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 8.5.2014. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Režie: Petr Zelenka. Poslední uvedení: leden 2017.
Nová česká hra, sonda do hlubin zábavního průmyslu a cynické doby, která pokrytecky hlásá, že cynismus již není v módě. Věra je majitelkou castingové agentury. Obsazuje bezejmenné herce a herečky a zastupuje i pár těch skutečně slavných. Pár lidem se klaní, ale většinou jich pohrdá. Její cynismus je pověstný, ale ona má své kouzlo. Zdá se, že ve svých padesáti letech má před sebou závratnou kariéru. Místo toho však sledujeme její velkolepý pád...
Škola základ života - Jaroslav Žák, Kristýna Čepková, Mikoláš Tyc  (2:15) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.4.2012. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Aneta Grňáková. Režie: Mikoláš Tyc. Poslední uvedení: únor 2017.
Noblesní i třeskutě vtipná hudební retrokomedie podle známé humoristické knihy o „věčném boji“ študáků a kantorů, kterou proslavilo i skvělé filmové zpracování Martina Friče.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 15.3.2017