Klicperovo divadlo Hradec Králové

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
24.06. (So) 10:00 Úplné zatmění
24.06. (So) 14:00 Vernisáž
24.06. (So) 15:30 Ostrov pro kluka, který nechce spát, a jeho maminku
24.06. (So) 17:00 Samko Tále
24.06. (So) 20:00 AnderSen
Nejbližší představení:
24.06. (So) 10:00
Úplné zatmění
24.06. (So) 14:00
Vernisáž
24.06. (So) 15:30
Ostrov pro kluka, který nechce spát, a jeho maminku
24.06. (So) 17:00
Samko Tále
24.06. (So) 20:00
AnderSen
Adresa: Dlouhá 99/9, Hradec Králové [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-3-6-7, bus 5-8-11-12-14-15-16-17-18-19-23-27 (zast. po okraji hist. centra)]
Pokladna: po-pá 10-18, so 9-12 (pokladna předprodeje Gočárova tř. 2)
Plány hlediště: hlavní scéna | Studio Beseda
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Spybox - Adéla Laštovková Stodolová & kol. (říjen, Studio Beseda)
Osm žen - Robert Thomas (říjen, hlavní scéna)
Sen noci svatojánské - William Shakespeare (prosinec, hlavní scéna)
Nakročeno k derniéře:
Vítězný únor (červen)
Ceny vstupenek:
300-230 Kč (hlavní scéna)
250-200 Kč (Studio Beseda)
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídka pevných řad se slevou.
  • Studio Beseda se nachází na Malém nám., cca 180 metrů od budovy divadla.
  • Nová pokladna předprodeje se nachází na adrese Gočárova tř. 2 (cca 600 m od divadla).
  • Večerní pokladna hlavní scény a Studia Beseda je otevřena vždy půl hodiny před začátkem představení.

Repertoár - hlavní scéna

Netopýr - David Drábek
Premiéra: 20.5.2017. Na motivy stejnojmenné operety Johanna Strausse ml. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Hudební spolupráce: Darek Král. Choreografie: Martin Pacek. Režie: David Drábek.
Bláznivý průlet (či snad spíš průstřel?) světem operety. Ztřeštěná férie plná gagů, úchylek, osudových nedopatření, šampaňského, popletů, frustrátů, narcisů, cyniků a koket. A opojných melodií nejen Johanna Strausse mladšího...
Úplné zatmění - Christopher Hampton
Premiéra: 11.3.2017. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Ladislav Karpianus. Scéna: Jiří Karásek. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Tereza Karpianus.
Drama zpracovávající osudy dvou prokletých básníků tak, jak je v čítankách nenajdete. Píše se rok 1871. Do života ženatého bývalého úředníka a poměrně úspěšného salónního poety vtrhne nonkonformní sedmnáctiletý rebel Arthur Rimbaud, zázračné dítě francouzské poezie, štváč proti měšťácké uniformitě a exaltovaný spratek, který ale dokáže udivovat svým vzděláním a přehledem. A hlavně názorem na život a poezii, v obou na dřeň intenzivní. Tento svobodný a umíněný duch vůdčí a tvůrčí uhrane o deset let staršího Verlaina natolik, že s ním vstoupí na cestu divokého, svobodného vztahu, plného alkoholu, hádek, porušování hranic a rozrušování smyslů..
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Kati - Martin McDonagh  (2:20)
Premiéra: 18.2.2017. Překlad: Ondřej Pilný. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Režie: Jan Frič.
Nezvyklá detektivní komedie s břitkými dialogy, napínavou zápletkou a nejen šibeničním humorem. Bývalý mistr popravčí Harry si poté, co byl v roce 1965 v Anglii zrušený trest smrti, otevřel hospodu v Oldhamu. Tráví tak čas za výčepním pultem a vypráví svým štamgastům o zlatých starých časech. V lokále mu vypomáhá jeho žena a depresivní puberťácká dcera. Harryho věčné trauma není ani tak jeden nejasný proces s velice jasným verdiktem, jako spíše vzájemná řevnivost s bývalým konkurentem, druhým anglickým katem Pierrepointem. Pak se ale na ospalém předměstí objeví tajemný mladík, Harryho dcera náhle podivně zmizí a přichází tedy čas vydat se po stopách spravedlnosti...
inscenace není vhodná pro děti
Vincenc - Torben Betts  (2:25)
Premiéra: 3.12.2016. Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Výprava: Petr B. Novák. Režie: Petr Štindl.
Současná britská komedie. Intelektuálové Oliver a Emily se přestěhují z Londýna na sever Anglie. Jednak tam je levnější bydlení, jednak Emily, coby vzorná salonní levičačka, touží po tom, aby jejich dítě vyrůstalo mezi „skutečnými lidmi“. A dva takoví „skuteční lidé“ se blíží: Alan a Dawn, manželé odvedle, které Oliver s Emily pozvali na malé přátelské posezení. V úhledném obýváku se tak střetne metropolitní kavárna s kulturou plechovkového piva a na povrch vyplouvají dávné ambice, touhy i předsudky. Někde kolem brousí jedna otravná kočka, leckdo skrývá temné tajemství a není vůbec jisté, jak celé tohle blízké setkání třetího druhu dopadne...
recenze -dub-
Kočičí hra - István Örkény
Premiéra: 12.11.2016. Překlad: František Stier, Ida de Vries. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Tereza Karpianus.
Proslulá tragikomedie o stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti a hlavně nezdolném optimismu. Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně. Její elegantní a klidná sestra Gizela žije zase už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v Mnichově ve svobodném západním Německu a nezbývá jí než po telefonu a v dopisech často marně usměrňovat sestřiny eskapády...
Vítězný únor - Pavel Kohout
Premiéra: 29.10.2016. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: Petr Hromádka. Režie: Břetislav Rychlík. Poslední uvedení: červen 2017.
Groteskně mrazivý a mrazivě groteskní pohled na zlomový okamžik našich dějin. Ve formě shakespearovské tragédie a v důsledně československém blankversu se otevřou události osudových únorových dní roku 1948 včetně jejich reálných aktérů, mezi kterými nechybí Jan Masaryk, jeho přítelkyně, americká spisovatelka Marcia Davenportová, Edvard Beneš s manželkou Hanou, komunista Václav Kopecký, národní socialisté, sociální demokraté, osamělí pochybovači i mladí nadšenci a uprostřed nich samozřejmě také dvojník autora, básník Pavka.
recenze -hr-
Pěna dní - Boris Vian, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)  (2:15)
Premiéra: 12.3.2016. Překlad románu: Svatopluk Horečka. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: David Smečka a kapela Mastix. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Divadelní adaptace slavného románu, nevšední milostný příběh nejen pro notorické snílky. Surreálné výlety do fantazie, touha, jazz, láska, svět obrácený naruby i přítomnost v prchavém okamžiku. Bohatý mladík Colin vlastní krásný byt a dokonalého šéfkuchaře. Jeho o něco chudší přítel Chick zase neúnavně sbírá a šíří dílo filosofa Jeana Sol-Partra a miluje svou Alise. Colin zase miluje Chloe, ta však po svatbě onemocní zvláštní nemocí. V plicích ji vykvete leknín. Léčí se velmi obtížně a musí mít kolem sebe stále spoustu květin...
Náš tip!
Kytice - Karel Jaromír Erben, Karel Brožek  (2:10)
Premiéra: 11.10.2014. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Jan Tobola. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Daniel Fikejz. Choreografie: Lucie Holánková. Režie: Karel Brožek.
Jevištní podoba proslulé sbírky balad Karla Jaromíra Erbena z pověstí národních, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli. Výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Svět magických balad i moudrostí našich předků, téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Velká mořská víla - David Drábek  (2:30)
Premiéra: 17.5.2014. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Martin Chocholoušek, Marek Zákostelecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
„Jedlíci čokolády“ po deseti letech, pokračování osudů tří sester. Róza provozuje temnou Sluj, kam se chodí lidé léčit pobytem v naprosté tmě. Helena s Janem sledují trhliny ve vzájemném vztahu a v potu tváře vychovávají přechytralá dvojčata. Ludvík se živí jako soukromé očko a před jeho metodami bledne i komisař Clouseau. Na scéně se objevuje mladý uhrančivý lékař a vzápětí i třetí sestra Valérie, aby pomohla s asociálními dvojčaty. Vše se zahustí a rozvibruje do koktejlu z lásky, násilí, poťouchlosti a kouzel, jak to má ve správné romanci být...
recenze -hr-
Romeo a Julie - William Shakespeare, David Drábek  (2:50)
Premiéra: 8.3.2014. V adaptaci použit překlad Martina Hilského. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Tomáš Belko. Choreografie: Henrieta Hornáčková. Režie: David Drábek.
Legendární tragický příběh veronských milenců ve svérázné adaptaci, v níž se k nesmiřitelnosti rodové přidávají také nesmiřitelnost rasová a sociální. „Dvě rodiny se nesnášejí tolik, že je proti tomu Váš vztah se sousedy jen pivoňkové víno. Budete mít pocit, že sledujete starou černobílou televizi značky Orava. Zapomeňte na převrácené popelnice, proříznuté pneumatiky, otrávené jezevčíky či anonymy posílané na Městský úřad – tady to bude boj až po samu mez. A ještě kus za ni...“
recenze -hr-
Richard III. - William Shakespeare, David Drábek  (2:40)
Premiéra: 20.10.2012. V adaptaci použit fragment překladu Martina Hilského. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král a citace. Choreografie: Henrieta Hornáčková. Režie: David Drábek.
Jedna z nejostřejších Shakespearových her, tentokrát v radikální úpravě, pojaté jako kabaret o bezmoci mocných, navíc s herečkou v titulní mužské roli.
recenze -dub-
Koule - David Drábek  (2:45)
Premiéra: 12.5.2012. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král a citace. Režie: David Drábek.
Původně uváděno ve Studiu Beseda.
Divadelní rozšířená podoba původně rozhlasové hry, která po svém uvedení rozpoutala doslova mediální smršť. Hra s podtitulem „Příběh vrhačky“ je tragikomickým fiktivním portrétem zestárlé československé těžké atletky Mileny, která lásce ke sportu obětovala všechno, i když ji stát s totalitním režimem nutil užívat doping, rozhodoval o účasti na závodech v zahraničí, vybíral jí přátele a zbavil soukromí. A Milena nyní svůj život plný komických i bolestných protikladů rekapituluje...
recenze -dub-
Figarova svatba - Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais  (2:40)
Premiéra: 17.12.2011. S použitím překladu Karla Krause. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Choreografie: Henrieta Hornáčková. Úprava a režie: David Drábek.
Crazy variace slavné francouzské komedie o jednom neobyčejném dni sluhy Figara, jeho milé Zuzanky, záletného hraběte Almavivy, jeho nešťastné paní, vdavekchtivé Marceliny a dalších. Jiskřivá hra lásky, plná nástrah, složitých plánů a jejich nečekaných vyústění.
recenze -dub-
Jedlíci čokolády - David Drábek  (2:45)
Premiéra: 21.5.2011. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
Příběh ze současnosti. Tři sestry se po smrti svého otce staví na vlastní nohy. Otec v závěti odkázal jedné z nich svůj růžový supermanský kostým, v němž anonymně zachraňoval životní ztroskotance. Pomůže teď kostým i jeho vlastním dětem...?
Unisex - David Drábek  (2:50) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.5.2016. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek. Poslední uvedení: duben 2017.
Svérázná apokalyptická fantazie o posledním násilí v Evropě. Fantaskní putování tří přátel v tajné akci s krycím jménem Sklípkan. Transexuál Nina, dříve Egon, dokáže vycítit přítomnost zla. Nezvhledná učitelka Vonderková, zvaná Želva, pozná, kdy přesně člověk zemře. A podivín Boleslav vyřezává na vlastní pěst zločincům mateřská znaménka, aby neprošli do nebe. Trojice vyvolených hrdinů se pod vedením tajuplného znalce italské kávy Maxe vydává na fantaskní pouť, na misi, která je zavede až do nezmapované oblasti na Sibiři...
recenze -dub-
Srpen v zemi indiánů - Tracy Letts  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 31.10.2015. Dramaturgie: Martin Velíšek. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Hudba: David Smečka. Režie: Tereza Karpianus. Poslední uvedení: červen 2017.
Strhující drama jedné rodiny kořeněné notnou dávkou sarkastického humoru. Silný příběh o kolapsu hodnot, o zoufalé snaze udržet vztahy nad vodou, o krutosti lásky, marném úsilí vychovat děti, o starých vinách a velké úzkosti ze života. Otec, úspěšný profesor a básník, zmizel. Jeho žena je závislá na lécích a vlastní schopnosti ničit vše kolem sebe, do domu se sjíždějí jejich dospělé dcery s partnery...
inscenace není vhodná pro děti
Český les (Czech for Rest) - David Drábek  (1:55) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 30.5.2015. Dramaturgie: Jana Slouková. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba: Darek Král. Texty písní: Tomáš Belko. Choreografie: Henrieta Hornáčková. Režie: David Drábek. Poslední uvedení: březen 2017.
„Bestiální kabaret“ o tom, že se zvířata ve zdejších lesích podobají českým lidem jako kukaččí vejce kukaččímu vejci.
recenze -hr-
Škola pro ženy - Molière  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.5.2015. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Martin Kotúček. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Marián Amsler. Poslední uvedení: leden 2017.
Jedna z nejlepších klasických francouzských komedií o tom, jak se absurdní drezůra mladé dívky změní v hořkou výchovnou lekci pro majetnického krotitele. Arnulf, elegantní muž v nejlepších letech, se chystá k zásadnímu životnímu kroku. Bude se ženit! Už deset let se na to připravuje, tedy připravuje na to svou nevěstu, která je vychovávána v naprosté izolaci a nevědomosti. Arnulfova důkladná mysl vymyslela dokonalý plán, díky němuž má předejít nepříjemnostem, jež by námluvy a posléze manželství mohlo přinést. Ale dá se lidská přirozenost spoutat a láska naordinovat...?
recenze -hr-
Evžen Oněgin - Alexandr Sergejevič Puškin, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)  (2:35) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 7.3.2015. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Michal Nejtek. Dramaturgie a režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský). Poslední uvedení: únor 2017.
Osobitá adaptace vrcholného díla světového romantismu a jednoho z nejslavnějších milostných příběhů všech dob. Láska, dopisy, míjení i potkávání životem unaveného Evžena Oněgina, snivé Taťány, její zcela odlišné sestry Olgy a snílka Lenského.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ recenze -hr-

ARCHIV INSCENACÍ

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 23.6.2017