MeetFactory

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
29.06. (Čt) 20:00 Třetí lež
25.09. (Po) 20:00 Pohlavní životy siamských dvojčat
Nejbližší představení:
29.06. (Čt) 20:00
Třetí lež
25.09. (Po) 20:00
Pohlavní životy siamských dvojčat
Adresa: Ke Sklárně 15, Praha 5 [zobrazit na mapě]
[tram 4-5-12-20, bus 105-125-129-196-197-241-244-253 Lihovar]
Pokladna: vstupenky on-line rezervací, pokladna otevřena hodinu před začátkem představení
Začátky: 20.00
Připravuje se:
Strážci občanského dobra - Petra Hůlová (červen)
Ceny vstupenek:
200 Kč
Poznámky a upozornění:
  • MeetFactory se nachází v býv. industriálních prostorech.
  • Cesta do MeetFactory: Od tramvajové zastávky Lihovar podél tramvajových kolejí směrem na Barrandov, přejděte přes most a pak vpravo po místní komunikaci dojdete přímo k budově MF. Cesta od zastávek MHD trvá přibližně 5-7 minut. V žádném případě se nesnažte přecházet kolejiště železniční trati!
  • Projekt Autoatlas Ukrajiny má podobu site-specific road-tripu! Start je na náplavce u Rašínova nábřeží (Výtoň), kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory. Cena vstupenky 350 Kč.

Repertoár

Pohlavní životy siamských dvojčat - Irvine Welsh, Matěj Samec  (1:35x)
Premiéra: 7.4.2017. Překlad románu: Robert Tschorn. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
První divadelní uvedení nového románu Irvine Welshe. Lesbická trenérka fit centra Lucy a nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Lena žijí v americké Miami. Jejich životy se nečekaně protnou po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, zvrácenosti, křehké vnitřní životy navenek tvrdých žen i pohlavní život siamských dvojčat: to vše v číslech, jimiž je Amerika posedlá...
inscenace není vhodná pro děti
Počátek veškeré lásky - Judith Hermann, Matěj Samec  (zkušebna|1:15x)
Premiéra: 28.2.2017. Překlad románu: Petr Štědroň. Dramaturgie: Matěj Samec. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Scéna a režie: Filip Nuckolls.
Adaptace německého románu, příběhem o stalkingu, zranitelnosti a křehkosti lidského štěstí. Stella se se svým mužem a šestiletou dcerou nedávno nastěhovala do nového domu v satelitním městečku na kraji německého maloměsta. Jednoho dne u ní zvoní neznámý muž. Jen málo stačí k tomu, aby se během pár týdnů rozpadl život napohled spokojené mladé bohaté rodiny. Strach a nejasný pocit z toho, že to, co přijde, bude nejspíš zlé anebo ještě horší...
inscenace není vhodná pro děti
V oku smyčky - Halka Třešňáková, Nina Jacques, Matěj Samec & kol.
Premiéra: 17.12.2016. Dramaturgie: Nina Jacques, Matěj Samec. Výprava a loutky: Jana Preková. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Halka Třešňáková.
Autorský projekt inspirovaný posledním dílem rakouského spisovatele a esejisty Jeana Améryho „Vztáhnout na sebe ruku“.
inscenace není vhodná pro děti
Bůh by řekl: bože, vy jste divný - Viktorie Čermáková, Aleš Čermák, Matěj Samec  (1:20x)
Premiéra: 2.8.2016. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Matěj Sýkora, Petr Demek, David Kerny. Hudba: Petr Skala. Režie: Aleš Čermák, Viktorie Čermáková.
Letní speciál.
Aleš Bílík, Matěj Nechvátal, Ludmila Němečková...; ve filmových dotáčkách Tomáš Mižigár, Vladimír Demeter, Josef Richter, Roman Michalčík, Radim Vašinka
Letní inscenace na pomezí divadla a filmu, odehrávající se v industriálních prostorech zadního dvorku MeetFactory, mezi graffiti a pod dálnicí. Tři sourozenci po smrti rodičů hledají víc srandy a víc lásky. „Je hrozně těžké být otevřený a velkomyslný a vstřícný a mít pochopení a umět odpouštět, ale to jediné má v životě smysl. Nejlepší způsob, jak vyhrát závod, je zamilovat se do pocitu, který tento pocit spouští. Na pipličí štípanec je nejlepčí udělat křížek takle...“
Hoří - Sudabeh Mohafez, Matěj Samec  (1:05x)
Premiéra: 12.6.2016. Překlad románu: Tereza Semotamová. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Divadelní adaptace románu současné německé autorky íránského původu. Úspěšné hudební producentce Mané vyhoří byt, přežije jen zázrakem. Její psychický stav se ovšem i měsíce po katastrofě setrvale zhoršuje. Skvostně vystavěný psychologický thriller s detektivními prvky podává sugestivní zprávu o člověku, pro kterého byla kdysi hudba vším...
inscenace není vhodná pro děti
Tsunami blues - Markéta Pilátová, Jana Pithartová  (1:25x)
Premiéra: 22.12.2015. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Štěpánka Balcarová. Režie: Ewa Zembok.
Divadelní podoba českého románu, strhující, až thrillerový příběh o několika cestách napříč světem a především cesty z pocitů prázdnoty a beznaděje. Karla po katastrofě způsobené vlnou tsunami v Thajsku v roce 2004 ztratila oba rodiče. A s nimi také svou schopnost skládat hudbu a hrát na trubku. Poté, co začne studovat hispanistiku v Olomouci a seznámí se profesorkou Topinkovou, rozhodnou se podniknout společnou cestu na Kubu. Vezou léky a finanční pomoc několika disidentům, kteří upadli v nemilost kubánského komunistického režimu. Do hry připlete kubánská tajná služba a dobrodružná cesta se promění v nemilosrdnou hru o život...
inscenace není vhodná pro děti v průběhu představení se na jevišti kouří
Nespavost - Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Lucie Ferenzová, Miroslav Bambušek & kol.  (1:20x)
Premiéra: 14.5.2015. Podle předloh Jeana Geneta, Johanna Wolfganga Goetha, Henryho Millera, Heinera Müllera, Haruki Murakamiho, Lva Nikolajeviče Tolstého a dalších autorů. Dramaturgie: Matej Samec. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Matěj Sýkora, Lucie Sedláková. Hudba: Jakub Kudláč a citace. Texty písní: Bio Masha. Režie: Viktorie Čermáková, Lucie Ferenzová, Miroslav Bambušek, Radim Špaček.
Netradiční inscenace o čtyřech částech, v nichž je odlišným divadelním jazykem jednotlivým režisérů zprostředkována jiná část tajemného i temného světa literatury. Příběh bezejmenné ženy, která se v noci místo spánku věnuje četbě klasické literatury. Ve svých nočních výletech literárním fikcím postupně čím dál víc propadá a dostane se až na samý pokraj života a smrti. Zároveň se jí však podaří nahlédnout vězení, ve kterém dosud, ač zaopatřená, svobodná a spokojená, dobrovolně žila...
inscenace není vhodná pro děti
Malina - Ingeborg Bachmann, Patrik Hlavsa  (0:50x)
Premiéra: 20.12.2014. Překlad románu: Michaela Jacobsen. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Mariana Dvořáková. Režie: Lucie Ferenzová.
Dramatizace jediného románu významné rakouské autorky, básnířky a filosofky. Dílo mělo být ouverturou celého literárního projektu o způsobech smrti, ale nakonec kvůli autorčině předčasné smrti z něho zůstalo pouhé torzo.
Třetí lež - Ágota Kristóf, Aleš Čermák  (1:20)
Premiéra: 19.10.2014. Překlad předloh: Jan Machonin, Sergej Machonin, Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Matěj Samec. Kostýmy: Bio Masha. Hudba: Matouš Hejl. Scéna a režie: Aleš Čermák.
Zpracování románové trilogie maďarské autorky, která popisuje svět nesmírně chladný, plný nesnášenlivosti, násilný. Slepá monstra bez empatie, která v směsici spontánnosti a reflexivní distance dělají to, co je nezbytné učinit, a která pomáhají druhým a zároveň se straní jejich dotěrné blízkosti. Takto si tedy stojím, přesně takoví lidé bychom chtěli být? Pokud by takových lidí bylo víc, svět by byl mnohem příjemnějším místem...
inscenace není vhodná pro děti
Milenec - Avraham B. Jehošua, Matěj Samec  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 1.5.2014. Překlad románu: Magdaléna Křížová. Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Jana Preková. Hudba: Ivan Acher. Režie: Radim Špaček. Poslední uvedení: prosinec 2016.
Adaptace izraelského bestselleru. Po tzv. Jom-kipurské válce podniká Adam v Haifě nesnadné pátrání po milenci své ženy, který byl do války odvelen, ale nevrátil se a nikdo o něm nemá zprávy. Pátrání se stává zároveň hledáním vlastní identity, svého místa na světě i cesty ze samoty. Příběh neobyčejné lásky, která se vymyká všem pravidlům a normám, která je nelaskavá a nepohodlná podobně jako izraelský poválečný stav společnosti, avšak pro kterou přesto lidem stojí za to žít...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 18.5.2017