Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Christian Giudicelli

Premiéra mládí

Premiéra: 28.1.2017. Překlad: Jan Cimický. Dramaturgie: Jiří Janků. Výprava: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
2:00


Bláznivá komedie o dvou mimořádných ženách a jednom velkém dobrodružství.
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 17.4.2017, počet hodnocení: 1210)
přínosný / zajímavý komentář
Jitka Smutná a Dana Syslová mají bezpochyby nezaměnitelný šmrnc a bohaté herecké zkušenosti. Přijde mi, jako by režie sázela zejména na tuto kartu a téměř rezignovala na detailnější inscenační přístup. Charaktery ponechala poměrně ploché, scházelo mně jejich citelnější a čitelnější vykreslení, bezradně působilo i scénografické řešení. A tak to nakonec opravdu bylo šarmérství a očividná partneřina obou dam, které mě svedly emočně zasáhnout a příběhu nechaly patřičně gradačně vyznít.
Michal Novák 60 %
(zadáno: 15.3.2017, počet hodnocení: 891)
přínosný / zajímavý komentář
Tato hra se kvůli svým závěrečným situacím vlastně diskvalifikovala pro uvádění dnes, přesto dramaturgie MDP neváhá a zařadila ji. Jistě, důvodem pořád ještě jsou krásné příležitosti pro první herečky ansámblu a mírně otřepané téma, že začít žít se dá v každém věku, také má co říct. Dana Syslová a Jitka Smutná se svých postav zhostily s plnou vervou, dopomáhá jim k tomu citlivá a moderně střižená režie, která o situacích, jež Renáta a Simona zažívají, evidentně přemýšlí.
Hodnocení uživatelů:
Vendula_Z 60 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 92)
Petr.trep 60 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 112)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.