Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

libreto: Stanislav Slovák, Jan Šotkovský, Petr Štěpán
hudba: The Beatles, Daniel Kyzlink, Jiří Levíček

Bítls

Premiéra: 4.3.2017. Dramaturgie: Miroslav Ondra, Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudební spolupráce: Zdenek Merta, Richard Mlynář. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: František Šterbák, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Slovák.
2:45

Jiří Mach / Jakub Zedníček / Marek Kolář, Aleš Slanina / Lukáš Janota, Petr Štěpán / Viktor Skála, Michal Isteník / Alan Novotný, Barbora Remišová / Eliška Skálová / Dagmar Křížová, Jan Brožek / Jonáš Florián / Daniel Joch, Hana Kováříková / Mária Lalková / Kristýna Daňhelová, Dušan Vitázek / Kamil Mikulčík / Stanislav Slovák, Sára Milfajtová / Viktória Matušovová, Robert Jícha / Lukáš Vlček, Tomáš Dalecký / Jan Dvořák / Marek Hurák / Miloš Fiala / Tomáš Herajt / Matyáš Kyncl, Patrik Bořecký / Rastislav Gajdoš, Ivana Vaňková / Lucie Bergerová, Miroslava Kolářová / Květoslava Ondráková, Zdeněk Junák / Ladislav Kolář, Pavlína Palmovská / Michaela Mrkosová, Erika Kubálková / Martina Severová, Miloslav Čížek / Radek Novotný, Kristian Pekar / Jiří Ressler, Lenka Bartolšicová / Kristýna Daňhelová / Barbora Goldmannová / Monika Havlíčková / Dana Hyblerová / Tereza Kachlířová / Nikol Kotrnetzová / Dagmar Křížová / Renáta Mrózková / Barbora Musilová / Markéta Pešková / Marianna Polyáková / Pavla Princová / Dana Puková / Monika Světnicová / Simona Šeligová / Diana Velčická / Eva Ventrubová / Magda Vitková, Ondřej Biravský / David Černák / Petr Drábek / Ondřej Halámek / Daniel Joch / Marek Kolář / Martin Křížka / Jakub Liška / Radek Novotný / Jakub Przebinda / Robert Rozsochatecký / Daniel Rymeš / Marco Salvadori / Robin Schenk / Vladimír Strouhal / Bohumil Vitula...

Původní jukebox-muzikál s nestárnoucími hity slavné skupiny The Beatles, bláznivá retro féerie o klukovském snění o velkém rockovém světě.
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 13.3.2017, počet hodnocení: 601)
přínosný / zajímavý komentář
V Brně se nepokouší dělat životopisný muzikál, jedná se o bláznivou komedii, která má za úkol diváka pobavit. Písně naštěstí zůstaly v originále, a tak si je každý fanoušek Beatles řádně užije. Herecky nejzajímavější byli V.Skála a A.Novotný, pěvecky kraluje D.Vitázek jako Rockový Pánbůh (jeho Let It Be zní možná líp než originál). V první části inscenaci trochu chybí celistvost, ale druhá půle už má přímější tah na bránu. Na konci hra trochu zvážní, což nijak neruší a je to dobrá připomínka, že 60. léta nebyla jen bezuzdná sranda. Pobaví řada narážek na dobové konvence i popkulturní odkazy.
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 12.3.2017, počet hodnocení: 631)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně moc povedená záležitost a velmi dobrá ukázka toho jak udělat muzikál postavený na známých písních jedné skupiny. Jednoduchý, ale pohromadě držící příběh, který dobře funguje. Vtipné momenty, několik povedených narážek na dobu minulou, ale i na tu současnou. Písně, ponechané naštěstí v originále, mají svoji potřebnou sílu a dokáží správně rozproudit krev v žilách. Z aktérů vynikající rockový bůh D. Vitázek, vedle něj též výtečný agent MI6 A. Slanina a nelze nezmínit i skvělého předsedu MV P. Štěpána. Vše dohromady to pak funguje na jedničku a proto nelze než doporučit.
Hodnocení uživatelů:
Kačka H 90 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Bavila jsem se famózně tři hodiny. Skvělé výkony herců - perfektní Agent Janota, nepřekonatelný Rockový pánbůh Slovák, komický Kolóšek - Isteník. Z mladých externistů (Hurák, Kyncl, Herajt)mě zaujal Matyáš Kyncl (sólo s kytarou, scéna ve třídě). Úžasný střih na konci hry (není to přeci jen pořád sranda) Vřele doporučuji!!!!
Klára Tesařová 90 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Brněnští Bítls bombí betálnou bžundu. Nejlepší inscenace sezóny 2016/2017. Vychytejte zejména alternaci Brychta, Fiala a Herajt. Dál Vitázek, Janota, Milfajtová, Isteník... Ale víte co? Běžte na to bez ohledu na alternace. Budete se zaručeně celých 2 hodiny a 45 minut smát. VAROVÁNÍ: inscenace je silně návyková stejně jako hity Beatles!
VasekM 80 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál pro pobavení na velmi vysoké úrovni. Parádní humor, takový "mišmaš" všeho. Smál jsem se od začátku do konce. Perfektní Aleš Slanina, Viktor Skála, Alan Novotný a Kamil Mikulčík. Z mladých kluků zaujal nejvíce Jan Dvořák.
Míša812 90 %
(zadáno: 16.3.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto perfektní představení, které bych ani nenazývala muzikálem. Hudba děj nikterak neposouvá, ovšem příjemně doplňuje činoherní část hry, která je fenomenální. Opravdu necelé tři hodiny skvělé zábavy, plné vtipných scén, které nejsou laciné, určitě stojí za shlédnutí!
Eva123 60 %
(zadáno: 13.3.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavní role v této revuální hudební komedii s fantazijními prvky pěkně zahráli mladí externisté Dominik Brychta, Miloš Fiala a Jan Dvořák. I když si myslím, že chlapci na jihomoravské vesnici by v roce 1967 neměli elektrickou kytaru ani jednu, natož tři. - Z ostatních herců mě nejvíce zaujal Jiří Mach coby Ringo Starr (herec má komediální talent a je čím dál tím lepší). - Zajímavý byl též Dušan Vitázek coby Rockový pánbůh hovořící slovensky (i když v černé čepici dopadl spíš jako fakír). - Snové tance plyšových zvířat a Marry Poppins šly trochu mimo.
Brtník 90 %
(zadáno: 11.3.2017, počet hodnocení: 26)
Lskladana 100 %
(zadáno: 7.3.2017, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Přicházela jsem do divadla s obavami. Odcházela zpívající a velmi pobavená. Perfektní provedení a aranžmá známých písní skupiny Beatles chytnou prostě každého. A retro příběh z konce šedesátých let je perfektní nadsázkou tehdejší "přesoudruhované" doby. Herecký koncert Petra Štěpána a hlavně Michala Isteníka.
Johanka17 80 %
(zadáno: 6.3.2017, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pochvala autorům - vtipné, laskavé, dojemné, nápadité! Výborné hudební nastudování (Fr.Šterbák) a choreografie (M.Matěj). Skvělé výkony zejména Petra Štěpána, Alana Novotného a Kristiana Pekara. Představení mělo spád,pobavilo, krásná hudba, výborné vokály i taneční výkony. Z mladých představitelů mě zaujal Matyáš Kyncl ( jen škoda, že neměl brýle "lenonky")
Kateřina Šebelová 60 %
(zadáno: 5.3.2017, počet hodnocení: 16)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.