Městské divadlo Brno

libreto: Stanislav Slovák, Jan Šotkovský, Petr Štěpán
hudba: Karel Cón

Brněnské kolo

Premiéra: 16.6.2017. Dramaturgie: Jan Šotkovský, Miroslav Ondra. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Martin Pacek. Dirigenti: Karel Cón, Tomáš Küfhaber. Režie: Stanislav Slovák.
2:10


Muzikál z několika brněnských pověstí a legend dotýkající se historických i místních vazeb, včetně té titulní o koláři Birckovi, který údajně během jediného dne dokázal porazit strom, vyrobit z něj kolo a dokutálet jej až do vzdáleného Brna...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 22.6.2017, počet hodnocení: 2721)
přínosný / zajímavý komentář
55% Divadlo pod letní oblohou má svá specifika. Jedním z nich je i fakt, že návštěvník plenérových produkcí má jiná měřítka. A takovým se většinou stává i pravidelný sezónní divák, jehož hodnocení pak bývají smířlivější. Tolik úvodem a nyní k samotné novince: Což o to, humor je to opět celkem milý, ovšem už jen zřídka přináší originální prvky. Největší výhrady mám však k hudební složce, podobná muzika připomínající lidové veselice s dechovkou je už dávno za zenitem. Herecké obsazení bylo celkem vyrovnané. Jako letní podívaná ano, v kamenném divadle by ovšem podobná inscenace obstála jen stěží.
Hodnocení uživatelů:
Kapybara_2 50 %
(zadáno: 21.6.2017, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
55%. No tak není to zrovna nejsilnější kus MdB, ale koukat se na něj dá. Herci jsou vesměs dobří, atmosféra Biskupského dvora příjemná, některé momenty inscenace opravdu vtipné, jiné naopak rozpačité. Ale jako oddechová, bláznivá komedie na jedno použití - proč ne.
Sobticek 90 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 36)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.