Městské divadlo Kladno

divadlo nabízí on-line systém eVstupenka (nebo alespoň rezervaci vstupenek přes internet) divadlo nabízí zvýhodněné předplatné profil divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - divadlo si službu neobjednalo (příp. nebyla uhrazena).
objednávka služby generování programu na tomto portálu
Adresa - Městské divadlo Kladno: Divadelní 1702, Kladno [zobrazit na mapě]
Adresa - Divadlo Lampion: Nám. Starosty Pavla 4, Kladno [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 10-18 nebo do začátku představení, o víkednech hodinu před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: MDK: 19.30 (po-čt), 18.00 (pá)
Lampion: 10.00 (so), 15.00 (ne)
Připravuje se:
Absolvent - Terry Johnson (duben, Městské divadlo)
Romance pro křídlovku - František Hrubín, Miroslav Hanuš (květen, Městské divadlo)
Mnoho povyku pro nic - William Shakespeare (červen, Městské divadlo)
Svět je kulatý - Gertruda Steinová (Divadlo Lampion)
Robinson - Zdeněk Jecelín (Divadlo Lampion)
Nakročeno k derniéře:
Marie Antoinetta (prosinec na domovské scéně, únor na zájezdě)
Plíce (únor)
Jentl (březen)
Mach a Šebestová (březen)
Podnájem na bulváru Courteline (duben)
Zlatovláska (duben)
Česká kuchařka
Ceny vstupenek:
280-210 Kč (Městské divadlo Kladno)
80 Kč (Divadlo Lampion)
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jaroslav Slánský
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Braňo Mazúch
 

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Za oponou (2)


Z tiskových zpráv (4)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Z Prahy (od stanice metra Nádraží Veleslavín) se dostanete do Kladna autobusem za pár desítek minut. Mezi Prahou a Kladnem je vedeno mnoho spojů. Využijte především expresní spoje. Pokud spoj nejede přímo na autobusové nádraží (které je poblíž divadla), vystupte v zast. "Gymnasium" a vydejte se vpravo ulicí Petra Bezruče, která vede přímo k divadlu. Poslední spoje zpět do Prahy mají odjezdy z terminálu "Kladno, autobusové nádr." 20.05 20.40 21.35 22.35 (po-pá), 20.00 20.50 21.35 (so-ne).
  • Rezervace vstupenek je platná následujících 7 dní po jejím provedení, není-li uvedeno jinak. Pokud rezervujete vstupenky na představení, které se koná dříve než za 7 dní, je rezervace platná až do dne konání představení a její platnost končí 30 minut před plánovaným začátkem představení.

Repertoár - Městské divadlo Kladno

Romance pro křídlovku - František Hrubín, Miroslav Hanuš  (připravuje se)
Premiéra: 6.5.2017. Dramaturgie: Anna Smrčková. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hudba: Gabriela Vermelho. Režie: Miroslav Hanuš.
Autorská adaptace jednoho ze zásadních děl slavného českého básníka. Povídka či poema, v níž vzpomínky ožívají, kde se potkává mládí se stářím, chuť k životu a oproti ní jeho zánik...
Absolvent - Terry Johnson  (připravuje se)
Premiéra: 1.4.2017. Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Věra Herajtová.
Divadelní adaptace románu, proslaveného především filmem s Dustinem Hoffmanem, který se odehrává v Americe šedesátých let. Zrovna probíhá válka ve Vietnamu, hnutí hippies prožívá svou zlatou éru a střední vrstva amerických občanů si také naplňuje svůj americký sen. Do tohoto světa stereotypních párty a bussines schůzek vstupuje Benjamin, úspěšný absolvent vysoké školy, který cítí, že chce být jiný. Najde smysl ve spojení se zralou ženou, paní Robbinsonovou, která je stále atraktivní a stane se jeho milenkou. Před Benjaminem se konečně otevírá brána dospělosti. A jak jí prochází, postupně odhaluje společenské stereotypy, nudu a faleš lepší společnosti. Je to budoucnost, kterou si zvolil...?
Poručík z Inishmoru - Martin McDonagh
Premiéra: 11.2.2017. Překlad: Milan Lukeš. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Ján Tereba, Lenka Hotmarová. Režie: Josef Kačmarčík.
Drsná irská komedie v „tarantinovském duchu“. Ostrov Inishmore je zabydlen věru svéráznými typy. Žijí tu nepříliš bystří vesničané, mladí rozvášnění teroristé a především kocour, jehož si jeho páníček cení víc než lidského života. Běda tomu, kdo mu zkřiví jediný chlup...
inscenace není vhodná pro děti
Soudné sestry - Terry Pratchett, Stephen Briggs
Premiéra: 17.12.2016. Překlad: Jan Kantůrek. Dramaturgie: Kristýna Čepková, Anna Smrčková. Výprava: Jitka Moravcová. Režie: Petr Palouš.
Divadelní adaptace jedné z nejznámějších knih (ne)korunovaného krále humoristické fantasy o bájné Zeměploše. V ní díky mnoha odkazům na dílo Williama Shakespeara spolu můžete zjistit, že: „Celá Plocha jest jevištěm!“ a všichni jsme jen herci. Včetně trpaslíků, trollů, duchů. A v neposlední řadě čarodějek...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Perfect Days - Liz Lochhead  (2:40)
Premiéra: 5.11.2016. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Současná skotská komedie. Veleúspěšná kadeřnice Barbs má zdánlivě vše, po čem zatouží, ale ona chce nyní především dítě. Jenže je jí čtyřicet a partner je v nedohlednu. Barbs se přesto rozhodne bojovat a hledat různé cesty. Otázkou (a také záminkou k mnoha komickým situacím) je, jak se k tomu postaví její rodina a přátelé...
Donaha! - libreto: Terrence McNally; hudba a texty písní: David Yazbek  (3:10)
Premiéra: 10.9.2016. Podle povídky Wendy Holdenové a stejnojmenného filmu režiséra Petera Cattanea a scénáristy Simona Beaufoye. Překlad: Pavel Dominik, Hanuš Bor. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Milan David. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudební spolupráce: Petr Malásek. Choreografie: Barbora Janatková. Režie: Ondřej Brousek.
Světoznámý muzikál o síle přátelství a odvaze čelit s humorem sebevětší nepřízni osudu. Několik ocelářů, kteří jednoho dne přijdou o práci, řeší, jak uživí svoje rodiny, ale také vlastní důstojnost, chlapskou hrdost a zbytky sebeúcty. Naskytnutá možnost je velkou výzvou a výsledek leckoho zaskočí. Odstartuje vtipný i dojemný zápas, ve kterém zvítězit znamená odložit stud i poslední kousek šatstva...
Tlustý prase - Neil LaBute  (1:20x)
Premiéra: 16.4.2016. Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Mariana Kuchařová. Režie: Josef Kačmarčík.
Komedie o tom, jak je ve vztazích důležitá upřímnost, proč musíme pořád někoho hodnotit a o tom, co je objektivní kritika a co chabá omluva vlastní nedostatečnosti. Tom potká svou životní lásku Helenu, která je chytrá, vtipná a tlustá jako prase. Vypadá to, že s tím mají problém všichni kromě Heleny samotné. ustojí mladý úspěšný muž společenský tlak a jízlivé komentáře okolí...?
Podnájem na bulváru Courteline - Georges Courteline, Marie Nováková  (1:20x)
Premiéra: 12.9.2015. Překlad předloh: Olga Fastrová, Michal Zahálka. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Dave Benson. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Š. Hájek. Poslední uvedení: duben 2017.
Krátké ztřeštěné aktovky francouzského komediografa, které se hemží povrchními dámičkami, milenci pod pantoflem, bezcitnými majiteli nemovitostí, krutými manželkami, frustrovanými manžely a jinou havětí. Život v jednom pařížském činžovním domě je plný nudy a stereotypu, což plodí klepy, nevěru, manipulaci a příživnictví. Každý každého tahá za nos, kam chce a kam potřebuje...
Česká kuchařka - Magdalena Dobromila Rettigová, Šimon Caban  (2:00)
Premiéra: 6.5.2015. Dramaturgie: Jana Slouková. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Martin Wiesner. Scéna a režie: Šimon Caban.
Divadelní adaptace největšího českého bestselleru všech dob. Domácí kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vyšla poprvé v roce 1826, ihned se stala samozřejmou součástí téměř každé domácnosti, předávala se z generace na generaci a počtem vydání snadno předstihla všechna velká díla české literatury. Mnohem méně jsou známé osudy její autorky, Magdaleny Dobromily Rettigové, ženy činorodé, podnikavé, nápadité, která láskou k lidem, dobrotou, citem a touhou po kráse překonávala osobní trápení. Víme, co se odehrávalo na jejím kuchyňském a psacím stole. Co se ale dělo v její duši...?
Plíce - Duncan Macmillan  (1:15x|diváci na jevišti)
Premiéra: 14.2.2015. Překlad: Kateřina Holá. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Ján Mariánský. Režie: Petr Štindl. Poslední uvedení: únor 2017.
Krutě upřímná, zábavná a zcela současná netradiční love story. Mladí manželé se chystají ve svém vztahu učinit další krok: založit rodinu. Nevinný rozhovor o početí potomka však přinese mnoho překvapivého...
Brémská svoboda - Rainer Werner Fassbinder  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.2.2015. Překlad: Martin Sládeček. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Marek Cpin. Hudba: Jiří Hájek a citace. Režie: Martin Františák. Poslední uvedení: červen 2016.
„Silná káva s překvapením“ podle receptu kultovního německého filmového režiséra. Tragikomický příběh podnikavé ženy, která je v cestě za svým snem ochotna jít přes mrtvoly. Jedovatá historka ze společnosti, která nechtěla připustit, že žena může mít rozum, ba co víc, používat ho...
inscenace není vhodná pro děti recenze -dub-
Jentl - Isaac Bashevis Singer, Leah Napolin  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.12.2014. Překlad: Lucie Simerová. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Diana Strauszová. Hudba: Ľubica Čekovská. Režie: Jakub Nvota. Poslední uvedení: březen 2017.
Ceněná divadelní adaptace povídky nositele Nobelovy ceny, známé i z filmu režisérky a herečky Barbry Streisandové. Strhující příběh židovské dívky, která toužila po vzdělání natolik, že se odvážila v převlečení za chlapce studovat v době, kdy byly školy ženám zapovězeny. Hra o vzpouře proti tradicím a jejich pravidlům, o strastiplných překážkách na cestě za naplněním životního snu, o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o nevyzpytatelnosti lásky a přitažlivosti mezi pohlavími.
Noční motýl - Vojtěch Mixa, František Čáp, Václav Krška, Daniel Špinar  (2:10) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.10.2014. Podle povídky Vojtěcha Mixy „Stáša“ (z knihy „Medvědi a tanečnice“). Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Iva Němcová. Hudba: Jiří Hájek a citace. Režie: Daniel Špinar. Poslední uvedení: listopad 2016.
Divadelní podoba slavného českého filmu z roku 1941, v němž na první pohled slzotvorná kalendářová historka získala citlivým scenáristickým zpracováním a poctivým filmovým řemeslem novou dimenzi. Melodramatický příběh mnoha nešťastných lásek a především vychovatelky Marty, slušné dívky, kterou souhra okolností stáhla do bahna nevěstince...
Vražda na Nilu - Agatha Christie  (2:15) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 13.9.2014. Překlad: Marie Špalová. Úprava a dramaturgie: Marie Nováková. Scéna: Jaroslav Bönisch. Kostýmy: Martin Kotúček. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Marián Amsler. Poslední uvedení: rok 2016.
Divadelní verze jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších knih Agathy Christie, k jejíž neutuchající oblibě přispěl i oscarový film. Všichni si chtějí užít příjemnou dovolenou na luxusním výletním parníku, který se plaví po Nilu. Jenže pokojný výlet se změní v drama, když na palubě dojde k vraždě. Pachatelem může být jen některý z cestujících. Ale kdo? Přehlídka podezřelých, mrazivé napětí a opravdu nečekané rozuzlení...
Přízraky - Henrik Ibsen  (2:30) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 22.3.2014. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Lenka Kolihová Havlíková. Výprava: Jana Hauskrechtová. Režie: Jan Frič. Poslední uvedení: červen 2016.
Severské drama s antickými rozměry. Osamělý dům rodu Alvingů skrývá nákazu. Společnost pokrytectví a maloměšťácké přetvářky dusí každý záchvěv radosti ze života. Paní Alvingová marně zápasí s přízraky minulosti, které vyvstávají ze zdí a ubíjejí přítomnost. Přichází její syn Osvald odvrátit temnotu, nebo je neodvolatelně zasažen hříchy svého otce...?
inscenace není vhodná pro děti recenze -dub-
Marie Antoinetta - David Adjmi  (2:10) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 15.2.2014. Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Linda Boráros. Režie: Daniel Špinar. Poslední uvedení: prosinec 2016 (na domovské scéně), únor 2017 (na zájezdě).
Tragická fraška o dramatických osudech rakouské princezny, která shodou neuvěřitelných historických okolností vešla do dějin jako poslední královna Francie.
Náš tip!
Miláček - Guy de Maupassant, Daniel Špinar  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 10.5.2013. Překlad románu: Dana Melanová. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Výprava: Iva Němcová. Hudba: Stanislav Abrahám a citace. Režie: Daniel Špinar. Poslední uvedení: říjen 2016.
Divadelní adaptace slavného a provokativního románu. Georges Duroy nemá peníze, vzdělání ani budoucnost, ode dna ho dělí už jen pár franků. Šťastná náhoda v podobě setkání s přítelem Forestierem mu však otevře první dveře. Georges disponuje kouzlem osobnosti a neuvěřitelně pohlednou tváří, navíc má velkou slabost pro ženy (či spíše ony pro něj). Z naivního mladíka se stává přispěvatel prestižních novin a začíná jeho „spanilá jízda“ po ložnicích horních deseti tisíc. Do spleti jeho intrik se zamotávají další a další ženy a Georges se stává lačným zvířetem, ochotným udělat pro ukojení svých ambicí cokoliv...
Náš tip!
Vinnetou - Petr Kolečko  (2:15) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.3.2013. Na motivy knih Karla Maye a filmů režiséra Haralda Reinla. Námět: Petr Kolečko, Ondřej Pavelka. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Jaroslav Bönisch. Hudba: Daniel Čámský, Miki Jelínek. Texty písní: Miki Jelínek. Režie: Ondřej Pavelka. Poslední uvedení: červen 2016.
Nový pohled na příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 15.3.2017