NANOHACH

stránka na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo Ponec
Adresa: Husitská 24a, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U památníku]
Studio ALTA
Adresa: U výstaviště 21, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 6-12-17 Výstaviště Holešovice]
Duncan Centre
Adresa: Branická 41, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[bus 192-196-197-198 U staré pošty]
Připravuje se:
Den a Noc a Noc a Den - Lea Švejdová, Marta Trpišovská (květen)
Ceny vstupenek:
160 Kč (Divadlo Ponec)
150 Kč (Studio Alt@)

Repertoár

Den a Noc a Noc a Den - Lea Švejdová, Marta Trpišovská, Radka Denemarková
Premiéra: 9.5.2016. Scéna: Nora Sopková. Kostýmy: Mariana Novotná. Hudba: Jana Vörosová. Choreografie: Lea Švejdová, Marta Trpišovská.
Taneční projekt o dvou samostatných částech, inspirovaný životem a dílem dvou různých umělkyň: české malířky Toyen a britské spisovatelky Virginie Woolfové.
Devoid (Nacházející se ve stavu ztráty) - Michal Záhora, Tereza Krčálová
Premiéra: 19.7.2015. Česká premiéra: 16.9.2015. Dramaturgie: Tereza Krčálová. Hudba: Carlo Natoli, Philippe Leforestier. Námět a choreografie: Michal Záhora.
Inscenace vychází z reálných dopisů. Jednotlivé hlasy pisatelů se propojují, prolínají, vrství. Naléhavá slova krouží kolem jednoho bodu, nebo naopak spěchají vpřed k novým zjištěním a kulminují ve svém významu v momentě, kdy se sama se sebou nečekaně potkávají. Tato polyfonie uvádí tanečníka v pohyb. Jeho proměnlivá identita mu umožňuje jednou prožívat trysk emocí pisatele a podruhé pokojné přijetí, či vzrušené záchvěvy adresáta. Oobjevuje tak vnitřní prostor člověka. V projevech přiznané slabosti balancuje mezi zavržením a smířením...
Flashed By - Lenka Flory  (0:45x)
Premiéra: 18.11.2013. Kostýmy: Mariana Novotná. Choreografie: Lenka Flory, Lea Švejdová. Hudba: Michal Vaniš. Scéna a režie: Lenka Flory.
Námět inscenace se zabývá reflexí faktu, jakým způsobem zůstávají osudy heroických žen vepsané v obecné paměti běžných žen, a nebo také jak je každá žena hrdinkou i ve svém běžném životě, který přepsán do románové-jevištní formy je vždy heroický. Dvě různé četby stejného příběhu, úzká spolupráce s obrazem a hudbou a různé možnosti vnímání stejných elementů.
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Orbis pictus - Lenka Bartůňková, Michal Záhora  (0:55x)
Premiéra: 27.11.2012. Kostýmy: Mariana Novotná. Hudba: Carlo Natoli. Světelný design: Jan Komárek. Choreografie: Lenka Bartůňková, Michal Záhora.
Duet, který demonstrací binarity pokouší zdánlivou přirozenost lidství. Introspektivní taneční pouť, inspirována Červenou knihou C. G. Junga.
Suna no onna / Písečná žena - Lea Švejdová  (0:35x)
Premiéra: 4.10.2011. Inspirováno knihou japonského autora Kobo Abé. Kostýmy: Mariana Novotná. Hudba: Tomáš Procházka, Vojta Švejda. Choreografie: Lea Švejdová.
Tři ženy ztracené kdesi v písčité krajině. Smířené s osudem a přizpůsobené k životu v nepříznivém prostředí, kde ostatní žít nemohou. Všudypřítomné světlo ze strážní věže jim nedovoluje spát ani snít...
Brut - Fabrice Ramalingom, NANOHACH  (1:05x)
Premiéra: 23.2.2011. Hudba: Jan Kalivoda. Kostýmy: Kateřina Štefková. Choreografie: Fabrice Ramalingom.
BRUT nemá žádné vyprávěcí schéma. BRUT předvádí syrový materiál, přetékající napětí, emoce plné smíchu. BRUT zkoumá živočišnost, která někdy vychází z gesta, skoku, grimasy. BRUT je bitka, masa, tlupa, smečka. BRUT je výkřik těla a kostí, gest a pohybů, vyvržený a vyplivnutý.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 9.7.2016