Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
75 %
Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]
Agatha Christie
Past na myši
Premiéra: 8.10.2004. Překlad: Jaroslav Chuchvalec. Dramaturgie: Marek Pivovar. Výprava: Marek Cpin. Hudba a režie: Jan Mikulášek.
Jana Štvrtecká, David Kaloč, Václav Neužil, Petr Rakušan, Zuzana Slavíková, Tereza Groszmannová / Zuzana Ščerbová, Jiří Pištěk, Jindřich Světnica
Nejslavnější detektivní hra všech dob obsahující mnoho z oblíbených postupů velké autorky, jako například uzavřený prostor, fascinující zvraty, odstřižený telefon, romantickou atmosféru i velmi zvláštní smysl pro humor...
Hodnocení redakce:
Hodnocení uživatelů:
(zadáno: 6.4.2012, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Radula 90 %Představení mě příjemně překvapilo. Považuji detektivky uváděné v divadle za hodně těžký žánr a myslím, že NDB se podařilo zaujmout jistým odlehčením a zároveň i udržet jisté napětí, které pro mě (neznalce Agáty) trvalo až do úplného konce.
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Sam198 40 %Šel jsem na Agátu Christie ale viděl jsem průměrnou komedii.
(zadáno: 23.12.2010, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Candie254 50 %Jako milovníka Agathy Christie a této hry mě výsledek opravdu poděsil... pitvoření hlavních postav dohnané do krajnosti, jediné co tuto inscenaci zachránilo byla Zuzana Slavíková.
(počet hodnocení: 229)
přínosný / zajímavý komentář
Lukasd 70 %Udělat detektivku jako grotesku je zajímavý nápad, ovšem režisér Mikulášek se tím ochudil o napětí a hororovou atmosféru, kterou umí Agatha Christie vystihnout výborně.
(počet hodnocení: 153)
přínosný / zajímavý komentář
Josef 70 %Detektivka nápaditě a inteligentně stylizovaná do třeskuté grotesky? Skvělá zábava, u které ovšem skřípe závěr a především gradace napětí.





