Stará aréna

stránka na Facebooku
Adresa: 28. října 23, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-24, so-ne 15-24
Nakročeno k derniéře:
The Everlast (květen)
Zuřivec / Raging Man (květen)
ředitel:
Zeno Václavík
umělecké vedení:
Pavel Gejguš

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předprodej vstupenek probíhá v kavárně Staré arény (na baru) nebo on-line. Od září 2016 nejsou rezervace vstupenek možné, pouze přímé zakoupení.

Repertoár

Prezydent Krokadýlů - Pavel Gejguš
Premiéra: 6.5.2017. Podle stejnomené knihy Warrena Millera. Překlad knihy: Josef Škvorecký. Scéna: Radek Otýpka. Kostýmy: Natálie Pelcová. Hudba: Ondřej Malý, Vlastimil Burda. Režie: Pavel Gejguš.
Divadelní inscenace volně vycházející ze stejnomené kultovní knihy Warrena Millera o drsném dětství v Newyorském Harlemu a bídě jeho obyvatel, kterou mistrně přeložil do českého slangu Josef Škvorecký. Krokadýlové jsou parta černošských chlapců, kteří se potulují městem a žijí podle drsných zákonů ulice. Strhující vyprávění kluka, který vyrostl v betonové džungli, ve světě s jediným pravidlem silnějšího. Dojemný příběh o rozpadech fungujících rodin, které vedou k drogám, kriminalitě a bezdůvodnému násilí...
inscenace není vhodná pro děti
Bílá velryba -
Premiéra: 30.4.2017. Režie: Pavel Gejguš.
Dobrodružný příběh o námořnickém životě. A také o pátrání ve všech světových oceánech po tajuplné bílé velrybě, která však neustále uniká v hlubinách moří. Bujará pohádka plná námořnických písní a odrhovaček i dobrodružství s vůní exotických dálav.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Bonnie & Clyde - Vítězslav Větrovec
Premiéra: 23.4.2017. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Výprava: kol. Režie: Vítězslav Větrovec.
Divadelní road movie o holce, co už byla znuděná jedním Zapadákovem, o klukovi, co se v tom Zapadákově jednoho dne ocitl a vysvobodil ji, a o tom, kolik lidí kvůli tomu muselo zařvat. Příběh o tom, jak bezstarostní mohli být, kdyby byli Bonnie Parkerovou a Clydem Barrowem...
inscenace není vhodná pro děti
Pekingská kachna - Liao I-wu, Lukáš Adam
Premiéra: 12.2.2017. Výprava: David Janošek. Režie: Pavel Gejguš (Ai GejGej).
Gastronomický výlet za hranice lidskosti a vkusu. Poetické dokudrama sestavené z textů disidentského básníka a novináře Liao I-Wua. Inscenace, ze které odejdete s lidským masem na košili. A s naučením, jak stabilizovat společnost...
Vánoce u Ivanovových - Alexandr Vveděnskij  (1:00x)
Premiéra: 11.12.2016. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Výprava: David Janošek. Hudba: Vladivojna La Chia. Režie: Pavel Gejguš.
Dadaistická vánoční besídka inspirovaná životem a dílem básníka Alexandra Vveděnského (1904-1941). Výpověď nespokojených. Od dětí až po dospělé, všichni si stěžují na nepohodlnou situaci...
Hodina lásky - Josef Topol  (1:15x)
Premiéra: 20.11.2016. Dramaturgie: Antonín Dvořák. Výprava: Kateřina Kazická. Hudba: Vladislav Georgiev. Režie: Miroslava Georgievová.
Vzrušující souboj s neúprosným časem na hranici snu a poezie. Ela a El prožijí hodinu, ve které jsou nuceni hájit svoji lásku a své touhy...
The Everlast - Okko Leo
Premiéra: 23.10.2016. Překlad: Otto Kauppinen. Dramaturgie: Mariana Kuchařová & kol. Výprava: Mariana Kuchařová. Režie: Josef Kačmarčík. Poslední uvedení: květen 2017.
Komedie finského autora o stereotypech hudebního prostředí, vnitřních rozporech, nových šancích, snech a bytí člověka v tržním prostředí. Hráči kdysi populární kapely se rozhodnou oživit svou zašlou slávu, Je zpěvačka Simone - výherkyně populární pěvecké soutěže tou správnou volbou, která jim v tom pomůže?
Humanity upgrade - Jiří Hajdyla
Premiéra: 2.10.2016. Dramaturgie: Pavla Dostálová. Výprava: Natálie Pelcová. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Hajdyla.
Divadelní sonda do digitálních smart technologií aneb Čapku, tys to věděl! P.S. Nabijte si své mobilní telefony...
Sen z moci svatojánské - Lukáš Červenka
Premiéra: 11.9.2016. Režie: Lukáš Červenka.
Originální interaktivní inscenace inspirovaná dílem geniálního Williama Shakespeara...
Elektra - Eurípidés
Premiéra: 12.6.2016. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Kostýmy: Pavel Gejguš & kol. Hudba: Samuela Bartošová. Režie: Pavel Gejguš.
Antická tragédie. Krevní msta, která vrší násilí na násilí. Rodiče, kteří vraždí své děti, děti, které vraždí své rodiče. Příval temného osudu a mystické hrdelní zpěvy věšteckého Orákula. Vůle bohů je krutá, ale neodvratná...
Křest - Jan Dvořák  (0:55x)
Premiéra: 8.5.2016. Hudba: Martin Dytko. Režie: Šimon Krupa.
Nespoutaný styl života spojený s nekonečnými večírky, ale i nádherná poetika a kouzlo beatnické doby jsou pro mladého Rustyho sladkým pokušením. Po prvním ochutnání však přichází hořká pachuť – a té se těžko zbavuje...
Zuřivec / Raging Man - Pavel Gejguš  (1:05x)
Premiéra: 13.3.2016. Kostýmy: Sasanca. Režie: Pavel Gejguš. Poslední uvedení: květen 2017.
Inscenace o životě amerického boxera Jake LaMotty, jeho slávě, vzestupech a pádech i rozervaném osobním životě. Tvrdý rovný chlap, který nikdy pro nikoho nešel na zem...
Hřeby v hlavě - Pavel Gejguš  (1:05x)
Premiéra: 28.2.2016. Hudba: Ondřej Malý. Výprava a režie: Pavel Gejguš.
Inscenace inspirovaná románem současného spisovatele Vladimíra Sorokina „Telurie“. Evropa v blízké budoucnosti. Touha lidstva po útěku z šedé reality do zapomnění a opojení překračuje strach z důsledků. Byla objevena nejsilnější droga v historii lidstva. Po zatlučení do hlavy začne Telurový hřeb oxidovat, a spustí se tak bouřlivá chemická reakce, která katapultuje mysl do paralelních světů halucinací.
inscenace není vhodná pro děti
Haprdáns - Ivan Vyskočil  (1:45)
Premiéra: 22.2.2016. Úprava: Tomáš Jirman, Marek Pivovar & kol. Dramaturgie: Marek Pivovar. Výprava: David Bazika. Hudba: David Schreiber. Režie: Tomáš Jirman, Pavel Gejguš.
Originální parafráze na jednu z geniálních her velkého alžbětince.
Šest statečných - kol.  (1:10x)
Premiéra: 6.11.2015. Koncept: Pavel Gejguš.
Originální improvizačně soutěžní show.
Dívky ze Sorok - Pavel Gejguš
Premiéra: 19.6.2015. Hudba: Dalibor Mráz. Režie: Pavel Gejguš.
Inscenace na motivy povídek italského spisovatele Curzia Malaparte. Léto 1941. Evropa je hromadou trosek. Ukrajinské pláně nekonečným bitevním polem s vraky tanků převrácenými na bok. Vzduch páchne olejem, benzinem, spáleninou. Dívky skryté v obilí tají dech. Bojí se rukou německých vojáků. Bojí se těch rukou, hladkých a tvrdých. Jejich prsty už cítí pod šaty...
inscenace není vhodná pro děti
Kouzelná noc - Sławomir Mrożek  (0:55x)
Premiéra: 1.6.2015. Režie: Miroslava Georgievová.
Vtipná hříčka jednoho z nejvýznamnějších polských dramatiků. Do nepříliš útulného hotelového pokoje, v němž se večer po únavném pracovním dni na služební cestě ocitnou dva kolegové s jedinou touhou – spát, vstoupí krásná neznámá žena. Inspiruje oba muže k hlubokomyslným úvahám o podstatě vlastní existence. Je sen, nebo skutečnost?
Impéčko -  (1:15x)
Premiéra: 14.2.2015.
Večer plný improvizovaných skečů a třeskutého humoru. Tým herců plní úkoly jednotlivých improvizačních disciplín.
Zajíc v pytli - kol.  (1:15x)
Premiéra: 1.11.2010.
Tradiční ostravský kabaret na pytel.
Cesta do Ameriky - kol.  (1:30x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 12.8.2016. Podle hry Josefa Kajetána Tyla „Lesní panna aneb Cesta do Ameriky“. Výprava: Zuzana Sceranková, Vendula Bělochová. Hudba: Jakub Novák. Režie: Anna Klimešová, Pavel Gejguš.
exteriérová inscenace
„Putovní inscenace“ na motivy hry J. K. Tyla. Divoký západ se hemží pistolníky, neholenými, špinavými bandity, rudochy a dalšími psanci. Někde v dáli za horizontem vyprahlé prérie se však ukrývá Eldorádo, země snů. Dokáže ji najít Benny Goodman a odvést stádo krav na její žírné louky? Nebo padne za oběť krvelačné bandě padoucha Daltona, na jehož hlavu je vypsána odměna ve čtyřech státech?
Zlý jelen v domě - Václav Kliment Klicpera  (1:30x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 25.10.2015. Dramaturgie: Petr Sedláček. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Jakub Novák, Matěj Šíma, Pedro Dvořáček, Hana Františáková, Jakub Freywald. Režie: Pavel Gejguš. Poslední uvedení: únor 2017.
Klasická fraška ve svěžím moderním zpracování.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 29.4.2017