Zprávy

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
23.6.2017
Jihočeské Mirotice v létě opět ožijí divadlem a hudbou. Máte rádi smích? Tak hurá v srpnu na ostrov...autem, lodí, nebo po svých... Pořadatelé již 14. ročníku festivalu zvou diváky 11. a 12. srpna 2017 na pohádkový ostrov do jihočeských Mirotic. Vystoupí Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Continuo, Divadlo DNO a řada dalších.
číst celý článek
23.6.2017
Divadlo na Fidlovačce v sezoně 2017/18
Divadlo Na Fidlovačce ohlásilo premiéry příští sezony. Zahájí ji laskavá duchařská komedie Mezi nebem a zemí z pera Pam Valentine, muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který podle slavného filmu Pedro Almodóvara vytvořili Jeffrey Lane a David Yazbek, přinese do české zimy notnou dávku španělského temperamentu. V komediálním stylu bude sezona pokračovat díky Paroháčům Eugéna Labiche a současné komedii o nevěře a umění lhát Pravda francouzského dramatika Floriana Zellera. Větší proměna čeká Komorní Fidlovačku, která směřuje svou dramaturgii především na mladého diváka a chystá řadu netradičních projektů.
číst celý článek
22.6.2017
Legendární slovenské TEATRO TATRO přiveze v české premiéře na Divadelní festival Za dveřmi představení Cirkus Charms. Diváky prostřednictvím artistického umění seznámí s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Představení v šapitó je určené pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli šířky. Hrát se bude 12. a 13. července od 18.00 hodin.
číst celý článek
21.6.2017
Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky
Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky
Eliška Balzerová se překvapivě rozhodla opustit herecký soubor Divadla Na Fidlovačce, u jehož novodobého zrodu stála. S tím souvisí i stažení některých inscenací z repertoáru, další zřejmě budou přeobsazeny.
21.6.2017
Mystik Rasputin očima Petra Novotného
Východočeské divadlo Pardubice uzavře stávající sezónu premiérou inscenace o legendárním ruském mystikovi Grigoriji Jefimoviči Rasputinovi, jehož tajemný život zaujal režiséra Petra Novotného natolik, že se o něm rozhodl napsat divadelní hru.
číst celý článek
19.6.2017
Na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla) se 22. června v 16.00 na celých 30 hodin zastaví čas. Místo se promění v zabydlený pokoj s neviditelnými stěnami, v němž vše plyne pomaleji, než ve skutečnosti. Performance Momentum, inspirovaná japonským tanečním uměním butó, nabídne zamyšlení nad každodenní uspěchaností života. Jde o jedinečné česko-německé setkání dvou významných performerek tanečního divadla - Miřenky Čechové a Sabine Seume - v extrémní fyzické výzvě.
číst celý článek
19.6.2017
Festival Mateřinka 2017 byl zakončen udílením cen
Mezinárodní Festival Mateřinka 2017 byl v sobotu odpoledne zakončen udílením cen na základě výroku odborné poroty. Mezi oceněnými představeními jasně dominovaly inscenace Čechy leží u moře v podání domácího Naivního divadla a inscenace Bubnuj! belgického Theater de Spiegel.
číst celý článek
19.6.2017
Prestižní soutěž, JUBILEJNÍ STUDENTSKÁ THÁLIE 2017, začátkem června na jevišti Nové scény Národního divadla vybrala a ocenila letošní talenty. Klíčovým slovem kulatého pátého ročníku byla REPREZENTACE.
číst celý článek
19.6.2017
Na cucky se loučí s „Wurmovkou“ komedií Už nikdy sám!
Ještě než Divadlo na cucky vyklidí prostory v kanovnické rezidenci na Wurmově 7 a přesune svou scénu na olomoucké Dolní náměstí, pobaví diváky repertoárovou novinkou. Poslední, v pořadí třetí premiéra této sezony, nese název Už nikdy sám! a se souborem hru nastudovala režisérka Tereza Říhová.
číst celý článek
15.6.2017
Novinky Švandova divadla v sezoně 2017/2018
Smíchovská scéna chystá od letošního září do června příštího roku pět premiér. V pestrém programu představí světovou klasiku nahlédnutou z jiné perspektivy, původní autorské inscenace i malé české příběhy rozehrané na pozadí velkých diktatur. Vedle Oscara Wildea, Friedricha Schillera nebo generace Husákových dětí se u Švandů zaměří také na média a teroristy, jak je už v 70. letech minulého století popsal Heinrich Böll. A posvítí si i na sporné okamžiky našich dějin. Podle tvůrců se diváci můžou těšit na silné příběhy v osobitém podání.
číst celý článek
14.6.2017
Divadlo Feste po 4 sezonách odchází z Kabinetu múz
Zejména provozní (časově-prostorové) důvody nedovolují Divadlu Feste setrvávat i nadále v prostoru Kabinetu múz, který je hudebním klubem i s dalším programem. Hledání volných termínů se ukázalo být čím dál obtížnější, a tak se produkce DF uchýlila k myšlence hledání vlastního prostoru v Brně.
číst celý článek
14.6.2017
OPEN CALL (for opinions)
Nově vzniklé uskupení STUDIO LAJF uvede ve Venuši ve Švehlovce premiéru divadelního experimentu na téma NÁZOR. Projekt vychází z hypotézy, že velká skupina lidí dnes své názory na důležitá společenská témata nevyslovuje nahlas, protože se cítí se svým názorem osamocena a má pochybnosti, zda její názor má dostatečnou relevanci. Zároveň projekt reflektuje opačný extrém naší doby, kdy jsou lidé dnes a denně vyzýváni k vyjadřování názorů uznávaných v jejich sociální bublině jako ty správné a aktivismus a participace se stává módní záležitostí či marketingově využívanou značkou.
číst celý článek
14.6.2017
Ceny magazínu Musical-opereta za rok 2016 jsou rozdány. Z Nového divadla v Plzni si je odnesli Monika Absolonová, Václav Noid Bárta, František Dvořák a inscenace Jesus Christ Superstar a Liduschka (Baarová).
číst celý článek
12.6.2017
Nový projekt Klicperova divadla „Beseda X“
Klicperovo divadlo zve na sérii hostování význačných tuzemských progresivních divadel. Diváci z Hradce Králové během podzimních měsíců toho roku uvidí to nejlepší z produkce pražských divadel či souborů, jako jsou Divadlo Na zábradlí, Studio Hrdinů, Divadelní společnost Masopust, A studio Rubín nebo NoD, a dále brněnského HaDivadla. S projektem se pojí limitovaná nabídka zvýhodněného předplatného, kterou lze využít max. do 30. června.
číst celý článek
12.6.2017
V červenci Praha opět ožije pouličním divadlem. Už podeváté se bude konat festival Za dveřmi. Ten na Výstaviště Holešovice a do centra metropole přiveze to nejlepší z českého i evropského pouličního divadla. Těšit se můžete například na španělské specialisty na klauniádu La Industrial Teatrera či energického showmana Adriana Schvarzsteina. Po dvou letech se na festival vrací slovenský legendární soubor Teatro Tatro, tentokrát s představením pro děti. Z Čech se představí například Bratři v tricku, Divadlo Continuo nebo Le Cabaret Nomade. Festival se koná od 10. do 13.7. Vstup na všechna představení kromě Teatro Tatro bude zdarma.
číst celý článek
8.6.2017
OLDstars opět zahltí Roudnický klášter studentským divadlem
Druhý červencový víkend letošních prázdnin (14. – 16. 7. 2017) se stovka pražských studentů, sdružená v umělecké skupině OLDstars, nastěhuje do rozlehlého areálu původně gotického Augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem. Svým benefičním divadelním festivalem podpoří významnou kulturní památku.
číst celý článek
8.6.2017
„Cover verze“ Bulisovy tvorby a života
V Redutě 9. června 2017 spouští činohra Národního divadla Brno druhý díl projektu Spílání Brnu. Tentokrát prostřednictvím nesmrtelných písní, „nevhodných vzpomínek“ a obrazů ze života hudebního skladatele Jiřího Bulise v dopisech.
číst celý článek
7.6.2017
THEATRUM KUKS v novém aneb Baroko, jak jej nečekáte
Šestnáctý ročník festivalu barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS přinese řadu novinek. V termínu 23. – 27. 8. 2017 se opět rozžije, rozezpívá a rozehraje kukské údolí, perla českého barokního umění, která letos v květnu získala prestižní památkářské ocenění Europa Nostra. Program nabídne na dvacet produkcí, vystoupí hudební tělesa Ensemble Damian nebo Ensemble Inégal, divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten či slovinsko-český loutkář Matija Solce.
číst celý článek
7.6.2017
Richard III. (opět) mimořádně v Divadle v Celetné
Koně, koně, království za koně! Vzestup a pád krvavého krále… Richard III. se vrátí na scénu Divadla v Celetné na konci této divadelní sezony na pouhé tři večery, 13., 14. a 16. června. Legendární inscenace s Janem Potměšilem v titulní roli měla premiéru přesně před šestnácti lety, v září 2000 a do derniéry v roce 2011 přesáhla počet 250 repríz.
číst celý článek
7.6.2017
Festival Mateřinka 17
Čtyřiadvacátý ročník mezinárodního festivalu Mateřinka, jehož organizátory jsou Naivní divadlo Liberec a Statutární město Liberec, se uskuteční ve dnech 13. – 17. června 2017. Festival se jako jediný ve střední Evropě zaměřuje na tvorbu profesionálních loutkových divadel pro děti předškolního věku.
číst celý článek
7.6.2017
Osudy božské Marilyn Monroe v komorním muzikálu
Původní český muzikál Marilyn (Překrásné děcko) autorů Ondřeje Brouska a Radka Balaše uvede na své Malé scéně Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Inscenace v režii populárního televizního režiséra Jiřího Adamce a hudebním nastudování Pavla Kantoříka bude mít premiéru 10. června. V pátek 9. června od 18 h přichystá soubor muzikálu pro své příznivce neformální setkání s tvůrčím týmem a hlavními představiteli ve foyer Malé scény.
číst celý článek
7.6.2017
Zrušené (odložené) 60's aneb Šedesátky
Zrušené (odložené) 60's aneb Šedesátky
Městská divadla pražská oznamují, že z důvodu vážného onemocnění v souboru dochází ke zrušení všech červnových představení 60's aneb Šedesátky včetně premiéry a veřejných generálek v Divadle ABC. Premiéra se přesouvá na 11. září 2017. Již zakoupené vstupenky je samozřejmě možné vrátit na pokladnách MDP, nebo i přerezervovat na číslech 222996114 nebo 222996131.
6.6.2017
Polárka uvede Deník Anny Frankové
Poslední premiérou sezony v brněnském Divadla Polárka bude dramatizace jednoho z největších svědectví holocaustu - deníku Anny Frankové, židovské dívky zavražděné v koncentračním táboře Bergen-Belsen. Inscenace je určena především pro mládež teenagerského věku.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
23.6.2017
Jihočeské Mirotice v létě opět ožijí divadlem a hudbou. Máte rádi smích? Tak hurá v srpnu na ostrov...autem, lodí, nebo po svých... Pořadatelé již 14. ročníku festivalu zvou diváky 11. a 12. srpna 2017 na pohádkový ostrov do jihočeských Mirotic. Vystoupí Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Continuo, Divadlo DNO a řada dalších.
23.6.2017
Divadlo Na Fidlovačce ohlásilo premiéry příští sezony. Zahájí ji laskavá duchařská komedie Mezi nebem a zemí z pera Pam Valentine, muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který podle slavného filmu Pedro Almodóvara vytvořili Jeffrey Lane a David Yazbek, přinese do české zimy notnou dávku španělského temperamentu. V komediálním stylu bude sezona pokračovat díky Paroháčům Eugéna Labiche a současné komedii o nevěře a umění lhát Pravda francouzského dramatika Floriana Zellera. Větší proměna čeká Komorní Fidlovačku, která směřuje svou dramaturgii především na mladého diváka a chystá řadu netradičních projektů.
22.6.2017
Legendární slovenské TEATRO TATRO přiveze v české premiéře na Divadelní festival Za dveřmi představení Cirkus Charms. Diváky prostřednictvím artistického umění seznámí s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Představení v šapitó je určené pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli šířky. Hrát se bude 12. a 13. července od 18.00 hodin.
21.6.2017
Východočeské divadlo Pardubice uzavře stávající sezónu premiérou inscenace o legendárním ruském mystikovi Grigoriji Jefimoviči Rasputinovi, jehož tajemný život zaujal režiséra Petra Novotného natolik, že se o něm rozhodl napsat divadelní hru.
19.6.2017
Na náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla) se 22. června v 16.00 na celých 30 hodin zastaví čas. Místo se promění v zabydlený pokoj s neviditelnými stěnami, v němž vše plyne pomaleji, než ve skutečnosti. Performance Momentum, inspirovaná japonským tanečním uměním butó, nabídne zamyšlení nad každodenní uspěchaností života. Jde o jedinečné česko-německé setkání dvou významných performerek tanečního divadla - Miřenky Čechové a Sabine Seume - v extrémní fyzické výzvě.
19.6.2017
Mezinárodní Festival Mateřinka 2017 byl v sobotu odpoledne zakončen udílením cen na základě výroku odborné poroty. Mezi oceněnými představeními jasně dominovaly inscenace Čechy leží u moře v podání domácího Naivního divadla a inscenace Bubnuj! belgického Theater de Spiegel.
19.6.2017
Prestižní soutěž, JUBILEJNÍ STUDENTSKÁ THÁLIE 2017, začátkem června na jevišti Nové scény Národního divadla vybrala a ocenila letošní talenty. Klíčovým slovem kulatého pátého ročníku byla REPREZENTACE.
19.6.2017
Ještě než Divadlo na cucky vyklidí prostory v kanovnické rezidenci na Wurmově 7 a přesune svou scénu na olomoucké Dolní náměstí, pobaví diváky repertoárovou novinkou. Poslední, v pořadí třetí premiéra této sezony, nese název Už nikdy sám! a se souborem hru nastudovala režisérka Tereza Říhová.
15.6.2017
Smíchovská scéna chystá od letošního září do června příštího roku pět premiér. V pestrém programu představí světovou klasiku nahlédnutou z jiné perspektivy, původní autorské inscenace i malé české příběhy rozehrané na pozadí velkých diktatur. Vedle Oscara Wildea, Friedricha Schillera nebo generace Husákových dětí se u Švandů zaměří také na média a teroristy, jak je už v 70. letech minulého století popsal Heinrich Böll. A posvítí si i na sporné okamžiky našich dějin. Podle tvůrců se diváci můžou těšit na silné příběhy v osobitém podání.
14.6.2017
Zejména provozní (časově-prostorové) důvody nedovolují Divadlu Feste setrvávat i nadále v prostoru Kabinetu múz, který je hudebním klubem i s dalším programem. Hledání volných termínů se ukázalo být čím dál obtížnější, a tak se produkce DF uchýlila k myšlence hledání vlastního prostoru v Brně.
14.6.2017
Nově vzniklé uskupení STUDIO LAJF uvede ve Venuši ve Švehlovce premiéru divadelního experimentu na téma NÁZOR. Projekt vychází z hypotézy, že velká skupina lidí dnes své názory na důležitá společenská témata nevyslovuje nahlas, protože se cítí se svým názorem osamocena a má pochybnosti, zda její názor má dostatečnou relevanci. Zároveň projekt reflektuje opačný extrém naší doby, kdy jsou lidé dnes a denně vyzýváni k vyjadřování názorů uznávaných v jejich sociální bublině jako ty správné a aktivismus a participace se stává módní záležitostí či marketingově využívanou značkou.
14.6.2017
Ceny magazínu Musical-opereta za rok 2016 jsou rozdány. Z Nového divadla v Plzni si je odnesli Monika Absolonová, Václav Noid Bárta, František Dvořák a inscenace Jesus Christ Superstar a Liduschka (Baarová).
12.6.2017
Klicperovo divadlo zve na sérii hostování význačných tuzemských progresivních divadel. Diváci z Hradce Králové během podzimních měsíců toho roku uvidí to nejlepší z produkce pražských divadel či souborů, jako jsou Divadlo Na zábradlí, Studio Hrdinů, Divadelní společnost Masopust, A studio Rubín nebo NoD, a dále brněnského HaDivadla. S projektem se pojí limitovaná nabídka zvýhodněného předplatného, kterou lze využít max. do 30. června.
12.6.2017
V červenci Praha opět ožije pouličním divadlem. Už podeváté se bude konat festival Za dveřmi. Ten na Výstaviště Holešovice a do centra metropole přiveze to nejlepší z českého i evropského pouličního divadla. Těšit se můžete například na španělské specialisty na klauniádu La Industrial Teatrera či energického showmana Adriana Schvarzsteina. Po dvou letech se na festival vrací slovenský legendární soubor Teatro Tatro, tentokrát s představením pro děti. Z Čech se představí například Bratři v tricku, Divadlo Continuo nebo Le Cabaret Nomade. Festival se koná od 10. do 13.7. Vstup na všechna představení kromě Teatro Tatro bude zdarma.
8.6.2017
Druhý červencový víkend letošních prázdnin (14. – 16. 7. 2017) se stovka pražských studentů, sdružená v umělecké skupině OLDstars, nastěhuje do rozlehlého areálu původně gotického Augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem. Svým benefičním divadelním festivalem podpoří významnou kulturní památku.
8.6.2017
V Redutě 9. června 2017 spouští činohra Národního divadla Brno druhý díl projektu Spílání Brnu. Tentokrát prostřednictvím nesmrtelných písní, „nevhodných vzpomínek“ a obrazů ze života hudebního skladatele Jiřího Bulise v dopisech.
7.6.2017
Šestnáctý ročník festivalu barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS přinese řadu novinek. V termínu 23. – 27. 8. 2017 se opět rozžije, rozezpívá a rozehraje kukské údolí, perla českého barokního umění, která letos v květnu získala prestižní památkářské ocenění Europa Nostra. Program nabídne na dvacet produkcí, vystoupí hudební tělesa Ensemble Damian nebo Ensemble Inégal, divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten či slovinsko-český loutkář Matija Solce.
7.6.2017
Koně, koně, království za koně! Vzestup a pád krvavého krále… Richard III. se vrátí na scénu Divadla v Celetné na konci této divadelní sezony na pouhé tři večery, 13., 14. a 16. června. Legendární inscenace s Janem Potměšilem v titulní roli měla premiéru přesně před šestnácti lety, v září 2000 a do derniéry v roce 2011 přesáhla počet 250 repríz.
Rychlé zprávy
21.6.2017
Eliška Balzerová odchází z Fidlovačky
Eliška Balzerová se překvapivě rozhodla opustit herecký soubor Divadla Na Fidlovačce, u jehož novodobého zrodu stála. S tím souvisí i stažení některých inscenací z repertoáru, další zřejmě budou přeobsazeny.
7.6.2017
Zrušené (odložené) 60's aneb Šedesátky
Městská divadla pražská oznamují, že z důvodu vážného onemocnění v souboru dochází ke zrušení všech červnových představení 60's aneb Šedesátky včetně premiéry a veřejných generálek v Divadle ABC. Premiéra se přesouvá na 11. září 2017. Již zakoupené vstupenky je samozřejmě možné vrátit na pokladnách MDP, nebo i přerezervovat na číslech 222996114 nebo 222996131.
5.6.2017
PQ se opět vrátí na Výstaviště
14. ročník Pražského Quadriennale (červen 2019) se uskuteční v areálu Výstaviště Holešovice. Mezinárodní přehlídka scénografie a divadelní architektury se tak navrací na místo, s nímž byla dříve spjata.
31.5.2017
Egon Kulhánek potvrzen v pozici ředitele HDK i pro další období
Hudební divadlo Karlín i nadále povede jeho dosavadní ředitel Egon Kulhánek, který v čele divadla stojí od roku 2003. Zvítězil ve výběrovém řízení, jehož výsledek schválili pražští radní.
31.5.2017
Zemřel René Přibil
Po dlouhé nemoci ve věku 71 let zemřel herec René Přibil. Angažován byl v divadlech v Chebu a v Českých Budějovicích, na přelomu 80. a 90. let byl členem činohry Národního divadla, během svého života se celkem třikrát vrátil do angažmá v Divadle J. K. Tyla ve své rodné Plzni. V roce 1996 zakotvil v pražském Divadle pod Palmovkou, kde vystupoval donedávna. Hostoval i na jiných scénách, naposledy v Divadle Palace. Příležitostně se věnoval divadelní režii, objevoval se ve filmu i v televizi, spolupracoval s rozhlasem.
30.5.2017
Celý Ovčáček čtveráček na YouTube
Od 30.5. na YouTube Městského divadla Zlín je volně k vidění záznam celého nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček. Záznam pochází z únorové derniéry, která se uskutečnila v Divadle za plotem v pražských Bohnicích. https://youtu.be/TjweKvE2X8k (zač. po 21 minutě)
26.5.2017
Cena Grenouille pro hradeckou Pěnu dní
Inscenace Pěna dní, kterou v královéhradeckém Klicperově divadle připravilo režijní duo SKUTR, získala Cenu Grenouille za nejvýraznější inscenaci frankofonní předlohy, která se uděluje v rámci festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu. Cenu převzala na zahajovacím večeru festivalu v pražském Studiu Alta z rukou francouzského herce Guillaumea Cantillona dramaturgyně a nastupující umělecká šéfka Klicperova divadla Jana Slouková.
18.5.2017
Petr Dohnal obhájil post ředitele VČD
Ve vedení Východočeského divadla bude pokračovat stávající ředitel Petr Dohnal, který stojí v čele pardubické scény už od roku 1999. Rada města ho jmenovala na dalších šest let. Radní přesvědčily dlouholeté bohaté zkušenosti Petra Dohnala s vedením souboru, výsledky divadla i plány do budoucna.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>