Zprávy

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
24.2.2017
Malá inventura bez Farmy v jeskyni
Malá inventura bez Farmy v jeskyni
Festival Malá inventura oznamuje, že bohužel dochází ke zrušení obou představení Farmy v jeskyni Odtržení (plánovaných na 26. a 27.2.) z důvodu vážnější zdravotní indispozice v souboru.
23.2.2017
Výtvarník Roman Štětina v HaDivadle ohledává médium divadla
HaDivadlo s novým vedením otevírá svůj prostor i jiným než divadelním umělcům a snaží se iniciovat mezioborový dialog. V úterý 28. 2. 2017 brněnská progresivní scéna uvede svou první studiovou premiéru této sezony – inscenaci Premiérareprízareprízaderniérapremiéra. Oproti minulé sezoně, kdy na Studiu HaDivadla tvořily tři týmy složené ze studentů a čerstvých absolventů JAMU, je autorem letošní jediné premiéry Roman Štětina – výtvarný postkonceptuální umělec a držitel Ceny Jindřicha Chalupeckého.
číst celý článek
23.2.2017
Mezinárodní festival Divadelní svět Brno 2017 bude plný vrcholů
V Brně je měsíc květen zasvěcený divadlu. A to díky oblíbenému mezinárodnímu festivalu s názvem Divadelní svět Brno. Ten letos proběhne v termínu 12. – 17. 5. 2017 a bude plný vrcholů. Diváci se mohou těšit nejen na přední soubory z Česka, ale také z Dánska, Izraele, Německa, Slovenska či Spojených států amerických.
číst celý článek
23.2.2017
Jan Frič kmenovým režisérem Činohry ND
Jan Frič kmenovým režisérem Činohry ND
Jan Frič se od příští sezony stává kmenovým režisérem Činohry Národního divadla. Frič, který na Nové scéně ND v listopadu zrežíroval hru Dotkni se vesmíru a pokračuj, se v nastávající sezoně režijně ujme Goethova Fausta a zcela nové české hry Zbyhoň!.
22.2.2017
Činohra Národního divadla připravuje pro příští sezonu 7 premiér. V plánu jsou dvě "těžkotonážní klasiky", Maryša a Faust. Na Nové scéně pokračuje Činohra cestou autorských projektů a objevování nových her. Současnost bude hýbat i Stavovským divadlem, přitom ale zásadně propojená s historií.
číst celý článek
22.2.2017
Šašek a syn v Divadle Bolka Polívky
Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která bude uvedena na scéně 25. února 2017 v 19.00. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu DVA 22. března 2017 v 19.00.
číst celý článek
21.2.2017
Divadlo Spektákl uvede Kroniku ohlášené smrti od Gabriela G. Márqueze
Některé předpovědi budoucnosti jsou natolik děsivé, že jim nepřikládáme žádnou důležitost. A volíme si ji svou nečinností. Santiago Nasar se toho dne probudil do útrob města, v němž jako jediný nevěděl o vraždě, která se na něj chystala. Zůstal po něm jen prach a vina všech přihlížejících, jež se s léty začala valit ze znovu otevírajících se ran. Inscenace o síle předsudků a nekonečném hledání pravdy vznikla pro prostor Studia Švandova divadla.
číst celý článek
21.2.2017
Redakce časopisu Svět a divadlo vyhlásila nominace na Ceny divadelní kritiky, které vstupují do svého 25. ročníku. Ceny (dříve nazývané Ceny Alfréda Radoka) jsou udíleny na základě ankety časopisu. Konečné pořadí určuje prostý součet hlasů. Nejvíce nominací, a to po třech, mají Divadlo Letí a Národní divadlo Brno. 16 nominací se váže na pražské scény, 3 na brněnské, 2 na ostravské a 1 na Hradec Králové, Liberec a Plzeň. Slavnostní „imerzivní“ večer spojený s předáváním Cen proběhne v pondělí 20. března 2017 od 18:00 v prostoru v pražském Karlíně, kde se svým stejnojmenným divadelně-zážitkovým projektem působí spolek Pomezí.
číst celý článek
16.2.2017
Josef Vojtek mezi nominovanými na Cenu Thálie
Období oceňování umělců je opět v plném proudu, začaly se rozdávat filmové a divadelní ceny, které zhodnotí výkony našich herců a hereček. Letos se mezi nominovanými objevil i král českých rockerů Josef Vojtek, který aspiruje na prestižní divadelní cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál muži za titulní dvojroli profesora Fausta a Mefista ve stejnojmenném muzikálu Mefisto, který v listopadu uvedlo pražské divadlo Hybernia.
číst celý článek
16.2.2017
Naivní divadlo připravilo studiový experiment
Ráj je ostrov. A peklo též. Tak zní lakonický podtitul experimentální inscenace s nelakonickým názvem: JSOU MÍSTA OBLÍBENÁ TMOU, KDE NIKDY A NIC NA OSTROVECH SE SKRÝVÁ ODLEHLÝCH. Slavnostní večerní premiéra se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v prostorách Studia NDL.
číst celý článek
14.2.2017
Počátek veškeré lásky
Sterilní prostředí života dnešních třicátníků vykresluje divadelní adaptace románu německé spisovatelky Judith Hermann. V prostoru zkušebny divadla MeetFactory se rozehraje příběh stalkingu balancující na hraně strachu a slasti. Premiéra proběhne v úterý 28. února 2017 za účasti autorky románové předlohy.
číst celý článek
12.2.2017
Divadlo na Vinohradech čeká oprava
Divadlo na Vinohradech čeká oprava
Hl. město Praha oznámilo záměr celkové rekonstrukce secesní budovy Divadla na Vinohradech. Důvodem rekonstrukce je havarijní stav jeviště (bude muset být při opravě demontováno a nahrazeno novým) a špatný stav 110 let staré budovy, včetně fasády. Budova i technické zázemí divadla nikdy neprošly zásadnější rekonstrukcí. Předpokládá se, že Divadlo na Vinohradech bude na dobu jednoho roku zcela uzavřeno.
11.2.2017
Městské divadlo Brno představilo dramaturgický plán sezony 2017/18
Devět činoherních a hudebních titulů, mezi nimiž nebudou chybět klasické tituly jako Lakomec (s Boleslavem Polívkou v hlavní roli) či Horečka sobotní noci, ale také intimní příběhy jako Čarodějky ze Salemu či Představ si to, vyprávějící příběhy našich dějin, nebo úplná novinka na evropském jevišti – detektivní muzikál podle slavné filmové předlohy Chyť mě, když to dokážeš, a další.
číst celý článek
10.2.2017
Steinbeckovo drama o snech a přátelství
Městské divadlo Brno na své Činoherní scéně uvede známé drama Johna Steinbecka O myších a lidech. Režisér Petr Gazdík do hlavních rolí obsadil Jakuba Uličníka (Lennie) a Ondřeje Studénku (George). Premiéra je plánována na 18. února.
číst celý článek
9.2.2017
Cirkopolis ovládne Palác Akropolis a Ponec
Cirkopolis, festival nezávislého nového cirkusu v ČR, nabídne v Praze špičkové evropské soubory již počtvrté. V letošním roce uvede představení na dvou scénách, v Paláci Akropolis a v Ponci – divadlo pro tanec. Diváci se tak mohou od 13. do 18. února těšit na dvojitou dávku uměleckého zážitku.
číst celý článek
8.2.2017
FanDay muzikálového souboru DJKT
FanDay muzikálového souboru DJKT
16. března 2017 od 17 hod. se ve foyer Malé scény Nového divadla v Plzni uskuteční historicky první přátelské setkání příznivců plzeňského muzikálu se členy muzikálového souboru DJKT. Přijďte si s vašimi oblíbenými herci posedět u kávy, popovídat o jejich práci, získat jejich autogram, společně se vyfotit nebo se od šéfa souboru Lumíra Olšovského dozvědět, co se právě v muzikálu chystá...
8.2.2017
McDonaghovi Kati také v Klicperově divadle
Po pražském Činoherním klubu a Jihočeském divadle sáhla také dramaturgie Klicperova divadla po nejnovější hře známého britského dramatika s irskými kořeny. V Klicperově divadle ji uvidíme v režii Jana Friče a s Janem Vápeníkem v hlavní roli.
číst celý článek
7.2.2017
Zemřel Antonín Přidal
Zemřel prof. PhDr. Antonín Přidal, (13. října 1935 Prostějov – 7. února 2017 Brno) dlouholetý pedagog Divadelní fakulty JAMU, ale také spisovatel, básník, publicista a překladatel.
7.2.2017
Tři sestry v režii Michala Vajdičky
Slavnou tragikomedii A. P. Čechova Tři sestry uvede v Divadle J. K. Tyla režisér Michal Vajdička. Role Olgy a Máši záměrně svěřil herečkám o generaci starším, než uvádí původní text. Premiéra se koná 11. února v plzeňském Velkém divadle.
číst celý článek
7.2.2017
HUKOŽA PÁÁ
HUKOŽA PÁÁ
Na závěr představení Norské pohádky hrané v sobotu 11. února od 17 hodin pomohou diváci Buchtám a loutkám pokřtít nové CD pohádek do auta i do postele HUKOŽA PÁÁ. Děti se na něm mohou setkat s oblíbenými pohádkami z repertoáru souboru: Tři malá prasátka, Žabák Valentýn, Neposlušná kůzlátka, Zlatá husaNorská pohádka. Buchty a loutky vydaly toto CD jako dárek dětem při příležitosti svých pětadvacátých narozenin.
6.2.2017
Bazaar 2017
Od pátku do neděle 17. – 19. března 2017 se bude v Praze již potřetí konat festival Bazaar, který se zaměřuje na nezávislou divadelní a taneční tvorbu ze střední, východní a jižní Evropy. Heslo letošního ročníku zní VÍC NEŽ NÁROD. Zahajovacím představením a divadelní událostí sezony je inscenace progresivního slovinského souboru Mladinsko a radikálního režiséra Oliviera Frljiće Černá zem pohltí toho, kdo odstoupí zrádně!. Festivalový pas a vstupenky na jednotlivá představení můžete zakoupit v online předprodeji GoOut a na pokladně divadla Alfred ve dvoře, jehož produkce Motus festival pořádá.
číst celý článek
6.2.2017
Loučení s Ovčáčkem čtveráčkem
Ovčáček čtveráček spěje do velkého finále: 90 projekcí a 70 kin napříč celou republikou. Mluvčí se však omluvil... Derniéra nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček proběhne 7. února 2017 od 17:15 hodin v areálu bohnické léčebny v Praze a v přímém satelitním přenosu si ji budou moci vychutnat také diváci v sedmi desítkách českých kin!
číst celý článek
3.2.2017
Organizátoři 27. ročníku Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který se koná od 28. 3. do 1. 4. 2017, učinili pár důležitých rozhodnutí. Mj. v polovině ledna zasedla výběrová komise, která rozhodla o výběru divadelních škol, jež se zúčastní festivalu. Z 33 přijatých přihlášek bylo vybráno 13 škol z celého světa. V hlavním programu bude tedy k vidění 14 představení, které zahrají například účastníci ze Španělska, Izraele, Itálie, Polska, Rakouska, Chorvatska, Kolumbie či Slovenska. Za Českou republiku se mimo Janáčkovu akademii múzických umění v Brně festivalu zúčastní i Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
(23.2.2017)
HaDivadlo s novým vedením otevírá svůj prostor i jiným než divadelním umělcům a snaží se iniciovat mezioborový dialog. V úterý 28. 2. 2017 brněnská progresivní scéna uvede svou první studiovou premiéru této sezony – inscenaci Premiérareprízareprízaderniérapremiéra. Oproti minulé sezoně, kdy na Studiu HaDivadla tvořily tři týmy složené ze studentů a čerstvých absolventů JAMU, je autorem letošní jediné premiéry Roman Štětina – výtvarný postkonceptuální umělec a držitel Ceny Jindřicha Chalupeckého.
(23.2.2017)
V Brně je měsíc květen zasvěcený divadlu. A to díky oblíbenému mezinárodnímu festivalu s názvem Divadelní svět Brno. Ten letos proběhne v termínu 12. – 17. 5. 2017 a bude plný vrcholů. Diváci se mohou těšit nejen na přední soubory z Česka, ale také z Dánska, Izraele, Německa, Slovenska či Spojených států amerických.
(22.2.2017)
Činohra Národního divadla připravuje pro příští sezonu 7 premiér. V plánu jsou dvě "těžkotonážní klasiky", Maryša a Faust. Na Nové scéně pokračuje Činohra cestou autorských projektů a objevování nových her. Současnost bude hýbat i Stavovským divadlem, přitom ale zásadně propojená s historií.
(22.2.2017)
Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která bude uvedena na scéně 25. února 2017 v 19.00. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu DVA 22. března 2017 v 19.00.
(21.2.2017)
Některé předpovědi budoucnosti jsou natolik děsivé, že jim nepřikládáme žádnou důležitost. A volíme si ji svou nečinností. Santiago Nasar se toho dne probudil do útrob města, v němž jako jediný nevěděl o vraždě, která se na něj chystala. Zůstal po něm jen prach a vina všech přihlížejících, jež se s léty začala valit ze znovu otevírajících se ran. Inscenace o síle předsudků a nekonečném hledání pravdy vznikla pro prostor Studia Švandova divadla.
(21.2.2017)
Redakce časopisu Svět a divadlo vyhlásila nominace na Ceny divadelní kritiky, které vstupují do svého 25. ročníku. Ceny (dříve nazývané Ceny Alfréda Radoka) jsou udíleny na základě ankety časopisu. Konečné pořadí určuje prostý součet hlasů. Nejvíce nominací, a to po třech, mají Divadlo Letí a Národní divadlo Brno. 16 nominací se váže na pražské scény, 3 na brněnské, 2 na ostravské a 1 na Hradec Králové, Liberec a Plzeň. Slavnostní „imerzivní“ večer spojený s předáváním Cen proběhne v pondělí 20. března 2017 od 18:00 v prostoru v pražském Karlíně, kde se svým stejnojmenným divadelně-zážitkovým projektem působí spolek Pomezí.
(16.2.2017)
Období oceňování umělců je opět v plném proudu, začaly se rozdávat filmové a divadelní ceny, které zhodnotí výkony našich herců a hereček. Letos se mezi nominovanými objevil i král českých rockerů Josef Vojtek, který aspiruje na prestižní divadelní cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál muži za titulní dvojroli profesora Fausta a Mefista ve stejnojmenném muzikálu Mefisto, který v listopadu uvedlo pražské divadlo Hybernia.
(16.2.2017)
Ráj je ostrov. A peklo též. Tak zní lakonický podtitul experimentální inscenace s nelakonickým názvem: JSOU MÍSTA OBLÍBENÁ TMOU, KDE NIKDY A NIC NA OSTROVECH SE SKRÝVÁ ODLEHLÝCH. Slavnostní večerní premiéra se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v prostorách Studia NDL.
(14.2.2017)
Sterilní prostředí života dnešních třicátníků vykresluje divadelní adaptace románu německé spisovatelky Judith Hermann. V prostoru zkušebny divadla MeetFactory se rozehraje příběh stalkingu balancující na hraně strachu a slasti. Premiéra proběhne v úterý 28. února 2017 za účasti autorky románové předlohy.
(11.2.2017)
Devět činoherních a hudebních titulů, mezi nimiž nebudou chybět klasické tituly jako Lakomec (s Boleslavem Polívkou v hlavní roli) či Horečka sobotní noci, ale také intimní příběhy jako Čarodějky ze Salemu či Představ si to, vyprávějící příběhy našich dějin, nebo úplná novinka na evropském jevišti – detektivní muzikál podle slavné filmové předlohy Chyť mě, když to dokážeš, a další.
(10.2.2017)
Městské divadlo Brno na své Činoherní scéně uvede známé drama Johna Steinbecka O myších a lidech. Režisér Petr Gazdík do hlavních rolí obsadil Jakuba Uličníka (Lennie) a Ondřeje Studénku (George). Premiéra je plánována na 18. února.
(9.2.2017)
Cirkopolis, festival nezávislého nového cirkusu v ČR, nabídne v Praze špičkové evropské soubory již počtvrté. V letošním roce uvede představení na dvou scénách, v Paláci Akropolis a v Ponci – divadlo pro tanec. Diváci se tak mohou od 13. do 18. února těšit na dvojitou dávku uměleckého zážitku.
(8.2.2017)
Po pražském Činoherním klubu a Jihočeském divadle sáhla také dramaturgie Klicperova divadla po nejnovější hře známého britského dramatika s irskými kořeny. V Klicperově divadle ji uvidíme v režii Jana Friče a s Janem Vápeníkem v hlavní roli.
(7.2.2017)
Slavnou tragikomedii A. P. Čechova Tři sestry uvede v Divadle J. K. Tyla režisér Michal Vajdička. Role Olgy a Máši záměrně svěřil herečkám o generaci starším, než uvádí původní text. Premiéra se koná 11. února v plzeňském Velkém divadle.
(6.2.2017)
Od pátku do neděle 17. – 19. března 2017 se bude v Praze již potřetí konat festival Bazaar, který se zaměřuje na nezávislou divadelní a taneční tvorbu ze střední, východní a jižní Evropy. Heslo letošního ročníku zní VÍC NEŽ NÁROD. Zahajovacím představením a divadelní událostí sezony je inscenace progresivního slovinského souboru Mladinsko a radikálního režiséra Oliviera Frljiće Černá zem pohltí toho, kdo odstoupí zrádně!. Festivalový pas a vstupenky na jednotlivá představení můžete zakoupit v online předprodeji GoOut a na pokladně divadla Alfred ve dvoře, jehož produkce Motus festival pořádá.
Rychlé zprávy
Malá inventura bez Farmy v jeskyni
(24.2.2017)
Festival Malá inventura oznamuje, že bohužel dochází ke zrušení obou představení Farmy v jeskyni Odtržení (plánovaných na 26. a 27.2.) z důvodu vážnější zdravotní indispozice v souboru.
Jan Frič kmenovým režisérem Činohry ND
(23.2.2017)
Jan Frič se od příští sezony stává kmenovým režisérem Činohry Národního divadla. Frič, který na Nové scéně ND v listopadu zrežíroval hru Dotkni se vesmíru a pokračuj, se v nastávající sezoně režijně ujme Goethova Fausta a zcela nové české hry Zbyhoň!.
Divadlo na Vinohradech čeká oprava
(12.2.2017)
Hl. město Praha oznámilo záměr celkové rekonstrukce secesní budovy Divadla na Vinohradech. Důvodem rekonstrukce je havarijní stav jeviště (bude muset být při opravě demontováno a nahrazeno novým) a špatný stav 110 let staré budovy, včetně fasády. Budova i technické zázemí divadla nikdy neprošly zásadnější rekonstrukcí. Předpokládá se, že Divadlo na Vinohradech bude na dobu jednoho roku zcela uzavřeno.
FanDay muzikálového souboru DJKT
(8.2.2017)
16. března 2017 od 17 hod. se ve foyer Malé scény Nového divadla v Plzni uskuteční historicky první přátelské setkání příznivců plzeňského muzikálu se členy muzikálového souboru DJKT. Přijďte si s vašimi oblíbenými herci posedět u kávy, popovídat o jejich práci, získat jejich autogram, společně se vyfotit nebo se od šéfa souboru Lumíra Olšovského dozvědět, co se právě v muzikálu chystá...
Zemřel Antonín Přidal
(7.2.2017)
Zemřel prof. PhDr. Antonín Přidal, (13. října 1935 Prostějov – 7. února 2017 Brno) dlouholetý pedagog Divadelní fakulty JAMU, ale také spisovatel, básník, publicista a překladatel.
HUKOŽA PÁÁ
(7.2.2017)
Na závěr představení Norské pohádky hrané v sobotu 11. února od 17 hodin pomohou diváci Buchtám a loutkám pokřtít nové CD pohádek do auta i do postele HUKOŽA PÁÁ. Děti se na něm mohou setkat s oblíbenými pohádkami z repertoáru souboru: Tři malá prasátka, Žabák Valentýn, Neposlušná kůzlátka, Zlatá husaNorská pohádka. Buchty a loutky vydaly toto CD jako dárek dětem při příležitosti svých pětadvacátých narozenin.
MdB zahajuje předprodej na svůj letní program
(31.1.2017)
Městské divadlo Brno 1. 2. zahajuje předprodej vstupenek na letní scénu na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea. Diváci se již po osmé mohou těšit na příjemné divadelní zážitky pod petropavelskými věžemi. V červnu a červenci 2017 zde MdB odehraje celkem 22 představení (Noc na Karlštejně, My Fair Lady (ze Zelňáku), Radúz a Mahulena a novinka Brněnské kolo).
Kašparův ostravský týden
(29.1.2017)
Pražský divadelní spolek Kašpar se také letos vydává do Ostravy s ukázkou svého repertoáru. Od 1. do 6. dubna Kašpaři zahrají u Bezručů osm představení čtyř inscenací (Mikulášovy patálie, Iluze, Višňový sad, Terminus). Předprodej bude zahájen v únoru.
Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>