Zprávy

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
18.1.2017
Rozloučení s Janem Bornou
Rozloučení s Janem Bornou
Rozloučení s Janem Bornou proběhne ve velkém sále Divadla v Dlouhé v pátek 20. ledna v 15 hodin. Naživo v podání herců či ze záznamu zazní několik písní, které Jan Borna měl rád nebo které nám pro tuto těžkou chvíli vybral s humorem sobě vlastním. Divadlo bude otevřeno od 14:30 do 16:30 pro kamarády, spolupracovníky, studenty, diváky a všechny, kdo by se chtěli přijít rozloučit.
17.1.2017
Vyvěste fangle na tingl-tangle!
Spolek Kašpar uctivě vyvěšuje fangle v Divadle v Celetné v remaku semaforské klasiky JONÁŠ A TINGL-TANGL. Premiéra bude 20. ledna ve 21:00. Inscenace bude součástí programové řady Kašpar.Muzik.
číst celý článek
17.1.2017
Zemřel Jan Borna
Divadlo v Dlouhé oznámilo velice smutnou zprávu, že ve věku 56 let zemřel kmenový režisér a člen uměleckého vedení Jan Borna. Patřil k nejvýznamnějším českým divadelním režisérům své generace. Působil například v brněnském HaDivadle či v hradeckém Divadle Drak. V letech 1993-96 byl uměleckým šéfem a režisérem Dejvického divadla, odkud s dalšími členy přešel do nově založeného souboru Divadla v Dlouhé. Zde připravil mnoho úspěšných i několik kultovních inscenací, v nichž často hrála podstatnou roli hudební složka. Dlouhá léta byl pedagogem na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. V posledních letech se potýkal s roztroušenou sklerózou, ale přesto se nadále s podporou kolegů ze souboru podílel na režijní koncepci inscenací, naposledy na domovské scéně spolurežíroval Brechtovy Hovory na útěku (premiéra na začátku prosince loňského roku).
16.1.2017
Divadlo Na zábradlí našlo dočasný azyl v Divadle Komedie
Druhou část aktuální sezony soubor Divadla Na zábradlí odehraje v Divadle Komedie, které je od jara loňského roku prázdné. Na novou adresu v Jungmannově ulici v centru Prahy se ansámbl přesune ze smíchovského Švandova divadla. Důvodem dvou navazujících hostování je zatím nedokončená rekonstrukce domovské scény na vltavském nábřeží. Společně s Divadlem Na zábradlí se v Komedii dočasně usídlí také Divadlo Verze a soubor Masopust.
číst celý článek
16.1.2017
Iva Janžurová se pouští do své první divadelní režie
Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. Inscenace bude mít premiéru 6. dubna v pražském Divadle Kalich.
číst celý článek
15.1.2017
MDP zahájila zkoušení her Macbeth a Konkurz
V Městských divadlech pražských se zkouší na obou scénách. V Divadle Rokoko chystá režisér Ondřej Zajíc na 11. března premiéru hry Konkurz, v níž se v hlavních rolích představí Dana Batulková, Jiří Hána a Aleš Procházka. V Divadle ABC bude mít o týden později, 18. března, premiéru slavná Shakespearova tragédie Macbeth v režii Pavla Kheka. Roli Macbetha si zahraje Milan Kačmarčík, dále uvidíte mj. Dianu Šoltýsovou, Viktora Dvořáka nebo Oldřicha Víznera. Čtené zkoušky se zúčastnil i překladatel hry Martin Hilský.
číst celý článek
14.1.2017
Nový web NoD
Nový web NoD
Experimentální prostor NoD spustil novou podobu své webové prezentace.
11.1.2017
Divadlo loutek začíná nový rok premiérou Dášeňky
Hned na začátku roku 2017 přináší Divadlo loutek Ostrava svým divákům novou inscenaci. Dášeňka, pohádkové divadlo pro všechny milovníky psů, bude mít premiéru 27. ledna v 17 hodin na hlavní scéně. Novou dramaturgyní divadla je od ledna Daniela Jirmanová.
číst celý článek
11.1.2017
Psáno očima
Psáno očima
22. ledna 2017 v 19 hodin proběhne v Divadle v Dlouhé křest nové, v pořadí již šesté sbírky veršů Jana Borny, která nese název Psáno očima. Básně ze sbírky, kterou ilustroval Jaroslav Milfajt a vydalo nakladatelství Dybbuk, čtou Miroslav Hanuš a Miroslav Táborský, kmotrem knihy je Arnošt Goldflam. Během večera zazní písně z inscenace S úsměvy idiotů nebo i z Líné babičky, samozřejmě v podání herecké kapely Divadla v Dlouhé a stálých hostů.
10.1.2017
Směšná temnota poprvé na českém jevišti
Jako svou třetí premiéru sezony 2016/17 a zároveň druhou premiéru celosezonního dramaturgického cyklu MY a ONI (Sebereflexe) uvede HaDivadlo 11. 1. 2017 inscenaci Směšná temnota. Oceňovaná hra Wolframa Lotze bude na českém jevišti inscenována vůbec poprvé.
číst celý článek
9.1.2017
Macbetha v Divadle D21 představí režisér Hába
Divadlo D21 se řítí do generálkového týdne. V pátek 13. ledna uvede Macbetha v režii mladého režiséra Michala Háby. Ten slibuje zajímavou podívanou a netradiční pojetí. K umocnění atmosféry jeho inscenace využívá taky autorské projekce Marka Brožka. Premiérový termín je už vyprodaný, divadlo ale zve na další reprízy.
číst celý článek
7.1.2017
Za rok 2016 hlásí Městské divadlo Zlín návštěvnický rekord
Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord. Herci zlínského divadla odehráli na třech domácích scénách a při zájezdech po celé ČR celkem 311 představení.
číst celý článek
7.1.2017
Malé divadlo o velkém problému
Autorská pohybová inscenace Dating v osmi Adély Laštovkové Stodolové je součástí nové programové řady ST[ART] Divadla v Dlouhé, která vzniká v gesci režijního dua SKUTR a je zaměřena na mladé publikum i mladé tvůrce.
číst celý článek
6.1.2017
Festival 13+ po osmé
Od 11. do 16. ledna 2017 se v pražském Divadle v Dlouhé koná 8. ročník Festivalu 13+, divadelní přehlídky nejen pro teenagery. Program nabídne osm inscenací pro mladé diváky od 13 let výše, a to převážně v podání mimopražských divadel, která se tvorbě pro tuto specifickou věkovou skupinu věnují dlouhodobě a velmi úspěšně.
číst celý článek
5.1.2017
Konec jedné kapitoly
Soubor NANOHACH končí. Na začátku bylo 7 tanečníků a tanečnic, za 12 let realizovali 32 projektů, včetně mezinárodních. Po poslední premiéře a kolektivní výstavě NANOHACH NA ZDI se soubor rozloučí posledním veřejným vystoupením. V sobotu 14. ledna se sejde původní sestava NANOHACH, aby společně rozvibrovali Studio ALTA a to nejen v choreografii Move on. NANOHACH uzavírají jednu kapitolu - s hrdostí i nostalgií.
číst celý článek
2.1.2017
Světově proslulý Obraz v Komorní scéně Aréna
S novým rokem přichází v Komorní scéně Aréna na řadu druhá premiéra sezony. Tou bude inscenace mezinárodně proslulé hry Obraz současné francouzské dramatičky Yasminy Rezy. Jde o originální výpověď o přátelství tří mužů. Marek, Boris a Ivan se scházejí pravidelně mnoho let, chodí spolu do restaurací a kin a užívají si mládeneckého života. Až do chvíle, kdy si jeden z nich koupí velmi drahý a velmi zvláštní obraz, který se stane zatěžkávací zkouškou jejich dosud na první pohled neproblematického vztahu.
číst celý článek
1.1.2017
U pardubického publika bodovala Kráska a zvíře
Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2016 dvěma do posledního místa vyprodanými představeními. Na Malé scéně se v komedii Sexy prádlo dlouholetí manželé snažili znovu zažehnout jiskru erotiky a na velkém jevišti Městského divadla se děly věci „mezi nebem a zemí“ ve stejnojmenné duchařské komedii, po níž byly vyhlášeny výsledky tradiční divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku.
číst celý článek
1.1.2017
Martin Myšička uměleckým šéfem DD
Martin Myšička uměleckým šéfem DD
Ředitelka Dejvického divadla Eva Kejkrtová-Měřičková jmenovala od 1. ledna 2017 do funkce uměleckého šéfa Martina Myšičku. Dlouholetý člen hereckého souboru v této pozici vystřídá režiséra Michala Vajdičku, který z osobních důvodů těžiště svých pracovních aktivit navrací na domovské Slovensko.
30.12.2016
Sclavi na Nové scéně s besedou
Soubor Farma v jeskyni zahájí rok 2017 svým aktuálně nejstarším titulem v repertoáru Sclavi – Emigrantova píseň. Inscenace poskytující svědectví o tíživém osudu a vnitřních rozporech lidí opouštějících svou vlast nabývá v poslední době opět na aktuálnosti a je jen důkazem toho, s jakým nadčasovým a jedinečným způsobem soubor přistupuje k výběru a zpracování témat. Představení se hraje na Nové scéně Národního divadla v úterý 3. ledna od 20 hodin. Následovat po něm bude beseda pro veřejnost, jejímž hlavním tématem bude stále živoucí evropská migrační krize.
číst celý článek
23.12.2016
Divácká anketa Křídla 2015/2016 zná své vítěze
Letošní předávání cen Městského divadla Brno v rámci divácké ankety Křídla slavilo svoji jubilejní dvacítku! A diváci i zaměstnanci MdB to oslavili stylově – formou hasičského plesu vesnice „Mrštíkov“. Během včerejšího slavnostního večera na Činoherní scéně MdB byli vyhlášeni výherci celkem sedmi kategorií – nejoblíbenější herečkou se stala Andrea Zelová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina a nejoblíbenější inscenací komedie Splašené nůžky.
číst celý článek
23.12.2016
Zemřela Luba Skořepová
Zemřela Luba Skořepová
Ve věku 93 let zemřela 23. prosince 2016 emeritní členka Národního divadla Luba Skořepová. Na české první scéně se poprvé objevila už v roce 1945, vytvořila zde kolem 160 rolí a naposledy zde účinkovala až v červnu 2014 při derniéře inscenace Revizor. Působila i na jiných scénách, ještě v roce 2015 vystupovala například v Městských divadlech pražských či v Divadle v Řeznické.
22.12.2016
NdB odkládá premiéru
NdB odkládá premiéru
Činohra Národního divadla Brno je nucena přesunout premiéru inscenace Kámen a bolest, která byla plánována na 22. 12. 2016. Představitel hlavní role Jan Grundman si při generální zkoušce bohužel nešťastně poranil nohu. Zranění se nakonec ukázalo jako vážnější, s nutností několikatýdenní rekonvalescence. Náhradní termíny premiéry (předpoklad je březen 2017) i následných repríz divadlo zveřejnění do několika dnů. Diváci, kteří mají zakoupené vstupenky, je samozřejmě mohou vrátit či vyměnit v pokladně předprodeje (Dvořákova ul.).
Ze stejného důvodů zde na i-divadle rušíme soutěž o vstupenky na představení plánované na 10. ledna.
21.12.2016
Zemřel Josef Mixa
Se zpožděním bylo zveřejněno, že 9. prosince 2016 ve věku 95 let zemřel herec Josef Mixa. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se v roce 1948 stal členem činohry Národního divadla, kde vystupoval ještě začátkem 90. let. V letech 1971–73 působil v Divadle E. F. Buriana jako umělecký ředitel. Příležitostně také režíroval. Herectví se věnuje i jeho dcera Zuzana Mixová a vnuk Ondřej Brousek.
Z tiskových zpráv a další aktuality
(17.1.2017)
Spolek Kašpar uctivě vyvěšuje fangle v Divadle v Celetné v remaku semaforské klasiky JONÁŠ A TINGL-TANGL. Premiéra bude 20. ledna ve 21:00. Inscenace bude součástí programové řady Kašpar.Muzik.
(16.1.2017)
Druhou část aktuální sezony soubor Divadla Na zábradlí odehraje v Divadle Komedie, které je od jara loňského roku prázdné. Na novou adresu v Jungmannově ulici v centru Prahy se ansámbl přesune ze smíchovského Švandova divadla. Důvodem dvou navazujících hostování je zatím nedokončená rekonstrukce domovské scény na vltavském nábřeží. Společně s Divadlem Na zábradlí se v Komedii dočasně usídlí také Divadlo Verze a soubor Masopust.
(16.1.2017)
Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Crève Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. Inscenace bude mít premiéru 6. dubna v pražském Divadle Kalich.
(15.1.2017)
V Městských divadlech pražských se zkouší na obou scénách. V Divadle Rokoko chystá režisér Ondřej Zajíc na 11. března premiéru hry Konkurz, v níž se v hlavních rolích představí Dana Batulková, Jiří Hána a Aleš Procházka. V Divadle ABC bude mít o týden později, 18. března, premiéru slavná Shakespearova tragédie Macbeth v režii Pavla Kheka. Roli Macbetha si zahraje Milan Kačmarčík, dále uvidíte mj. Dianu Šoltýsovou, Viktora Dvořáka nebo Oldřicha Víznera. Čtené zkoušky se zúčastnil i překladatel hry Martin Hilský.
(11.1.2017)
Hned na začátku roku 2017 přináší Divadlo loutek Ostrava svým divákům novou inscenaci. Dášeňka, pohádkové divadlo pro všechny milovníky psů, bude mít premiéru 27. ledna v 17 hodin na hlavní scéně. Novou dramaturgyní divadla je od ledna Daniela Jirmanová.
(10.1.2017)
Jako svou třetí premiéru sezony 2016/17 a zároveň druhou premiéru celosezonního dramaturgického cyklu MY a ONI (Sebereflexe) uvede HaDivadlo 11. 1. 2017 inscenaci Směšná temnota. Oceňovaná hra Wolframa Lotze bude na českém jevišti inscenována vůbec poprvé.
(9.1.2017)
Divadlo D21 se řítí do generálkového týdne. V pátek 13. ledna uvede Macbetha v režii mladého režiséra Michala Háby. Ten slibuje zajímavou podívanou a netradiční pojetí. K umocnění atmosféry jeho inscenace využívá taky autorské projekce Marka Brožka. Premiérový termín je už vyprodaný, divadlo ale zve na další reprízy.
(7.1.2017)
Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord. Herci zlínského divadla odehráli na třech domácích scénách a při zájezdech po celé ČR celkem 311 představení.
(7.1.2017)
Autorská pohybová inscenace Dating v osmi Adély Laštovkové Stodolové je součástí nové programové řady ST[ART] Divadla v Dlouhé, která vzniká v gesci režijního dua SKUTR a je zaměřena na mladé publikum i mladé tvůrce.
(6.1.2017)
Od 11. do 16. ledna 2017 se v pražském Divadle v Dlouhé koná 8. ročník Festivalu 13+, divadelní přehlídky nejen pro teenagery. Program nabídne osm inscenací pro mladé diváky od 13 let výše, a to převážně v podání mimopražských divadel, která se tvorbě pro tuto specifickou věkovou skupinu věnují dlouhodobě a velmi úspěšně.
(5.1.2017)
Soubor NANOHACH končí. Na začátku bylo 7 tanečníků a tanečnic, za 12 let realizovali 32 projektů, včetně mezinárodních. Po poslední premiéře a kolektivní výstavě NANOHACH NA ZDI se soubor rozloučí posledním veřejným vystoupením. V sobotu 14. ledna se sejde původní sestava NANOHACH, aby společně rozvibrovali Studio ALTA a to nejen v choreografii Move on. NANOHACH uzavírají jednu kapitolu - s hrdostí i nostalgií.
(2.1.2017)
S novým rokem přichází v Komorní scéně Aréna na řadu druhá premiéra sezony. Tou bude inscenace mezinárodně proslulé hry Obraz současné francouzské dramatičky Yasminy Rezy. Jde o originální výpověď o přátelství tří mužů. Marek, Boris a Ivan se scházejí pravidelně mnoho let, chodí spolu do restaurací a kin a užívají si mládeneckého života. Až do chvíle, kdy si jeden z nich koupí velmi drahý a velmi zvláštní obraz, který se stane zatěžkávací zkouškou jejich dosud na první pohled neproblematického vztahu.
(1.1.2017)
Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2016 dvěma do posledního místa vyprodanými představeními. Na Malé scéně se v komedii Sexy prádlo dlouholetí manželé snažili znovu zažehnout jiskru erotiky a na velkém jevišti Městského divadla se děly věci „mezi nebem a zemí“ ve stejnojmenné duchařské komedii, po níž byly vyhlášeny výsledky tradiční divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku.
(30.12.2016)
Soubor Farma v jeskyni zahájí rok 2017 svým aktuálně nejstarším titulem v repertoáru Sclavi – Emigrantova píseň. Inscenace poskytující svědectví o tíživém osudu a vnitřních rozporech lidí opouštějících svou vlast nabývá v poslední době opět na aktuálnosti a je jen důkazem toho, s jakým nadčasovým a jedinečným způsobem soubor přistupuje k výběru a zpracování témat. Představení se hraje na Nové scéně Národního divadla v úterý 3. ledna od 20 hodin. Následovat po něm bude beseda pro veřejnost, jejímž hlavním tématem bude stále živoucí evropská migrační krize.
(23.12.2016)
Letošní předávání cen Městského divadla Brno v rámci divácké ankety Křídla slavilo svoji jubilejní dvacítku! A diváci i zaměstnanci MdB to oslavili stylově – formou hasičského plesu vesnice „Mrštíkov“. Během včerejšího slavnostního večera na Činoherní scéně MdB byli vyhlášeni výherci celkem sedmi kategorií – nejoblíbenější herečkou se stala Andrea Zelová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina a nejoblíbenější inscenací komedie Splašené nůžky.
Rychlé zprávy
Rozloučení s Janem Bornou
(18.1.2017)
Rozloučení s Janem Bornou proběhne ve velkém sále Divadla v Dlouhé v pátek 20. ledna v 15 hodin. Naživo v podání herců či ze záznamu zazní několik písní, které Jan Borna měl rád nebo které nám pro tuto těžkou chvíli vybral s humorem sobě vlastním. Divadlo bude otevřeno od 14:30 do 16:30 pro kamarády, spolupracovníky, studenty, diváky a všechny, kdo by se chtěli přijít rozloučit.
Zemřel Jan Borna
(17.1.2017)
Divadlo v Dlouhé oznámilo velice smutnou zprávu, že ve věku 56 let zemřel kmenový režisér a člen uměleckého vedení Jan Borna. Patřil k nejvýznamnějším českým divadelním režisérům své generace. Působil například v brněnském HaDivadle či v hradeckém Divadle Drak. V letech 1993-96 byl uměleckým šéfem a režisérem Dejvického divadla, odkud s dalšími členy přešel do nově založeného souboru Divadla v Dlouhé. Zde připravil mnoho úspěšných i několik kultovních inscenací, v nichž často hrála podstatnou roli hudební složka. Dlouhá léta byl pedagogem na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. V posledních letech se potýkal s roztroušenou sklerózou, ale přesto se nadále s podporou kolegů ze souboru podílel na režijní koncepci inscenací, naposledy na domovské scéně spolurežíroval Brechtovy Hovory na útěku (premiéra na začátku prosince loňského roku).
Nový web NoD
(14.1.2017)
Experimentální prostor NoD spustil novou podobu své webové prezentace.
Psáno očima
(11.1.2017)
22. ledna 2017 v 19 hodin proběhne v Divadle v Dlouhé křest nové, v pořadí již šesté sbírky veršů Jana Borny, která nese název Psáno očima. Básně ze sbírky, kterou ilustroval Jaroslav Milfajt a vydalo nakladatelství Dybbuk, čtou Miroslav Hanuš a Miroslav Táborský, kmotrem knihy je Arnošt Goldflam. Během večera zazní písně z inscenace S úsměvy idiotů nebo i z Líné babičky, samozřejmě v podání herecké kapely Divadla v Dlouhé a stálých hostů.
Martin Myšička uměleckým šéfem DD
(1.1.2017)
Ředitelka Dejvického divadla Eva Kejkrtová-Měřičková jmenovala od 1. ledna 2017 do funkce uměleckého šéfa Martina Myšičku. Dlouholetý člen hereckého souboru v této pozici vystřídá režiséra Michala Vajdičku, který z osobních důvodů těžiště svých pracovních aktivit navrací na domovské Slovensko.
Zemřela Luba Skořepová
(23.12.2016)
Ve věku 93 let zemřela 23. prosince 2016 emeritní členka Národního divadla Luba Skořepová. Na české první scéně se poprvé objevila už v roce 1945, vytvořila zde kolem 160 rolí a naposledy zde účinkovala až v červnu 2014 při derniéře inscenace Revizor. Působila i na jiných scénách, ještě v roce 2015 vystupovala například v Městských divadlech pražských či v Divadle v Řeznické.
NdB odkládá premiéru
(22.12.2016)
Činohra Národního divadla Brno je nucena přesunout premiéru inscenace Kámen a bolest, která byla plánována na 22. 12. 2016. Představitel hlavní role Jan Grundman si při generální zkoušce bohužel nešťastně poranil nohu. Zranění se nakonec ukázalo jako vážnější, s nutností několikatýdenní rekonvalescence. Náhradní termíny premiéry (předpoklad je březen 2017) i následných repríz divadlo zveřejnění do několika dnů. Diváci, kteří mají zakoupené vstupenky, je samozřejmě mohou vrátit či vyměnit v pokladně předprodeje (Dvořákova ul.).
Ze stejného důvodů zde na i-divadle rušíme soutěž o vstupenky na představení plánované na 10. ledna.
Zemřel Josef Mixa
(21.12.2016)
Se zpožděním bylo zveřejněno, že 9. prosince 2016 ve věku 95 let zemřel herec Josef Mixa. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se v roce 1948 stal členem činohry Národního divadla, kde vystupoval ještě začátkem 90. let. V letech 1971–73 působil v Divadle E. F. Buriana jako umělecký ředitel. Příležitostně také režíroval. Herectví se věnuje i jeho dcera Zuzana Mixová a vnuk Ondřej Brousek.
Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>