Zprávy

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
28.4.2017
Druhý ročník mezinárodního divadelního festivalu pořádaný 21. - 28. května divadlem La Fabrika – ukáže spektrum žánrů a přesahy mimického divadla do tance, cirkusové artistiky, objektového divadla a vizuálního umění.
číst celý článek
28.4.2017
Nejnovější představení Batacchio novocirkusového souboru Cirk La Putyka a speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka upravená pro Gong - to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích. Kromě obou těchto představení, které využijí majestátní prostor auly Gong, návštěvníci uvidí legendy české improvizace, divadlo VOSTO5, ústecké Divadlo Demago s Jiřím Maryškou, ostravský improvizační soubor Impéčko a řadu dalších menších představení pro děti a jejich rodiče.
číst celý článek
27.4.2017
Zemřel Ivan Řehák
Ve věku 66 let zemřel herec Ivan Řehák, jenž byl po několik desetiletí členem Městského divadla Zlín, kde ztvárnil bezmála 170 rolí. Donedávna zde ještě vystupoval v jedné z nejúspěšnějších místních inscenací Žítkovské bohyně. Před příchodem do Zlína hrál v pardubickém divadle. Na přelomu 80. a 90. let zlínské angažmá na tři roky přerušil a působil v Ostravě. Objevil se v několika filmech, spolupracoval s televizí a dabingem.
26.4.2017
WTF?! pošesté
Herci z proslulého libereckého uskupení F. X. Kalby, punkové odnože Divadla F. X. Šaldy, se sice rozutekli do jiných angažmá, ale i letos se vrací na místo činu, aby už pošesté připravili festival WTF?!
číst celý článek
25.4.2017
Park na Vyšehradě a katakomby Gorlice ve dnech 1. - 3. května 2017 opět ožijí novým cirkusem. Do magických míst se vrací site specific představení Cirkusové legendy, které připravil CIRQUEON - Centrum pro nový cirkus ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Cirkusové představení v podání mladých studentů CIRQUEONU a jejich pedagogů se nechává inspirovat starými pověstmi českými, které však aktuálně zpracovává a diváky provede i tajemným vyšehradským podzemím za pomoci akrobacie, žonglování a tance.
číst celý článek
25.4.2017
Nepilův Makový mužíček ožívá na divadle
V sobotu 29. dubna v 18.00 bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Makový mužíček, divadelní adaptace legendární dětské knížky Františka Nepila. Tvůrce zaujala především originalita Nepilova jazyka a jeho způsobu vyprávění.
číst celý článek
25.4.2017
Hamlet novinkou letošních Letních shakespearovských slavností
Letní shakespearovské slavnosti 2017: Novinkou je Hamlet s Jaroslavem Pleslem a Hynkem Čermákem. Jednu ze zásadních Shakespearových her upravil a režíruje Michal Vajdička. Předprodej vstupenek na pražská představení startuje 15. května. Zároveň pořadatelé Slavností upozorňují na změnu hracího prostoru, neboť Nejvyšší purkrabství, včetně okolních budov, vstupuje do rekonstrukce.
číst celý článek
25.4.2017
Muzikál Krysař hledá dětské tanečníky
Muzikál Krysař hledá dětské tanečníky
Divadlo Kalich zve dívky i chlapce na konkurz na dětskou taneční roli v muzikálu Daniela Landy Krysař. Je určený pro chlapce či dívky dětského vzhledu, výrazově a pohybově zdatné, které jsou schopné si zapamatovat choreografii. Věk: 8 – 12 let, výška do 150 cm. Konkurz se uskuteční v úterý 30. května v budově přilehlé k Divadlu Kalich, Jungmannova 9, Praha 1. Registrace účastníků bude probíhat od 14 hodin, konkurz začne ve 14,30 hodin.
25.4.2017
Za Shakespearem do Královské zahrady
Za Shakespearem do Královské zahrady
Pořadatel Letních shakespearovských slavností oznamuje, že vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství, tradičního místa Slavností, přesouvá program do dočasného působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá pražská scéna (nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí) se naopak nemění.
24.4.2017
Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků, se do podhůří Krkonoš vrací už posedmé. Umění českých i zahraničních souborů letos rozzáří Trutnov od středy 31. května do neděle 4. června. Cirkusové show se českým i zahraničním návštěvníkům představí jak v polyfunkčním divadle Uffo, tak tradičně i v šapitó a samozřejmě přímo v ulicích města.
číst celý článek
24.4.2017
O životě a hledání s puncem severu a devadesátek
Divadlo na cucky, nezávislá olomoucká scéna, uvede v letošní sezoně druhou premiéru – dramatizaci populárního románu Naivní. Super norského spisovatele Erlenda Loeho. A zatímco poslední titul MATE se věnoval cestě dvou mladíků za vysokoškolským diplomem, hrdina nové inscenace před studiem upřednostní školu života. Právě po něm pojmenovali tvůrci divadelní adaptaci – nese název Ole je frajer.
číst celý článek
24.4.2017
Mléčné sklo - scénické čtení
Mléčné sklo - scénické čtení
Divadelní hru lze zažít i jinak. Přijďte ve středu 3. května 2017 od 19 hodin do Divadla Rokoko, kde ve formě scénického čtení bude představena nová detektivní hra Marka Epsteina Mléčné sklo. V hlavních rolích detektivů, vyšetřujících vraždu, vystoupí Aleš Procházka a Lukáš Jurek. Dále účinkují Henrieta Hornáčková, Milan Kačmarčík a Zbigniew Kalina. Vstupenky na toto scénické čtení (za symbolických 90 Kč) jsou v běžném předprodeji či online.
21.4.2017
V Chebu představí vlastní dramatizaci románu Timothée de Fombellea
V pořadí pátou premiérou Sezóny vymyšlených světů Západočeského divadla bude v sobotu 29. dubna fantasy podívaná Dva životy pana Perla. Poetický, tajemný a strhující román nejen pro mládež napsal francouzský spisovatel a dramatik Timothée de Fombelle, jeho dramatizaci přímo na tělo chebskému souboru vytvořili režisér Branislav Mazúch spolu s dramaturgyní Martinou Pokornou.
číst celý článek
21.4.2017
Motto 21. Divadelní Flory zní TEKUTÁ EVROPA. V rámci činoherního programu letošního festivalového ročníku se na jevišti Moravského divadla Olomouc vůbec poprvé představí renomované německé soubory – Maxim Gorki Theater Berlín či mnichovský Residenztheater.
číst celý článek
19.4.2017
Liberecké jaro v Praze
Na začátku května (od 2.5. do 4.5.) se v pražském Divadle v Celetné představí tři činoherní inscenace libereckého Divadla F. X. Šaldy. Zájezdy se uskuteční v rámci třídenní přehlídky, která dostala název Liberecké jaro a předpokládá se její opakování i v následujících letech.
číst celý článek
16.4.2017
Cena Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nové hry bude udělena již posedmé, letos poprvé v rámci festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Porota v roce 2016 vybírala z více než 90 premiér a nominovala čtyři inscenace. Vítěz bude vyhlášen v neděli 25. června 2017 v prostorách hradeckého Studia Beseda. Cenou pro vítěze je již tradičně „kožich Marka Ravenhilla“, který pro letošní ročník zhotovila kostýmní výtvarnice Marija Havran.
číst celý článek
15.4.2017
Román Maxe Frische Homo Faber je považován za jedno z nejzajímavějších děl německy psané poválečné literatury. Jako českou premiéru ho v nastudování režiséra Davida Šiktance uvede v sobotu 22. dubna ústecké Činoherní studio. V hlavní roli se představí Martin Finger, který se po letech vrací pohostinsky prkna Činoherního studia.
číst celý článek
15.4.2017
Tanec bláznů po šestadvaceti letech znovu na jevišti Činoherního klubu (premiéra prvního provedení, rovněž v režii Ladislava Smočka, tehdy ještě s poruštěným jménem autora Lev Birinskij a pod názvem Mumraj, se konala 26. a 27. září 1991). V nové inscenaci se ve stejných rolích představí i čtveřice herců, která v dávné inscenaci účinkovala; Petr Nárožný (Gubernátor), Ondřej Vetchý (Kolja), Jaromír Dulava (Kozakov) a Vladimír Kratina (Lenskij).
číst celý článek
13.4.2017
Dejvické divadlo v Berlíně
Dejvické divadlo v Berlíně
Na přelomu dubna a května vystoupí Dejvické divadlo v Berlíně v rámci Česko-německého kulturního jara 2017 v Deutsches Theater (Kammerspiele). 30. dubna zde uvede inscenaci Teremin, 1. května pak inscenaci Kafka ´24.
12.4.2017
CD Pískání po větru
CD Pískání po větru
Městské divadlo Brno vydalo CD se záznamem hudebních čísel z muzikálu Pískání po větru.
12.4.2017
Nový web A studia Rubín
Nový web A studia Rubín
A studio Rubín spustilo novou podobu své webové prezentace.
12.4.2017
Burani postaví Věž podle Goldinga
V BuranTeatru se 21. dubna 2017 chystá již čtvrtá premiéra letošní sezony. Tentokrát si divadlo přizvalo ke spolupráci režisérku Hanu Mikoláškovou, která v „Buranech“ bude moci realizovat svůj dlouholetý sen. S použitím překladu Jana Čulíka zdramatizovala svůj oblíbený román Věž od významného anglického spisovatele, básníka a nositele Nobelovy ceny Williama Goldinga.
číst celý článek
12.4.2017
Moravské divadlo Olomouc představuje sezonu 2017/18
Na jevišti Moravského divadla Olomouc se v příští sezoně sejde vskutku vybraná společnost. Mimo jiných - svůj širák odhodí v dál Cyrano z Bergeracu, Petruccio bude chtít zkrotit hádavou Kateřinu a cynický vikomt de Valmont naváže nebezpečné vztahy, na repertoár přibude i pohádka od skutečného mistra, Jana Wericha.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
28.4.2017
Druhý ročník mezinárodního divadelního festivalu pořádaný 21. - 28. května divadlem La Fabrika – ukáže spektrum žánrů a přesahy mimického divadla do tance, cirkusové artistiky, objektového divadla a vizuálního umění.
28.4.2017
Nejnovější představení Batacchio novocirkusového souboru Cirk La Putyka a speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka upravená pro Gong - to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích. Kromě obou těchto představení, které využijí majestátní prostor auly Gong, návštěvníci uvidí legendy české improvizace, divadlo VOSTO5, ústecké Divadlo Demago s Jiřím Maryškou, ostravský improvizační soubor Impéčko a řadu dalších menších představení pro děti a jejich rodiče.
26.4.2017
Herci z proslulého libereckého uskupení F. X. Kalby, punkové odnože Divadla F. X. Šaldy, se sice rozutekli do jiných angažmá, ale i letos se vrací na místo činu, aby už pošesté připravili festival WTF?!
25.4.2017
Park na Vyšehradě a katakomby Gorlice ve dnech 1. - 3. května 2017 opět ožijí novým cirkusem. Do magických míst se vrací site specific představení Cirkusové legendy, které připravil CIRQUEON - Centrum pro nový cirkus ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Cirkusové představení v podání mladých studentů CIRQUEONU a jejich pedagogů se nechává inspirovat starými pověstmi českými, které však aktuálně zpracovává a diváky provede i tajemným vyšehradským podzemím za pomoci akrobacie, žonglování a tance.
25.4.2017
V sobotu 29. dubna v 18.00 bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Makový mužíček, divadelní adaptace legendární dětské knížky Františka Nepila. Tvůrce zaujala především originalita Nepilova jazyka a jeho způsobu vyprávění.
25.4.2017
Letní shakespearovské slavnosti 2017: Novinkou je Hamlet s Jaroslavem Pleslem a Hynkem Čermákem. Jednu ze zásadních Shakespearových her upravil a režíruje Michal Vajdička. Předprodej vstupenek na pražská představení startuje 15. května. Zároveň pořadatelé Slavností upozorňují na změnu hracího prostoru, neboť Nejvyšší purkrabství, včetně okolních budov, vstupuje do rekonstrukce.
24.4.2017
Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků, se do podhůří Krkonoš vrací už posedmé. Umění českých i zahraničních souborů letos rozzáří Trutnov od středy 31. května do neděle 4. června. Cirkusové show se českým i zahraničním návštěvníkům představí jak v polyfunkčním divadle Uffo, tak tradičně i v šapitó a samozřejmě přímo v ulicích města.
24.4.2017
Divadlo na cucky, nezávislá olomoucká scéna, uvede v letošní sezoně druhou premiéru – dramatizaci populárního románu Naivní. Super norského spisovatele Erlenda Loeho. A zatímco poslední titul MATE se věnoval cestě dvou mladíků za vysokoškolským diplomem, hrdina nové inscenace před studiem upřednostní školu života. Právě po něm pojmenovali tvůrci divadelní adaptaci – nese název Ole je frajer.
21.4.2017
V pořadí pátou premiérou Sezóny vymyšlených světů Západočeského divadla bude v sobotu 29. dubna fantasy podívaná Dva životy pana Perla. Poetický, tajemný a strhující román nejen pro mládež napsal francouzský spisovatel a dramatik Timothée de Fombelle, jeho dramatizaci přímo na tělo chebskému souboru vytvořili režisér Branislav Mazúch spolu s dramaturgyní Martinou Pokornou.
21.4.2017
Motto 21. Divadelní Flory zní TEKUTÁ EVROPA. V rámci činoherního programu letošního festivalového ročníku se na jevišti Moravského divadla Olomouc vůbec poprvé představí renomované německé soubory – Maxim Gorki Theater Berlín či mnichovský Residenztheater.
19.4.2017
Na začátku května (od 2.5. do 4.5.) se v pražském Divadle v Celetné představí tři činoherní inscenace libereckého Divadla F. X. Šaldy. Zájezdy se uskuteční v rámci třídenní přehlídky, která dostala název Liberecké jaro a předpokládá se její opakování i v následujících letech.
16.4.2017
Cena Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nové hry bude udělena již posedmé, letos poprvé v rámci festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Porota v roce 2016 vybírala z více než 90 premiér a nominovala čtyři inscenace. Vítěz bude vyhlášen v neděli 25. června 2017 v prostorách hradeckého Studia Beseda. Cenou pro vítěze je již tradičně „kožich Marka Ravenhilla“, který pro letošní ročník zhotovila kostýmní výtvarnice Marija Havran.
15.4.2017
Román Maxe Frische Homo Faber je považován za jedno z nejzajímavějších děl německy psané poválečné literatury. Jako českou premiéru ho v nastudování režiséra Davida Šiktance uvede v sobotu 22. dubna ústecké Činoherní studio. V hlavní roli se představí Martin Finger, který se po letech vrací pohostinsky prkna Činoherního studia.
15.4.2017
Tanec bláznů po šestadvaceti letech znovu na jevišti Činoherního klubu (premiéra prvního provedení, rovněž v režii Ladislava Smočka, tehdy ještě s poruštěným jménem autora Lev Birinskij a pod názvem Mumraj, se konala 26. a 27. září 1991). V nové inscenaci se ve stejných rolích představí i čtveřice herců, která v dávné inscenaci účinkovala; Petr Nárožný (Gubernátor), Ondřej Vetchý (Kolja), Jaromír Dulava (Kozakov) a Vladimír Kratina (Lenskij).
12.4.2017
V BuranTeatru se 21. dubna 2017 chystá již čtvrtá premiéra letošní sezony. Tentokrát si divadlo přizvalo ke spolupráci režisérku Hanu Mikoláškovou, která v „Buranech“ bude moci realizovat svůj dlouholetý sen. S použitím překladu Jana Čulíka zdramatizovala svůj oblíbený román Věž od významného anglického spisovatele, básníka a nositele Nobelovy ceny Williama Goldinga.
12.4.2017
Na jevišti Moravského divadla Olomouc se v příští sezoně sejde vskutku vybraná společnost. Mimo jiných - svůj širák odhodí v dál Cyrano z Bergeracu, Petruccio bude chtít zkrotit hádavou Kateřinu a cynický vikomt de Valmont naváže nebezpečné vztahy, na repertoár přibude i pohádka od skutečného mistra, Jana Wericha.
10.4.2017
23. ročník festivalu Česká taneční platforma už zná své vítěze. Mezinárodní porota debatovala o cenách Tanečník roku a Taneční inscenace roku, k tomu byl oceněn světelný design, hlasovali také diváci a již podruhé byl vyhlášen Taneční manažer roku. Nejlepší taneční inscenací roku 2016 se stal projekt Švihla Terezy Hradilkové.
10.4.2017
Divadlo Studio DVA dnešním dnem (10. dubna) zahajuje předprodej vstupenek na rekordních 90 představení čtrnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad zahájí světová premiéra komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, v hlavních rolích s Evou Holubovou, Bohumilem Kleplem, Marikou Šoposkou, Štěpánem Benonim nebo Václavem Jílkem. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Hrát se bude však i na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční čtvrtý ročník Léta slovenských hvězd.
Rychlé zprávy
27.4.2017
Zemřel Ivan Řehák
Ve věku 66 let zemřel herec Ivan Řehák, jenž byl po několik desetiletí členem Městského divadla Zlín, kde ztvárnil bezmála 170 rolí. Donedávna zde ještě vystupoval v jedné z nejúspěšnějších místních inscenací Žítkovské bohyně. Před příchodem do Zlína hrál v pardubickém divadle. Na přelomu 80. a 90. let zlínské angažmá na tři roky přerušil a působil v Ostravě. Objevil se v několika filmech, spolupracoval s televizí a dabingem.
25.4.2017
Muzikál Krysař hledá dětské tanečníky
Divadlo Kalich zve dívky i chlapce na konkurz na dětskou taneční roli v muzikálu Daniela Landy Krysař. Je určený pro chlapce či dívky dětského vzhledu, výrazově a pohybově zdatné, které jsou schopné si zapamatovat choreografii. Věk: 8 – 12 let, výška do 150 cm. Konkurz se uskuteční v úterý 30. května v budově přilehlé k Divadlu Kalich, Jungmannova 9, Praha 1. Registrace účastníků bude probíhat od 14 hodin, konkurz začne ve 14,30 hodin.
25.4.2017
Za Shakespearem do Královské zahrady
Pořadatel Letních shakespearovských slavností oznamuje, že vzhledem k plánované rekonstrukci Nejvyššího purkrabství, tradičního místa Slavností, přesouvá program do dočasného působiště v Královské zahradě Pražského hradu v prostoru před Míčovnou. Druhá pražská scéna (nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí) se naopak nemění.
24.4.2017
Mléčné sklo - scénické čtení
Divadelní hru lze zažít i jinak. Přijďte ve středu 3. května 2017 od 19 hodin do Divadla Rokoko, kde ve formě scénického čtení bude představena nová detektivní hra Marka Epsteina Mléčné sklo. V hlavních rolích detektivů, vyšetřujících vraždu, vystoupí Aleš Procházka a Lukáš Jurek. Dále účinkují Henrieta Hornáčková, Milan Kačmarčík a Zbigniew Kalina. Vstupenky na toto scénické čtení (za symbolických 90 Kč) jsou v běžném předprodeji či online.
13.4.2017
Dejvické divadlo v Berlíně
Na přelomu dubna a května vystoupí Dejvické divadlo v Berlíně v rámci Česko-německého kulturního jara 2017 v Deutsches Theater (Kammerspiele). 30. dubna zde uvede inscenaci Teremin, 1. května pak inscenaci Kafka ´24.
12.4.2017
CD Pískání po větru
Městské divadlo Brno vydalo CD se záznamem hudebních čísel z muzikálu Pískání po větru.
12.4.2017
Nový web A studia Rubín
A studio Rubín spustilo novou podobu své webové prezentace.
9.4.2017
Zemřel Jiří Ornest
Ve věku sedmdesáti let zemřel herec a režisér Jiří Ornest. Ve své době stál u zrodu řady alternativních divadelních projektů, působil v Divadle E. F. Buriana a od devadesátých let patřil mezi neodmyslitelné pilíře souboru Divadla Na zábradlí. Uplatnil se i jako překladatel, autor či textař. Výrazně se angažoval také ve společenských otázkách, nejen kolem roku 1989, jeho hlas byl slyšet i nyní. I přes velké zdravotní problémy v poslední době zůstával stále umělecky činný.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>