Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Skupova Plzeň

Mezinárodníi festival Skupova Plzeň se letos koná již po třiatřicáté. Letošní ročník je zvláštní tím, že trvá pět dní. Začal totiž v terý 12.6. pražským prologem, kterým nebylo nic menšího než Záhada hlavolamu divadla Minor. Činoherní inscenace s prvky nového cirkusu budila u dospělého publika značnou nostalgii, avšak nevím, co si z ní odnesly děti.

Ve středu pak byl v Plzni slavnostně festival zahájen inscenací hostitelského divadla Alfa s názvem Tři siláci na silnici. Klasická road movie na motivy filmu Duel o třech bratrech, kteří během cesty dojdou k poznání, že nejlepší je táhnout za jeden provaz, byla naprosto předvídatelná. Avšak tvůrčí tým divadla Alfa známé schéma dokázal naplnit nejrůznějšími loutkovými, činoherními i hudebními vtípky, takže to byl velký zážitek.

Posledním představením středečního dne bylo V jednom lese v jednom domku člena divadla Vozichet Rudolfa Hancvencla. Inscenace již před lety vzbudila nadšení na Loutkářské Chrudimi, a ukázalo se, že časem jen vyzrála. Hancvencl měl možnost předvést svoje dílo Plzni, kde kdo nehraje činohru, věnuje se loutkohře, a loutkáři zde mají velmi silnou základnu. Festivalové publikum oceňovalo představení v pravidelných intervalech salvami smíchu. Mini inscenace se skládá z několika klasických pohádek, které mají jedno společné: děti jsou vychovávány adoptivními rodiči. Jde o Smolíčka Pacholíčka a Budulínka, ale ve Hancvenclově úpravě také o Červenou Karkulku a Jeníčka s Mařenkou. Všichni, děti i zvířata, jsou totemové loutky, a již z jejich vzhledu je čitelné, že se má jednat o parodii. Přesto se Hancvenclovi daří uchovat původní archetypální poselství pohádek.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.