Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Divadlo 90 U Valšů - Milostná tajemství
Michal Novák, 29.5.2008
V novince Divadla 90 U Valšů paní Skořepová, která za pár týdnů oslaví kouzelné půlkulatiny, dokázala, že ani zdaleka není nějaká „křížala“, jak sebeironicky tvrdí. Toho textu je hodně a zejména v první aktovce (Strindberg – Ta silnější), která je o souboji dvou hereček, se nedá před náročným textem nikam schovat. Druhá aktovka (Brjusov – Tajemný host) pobaví diváka stylizací Luby Skořepové do role 17leté nedočkavé holky a zároveň zmrazí obsahem. Z poslední části večera (Obaldia – Nebožtík) si budu pamatovat nanejvýš silně přestylizované hašteření a štěbetání obou aktérek (ve všech aktovkách spoluúčinkuje Jaromíra Mílová).

Jinak je škoda, že ty částečně připravené improvizace, které tvoří jakési předěly mezi jednotlivými aktovkami a zřejmě chtějí jít po smyslu herecké práce, moc nefungují, přesněji vůbec, jenom dávají čas na vydechnutí. Dá se však předpokládat vývoj těchto výstupů.

Také musím říct, jak jsem zděšen z publika Divadla 90 U Valšů. Nic proti stáří a tendenci k hlasitějšímu podřimování, ale ano proti polohlasným infantilním komentářům, courání během představení, zvonění či vrzání mobilů a bezostyšnému vyřizování smsek dědou z 4. řady.

Viděl jsem to, co jsem viděl, a celkový dojem z viděného je 40 %.

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.