Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Inspirováno našimi fotbalovými flamendry
Michal Novák, 28.2.2010
Fotbalový nároďák se neprobojoval na mistrovství světa. Celé Česko tuto prohru těžce nese a dává to fotbalovým primadonám silně najevo. Ti se k neúspěchu staví jinak, než by kdokoli asi čekal, a jdou se odreagovat s kurvama. Přichází průser, trenér soptí, konečná s kariérou. Nebo ne? Spásný nápad? Fotbaloví flamendři řeší skandál přijetím nabídky na vystoupení jako travesty skupiny při předávání cen pro sportovce roku. Tímto ponížením (které jim upekla sličná organizátorka večera) se chtějí kát, ale ono i tady jde o těžký prachy. Na stole je milión v českých a pro každého! To je zhruba obsah kabaretního večera, který připravil Peter Serge Butko a pod agenturní hlavičkou je uváděn ve velmi sympatickém prostoru Casa Gelmi na Vinohradech. (Posezení u stolečků, lahvinka vína na stoleček v ceně vstupenky – která je ale poněkud dražší.) Účinkují známí herci Míra Nosek, Jirka Hána, Peter Strenáčik. Další nejmenuju, protože jejich výkony byly značně „neherecké“.

Možná jste někde viděli úplně nahaté fotky aktérů. Tak to je samozřejmě pouhé lákadlo, neboť pointou show je postupná travesty exhibice „fotbalistů“ v rolích známých zpěvaček. Sál řve nadšením, protože herci si fakt s chutí zablbnou, jenže to je všechno. Scénáři chybí tečka, opravdová pointa kabaretu. Mohla z toho být určitá kritická reflexe stavu našeho fotbalu, i když s křížkem po funuse. Nestalo se tak. Netřeba dodávat, že vedle skutečné události (prohra fotbalistů s Německem „po lážo plážo výkonu“ a následná aférka s lehkými děvami na hotelu) je kabaret inspirovaný muzikálem Dohana!.

Jakkoli herci „úchvatně“ ve druhé části večera blbnou v těch ženských šatech a pod vrstvami líčení, nejsrandovnější stejně je Filip Rajmont jako reprezentační trenér (žel pouze ve filmové dotáčce). Řvoucí jako ten nejhysteričtější tur, zlostně práskající „klapzubáckým“ knírkem a spílající silou tajfunu. Tohle Filip Rajmont prostě skvěle trefil a dobře zahrál detailní studii cholerika. A takový typ trenéra možná by se hodil k rozložené reprezentaci lépe než nevýrazný Bílek, nebo ne? :)

Viděl jsem to, co jsem viděl, a celkový dojem z viděného je 50 %.

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.