Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
veletoč Několikátý Pavla Béma
Michal Novák, 7.6.2008
Třikrát sláva Pavlu Bémovi za vstřícný krok k počátku rozpletení kauzy Richterland. Mj. připouští, že Richter udělal několik zásadních chyb, ale odvolat z postu radního pro kulturu ho nehodlá. MÁ TO LOGIKU? Nebo že by Richterovi dal příležitost, aby se sám čestně, ale stejně s hanbou odplazil z bojiště? Historicky se na to znemožnil dost. Ale nenechejme se zmást: vypadá to, že primátor se snaží nasbírat politické body v situaci, kdy i jemu začalo téci do bot. Na tunelech "magistrát - Karlín", "magistrát - Broadway", "magistrát - Ta Fantastika" (to dokonce včetně porušení pravidla de minimis) se nic nemění, to bude v tichosti zahráno do autu. I supi kroužící kolem atraktivních prostor některých kulturních stánků neodletí. A teď zase začnou řvát Kratochvíl s Hrušínským...

Skutečnou osobností těchto dnů není Bém, ale houževnatá a neskutečně trpělivá členka grantové komise Yvona Kreuzmannová, které jakýsi Richter nesahá ani po kotníky.
Zato magistrátní šéf odboru kultury Jan Kněžínek prokázal, že je to bolševik jako prase (a stejný zmetek jako Richter). Nechal svými podřízenými dohledávat na fotografiích ty, kteří demonstrovali. (Mail s nařízením odchytili novináři z Lidovek.) Osmnáct a půl roku po plyšáku. Nu, máme tady na i-divadle rovněž pěkné fotky z manifestace k případnému lustrování, kdyby byl zájem, a já tam byl, chichichi, když tak taky. Přitom daleko elegantněji by šlo vše zjistit z téměř 30 tis. jmen, která stojí pod peticí Za Prahu kulturní, ne?

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.