Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog návštěvníků i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
V Lokti řádí Lazebník
Miroslav král, 9.6.2017

V Lokti řádí Lazebník

Unikátní magický přírodní amfiteátr v Lokti se 1. 7. 2017 od 21.00 hodin změní ve sluncem sálající španělskou Sevillu, kde bude své rozverné intriky s velkou rozkoší a humorem spřádat Figaro, proslulý Lazebník sevillský.
Tento Lazebník je sice Španěl, ale zároveň i Ital a Hanák. Nejznámější Rossiniho operu totiž do Lokte přiváží Moravské divadlo Olomouc, "národní" divadlo hanácké metropole. Jiskřivá a imaginativní inscenace režisérky Kristiany Belcredi v precizním a velkorysém nastudování šéfa opery Moravského divadla, Milo Oswalda má vskutku hvězdné obsazení. Zamilovaného Hraběte Almavivu s velkou noblesou i humorem zpívá člen Opery Národního divadla a host mnoha prestižních operních domů, Ondřej Koplík, který byl zároveň za tuto roli (a mnohé jiné) nominován na Cenu Thálie. Titulní roli Figara téměř proskotačí přední člen Moravského divadla a stálý host Národního divadla Brno (též několikrát nominovaný na Cenu Thálie) Martin Štolba, v roli bručavého a žárlivého Bartola se blýskne jeden z nejvyhledávanější mladých pěvců, Michael Kubečka (stálý host Národního divadla, Moravského divadla etc.). Inscenaci svým mezinárodně uznávaným uměním v roli Berty ozdobí Magda Málková, sólistka Moravského divadla a stálý host Národního divadla (Turandot, Cizí kněžna), Národního divadla Brno, Národního divadla moravskoslezského či Divadla F. X. Šaldy v Liberci.
Agentura VLNY tímto představení velkoryse navazuje na velmi oblíbená operní představení v loketském přírodním divadle. Unikátní dekorace tvoří skály a především monumentální efektně nasvěcovaný hrad, který se majestátně vypíná nad Ohří. Tyto prvky činí z loketského amfiteátru jedno z nejkrásnějších přírodních divadel Evropy. Zajímavostí je, že se letos v Lokti poprvé předvede komická opera.
Přijďte se do Lokte podívat. Pobavíte se, potěšíte a prožijete krásné chvíle s geniální hudbou.
Více informací na http://www.vlny-musicag.cz/.
Miroslav Král


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.