Blog uživatelů i-divadla

K.....a cool brněnský parchant
vydáno: 8.8.2019, SVATOŠOVÁ

Tak cool hra včera! A přitom " jen konverzační komedie". Ano, komedie. I když v prvním výstupu mladá žena při telefonickém rozhovoru s matkou sjíždí koks. Hmm, to je tedy matka! Pořád je to poměrně 

vtipné, jakým způsobem si postavy vysvětlují své pocity, nebo vyjadřují jedem druhému svou nevoli. Jak jeden druhého nevybíravým způsobem posílají někam, ale přesto se vlastně mají rádi! A je pořád konverzační, i když ta konverzace někdy probíhá ve stylu ... jak rád bych ti to řekl, ale to víš, že... ale nemůžu. No, ono je to tím, že hlavní hrdina tedy nemá zrovna vybraný slovník a  jeho slovní zásoba je taky dost chabá. Jak by to měl asi řešit, když vyšel z basy a je v podmínce, chodí do klubu anonymních alkoholiků, a celkově  je životní lozer. A ta žena, co s ní žije, na tom není o moc líp.

 

Jeho ručitel, nebo kurátor, nebo co, je zároveň jeho přítelem. Ten má o poznání lepší slovník a celkově lepší vystupování, ale nakonec není o moc lepší pozici. Zvlášť když zjistíme, že š.....kal jeho dívku a jeho žena to ví. 

Tato cool dramatika mne pořád baví, i když jsem viděla i zajímavější příběhy. Miluju, když se u toho můžu smát. A opravdu mne těšily některé vybroušené perličky typu " požvýkaných koulí" nebo " vykoulím tě tak, že nebudeš vědět, kde je východ." Překladatel se u toho asi hodně bavil. Stejně tak se bavili všichni herci. Jediný, koho jsem si zapamatovala, byl pan Isteník. A ten byl naprosto okouzlující. Ono je potřeba se zasmát. A kdo by chtěl něco fakt ostrého, ať se podívá třeba na McEwana Betonovou zahradu. Je to tak cool, že se u toho přinejmenším orosíte!

Zřejmě tito autoři pochází ze sociálně slabších rodin a tím humorem si od dětství vylepšovali realitu otců alkoholiků a matek na drogách nebo prostitutek, těžko říci.

Tak včera u mne dobrý, lehká ochutnávka brněnské scény v Celetné. Taková jednohubka před začátkem hlavní sezony. Já dávám 65 procent!


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.