BuranTeatr

Něžná: pohybové sólo pro dva

Premiéra: 14.1.2017
Překlad povídky: Emanuel Frynta. Dramaturgie a texty písní: Sabina Machačová. Kostýmy: Hynek Petrželka. Hudba: Ondrej Kalužák. Scéna, choreografie a režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: červen 2019.
Pohybová inscenace na motivy povídky od F. M. Dostojevského. Muž a žena, dvě těla, v pohybu, v souladu i kontrastu. Splývající i odpuzující, jako otáčející se magnety. Chvíli jsou dva a chvíli jeden. Vetšinou mlčí, občas zašeptají. Výkřik, světlo, tma, jeden, dva, teď...


inscenace již byla stažena z repertoáru

BuranTeatr
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8051000

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Klára Tesařová  80 %
(zadáno: 2.1.2019, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Surové. Intenzivní. Maximálně podané výkony Vaculčiakové i Tchelidzeho. Jiskření mezi nimi a pohybové hrátky jsou velmi promyšlené, netradiční a inovativní. Fantastická inscenace podle povídky s podtitulem fantastická.
Eviik  80 %
(zadáno: 5.8.2017, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé zpracování předlohy nejen co se pohybové choreografie týče, ale líbila se mi i minimalistická scéna, projekce na zadní stěně či hudba. Obdivuhodný počin, který stojí za vidění. (Viděno v Divadle v Celetné)
Denisa H.  80 %
(zadáno: 3.8.2017, počet hodnocení: 311)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které pro mě bylo zážitkem a něčím jiným, novým, co jsem v tradičním divadle dosud příliš často neviděla. Zajímavě řešená scéna, dramaturgie, výborně padnoucí hudba. A skvělá A. Vaculčiaková.
Cindy.92  80 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Perfektní pohybová inscenace pro dva herce se super účelnou variabilní scénou, animacemi na pozadí a poutajícím příběhem, který se však možná na vlas skrze ostatní složky občas ztrácel. Výborné výkony.
Janka4  80 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zážitek. Dokonalá hudba.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.