Činoherní klub

Babyboom

Premiéra: 9.12.2022 | 1:25x
Překlad a dramaturgie: Kateřina Popiolková. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Milan Pastyřík. Režie: Ondřej Sokol.
Tragikomedie slovenské dramatičky z prostředí porodnice, která nabízí sondu do prostředí, jež by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je. Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na „výsledek“. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy skoro všechny...
  
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
72 %
náš tip
Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek
72131000
Hodnocení redakce
Anežka Kotoučová 80 % Tip Anežka Kotoučová
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.4.So19:30 vstupenky
23.4.Ne19:30 vstupenky
9.5.Út19:30 vstupenky
24.5.St19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (16)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  80 %  Tip Anežka Kotoučová
20.3.2023 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedená tragikomedie o rodičovství ze současnosti, která do dnešního Činoheráku a jeho repertoáru skvěle pasuje. Nápaditá scéna o pěti pásmech napomáhá svižnosti představení bez přestávky. Herecké výkony jsou výborné bez výjimky, mě nejvíce zaujala Lucie Žáčková v komické roli svérázné herečky.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
7.2.2023 | 1549 hodnocení
+ souhlasím
Tragikomedie vskutku ze života, dokonce přímo z prahu toho úplně nového. Na půdorysu náhodného setkání tří partnerských párů v porodnici autorka prostřednictvím trefně vypointovaných, patřičně hořkosměšných dialogů i dílčích situací záživně zobrazila nejen rozličné lidské příběhy a charaktery, ale též přístupy k rodičovství. Herecké výkony jsou velmi vyrovnané, Jakub Burýšek mě opětovně okouzlil svou odzbrojující přirozeností. Svižnému temporytmu inscenace účelně slouží i důmyslný scénografický fígl bočního průřezu, díky němuž se povedlo na nevelké jeviště naráz vedle sebe umístit celkem pět rozdílných prostor. Zdařilý je i ústřední song.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
14.1.2023 | 848 hodnocení
+ souhlasím
Povedená a vtipná hra, jenž nejen dobře pobaví, ale též nechá nahlédnout do nejedněch nelehkých otázek související s těhotenstvím a mateřstvím. Z mého čistě mužského bezdětného pohledu to hodnotím jako moc dobře napsané. Prakticky od začátku to má výbornou energii, tempo, neměl jsem snad hluchého místa. Jednotlivé rodící páry jsou hezky kontrastní a ona chemie mezi nimi správně funguje. Povedlo se též obsazení, vynikající je především J. Burýšek, vedle něj pak také skvělá L. Žáčková a s ní J. Hájek. Mile rád rozhodně doporučuji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Podusak  30 %
20.3.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Za mě strašná nuda. Nejslabší představení, co jsem v Činoheraku viděl. Dialogy pořád na jedno brdo, nikam se to neposouvá, trapné.
J.anek  90 %
3.3.2023 | 415 hodnocení
+ souhlasím
Vlastně jsem se za těch devadesát minut zamiloval kompletně do všech sedmi postav na jevišti, ale nejvíc do Markéty Stehlíkové a Viktora Zavadila.
Jedna porodnice, jedna vánoční noc, sedm lidí - a najednou máte celou naši společnost jako na dlani. Už dlouho jsem nezažil tak vyrovnané herecké výkony. Všichni jedou tak, jak Ondřej Sokol píská - a on píská sakra dobře.
A už dlouho jsem se v divadle tolik nenasmál.
Chytré, vtipné, jděte na to.
Majakmp3  80 %
26.2.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Na první pohled to vypadá jako humorný skeč - tři manželské páry v porodnici, kde každý z partnerů řeší přelomovou a životní zkušenost (narození potomka) extrémním způsobem. Pod povrchem jde však o víc. Reprodukce je jedním ze zásadních mechanismů přežití druhu a je smutné, že mnozí, kteří o dítě usilují, ho nikdy mít nebudou a naopak ti, co o potomky nestojí, jich mívají více. Tedy opět důvod k všeobecné nespokojenosti.
Líbila se mi stavba scény i herecké výkony, obzvláště pak Jakub Burýšek v roli Štěpky, svým herectvím zastínil ostatní kolegy.
Babyboom je to tragikomedií, kterou hodnotím poctivými 80%.
Čiko  80 %
17.2.2023 | 921 hodnocení
+ souhlasím
75%
Taková trochu hořká komedie, která občas naráží (tady záměrně trochu v extrémech) na tvrdou realitu. Jednoduché téma, ale hra je bravurně napsaná, obsazená i zrežírovaná a zahraná.
Velmi se mi líbí scéna Adama Pitry (jedna z nejlepších, co jsem v ČK viděl). Jednotlivé dialogy se odehrávají v pěti různých prostorách, což je na tak malém jevišti unikát)
Herecky velmi vyrovnané, ale nejvíc mě bavili Jakub Burýšek a Lucie Žáčková.
ČK má skvělý hit, který pobaví.
Kateřina Vodáková  40 %
21.1.2023 | 144 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
"Boom" se u mě nekonal. Délka hry je vhodně zvolená a nesklouzla ke zbytečnému natahování jednotlivých linek, ale uchopení námětu a děj mě bohužel nebavil. Yerma v Rokoku na podobné téma je za mě úrovní úplně někde jinde. Hudba (ale zvukové ukázky z Popelky pro mě rušivé) i scénografie jsou takový průměr. Z obsazení mě bavil autentický a neokoukaný J. Burýšek, kterého bych ráda v Praze viděla i v jiném titulu. L. Žáčková přeafektovaná jako vždy...
Michal1982  80 %
15.1.2023 | 134 hodnocení
+ souhlasím
Je to zase Sokolovina a povedená a to i díky původnímu textu. Tragikomedie o budoucích matkách a otcích, skvěle řešená scéna a téměř všichni herci na jevišti. Bylo nápadité, svižné, vtipné i smutné. Možná jen lehce mi přišlo, že některé motivy v zápletce hvězdné rodičky se dokola opakovaly (Paní Žáčková ale hysterku hrála skvěle). Doporučuji!
Janísek  90 %
9.12.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu povedená inscenace - nejen že Činoherní klub (opět) nezklamal, ale i slovenská autorka hry odvedla výbornou práci - vtipné, dynamické, nepříliš dlouhé a s hloubkou k zamyšlení (až někdy mrazí). Prakticky pořád všech sedm herců na dobře vymyšlené scéně (4 obrazy v jednom) podávají všichni velmi dobrý výkon. Prostě skvěle strávený večer.
Ledu  80 %
20.2.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Výborně napsaná hra, komedie s přesahem, která pobaví, ale také donutí k zamyšlení. Dobře zahrané, důmyslná scéna.
Vladimír10  60 %
20.3.2023 | 544 hodnocení
SaXion  80 %
26.2.2023 | 31 hodnocení
Barčí  80 %
8.2.2023 | 40 hodnocení
Michalmusek  70 %
15.1.2023 | 281 hodnocení
Braddy  80 %
14.1.2023 | 99 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.