Činoherní studio Ústí nad Labem

Funny Games

Premiéra: 14.2.2020. Podle stejnojmenného filmu Michaela Hanekeho. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Kateřina Jirmanová Soukupová. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Tomáš Loužný.
1:30x


Jevištní zpracování známého rakouského filmu. Funny Games jsou hry, ve kterých hráči nemají stejnou výchozí pozici. Zpočátku všechno vypadá idylicky - prázdninová atmosféra, letní sídlo, šťastná rodina. Jenže v jednu chvíli se objeví nečekaní návštěvníci. Nikdo je nepozval, ale oni přesto zůstávají. Jsme svědky hry, které bychom se určitě nechtěli zúčastnit. Už zkraje je jasné, kdo vyhraje, ale hra přesto pokračuje. Proč? Protože pravidla neurčuje ten, kdo prohrává, ale naopak ten, který vítězí...
15!
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6021000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ba-jo 80 %
(zadáno: 25.2.2020, počet hodnocení: 207)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mrazivé, znepokojující a zřejmě (i podle rozdílných reakcí publika) kontroverzní, stejně jako Hanekeho obě filmové předlohy. Převod filmu na divadelní prkna se v Ústí podle mě velmi vydařil. Přispěla k tomu i vypiplaná a místy až děsivě atmosferická scéna, hudební podkresy, vyrovnané herecké výkony (kde přeci jen trochu nad všechny vyčníval skvělý Petr Uhlík) a pokusy o přímé interakce s publikem. Není to představení po kterém budete odcházet s blaženým pocitem, ale spíš s mrazením v zádech, ale i tito pocity si z divadla rád odnáším.
KateDanny 40 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 56)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.