Činoherní studio Ústí nad Labem

Funny Games

Premiéra: 14.2.2020. Podle stejnojmenného filmu Michaela Hanekeho. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Kateřina Jirmanová Soukupová. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Tomáš Loužný.
1:30x


Jevištní zpracování známého rakouského filmu. Funny Games jsou hry, ve kterých hráči nemají stejnou výchozí pozici. Zpočátku všechno vypadá idylicky - prázdninová atmosféra, letní sídlo, šťastná rodina. Jenže v jednu chvíli se objeví nečekaní návštěvníci. Nikdo je nepozval, ale oni přesto zůstávají. Jsme svědky hry, které bychom se určitě nechtěli zúčastnit. Už zkraje je jasné, kdo vyhraje, ale hra přesto pokračuje. Proč? Protože pravidla neurčuje ten, kdo prohrává, ale naopak ten, který vítězí...
15!
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6851000
Termíny představení
4.11. (St) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Činoherní studio - Hlavní sál]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lucacs 80 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Mám ráda tenhle druh představení... syrové, emotivní a hlavně, když vnitřně zasáhnou. A i když jsem se u některých scén i tu a tam koukala škvírou mezi prsty, čekajíc na další lekačku, velmi mě tahle hra bavila. Asi hlavní myšlenkou je přimět diváka reagovat a ne jen přihlížet stupňujícímu násilí. Herecký koncert všech... Kryštof, Marta, Andrejka a ti dva, co jim doteď nemůžu přijít na jméno.:) Bravo!
Lykos 70 %
(zadáno: 13.7.2020, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto se ztotožňuji s hodnocením Ba-Jo. Asi se na to mnoha lidem špatně kouká, byla jsem i svědkyní odchodu uprostřed představení. Kryštof Rímský řekl, že toto představení nemá rád...já to všechno chápu, velmi špatně se o něčem takovém říká, že se to člověku líbilo. Tak já řeknu, že je to dobré představení.
Ba-jo 80 %
(zadáno: 25.2.2020, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mrazivé, znepokojující a zřejmě (i podle rozdílných reakcí publika) kontroverzní, stejně jako Hanekeho obě filmové předlohy. Převod filmu na divadelní prkna se v Ústí podle mě velmi vydařil. Přispěla k tomu i vypiplaná a místy až děsivě atmosferická scéna, hudební podkresy, vyrovnané herecké výkony (kde přeci jen trochu nad všechny vyčníval skvělý Petr Uhlík) a pokusy o přímé interakce s publikem. Není to představení po kterém budete odcházet s blaženým pocitem, ale spíš s mrazením v zádech, ale i tyto pocity si z divadla rád odnáším.
Jahodovej_kefír 70 %
(zadáno: 14.5.2020, počet hodnocení: 74)
KateDanny 40 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 56)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.