Dejvické divadlo

<< Honey | Játra >>

Interview

Premiéra: 3.12.2016 | 1:35x
Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Martin Myšička.
Hra o konfrontaci dvou lidí, dvou pohlaví a dvou světů.
Dejvické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
64 %
Uživatelé
74 %
74531000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.6.Ne19:30aukce:vstupenky
19.6.Ne19:30 vstupenky
aukce:

Volby

Hodnocení (61)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  50 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ne. Opravdu laciná hra s nepřekvapivou pointou, která by se možná vyjímala v jiných divadlech, ale v Dejvicích je toto strašně málo. Existuje mnoho lepších dramat založených na soupeřivém dialogu ženy a muže. Myslím, že Martin Myšička mohl na začátek svého uměleckého vedení zvolit vhodnější titul.
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 30.10.2017, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
65% - Hra, ve které provedení a herecké výkony jednoznačně a významně převažují nad textem samotným. Úplný závěr sice v mnoha ohledech vyznění hry pomáhá, alespoň ospravedlňuje to jedno velké klišé, ale v několika momentech na mě dějové zvraty i tak působily prostě neuvěřitelně (zejména zvraty v jeho chování).
Lukáš Dubský  60 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 936)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Interview je celkem tuctová hra, kterou do nadprůměru vytahují herecké výkony J.Plesla a V.Khek Kubařové. Více viz blog (více v článku na blogu)
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 691)
+ přínosný / zajímavý komentář
--- Hledání sebe sama v obýváku --- (více v článku na blogu)
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Inscenace, která svým vývojem několikrát, a docela nečekaně, překvapí. Rychlé a stěží předvídatelné střídání poloh obou aktérů je hlavní hnací motor, jenž spolehlivě udržel moji pozornost a zájem o dění na jevišti. Byť ano, musím přiznat, že několik slabších míst se také našlo a je možné, že lepším uchopením by se dosáhlo ještě silnějšího prožitku. Nicméně oba herci si vzájemně velmi dobře sednou a jejich společný dialog funguje na jedničku. Za mě tedy rozhodně pochvala jak pro V. Kubařovou tak pro J. Plesla. Celkově příjemná podívaná.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 5.1.2017, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jestli má komorní drama nedostatky, realizace je eliminovala. Herci za pomoci režiséra vtiskli postavám věrohodnou tvář. Navíc se výjimečně dobře podařilo relativizovat a ironizovat odstíny charakterů a situací, které by v ryze psychologické či realistické interpretaci nevyzněly uvěřitelně. Recenzenti se občas podivili, proč v DD hru zvolili. Podle mého názoru inscenátoři velice přímo poukázali na to, jak samozřejmé jsou přetvářka či účelové jednání pro vlastní prospěch. A položili otázky, zda je vůbec ještě možné dnes někomu a něčemu věřit a zda není člověk již definitivně odsouzen k samotě.
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
65% Pro výběr slabší a místy až příliš vykonstruované hry hovoří zásadní fakt. Nabízí totiž dvě mimořádné herecké příležitosti, které byly v tomto případě využity beze zbytku. Především V. Khek Kubařová měla díky ní možnost zavítat do dalších koutů svého herectví, jež v předešlých inscenacích zatím nemohla uplatnit. Nabídla tak celou škálu u ní dosud neviděných hereckých poloh. Bylo by dobré, kdyby Dejvické divadlo zavedlo novou „vedlejší“ linii podobných komornějších projektů, díky nimž by divák mohl ještě více proniknout do tajů vytříbeného herectví souboru.
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 12.12.2016, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 %. Ačkoli děj hry místy poměrně citelně balancuje na hraně průhlednosti a uvěřitelnosti, nepostrádá současně dynamickou a gradační rytmiku. Oba herečtí protagonisté navíc dokáží vdechnout svým postavám adekvátní punc autenticity, díky níž si moji pozornost svedli po celou dobu vítaně podmanit. Jaroslav Plesl je herecká jistota, ale o Veronice Khek Kubařové také ještě uslyšíme, věštím jí, říkám vám. ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
LavinieCamui  60 %
(zadáno: 16.3.2022, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
Na rozdíl od obou filmů se z textu na jevišti stala obyčejná konverzačka. Herecké výkony byly ovšem vynikající.
Noc17  90 %
(zadáno: 7.9.2021, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
..tohle jsem včera rozdýchávala několik hodin ..možná to bylo tím, že jsem seděla v první řadě a dýchala hercům za krk...mimořádně se mnou zatočila Veronika Khek Kubařová...tolik emocí ukázat během hodiny a půl...pro mě dechberoucí výkon
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 14.6.2019, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Jak píše Lukáš Dubský: "Interview je celkem tuctová hra, kterou do nadprůměru vytahují herecké výkony J.Plesla a V. Khek Kubařové." Ano, bulvár, jak zde několikrát zaznělo. Myslím, že i Dejvické divadlo si takový titul může občas dovolit. Mělo by mu ale věnovat stejnou pozornost, jako ostatnímu repertoáru. Z tohoto představení dělala bulvár zajména scénografie a lighting. Mimořádně mě také zklamal program s minimální informační hodnotou. Pokud tento titul neuvidíte, nic se nestane. Bodové ohodnocení patří oběma hercům.
Studený Čumáček  60 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Skvělý výkon obou protagonistů, předávajících si pomyslnou vládu nad hrou, kterou oba hrají, aby si udrželi tvář aspoň před sebou samým, táhne nahoru až bulvární divadelní formu, která vykazuje jen lehce nadprůměrnou kvalitu. Stojí za to to zhlédnout kvůli oběma hercům, jsou si rovnocennými partnery v kočkomyších hrách.
Lusilda  60 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu zklamání, zpracování působí jak z letních scén jiných divadel, které táhnou hlavně na herecké tváře. Ale špatný to taky není.
Monulinka  80 %
(zadáno: 8.10.2017, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Tady jde maximum bodů oběma skvostným hereckým výkonům. V. Khek Kubařová a J. Plesl si nic nedarují a nechávají diváka do poslední chvíle na pochybách, komu a čemu věřit. Jejich souboj mě maximálně bavilo sledovat, nedostatky textu jsou díky tomu zcela zapomenuty.
Denisa H.  80 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouho jsem z divadla neodcházela tak nadšená hereckými výkony jako právě dnes z Interview s J. Pleslem a V. Khek Kubařovou! Famózní herectví! Možná můj údiv nad nimi občas způsobil, že jsem se dostatečně nevěnovala obsahu jejich rozhovoru, ale při čtení programu ke mně vše dorazilo, hihi :-) Zajímavé... Rozhodně jsem se ani na chvíli nenudila, protože jestli se někdy někde objevilo hlušší místo, bavila jsem se alespoň sledováním herců, kteří hráli celým tělem, tváří tím rozhodně nevyjímaje!
Frankovka  80 %
(zadáno: 13.9.2017, počet hodnocení: 241)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Priznam se, ze jsem predevsim sledoval oba skvele herce a nad obsahem hry prilis nedumal.
JirkaS  80 %
(zadáno: 21.5.2017, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
Střet generací, střet pohlaví, střet dvou rozdílných světů. To nabízí tato hra, která z mého pohledu není nikterak objevná. Skoro si myslím, že za normálních okolností by se v mé paměti ztratila v záplavě jiných a zajímavějších inscenací. Ale to by nesměla inscenace nabídnout skvostné herecké výkony. Jaroslav Plesl byl dokonalý a Veronika Khek Kubařová, i když jsem jí viděl už v její šesté roli, mi stále ukazuje nové herecké polohy, a opět jsem nad jejím herectvím žasl. Tohle je průměrná hra s nadprůměrnými hereckými výkony, kterou stálo za to vidět. /viděno 19. května 2017/
Screamingsun  90 %
(zadáno: 28.4.2017, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud předlohu neznáte, bude se vám představení líbit o to víc. Střet pohlaví, generací a dvou odlišných světů s třaskavým závěrem. Herecké výkony obou hlavních protagonistů na jedničku.
Sendy  70 %
(zadáno: 15.3.2017, počet hodnocení: 153)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Lenka10  70 %
(zadáno: 9.3.2017, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Eviik  80 %
(zadáno: 8.3.2017, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Pro komorní hry mám slabost. Když se k tomu navíc přidá velmi kvalitní herecká dvojice, pak je úspěch zaručen. Souhlasím, že některé rychlé změny v chování obou postav působily ne zcela uvěřitelně. Konečný dojem ze hry je však velmi pozitivní.
Fr2709  60 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní inscenace na prknech Dejvického divadla není věcí obvyklou. Určitě nebude patřit mezi trháky, ale za zhlédnutí stojí a to už jenom pro velmi dobré výkony hlavních představitelů.
Marsed  70 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavý komorní kousek, který výborně sedí do malého divadla. Herecké výkony, jak již jsem zvyklá v tomto divadle, výborné.
Osgood  70 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující výkony obou aktérů katapultovaly ne až tak dobrou hru do hvězdných výšin:-) Více netřeba dodávat, je třeba vidět. Očekávaný herecký koncert vysoko předčil veškerá moje očekávání. 100% pro Veroniku Kubařovou a Jaroslava Plesla:-)
Bernardblack  60 %
(zadáno: 20.12.2016, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
"Jsem nula, a proto nejsem milej"(což bohužel sedí i na spoustu lidí:)i když mě hra samotná příliš nezaujala, tak duel Plesl x Kubařová byla radost sledovat...jen víc "komorního dejvického" kde o to silněji vynikne herectví zdejšího souboru(co třeba takový souboj Trojan x Myšička...??)
Čestmír  20 %
(zadáno: 13.9.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Ač se oba protagonisté snažili jak mohli, bohužel mne nepřesvědčili, ani jako náhradní program místo původně uváděného, představení Brian...
:-(
Martina123  80 %
(zadáno: 13.5.2022, počet hodnocení: 73)
Davidkovatinka  70 %
(zadáno: 13.4.2022, počet hodnocení: 6)
Braddy  80 %
(zadáno: 7.3.2022, počet hodnocení: 67)
Birter  70 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 141)
Bart  70 %
(zadáno: 23.6.2021, počet hodnocení: 5)
Tarbík  70 %
(zadáno: 26.5.2021, počet hodnocení: 139)
Martuska17  60 %
(zadáno: 26.5.2021, počet hodnocení: 52)
Kašpárek  60 %
(zadáno: 2.1.2021, počet hodnocení: 13)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Raoul Duke  70 %
(zadáno: 5.6.2020, počet hodnocení: 19)
Klaras  90 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 12)
Ala  70 %
(zadáno: 6.12.2019, počet hodnocení: 150)
Anna.anna  80 %
(zadáno: 17.9.2019, počet hodnocení: 25)
Karinaz  90 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 24)
Gimli35  70 %
(zadáno: 16.5.2019, počet hodnocení: 131)
Kubicek  60 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 29)
Rightak  80 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 34)
Doublefish  100 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 52)
Marťus  90 %
(zadáno: 1.3.2019, počet hodnocení: 101)
Ladivod  80 %
(zadáno: 21.1.2019, počet hodnocení: 43)
Martikovodivadlo  40 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 51)
Vitounek  80 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 106)
Michalmusek  100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 253)
Cogniti  60 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 10)
JaNaD  70 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 67)
Borboleta  90 %
(zadáno: 4.2.2018, počet hodnocení: 16)
Suzana  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 299)
Bartys  90 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 54)
Kaklapak  70 %
(zadáno: 16.3.2017, počet hodnocení: 74)
Brabcidlo  90 %
(zadáno: 9.3.2017, počet hodnocení: 11)
Orienteering  80 %
(zadáno: 9.3.2017, počet hodnocení: 56)
Markéta BP  70 %
(zadáno: 23.2.2017, počet hodnocení: 47)
Papirek32  100 %
(zadáno: 18.2.2017, počet hodnocení: 155)
Mraki  70 %
(zadáno: 11.2.2017, počet hodnocení: 106)
Marcela  60 %
(zadáno: 20.12.2016, počet hodnocení: 410)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.