Depresivní děti touží po penězích

Očistec si zaslouží každý

Premiéra: 14.6.2022 | 2:10
Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Tanita Yankova a citace. Režie: Jakub Čermák.
Hra o zatracovaném prezidentovi oscilující mezi groteskou, antickým dramatem, politickým divadlem a psychologickou sondou, v níž se autor snaží otevřít otázky stáří a osamělosti, stejně jako smyslu života. Hlavní postava je monstrem, mstitelem, starcem, obětí a prezidentem v jedné osobě, jde o plastický portrét osamělosti, ale i moci, sebeironie a sebeklamu...
15!    
Depresivní děti touží po penězích
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 7.7.2022, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
55%. Rovina politické satiry v inscenaci J. Čermáka příliš nevychází. Lépe dopadají osobní linie postav, kde Čermákovi uniká méně důležitých souvislostí, několikrát trefně vyhmátne podstatu a jeho nadhled se stává myšlenkově přínosnějším. Významným kladem jsou herecké výkony Z. Bydžovské v roli prezidenta a V. Hybnerové v úloze jeho manželky. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Domi.Mac  70 %
(zadáno: 23.6.2022, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Rozporuplné. Čermákova inscenace o osobě současného prezidenta v sobě mísí několik skvělých nápadů v kombinaci s absurdním zesměšováním stáří. Spíš než o politickou satiru se jedná o kabaret. Bydžovská v hlavní roli naprosto famózní, neparoduje, ale i tak je její inspirace zjevná. Postava prezidenta v jejím podání je divácký zážitek. Zárukou vysoce standardně skvělých výkonů jsou i Hybnerová a Krejčík, kteří za svými tragikomickými scénami sklízí potlesky. Jako celek si to jistě zaslouží pozornost, avšak pro mě už byly některé scény za hranou. Publikum ale aplaudovalo vestoje. 70%
Zdekal  90 %
(zadáno: 29.7.2022, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, které rozhodně stálo za to a už před první půlkou jsem věděl, že to bude na ovace ve stoje. Chvílemi je to velmi komické, chvílemi překvapivě hluboké a mísí se to dost rychle, takže vpravdě tragikomedie. Hra mě nechala vnímat monstrózního prezidenta z různých úhlů. Předvídatelně jako zlého démona, ke kterému cítíte nenávist. Pak jako nevrlého starce trpícího samotou a strachem z LDN, člověka odtrženého od světa jen s falešnými dvořany. Ty osobní promluvy byly skvělé. Míra úpadku Hradu syrová a odpovídala realitě. Skvělá byla i scéna a prostředí Zámku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.