Divadelní spolek JEDL

Míru zdar!

Premiéra: 18.1.2022 | 0:50x
Uváděno ve Winternitzově vile v rámci projektu „JEDL dílna“. Předpremiéry od prosince 2021.
Site specific projekt pro Winternitzovu vilu vycházející ze vzpomínek vnoučat na jejich milovanou babičku Jenny Winternitzovou. Jenny se po válce vrací na jeden večer do rodinné vily, nyní státní mateřské školky, aby si na zahradě natrhala třešně a našla odpověď na tu nejdůležitější otázku...
Divadelní spolek JEDL
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
83 %
8331000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
13.9.2023 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
Prostřednictvím originálního site specific projektu z dílny JEDL dílny:) ožívají ozvěny minulosti i vzpomínka na původní majitele Winternitzovy vily a jejich pohnutý osud. Jenny Winternitzová se na jediný večer na Malvazinky vrací, aby skrze odpověď na pro ni zásadní otázku našla vnitřní smír. Inscenace je drobným střípkem mozaiky konkrétní rodinné historie podněcující s nenucenou lehkostí zájem publika o dohledání si širších kontextů tématu a dané doby. Genius loci samotné vily dokáže divákovu fantazii hravě přenést v čase, autenticitě okamžiku slouží silně a spolu s empatickým vkladem celé herecké čtveřice přináší zážitek svébytného druhu.
Pavel Širmer  70 %
16.2.2022 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Winternitzovu vilu se daří kulturně oživovat a tento počin přináší vzpomínku na původní majitele a jejich pohnuté osudy ve 20. století. Návštěva Jenny Winternitzové na sklonku 40. let se nestala, pro fiktivní děj se ale autorka a režisérka K. Nebeská inspirovala převážně skutečnými střípky. Složitost doby nezůstala v ději opomenuta, avšak do charakterů nebyla promítnuta důsledně. Autentický prostor významně pomáhá budovat působivou atmosféru krátkého příběhu o jednom nočním smíření, v němž je spiritismus podán vhodně dvojznačně a smutek vyvážen špetkami humoru. Spojení zkušených hereček s talentovanými studenty funguje.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Petrj  100 %
21.4.2023 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý počin.
Slaná  50 %
6.5.2022 | 41 hodnocení
+ souhlasím
V tomto případě hraje bezesporu hlavní roli vila. Její prohlédnutí a projití před představením je téměř nutnost pro nasátí atmosféry. Herci výborní, ale příběh těžko uchopitelný.
Ivana Šustová  100 %
9.12.2022 | 9 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.