Divadelní spolek Posun

Pavilon 13

Premiéra: 11.6.2022
Podle románu Kena Keseyho „Přelet nad kukaččím hnízdem“ a podle divadelní adaptace Dala Wassermana (v překladu Jaroslava Kořána). Výprava: Gabriela Víchová. Hudba: Dominik Roneš. Texty písní: Kryštof Jiřík. Pohybová spolupráce: Michal Kříž. Režie: Adéla Víchová.
Hra o tom, co je vlastně normální a jak tenká je hranice mezi duševním zdravím a duševní nemocí. Randle Patrick McMuphy přichází rozvířit stojaté vody jedné léčebné skupiny v průměrné klinice pro duševně choré. Ovšem ne všechno je přesně tak, jak se na první pohled zdá. Randle se zde setkává s celou řadou dalších mužů, pro které život za zdmi psychiatrické léčebny pod pevnou rukou vrchní sestry Ratchedové znamená cestu k doživotnímu uzdravení... Nebo ne...?
14!  
Divadelní spolek Posun
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
N.Strauber  80 %
21.3.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Posun to zvládl! Představení nezklame znalce filmu ani literární předlohy, ke které přistupuje citlivě i svěže, v ději se neztratí ani neznalec původního příběhu. Některé postavy jsou sice i kvůli podobné mluvě trochu zaměnitelné, ale když si divák zvykne, uzná, že herci jsou vybraní dobře: McMurphy výrazný, Ratchedová chladná, náčelník charismatický. Představení je svižné a nic zásadního v něm nechybí. Chválím režisérku za uchopení hry a za snahu vytěžit maximum z malé scény divadla, která některé pasáže limituje. Děj však "uhání" stejným tempem až do konce, závěr pak tolik nevynikne. Kdyby měla inscenace o 10 minut více, nic by se nestalo.
Simča A.  100 %
18.3.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
S tímto spolkem jsem se setkala podruhé a opět jsem byla velmi mile překvapena. Celé představení jsem si moc užila, zaujalo mě a výkony herců byly skvělé.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.