Divadlo Alfa

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka stránka divadla na Facebooku
Adresa: Rokycanská 174/7, Plzeň [zobrazit na mapě]
[t-bus 11-15 Divadlo Alfa / Letná]
Pokladna: otevřena 1 hodinu před představením
Připravuje se:
Spáčka a vřeteno - Neil Gaiman, Tomsa Legierski (říjen)
Pozor, Zorro! - Vít Peřina, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda (prosinec)
Ťuk, ťuk, ťuk. Tučňák?! - Hana Volkmerová (březen)
Jenovéfa - Tomáš Dvořák (podle textů lidových loutkářů) (červen)
Ceny vstupenek:
110 Kč (večerní představení)
60 Kč (odpolední představení)
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky lze rezervovat telefonicky či e-mailem, vstupenky dále můžete zakoupit ve všech prodejních místech systému "Plzeňská vstupenka".

Repertoár

Cirkus zlodějů - Petra Kosová, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda
Premiéra: 14.6.2019. Podle románu Williama Sutcliffa „Cirkus zlodějů a tombola zkázy“. Překlad románu: Vratislav Kadlec. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava a loutky: Ivan Nesveda. Hudba: Petr Vydarený. Režie: Tomáš Dvořák.
Adaptace literární předlohy známého současného britského autora. Příběh, ve kterém děti musí odhalit zločinného principála Armina Kudlu, protože dospělí snadno podléhají jeho charismatu a květnatým řečem a výmluvám. Přímočaré dětské vidění se ale ošálit nedá...
D6+  
Jako knoflík v hlavě - Natálie Preslová, Linda Dušková
Premiéra: 8.3.2019. Podle knihy Neila Gaimana „Koralína“. Dramaturgie: Natálie Preslová, Petra Kosová. Výprava a loutky: Karel Czech. Hudba: Jan Vondráček. Texty písní: Natálie Preslová, Linda Dušková. Režie: Linda Dušková.
Hororová pohádka o tom, že zlo se často skrývá za nesmírně přívětivou tváří. Koralína žije ve velkém, tajemném starém domě. Je v něm bezpočet dveří, ale jenom jedny jsou pořád zamčené. A jak už to se zamčenými dveřmi chodí, i za těmihle se skrývá něco, co by tam mělo raději zůstat. Žije za nimi rodina, která se dokonale podobá rodině Koralíny, dokonce je ve všem tak nějak lepší. Ale něco je na ní přece jenom zvláštní...
D8+  
Kde domov můj? - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Premiéra: 10.12.2018. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský, Petra Kosová. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Divadelní pohled na vzlety a pády, tolik překotných změn... Jako by Československo dostalo už při svém zrodu do vínku neustálé střídání období úlevy či naděje a deprese.
D12+  
Honza. Honza? Honza! - Petr Borovský
Premiéra: 8.10.2018. Podle klasických českých pohádek. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava a loutky: Kamil Bělohlávek. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Petr Borovský.
Inscenace podle klasických českých pohádek o Honzovi. „Co by byly české pohádky bez Honzy! Hloupého, chytrého, silného, málem králem, tu je kára, ten to ryje.“
D4+  
Umanutá princezna - Ivan Nesveda
Premiéra: 30.5.2018. Dramaturgie: Kristina Nesvedová. Hudba: Michal Vaniš. Výprava a režie: Ivan Nesveda.
Komorní loutkové hříčka, která je dramatizací tradiční italské pohádky „Princ krab“.
D5+  
ALFA farma - Tomsa Legierski kol.
Premiéra: 14.5.2018. Volně inspirováno dílem G. Orwella. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava: Karel Czech. Režie: Tomsa Legierski, Karel Czech.
Do skutečného příběhu, jakých se u nás v 50. letech na venkově odehrály tisíce, aplikovali tvůrci posvém svět bajky George Orwella, odhalující mechanismy plíživého vzniku diktátorských systémů.
13!  
Tajemný hrad v Karpatech - Jules Verne, Vít Peřina
Premiéra: 26.2.2018. Překlad románu: Václav Netušil. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava: Karel Czech. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Tomáš Dvořák.
Komediálně-parodická adaptace známé verneovky. Do zapadlé karpatské vísky hluboko v lesích, kterou obývají vskutku prapodivní lidé, přichází jednoho dne hrabě Telek se svým sluhou Rockem. Pátrají zde po Telekově dávné lásce, operní zpěvačce Stille, jejíž zmizení a možná i smrt má na svědomí zlotřilý baron Gorc...
D9+  
Panika v muzeu - Pavlína Vimmrová, Romuald Collinet
Premiéra: 11.12.2017. Dramaturgie: Pavlína Vimmrová, Petra Kosová. Výprava: Romuald Collinet, Adriana Černá. Hudba: Benoit Lecomte. Režie: Romuald Collinet, Pavlína Vimmrová.
„SOS! Loutky se vymykají kontrole!!!“ Podaří se pracovníkům muzea loutek vzácné exponáty zachránit, než budou nenávratně ztraceny? Sledujte další vývoj situace v našem aktuálním zpravodajství, nebo seberte odvahu a vydejte se do Alfy sami...
D8+  
Kašpárek a mumie - Jiří Skovajsa
Premiéra: 9.10.2017. Dramaturgie: Pavel Vašíček, Petra Kosová. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Michal Vaniš. Texty písní: Blanka Josephová-Luňáková. Režie: Tomáš Dvořák.
S Kašpárkem do Egypta a zpět za pouhou hodinku...
D3+  
Tři siláci na silnici - Vít Peřina  (0:50x)
Premiéra: 22.5.2017. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava a loutky: Ivan Nesveda. Hudba: Petr Vydarený. Texty písní: Vít Peřina. Režie: Tomáš Dvořák.
Pohádková komedie o tom, že síla není vše a že táhnout za jeden provaz se vyplatí. Tři bratři siláci celý svůj dosavadní život strávili doma u maminky, která se o ně starala, prala jim, uklízela a báječně jim vyvářela. Jenže jednoho dne už jejich mámě došla trpělivost a poslala je do světa na zkušenou. Napekla jim na cestu buchty a dala několik rad. Ta hlavní byla, že budou nejsilnější pouze tehdy, když své síly spojí. Jenže oni sotva paty z domu vytáhli, okamžitě se každý vydal jiným směrem. Trvalo pak ještě nějaký čas, než se jejich cesty opět spojily a oni konečně pochopili, že společně se to lépe táhne...
D6+  
Gazdina roba - Gabriela Preissová, Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (1:20x)
Premiéra: 20.2.2017. Dramaturgie: Petra Kosová, Tomáš Jarkovský. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Úprava proslulé klasické české hry. Drama mladé ženy, která navzdory nepřízni osudu a slabostem svým i svého okolí tvrdošíjně zápasí o právo vzít svůj život do vlastních rukou. Třebas až k tragickému konci...
13!  v průběhu představení se na jevišti kouří
Kosprd a Telecí - Eva Papoušková  (1:00x)
Premiéra: 12.12.2016. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Michal Vaniš. Režie: Tomáš Dvořák.
Divadelní verze oblíbené dětské knížky. Děti Kosprd a Telecí trpí v mateřské školce: Telecí kvůli sardinkové pomazánce a Kosprd proto, že nemůže s tátou v senzační dílně pracovat na výrobě báječné červené vzducholodi. Svět začne být o dost hezčí, když spolu začnou Kosprd a Telecí kamarádit. Jenže společně udělají opravdu velký průšvih a rodiče se rozhodnou je rozdělit. Ale opravdové přátelství má velkou sílu už v mateřské školce...
D4+  
Cesta do středu Země (Sopouchem Milešovky) - Šimon Olivětín  (0:45x)
Premiéra: 10.10.2016. Dramaturgie: Petra Kosová. Výprava: Robert Smolík. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Tomáš Procházka.
Neuvěřitelná pouť čtyř plzeňských skautů po cestách téměř zapomenutých. (Volně na motivy Julesa Vernea, Karla Zemana, Tomáše Procházky a Roberta Smolíka.)
D8+  
Pohoršovna - Daniela Fischerová, Pavel Vašíček  (1:10x)
Premiéra: 22.2.2016. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Kamil Bělohlávek. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Petr Borovský.
Vtipný příběh z jisté země, nápadně podobné Česku, v níž žijí vedle sebe Lidé a Škůdci. Napínavý děj se z větší části odehrává ve značně pochybné instituci, jež chce být dokonalým opakem Polepšovny... „Zkušená Škůdkyně pohorší vaše hodné děti. Máte dítě s dobrým srdcem? Svěřte mi ho! Zn.: Vrátím vám padoucha.“
D8+  
Kolíbá se velryba - Iva Peřinová  (0:55x)
Premiéra: 14.12.2015. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Režie: Tomáš Dvořák.
Všechno začíná tím, že si dva klauni vyrobí papírovou čepici, která by vlastně docela dobře mohla být i lodí, ale ouhá – i pirátskou lodí, na níž plují již zmínění Žvanda a Planda. Ti nakonec skončí ve velrybím břiše, Ale naštěstí „jde kolem velryby“ i hvězdička spadlá z nebe, jež - jak známo - umí plnit přání... A právě z jejího, zcela nenápadného podnětu se dva „oškliví“ piráti „jaksi mimochodem“ napraví a „jaksi mimoděk“ v nehostinných velrybích útrobách zbudují vlastními silami útulný pokojíček.
D4+  
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? - Edgar Dutka, Jiří Barta  (1:00x)
Premiéra: 19.10.2015. Dramaturgie: Anna Vášová. Hudba: Michal Pavlíček. Výprava a režie: Jiří Barta.
Divadelní přepis celovečerního animovaného filmu. Kouzelný příběh ze zaprášené půdy, kde odložené hračky svedou nelítostný boj se Strážcem času...
D6+  
CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska - Vít Peřina, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda  (0:45x)
Premiéra: 1.6.2015. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Tomáš Dvořák.
Maňásková expedice do království němé filmové grotesky aneb Než komedie byla králem...
D7+  
Spadla klec! aneb První případ podporučíka Vitáska - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček  (1:05x)
Premiéra: 16.3.2015. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava a loutky: Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Daniel Čámský. Režie: Jakub Vašíček.
Loutková pocta fenoménu detektivky, který se u nás těší snad ještě větší oblibě než kdekoli jinde. Mladého tovaryše kriminalistického řemesla podporučíka Vitáska čeká jeho první případ, navíc pořádně zapeklitý. Uspěje díky svému nadšení, nebo ho zradí mladická nerozvážnost? Naštěstí jsou mu vždy připraveni pomoci starší kolegové, mistři svého oboru. Jen navzájem se moc nedokážou domluvit. Každý z nich má totiž svou vlastní, zaručenou metodu, na kterou nedá dopustit...
D8+  
Pohádky ovčí babičky - Dagmar Spanlangová, Pavel Sýkora, Pavel Vašíček  (0:45x)
Premiéra: 12.12.2014. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Loutky: Dana Raunerová. Hudba: Michal Vaniš. Režie: Tomáš Dvořák.
Divadelní přepis pěti příběhů vůbec prvního kresleného večerníčkovského seriálu. Veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale (ale samozřejmě marně) brousí zuby trojice vlků.
D4+  
KOSMO 1 - Petr Vodička  (0:55x)
Premiéra: 6.10.2014. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: David Hlaváč. Režie: Petr Vodička.
Vesmírná pohádka odehrávající se v době, kdy už vesmír není vůči lidstvu nepřátelský a cizí, ale stále zůstává neprobádaný. Odvážní hrdinové se vydávají na cestu, aby lidem přinesli zprávu o nových galaxiích, černých dírách, planetách a také mimozemských civilizacích. Jedním z nich je i český KOSMO 1, který už několik let kousek po kousku prozkoumává nekonečnou dálavu. Jednoho dne se však dostane do potíží a jeho kosmický modul je neodvratně přitahován neznámou planetou...
D6+  
Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Václav Čtvrtek, Pavel Vašíček  (1:00x)
Premiéra: 16.12.2013. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Josef Vondráček. Režie: Tomáš Dvořák.
Jevištní přepis pohádkového příběhu. Dva hodní hastrmánci pomáhají dvěma mladým lidem, ševci Kubovi a jeho milé Stázině, překonat úklady. Ty jim strojí knížecí správce Kolomajzna, který by se sám rád se Stázinou oženil, zlotřilý vodník Kebule, jenž je Kolomajznovi nápomocen, ale také sám císařpán, který násilím drží Kubu ve Vídni. Ale to by v tom byl čert, aby se ti dva zamilovaní nakonec nedostali...
D6+  
Čarovná rybí kostička - Charles Dickens, Iva Peřinová  (0:50x)
Premiéra: 4.6.2012. Překlad předlohy: Jarmila Rosíková. Úprava a dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Renáta Vosecká. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Tomáš Dvořák.
Veselá pohádka s písničkami, o věcech ne vždy veselých...
D6+  
Perníková chaloupka - Vít Peřina  (1:00x)
Premiéra: 12.12.2011. Dramaturgie: Pavel Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Michal Vaniš. Režie: Tomáš Dvořák.
Jedna z nejznámějších pohádek, jak ji vypravuje starý pecař mladému pecaři...
D4+  
Tři mušketýři - Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda, Pavel Vašíček  (1:00x)
Premiéra: 28.4.2006. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Dramaturgie: Jakub Vašíček. Výprava: Ivan Nesveda. Hudba: Michal Vaniš. Texty písní: Blanka Josephová-Luňáková. Režie: Tomáš Dvořák.
Scénický komiks podle známého romantického příběhu.
D9+  
Don Šajn a Johanes Doktor Faust - hry lidových loutkářů  (1:00x)
Premiéra: 1.7.2001. Úprava: Jan V. Dvořák, Pavel Vašíček. Hudba: Jiří Koptík. Výprava a režie: Tomáš Dvořák.
Zhuštěná verze parádních kusů českých lidových loutkářů, kteří na našem území působili od konce 18. stol. jako svérázná (a většinou mimoděčná) součást národního obrození. Don Šajn je osobitou variantou španělské pověsti ze 14. stol. o svůdci žen donu Juanovi, a jejich pozdějších dramatických zpracování. Johanes doktor Faust původně vychází z knížky z 16. stol. o učenci, který zaprodal svou duši ďáblu. Ve všech českých loutkářských verzích je výrazně posílena paralelní parodická linie komické postavy Kašpárka a řada scén je rozvinuta a nazřena plebejským pohledem.
D9+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 10.7.2019