Divadlo Apropo

Lebka

Premiéra: 12.9.2020
Podle povídky Francise Mariona Crawforda „Vřeštící lebka“. Dramaturgie: Jana Soprová. Scéna: Caterina Cappelli, Vojtěch Pošmourný. Kostýmy: Roman Šolc. Hudba: Jan Dušek. Režie: Milan Lukáš Šnajdr.
Divadelní adaptace dnes již klasické hororové povídky je variací nejen na text F. M. Crawforda, ale především jde o původní pokus o horror na divadle. Opuštěný dům, opuštěný muž, temná noc a temná minulost - a samozřejmě podivná lebka (ale nejen to)...
  
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
7731000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  60 %
19.9.2020 | 424 hodnocení
+ souhlasím
Slavná povídka ožívá v malém prostoru na Malé Straně jako monodrama T. Bareše, kterého ohrožuje nemrtvá a poněkud naštvaná paní Prattová. Atmosféru má inscenace parádní - zatímco běžně v divadle úplnou tmu nevyčarujete, tady by se dala krájet. Dobře se pracuje se zvukem. A Tomáš je autenticky vyděšený ve svém marném doufání, že se vlastně nic neděje a že krásný dům netřeba opouštět. Skvělá je závěrečná filmová scéna, kde se nápaditě pracuje s náznakem - myslím, že by si inscenace podobných momentů zasloužila víc - naturalistické prostředky totiž hororovou atmosféru zabíjejí. A to je škoda.
AdamS  100 %
15.9.2020 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení Lebka mě zaujalo zprvu už jenom tím, že jde o horor, což se v divadle vůbec nevidí. Chtěl bych vyzdvihnout oba herecké výkony, které byly skvělé - speciálně pak ten Tomášův. Nadále bych chtěl ocenit práci v tak malém prostoru, krásné kostýmy a jistou finální scénu, která dokonale podtrhne hororovou atmosféru.
Představení rozhodně stojí za to zažít.
Šípal  70 %
16.1.2022 | 181 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.