Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Digitální podzemí

Premiéra: 5.6.2021 | 1:40x
Inscenace vzniklá ve spolupráci Divadla Disk a Městských divadel pražských (Divadla Komedie).
Dramaturgie: Johana Kudláčková. Scéna: Pavel Morávek. Kostýmy: Barbora Maleninská. Hudba: Aid Kid (Ondřej Mikula) & kol. Pohybová spolupráce: Karolina Gilová. Režie: Eva Salzmannová, Michal Dočekal.
Autorský text, napsaný pro absolventský ročník, na tragikomickém půdorysu otevírá témata, vlastní současné společnosti a mladé generaci zvlášť. Horský penzion. Zaměstnanci IT startupu přijíždějí na teambuilding, nebo spíš oslavit úspěch. Vyvinuli totiž produkt, který nemá nikdo na světě. Ale ve firmě nepanují ideální vztahy. Hlavní programátor má problém s otcovstvím, jeho kolega s maskulinitou, manažerka lidských zdrojů dotáhla feminismus tak daleko, že nenávidí ženy a kluk přes sociální sítě je vtipný asi jako operace slepého střeva. Jenže do penzionu přijel ještě někdo. A ONA má tak trochu problém s celým lidstvem...
    
Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.10.Út19:30Městská divadla pražská | Divadlo Komedie | festival Nová Komedie 1 a půlvstupenky
19.10.Út19:30 vstupenky
Městská divadla pražská | Divadlo Komedie | festival Nová Komedie 1 a půl

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 25.7.2021, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
Kryštof Pavelka napsal hru přímo pro absolventský ročník, role hercům sedí, není u nich vidět „dluh“ či věková nevhodnost, jejich souhra funguje. Ani jednotlivým složkám realizace nelze mnoho vytknout. Samotný dramatický text je slušným standardem. Má svůj humor a s nadhledem se vyjadřuje k aktuálním společenským aspektům. S většinou témat jsme se však již sešli v jiných hrách nebo filmech, leckdy v trefnějším pojmenování.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
LucieSykorova  80 %
(zadáno: 11.8.2021, počet hodnocení: 140)
přínosný / zajímavý komentář
Respekt za původní text. Je to velkorysé! A v kontextu standardu absolventských inscenací neběžné. Dobré herecké výkony. Je to silný ročník!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.