Divadlo GAFA

poskytovány slevy pro studenty
Adresa: Beethovenova 2, Opava [zobrazit na mapě]
Začátky: 19:00
Ceny vstupenek:
100 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Soubor hraje v prostorách Evžen jazz café club.
  • Rezervace vstupenek na e-mailu info@divadlogafa.cz.

Repertoár

Manon Lescaut - Vítězslav Nezval
Premiéra: 29.4.2017. Podle románu Abbé Prévosta. Dramaturgie: Hana Grigarcziková. Hudba: Matěj Keberle. Režie: Jakub Stránský.
Postmoderně zpracovaný klasický příběh o lásce čisté i falešné, o touze změnit svůj osud. Příběh, který je vlastně věčný. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale tváří se přitom vlastně tak vyrovnaně. Svůdná Manon, které neodolá snad žádný muž. Mladá dívka, která své vnady dokáže užít k tomu, aby získala vše, co potřebuje. Co když její chování není ani tak vypočítavé, jako spíš zoufalá prosba o pomoc? A co Tiberge tak urputně táhne k mladému rytíři Des Grieux...?
Edgar - Ladislav Klíma
Premiéra: 17.1.2017. Dramaturgie a režie: Natálie Gregorová.
Divadelní horor, kde hranice mezi snem a realitou zcela mizí a kde ne všechny otázky budou zodpovězeny... Zemřel, nebo nezemřel? Co je iluze a co je skutečnost? Je Edgar blázen? Potřebuje Viktorii, nebo Viktorie Edgara? A co vlastně děd chce? Vrací se každý rok a zrovna dnes je výročí… Konečně se ale musí stát něco, aby to skončilo. Inscenace o hledání odvahy – jak se ale postavit něčemu, čemu sami nerozumíme?
Elektrická puma - Jiří Suchý
Premiéra: 2.10.2016. Dramaturgie: Hana Grigarcziková. Režie: Jakub Stránský.
Komedie z pera zakladatele Divadla Semafor. Pan Baltazar napsal výbornou divadelní hru, ale jeho herci Kašpar a Melicharová se mu do práce nepřestanou plést. Ta hra se ale musí dohrát do konce! Zachrání František Bond svět? A jak vlastně přišel na svět známý James?
Deník Anny Frankové - Annelis Marie Frank, Hana Grigarcziková
Premiéra: 14.2.2016. Režie: Jakub Stránský.
Divadelní zpracování křehkého a jímavého příběhu německé židovské dívky, jejíž posmrtně vydaný deník se stal nejčtenější knihou na světě. Skutečný příběh o tom, že zdi nezabrání v tom, abyste prožili lásku i zklamání, radost, a že v každé rodině si lidé občas lezou na nervy.
14!  
Ta moje Lolita -
Premiéra: 5.6.2015. Volně inspirováno románem „Lolita“ Vladimíra Nabokova. Dramaturgie: Hana Grigarcziková. Výprava: Tereza Tylová. Režie: Jakub Stránský.
Robert miluje Lolitu. Miluje ji tak, jako žádnou jinou knihu. Miluje ji tak, že chce alespoň částečně prožít to, co hrdinové slavného příběhu, a tak se různými tlaky snaží své okolí dostávat do podobných situací. Může se kniha stát návodem k použití? Jak dalece může být obyčejná kniha nebezpečná? Anebo je to jediný způsob obrany?
Muž mojí ženy - Miro Gavran
Premiéra: 13.12.2009. Obnovená premiéra: 13.9.2015. Překlad: Jiří Vobecký. Režie: Blanka Fišerová.
Komediální hra současného chorvatského dramatika. Dva muži a jedna žena. Pět let je dokáže vodit za nos, než dojde k odhalení jejího podvodu. Jeden o druhém neměli ani tušení, ale chybička se přece jen vloudila. Setkávají se, aby vzniklou situaci po chlapsku vyřešili. Ale jejich milovaná se jim do toho nepřestane plést.

časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 7.4.2019