Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Nová scéna]

Billy Elliot

Premiéra: 11.5.2019 | 3:00
Podle stejnojmenného filmu. Překlad: Michael Prostějovský, Pavel Bár, Kateřina Hipská. Dramaturgie: Pavel Bár. Výprava: Dave Benson. Hudební nastudování: Dalibor Bárta. Pěvecké nastudování: Sára Bukovská. Choreografie: Denisa Kubášová, Andrej Mikulka. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Lumír Olšovský.
Emotivní anglický muzikál podle stejnojmenného úspěšného filmu. Strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent. Podaří se mu překonat nepřízeň rodiny a drsného hornického prostředí během radikální stávky proti uzavření místních dolů...?
D12+  
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
83 %
83531000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Jan Pařízek 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (56)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
22.2.2020 | 441 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Povedený kousek na plzeňské scéně. Podařil se překlad, výprava. Jaromír Dezort, Lukáš Ondruš, Lucie Zvoníková i Martin Davídek a Ludmila Molínová jsou skvělí. Přesto tomu k dokonalosti ještě kousek chybí. Ať už perfektní a nezapomenutelné choreografie a fenomenální Billy (Miloslav Frýdl byl skvělý herecky, podal obstojný taneční výkon, ale pěvecky mu to opravdu nesedlo), nebo i bezchybné vypointování jednotlivých situací, zejména činoherních scén - ani to nebylo vždy bez chyb.
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
28.7.2019 | 1124 hodnocení
+ souhlasím
Inscenovat tento muzikálový hit znamená najít představitele Billyho a Michaela. Lumír Olšovský ty kluky prostě našel (a k nim kupu dalších dětských herců – klíčový význam muzikálového studia DJKT!). Libreto se jednostranně nepotácí v sociálním tématu, naopak s uhrančivou silou, jíž determinují momenty odzbrojujícího smíchu, střídaného dojetím, rozehraje příběh o životní šanci talentovaného kluka. Řada scén je vystavěna s velkou přesvědčivostí. Fikar, Dezort, Chýlková, Davídek, Ondruš…pětice excelentních výkonů. Technickou dokonalost úplně ve všem snad nikdo nečekal, vše potřebuje ještě usadit, pak přijde i další progres.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
30.5.2019 | 1038 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zdařilý muzikál, který je atraktivní kombinací líbivých melodií, dojemně humorného příběhu i sociálně kritického exkurzu do doby vlády Margaret Thatcherové ve Velké Británii. Billy Elliot nabízí divákovi humorné i dojemné pasáže, které se vzájemně vhodně doplňují. Š.Fikar titulní roli zvládl se ctí. Působí přirozeně a také zpěv patří k jeho nejsilnějším stránkám. Tanečním číslům zatím trochu schází lehkost. Výborný je J.Dezort jako Michael, v této roli prokazuje velký komický potenciál a společné hudební číslo s Billym patří k vrcholům představení. Skvěle si s rolí paní Wilkinsonové poradila L.Zvoníková.
Jan Pařízek  80 %
25.5.2019 | 856 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvěle zpracovaný muzikálový hit. Perfektní hlavně choreografie společně s dobře vystavěnou scénou. Snad veškeré hromadné pasáže, hlavně ty hornické, měly vynikající atmosféru, z níž místy až mrazilo. V individuálních výkonech za mě výtečný hlavně J. Dezort jako Michael, jemuž tato role nesmírně sedla. Vedle něj byl Š. Fikar jako Billy pro mě přeci jen trochu slabší. Byť též předvedl velmi dobrý výkon, tak je myslím lepší pěvecky než pohybově a to je zde znát. Hlavně závěrečná "Electricity" může mít neskutečnou sílu, jenž zde bohužel nebyla. Jinak ale nemám větších výtek, představení jako celek funguje více než dobře.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ostravacka  100 %
12.1.2022 | 81 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Billy Elliot je zkrátka nádherné dílo, takhle má vypadat muzikál! Překrásný příběh a písně rovněž. Ondřej Kapusta jako Billy byl skvělý. Při mé další návštěvě se jako Billy představil Petr Batěk, který byl výborný!
Moc se mi líbila také Lucie Dolejšková jako paní Wilkinsonová. Ve srovnání, Ivana Chýlková mě oslovila o něco méně při tanečních a pěveckých číslech, ale herecky byla moc dobrá. Dále byl skvělý také Martin Davídek, Lukáš Ondruš, Ludmila Molínová a Soňa Hanzlíčková. Celá company podává skvělé výkony. Moc se mi líbila také scéna a kulisy. Opravdu krásné zpracování, Billyho jsem viděla dvakrát a určitě ne naposled.
Guildenstern  40 %
15.11.2021 | 405 hodnocení
+ souhlasím
Pardon, ale tohle je velký hype. On to není moc muzikál, spíše činohra se scénickou hudbou a tancem. Když už má nějaká postava (bábi) árii, nikam nevede a nerozvíjí děj, hudební složka nezaujme až na několik sborových čísel (já nebo ty), která jsou i dobře jevištně vystavěna (závěrečné sfárání). Z postav filmu se staly ploché figurky, i když se M. Davídek i L. Ondruš snaží, nablblé libreto jim nedává prostor cokoliv uhrát. I. Chýlková má značné problémy se srozumitelnou jevištní mluvou. Výkon Ondřeje Tolara podprůměrný, Robin Beneš byl o dost lepší, ale obě Billyho choreografie vyznívají spíše rozpačitě než "jako nabité".
Makaluzo1  100 %
14.2.2020 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál superlativů Billy.Elliot E.Johna a L.Halla na Nové scéně DJKT nezůstal nic dlužen své pověsti.
Může za to předně famózní hudba, skvostně nastudovaná D.Bártou.Divák zhlédne kompaktní dílo při perfektní součinnosti všech složek.Na první pohled zaujme nápaditá scéna D,Bensona,jenž je i tvůrcem kostýmů.Nutno pochválit i úžasnou pohybovou složku.Pozadu nezůstaly ani herecké a pěvecké výkony dětských i dospělých aktérů(M.Frýdl,J.Dezort,M.Davídek,I.Chýlková).Také díky režii L.Olšovského lze v Plzni spatřit to nejlepší, co současná muzikálová scéna u nás poskytuje.100 % 8.2.2020
VasekN  100 %
10.2.2020 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Zbožňuji představení, která mě zasáhnou... A tenhle kus v Olšovského režii mě "trefil" naplno! Perfektní čtvero neskutečně talentovaných kluků (a čert vem, že se začíná projevovat mutování, protože přesto při jejich výkonu sotva popadáte dech) doplněné citlivě obsazeným dospělým castem, nádherná scéna, krásné nápady (horníci ve výtahu do dolu), perfektní orchestr a potoky slz i smíchu v hledišti... Za tohle dílo opravdu upřímně DĚKUJI!!! 100%
Denisa H.  100 %
9.2.2020 | 358 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě je uvedení Billyho Elliota v ČR splněním snu. Ten příběh mám hrozně ráda, ať už jako film nebo londýnský muzikál. A v Plzni se ho povedlo nastudovat neméně skvostně. Výhrou je herecké obsazení samozřejmě dětských rolí. Mix nutného různého talentu pro zvládnutí role Billyho mě na tom baví asi nejvíce. A v M. Frýdlovi se ho opravdu povedlo objevit - umí zpívat, stepovat, tančit, baletit a i hrát. Podobně těžký oříšek je obsazení Michaela a i ten se povedlo v Plzni rozlousknout, protože J. Dezort je úplně geniální a určitě o něm ještě uslyšíme! Moc, moc, moc děkuji za tenhle muzikál!!!
Anah  60 %
2.2.2020 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Představitelé hlavních dětských rolí byli výborní. Mě však chyběla nějaká stěžejní melodie která by člověku utkvěla v hlavě alespoň několik dnů. Nelíbila se mi v roli paní Wilkinsonové Ivana Chýlková.
Fridrich  80 %
8.12.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál. Oceňuji především představitele dětských rolí. Z ostatních L. Zvoníková, L. Ondruš.Dynamické ale ještě určitě si časem některá pěvecká a taneční čísla sednou víc.
Obdivuhodná práce týmu Olšovský - Bár.
MartaB z divadla  100 %
1.12.2019 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Viděla jsem několikrát, všichni chlapci v hlavních rolích jsou perfektní! Velmi konkurují verzi v Anglii. Jako celek krásné a propracované. Jen škoda tolika použitých kapesníků :)
Kamaela  80 %
7.11.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Slušný muzikál, hezký příběh o snech a naději. Místy dojemný, místy vtipnější. Skupinové scény, zvlášť horníků, mají sílu a náboj. Zvláště scéna horníků zajíždějících pod zem - z toho mrazilo. Bohužel hlavní představitel sice umí zpívat, ale vážně neumí tancovat. To trochu kazí dojem.
HodnaTeta  100 %
4.10.2019 | 143 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, skvělé, skvělé. Plzeň opět potvrzuje, že muzikály umí a troufnout si na takový kus jako je Billy Elliot byl velký risk, který se ale vyplatil. Olšovskému se podařilo nalézt výtečné představitele hlavních rolí na jejichž výkonech muzikál stojí. Dospělé role taktéž perfektní. Zejména Ondruš, Davídek, Stránský, Molínová. Po dlouhé době mohu pochválit i překlad, ústřední hit Electricity přeložen nádherně! Výlet do Plzně mohu jedině doporučit. Stojí to za to!
Marja  100 %
24.9.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Fenomenální výkony! Skvělý zážitek. Děkuji
Yvetta Klímová  60 %
5.6.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Režijně krásně zpracovaný příběh plný emocí. Moc hezká scéna. Činoherní části jsou herecky výborné - Ivana Chýlková je naprosto realistická. Režisér Lumír Olšovský přinesl opravdu krásný příběh na který stojí za to do Plzně vyrazit. Jediné, co chybí jsou výrazná taneční čísla Billyho Elliota, který spíš baletně pózuje a ukáže pár základních stepařských kroků. Nejvíc balet chybí v Electricity, škoda, že nezůstaly známé piruety a skoky.
Rejpalka  80 %
1.6.2019 | 182 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zatím asi to nejlepší co se dá v Plzni vidět, 4x jsem brečela a ve svém hodnocení se teméř kompletně shoduji s hodnocením redakce. Kdysi jsem viděla film a líbil se mi, jako taneční laik nedokážu posoudit jak moc má umět kluk ve 13 tančit balet, Electricity ve mě nezanechalo ale vůbec vůbec nic, scéna Bensona je fajn, ale opět nechápu proč se při přestavbách nepoužije opona když se děj odehrává na forbíně. Skvělý Dezort jako Michael, Fikar fajn herectví, skvělý Ondruš. Nechápu obsazení Chýlkové i když je celkem OK. Stojí za to vidět a posoudit každý sám za sebe.
MartinB  80 %
27.5.2019 | 99 hodnocení
+ souhlasím
První český Billy Elliot se vydařil.
Výprava Davea Bensona je záležitostí, která mne snad nikdy nepřestane bavit, taktéž režie Lumíra Olšovského. Skvělé choreografie D. Kubášové.
Co do výkonů, dětští představitelé (ač děti na jevišti jsou pro mne mnohdy kámen úrazu) skvělí! Velmi mne potěšila Ivana Chýlková, kterou jsem si už kdysi maloval jako ideální českou Wilkinsonovou. Za zmínku dále rozhodně stojí fantastický Tony - Lukáš Ondruš, maminka Soňa Hanzlíčková Borková a z výborné company vynikali E. Staškovičová, P. Dolinajec, J. Hruškoci, R. A. Shejbal a S. Topinková Fořtová.
Honzy  100 %
25.5.2019 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Absolutorium pro režiséra L.Olšovského.Má největší zásluhu na výborném českém ztvárnění náročného muzikálu BILLY ELLIOT.Srovnání s londýnskou inscenací vychází rovnocenně.Velké superlativy nutno přičíst i scénografii,kostýmům,překladu M.Prostějovského,choreografii i živému orchestru divadla.Výborné company.Velké uznání dětským představitelům Š.Fikarovi,J.Dezortovi.Klobouk dolů před výkony těchto 13letých kluků.Potažmo nutno pochválit i L.Ondruše,I,Chýlkovou,M.Švábovou,M.Stránského.Přeji tomuto emotivnímu dílu dlouhé uvádění,hodně spokojených a nadšených diváků.Psáno z reprízy 25.5.19 Hod.100%
Veronika K.  100 %
25.5.2019 | 101 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Další úžasně povedený muzikál v DJKT, především výkony kluků v rolích Billyho i Michaela byly doslova dechberoucí, jako by se pro ně narodili. Ostatní účinkující perfektně vytvořili neutěšenou atmosféru hornického města, orchestr jako obvykle vynikající. Celé tři hodiny v hledišti bych přirovnala k emocionální horské dráze: smích-pláč-smích-pláč a někdy usmívání se skrze slzy :) Jedinou slabou stránkou byla podle mě I. Chýlková - neseděl mi její "kuňkavý" hlas, nevýrazný zpěv a topornost. V porovnání se skvělou L. Zvoníkovou ve stejné roli, to je jako nebe a dudy.
Ala  80 %
25.5.2019 | 156 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedený muzikál. Zejména Šimon Fikar (Billy) a Jaromír Dezort (Michael) jsou nesmírně okouzlující a podali vynikající výkony.
Martin21  100 %
15.5.2019 | 439 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nemá smysl se sáhodlouze rozepisovat. Plzeňský BILLY ELLIOT je prostě dokonalý a patří ke špičce českého muzikálu. Viděno v premiérovém obsazení 11/6. Mohu porovnat s londýnským uvedením a mohu říci, že se mi česká verze líbí více, a to hlavně nábojem a atmosférou, kterou náš BILLY má. Bravo celému tvůrčímu týmu a všem účinkujícím!!!
RaB  80 %
15.5.2019 | 314 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Šimon Fikar a Jakub Průcha tančí a zpívají lépe než hlavní představitelé z nejmenovaných pražských divadel. Opravdu muzikál na české poměry nevídaný.
Z první části jsem měl rozporuplné pocity (hodně barevná, veselá - až moc), druhá část je naprosto dokonalá (emotivní, vážná) - jako celek to působí skvěle. Nezapomenutelný zážitek - scény s Billym, bábi a Soňou H. Borkovou patřily k vrcholu.
Mamaria  100 %
14.5.2019 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Nádherný zážitek! Tenhle muzikál není pouhá show, příběh poskytuje spoustu hereckých příležitostí a ty byly dokonale využity. Miroslav Frýdl předvedl úžasného Billyho, Jaromír Desort se zřejmě jako Michael narodil. Ivana Chýlková pod maskou cynismu a ignorance buduje paní Wilkinsonovou jako ženu, která neváhá investovat víc, než by se dalo očekávat. Celé obsazení přesné, dojemné chvíle, vtipné výstupy, akční scény a také ta show, nic nechybí. K tomu hudba Eltona Johna stejný příběh vypráví svým jazykem. Děkuji...
J.anek  90 %
11.5.2019 | 424 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nemá cenu dělat tenhle muzikál, když nemáte Billyho a Michaela. Jenže Lumír Olšovský je zkrátka našel. A má je. Miloslav Frýdl a Jaromír Dezort jsou jedineční. A nemám důvod pochybovat o jejich alternacích. A bravurní je Ivana Chýlková. A vynikající Lukáš Ondruš!
Tři hodiny a deset minut i s přestávkou. Ale můžeme si za to sami - neměli jsme tolik tleskat.
DivadelniFan  100 %
10.5.2019 | 299 hodnocení
+ souhlasím
Česká republika má SKVOSTNÉHO Billyho Elliota! Inscenaci nechybí spád, vtip, dojetí, perfektní sborové scény, dokonalé výstupy obou alternací dětských rolí (Fikar vyniká dětskou křehkostí). Jako učitelka tance doslova září L. Zvoníková. K slzám mě dohnali otec a syn Tony v podání M. Stránského i M. Davídka a L. Ondruše a Bábi L. Molínová. Oceňuji opravdu vše - režii, choreografii, scénu, výborný překlad.
2021 - Noví představitelé dětských rolí jsou taktéž geniální! O. Kapusta herecky přirozený, O. Tolar tanečně úchvatný. Inscenace neztrácí na kvalitě. A ano, opět jsem bulel :D.
Gita  40 %
23.3.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Je velmi smutné dívat se na Ivanku Chýlkovou, která představení odchodí a dojemnou scénu s dopisem od maminky, který čte Eliot, tak nějak bez emocí dočte. Ono to prostě nějak nefunguje. Eliot neumí moc tančit, baletky neumí moc baletit, učitelka tance neumí tancovat. Poklona roli otce, bráchy, babičky a Eliotovi - krásně zpívá. Vousaty pomocník na hodinách baletu v prapodivném kostýmu připomínající Jožina z bažin, já nevím, no...Takové režijně nedotažené.
DaenerysT  100 %
16.11.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé. Bavila jsem se od začátku do konce. Oba malí kluci podávají úžasné výkony.
Jsvoboda  50 %
27.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
zklamání z Billyho,viděl jsem obě alternace a ani jeden z chlapců tančit prostě neumí.
V případě Fikara to alespoň trochu zachraňuje zpěv,Frýdlovi se některé pasáže nedaří vyzpívat vůbec.Co se týče Michaelů,výborně hraje Dezort,Průcha ujde.Skvělý je Davídek i Ondruš,Chýlková má výborně hrající alternaci v Zvoníkové
Pokud bych se měl vypravit na toto představení nepolíbený originálem,řeknu,že děti v naší taneční přípravce tančí lépe, ale byl bych jako nenáročný divák spokojen.
Já však šel na Elliota a na toho si v Čechách budu muset zřejmě ještě počkat.Hodně ochuzené
TEATRo VADER  30 %
26.5.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Otevřete oči, milí diváci! Nebo jste toho viděli tak málo, že se... ehm... spokojíte s tak málem. Původní hudba - 10%, někteří herci včetně zpěvu (raději nejmenuji, ať si nezávidí:) - 10%, dekorace - 10%. No a to je tak vše, co by stálo za hodnocení. Další takovou hru už, prosíííííím, neeeeee! Ještě se ozvu.

Váš TEATRo VADER
Mr.Schaffer  80 %
13.5.2023 | 63 hodnocení
Lucie Melicharová  50 %
25.4.2023 | 16 hodnocení
Tvidatko  90 %
24.3.2023 | 76 hodnocení
Vladimír10  80 %
25.2.2023 | 561 hodnocení
Yabba  100 %
19.2.2023 | 5 hodnocení
AdamD  100 %
8.1.2023 | 6 hodnocení
Applejuice  80 %
8.1.2023 | 316 hodnocení
Michaela70  100 %
16.10.2022 | 41 hodnocení
Eden  60 %
2.10.2022 | 45 hodnocení
Divadlo2022  100 %
19.9.2022 | 8 hodnocení
Jannah.kt  70 %
12.4.2022 | 10 hodnocení
LuKrej  80 %
28.3.2022 | 83 hodnocení
Martina149  100 %
6.11.2021 | 18 hodnocení
Birter  60 %
19.10.2021 | 189 hodnocení
Dingo  80 %
26.9.2021 | 20 hodnocení
Lenka5  90 %
7.9.2020 | 18 hodnocení
Janet  80 %
14.2.2020 | 48 hodnocení
Dzaamek  80 %
2.2.2020 | 72 hodnocení
Kluk.sedu  80 %
20.12.2019 | 117 hodnocení
Patti  100 %
13.12.2019 | 10 hodnocení
Lera  100 %
21.9.2019 | 76 hodnocení
HawkeyeSaw  80 %
20.9.2019 | 206 hodnocení
Kormoran  90 %
13.6.2019 | 43 hodnocení
Čiko  90 %
1.6.2019 | 956 hodnocení
Pokluska  90 %
9.10.2022 | 2 hodnocení
David444  50 %
14.6.2019 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.