Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nové divadlo]

libreto a texty písní: Lee Hall
hudba: Elton John

Billy Elliot

Premiéra: 11.5.2019. Podle stejnojmenného filmu. Překlad: Michael Prostějovský, Pavel Bár, Kateřina Hipská. Dramaturgie: Pavel Bár. Výprava: Dave Benson. Choreografie: Denisa Kubášová, Andrej Mikulka. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Lumír Olšovský.
2:55


Emotivní anglický muzikál podle stejnojmenného úspěšného filmu. Strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent. Podaří se mu překonat nepřízeň rodiny a drsného hornického prostředí během radikální stávky proti uzavření místních dolů...?
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
98 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martin21 100 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 323)
přínosný / zajímavý komentář
Nemá smysl se sáhodlouze rozepisovat. Plzeňský BILLY ELLIOT je prostě dokonalý a patří ke špičce českého muzikálu. Viděno v premiérovém obsazení 11/6. Mohu porovnat s londýnským uvedením a mohu říci, že se mi česká verze líbí více, a to hlavně nábojem a atmosférou, kterou náš BILLY má. Bravo celému tvůrčímu týmu a všem účinkujícím!!!
RaB 100 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Lumír Olšovský zrežíroval další perfektní dílo.
Šimon Fikar a Jakub Průcha tančí a zpívají lépe než hlavní představitelé z nejmenovaných pražských divadel. Opravdu muzikál na české poměry nevídaný.
Z první části jsem měl rozporuplné pocity (hodně barevná, veselá - až moc), druhá část je naprosto dokonalá (emotivní, vážná) - jako celek to působí skvěle. Nezapomenutelný zážitek - scény s Billym, bábi a Soňou H. Borkovou patřily k vrcholu.
A ano, do Plzně se jezdí/chodí na muzikál. A hodně dobrý - ať už jdete na cokoliv. Na Billyho si vemte kapesníky - ve druhé části se budou hodit!
Mamaria 100 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherný zážitek! Tenhle muzikál není pouhá show, příběh poskytuje spoustu hereckých příležitostí a ty byly dokonale využity. Miroslav Frýdl předvedl úžasného Billyho, Jaromír Desort se zřejmě jako Michael narodil. Ivana Chýlková pod maskou cynismu a ignorance buduje paní Wilkinsonovou jako ženu, která neváhá investovat víc, než by se dalo očekávat. Celé obsazení přesné, dojemné chvíle, vtipné výstupy, akční scény a také ta show, nic nechybí. K tomu hudba Eltona Johna stejný příběh vypráví svým jazykem. Děkuji...
J.anek 90 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Nemá cenu dělat tenhle muzikál, když nemáte Billyho a Michaela. Jenže Lumír Olšovský je zkrátka našel. A má je. Miloslav Frýdl a Jaromír Dezort jsou jedineční. A nemám důvod pochybovat o jejich alternacích. A bravurní je Ivana Chýlková. A vynikající Lukáš Ondruš!
Tři hodiny a deset minut i s přestávkou. Ale můžeme si za to sami - neměli jsme tolik tleskat.
DivadelniFan 100 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá dokonalost! Naše malá republika se konečně dočkala! Navíc my nemáme jen Billyho Elliota... my máme SKVOSTNÉHO Billyho Elliota! Inscenaci nechybí spád, vtip, dojetí, perfektní sborové scény, dokonalé výstupy Billyho v podání přirozeného Šimona Fikara, vtipné scény s J. Průchou v roli Michaela. Jako učitelka tance doslova září L. Zvoníková. K slzám mě dohnal otec a syn Tony v podání M. Davídka a L. Ondruše. Zapomnětlivou babičku skvěle hraje M. Švábová a z obsazení určitě zaujme i O. Baumrukr. Oceňuji opravdu vše - režii, choreografii, scénu, výborný překlad. Děkuji za úžasný zážitek.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.