Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Green Day’s American Idiot

Premiéra: 15.2.2020 | 1:30x
Uváděno v anglickém jazyce s českými titulky.
Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Aleš Valášek. Kostýmy: Andrea Pavlovičová. Hudební nastudování: Dalibor Bárta. Pěvecké nastudování: Sára Bukovská. Choreografie a režie: Steve Josephson.
Muzikál vytvořený podle stejnojmenného alba americké punkrockové kapely Green Day. Trojice mladých mužů se pokouší uniknout z nezáživného stereotypu předměstského života, každý se však vydává jinou cestou – kam až je na začátku jednadvacátého století dovedou...?
14!    
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
85 %
85111000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.12.Ne15:00 vstupenky
12.12.Ne19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 17.9.2021, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Musím říct, že jsem se dlouho srovnával s konceptem, v němž téměř absentuje libreto a muzikál je jen sérií za sebou řazených písní od Green Day. Ale nakonec se mi do jevištního dění podařilo proniknout a příběh tří mladých lidí a jejich deziluze z "amerického snu" jsou v inscenaci dobře čitelné. Řemeslně je muzikál na výtečné úrovni - pěvecky zdatní interpreti hýří energií. Za zmínku stojí povedené kostýmy A.Pavlovičové.
Michal Novák  70 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 6.4.2020, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Prostor Malé scény DJKT opanovala nevídaná řežba. Přesto s klidem říkám, ať zvukař je ještě více nekompromisní. Generační trojpříběh o cestách ze stereotypu k deziluzi a pak vzhůru ke smyslu života je sám o sobě nevzrušivý, dějově nedovysvětlený a „americky“ banální, chcete-li. Tady jde o způsob provedení! A je to vážně energická jízda na punkové vlně. Opřená o zkušenosti režiséra Steve Josephsona (RENT), o kolektivní souhru i skvělé individuální podání – počínaje Pavlem Klimendou, jehož Johnny padá na dno a nakonec povstává z bažiny (drogové pasti). Muzikál je obdařen vynikajícími choreografiemi i výtvarným vtipem. 75 %
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  60 %
(zadáno: 8.7.2021, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Nejsem žádná fanynka Green Day, ale jejich písničky znám a to mi stačilo na to, že jsem poznala 90%. Je to rockový nářez hlavně díky vynikající kapele. Celé představení je v angličtině a opět se projevil klasický problém - výslovnost. Mnohdz jsem se musela dívat na titulkovací zařízení. Pěvecky se však nedá nic vytknout. Nejdřív mi přišel příběh neuchopený, ale pak mi to pomalu docházeli. Nejvíc mě zaujali Lukáš Ondruš a Karolína Jägerová.
Zelimlejnas  90 %
(zadáno: 17.3.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
To je prostě Steve Josephson. Scéna fascinující, perfektní výkony téměř všech herců a prostor pro herce projevit sebe. Výjimečné představení.
MartinB  100 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Že je příběh místy nepřehledný je věc jedna, ale že si to s totálním přesahem stejně užijete je věc zásadní! Zajímavá scéna, neuvěřitelně kreativní kostýmy (klobouček až na zem smekám!), živé nástroje, skvělá režie, kde nikdo z company nezůstal bez vlastního příběhu... A konečně to, co všechny tyhle složky spojuje. Interpreti! Takové nasazení a energie se nevidí jen tak. Režná, Jägerová a Ondruš pro mě hvězdami představení. Skvělí Hruškoci, Staškovičová, Rajnoch,... Prostě všichni! Byli jste geniální! Děkuju, děkuju, děkuju!
Anna80  90 %
(zadáno: 8.3.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Originálně zpracovaný příběh plný energie. Všichni byli naprosto skvělí. Vtipné kostýmy....Všichni zpívají s chutí a maximálním nasazením. Představení především pro mladší ročníky.
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem PARÁDA! Od začátku mě celá atmosféra naprosto pohltila a já si mohl tak představení naplno užít. Ze všech účinkujících šla výborná energie. Člověk nevěděl, kam koukat dřív. Všude se něco dělo. Zvuk bych ocenil ještě hlasitější, tohle byla pohodička. Oceňuji, že několik účinkujících živě hrálo na hudební nástroje. P. Klimenda dokazuje, že patří opravdu mezi nejlepší a dokáže zahrát úplně všechno. To samé se dá říct o famózním L. Ondrušovi. E. Staškovičová a Ch. Režná krásně zpívaly, hrály i vypadaly, v menších rolích pak hlasově zaujali K. Jägerová, D. Kraus a J. G. Rajnoch.
Mamaria  100 %
(zadáno: 6.3.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
American Idiot je zdá se další, dobře vybroušený a dost specifický střípek do splněného amerického snu, který prožívá plzeňský muzikál. Minimum dialogů, songy Green Day úplně stačí. Pavel Klimenda a Josef Hruškoci opět absolutní top, ale zatraceně skvělí byli opravdu všichni. Jen pro Willa/Adama Reznera prosím příště nějakou méně "nerdskou" roli, skoro to vypadá na komfortní zónu. A mimochodem, "the real Extraordinary Girl" je ve skutečnosti Charlotte Režná, ne?
RaB  90 %
(zadáno: 27.2.2020, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Nastudovat muzikál s čistě americkým tématem a celý v angličtině je už samo o sobě obrovská výzva. Plzeňský soubor ji zvládl s přehledem. Mladí členové mají energie na rozdávání, hraní je baví. Opět byly pokořeny možnosti Malé scény. I přes to, že některým to mohlo připomínat spíš koncert, je velice dobře zpracovaná i dějová linka.
Pěvecky a herecky naprosto vynikají E. Staškovičová a P. Klimenda. Ostatní je velice dobře doplňují a krom A. Reznera se nenajde slabý moment.
Bohužel 10 % dolů za právě A. Reznera a jeho pokusy o angličtinu, zpěv a hraní.
HawkeyeSaw  100 %
(zadáno: 16.2.2020, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá bomba! Úžasné zpracování, které chcete vidět vícekrát. Zasloužilo by si to jen vyšší hlasitost.
J.anek  90 %
(zadáno: 15.2.2020, počet hodnocení: 363)
přínosný / zajímavý komentář
Je to veliká paráda. Herecky i pěvecky inscenaci kralují Pavel Klimenda a Jozef Hruškoci. A je super, kolik je v Plzni krásných zpěvaček. Měl jsem radost, že se anglicky i mluví, nejen zpívá. Bavily mě kostýmy, rezervy jsou myslím ve scéně - je taková sterilní, chladná, nešikovná. A celé je to překvapivě tiché - navzdory špuntům do uší, které jsme všichni vyfasovali. Volume doprava, prosím!
Birter  40 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 99)
Lera  80 %
(zadáno: 18.9.2020, počet hodnocení: 71)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.