Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nová scéna]

Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Premiéra: 1.12.2018. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Lucie Loosová. Light design: Jakub Sloup. Choreografie: Ladislav Cmorej. Hudební nastudování: Pavel Kantořík. Pěvecké nastudování: Sára Bukovská. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Gabriela Haukvicová-Petráková.
2:00 | Poslední uvedení: listopad 2020.

Osoby a obsazení
Josef - Pavel Klimenda
Vypravěčka - Kateřina Falcová / Michaela Nosková / Martina Šnytová
Jákob & Putifar - Roman Krebs
Faraon - Tomáš Savka / Petr Vondráček / Jan Kopečný / Martin Harich / (+ alt.)
Gád & První vězeň - Martin Holec
Rúben & Číšník - Jozef Hruškoci
Neftali - Pavel Režný
Lévy & Druhý vězeň - Martin Šefl
Šimeón - Radek Antonín Shejbal
Isachar - Adam Rezner
Ašer - Libor Matouš / Dušan Kraus / Lukáš Hlavatý (understudy)
Dan - Tomáš Zbranek / Lukáš Hlavatý (understudy)
Zebulón - Jan Veselý
Juda & Pekař - Lukáš Ondruš
Benjamin - Ondřej Kudrna
Madam Putifarová & Ředitelka školy - Stanislava Topinková-Fořtová
Manželka Rúbena - Kristýna Bečvářová
Manželka Zebulóna & Apache, tanečnice - Charlotte Pščolková
Kantorka - Hana Spinethová
Manželky dalších Josefových bratrů - Soňa Hanzlíčková Borková / Klára Jelínková / Tereza Koželuhová / Tereza Machová / Marianna Polyáková / Eva Staškovičová / Viktorie Tandlerová / Karolína Tothová / Lucie Zvoníková / Stanislava Hajduková
a další

Muzikálová show s poučným a poutavým příběhem na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti.
D10+
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
86 %
86211000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jan Pařízek 80 %
Iva Bryndová 90 % Tip Iva Bryndová
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (25)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 847)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající hudba A.L.Webbera doplněná povedeným přebásněním M.Prostějovského. Plzeňská inscenace je svižná a má dva velké trumfy v představitelech hlavních rolí. P.Klimenda je ideálním Josefem - pěvecky bezchybný, dostatečně sympatický, aby mu (nejen) dětské publikum mohlo fandit. Do role Vypravěčky "naskočila" M.Nosková a její znělý hlas dokáže bez obtíží utáhnout celý part. Drobné nepřesnosti v nástupech se časem jistě vyladí. Trochu mě zklamal J.Kopečný v roli Faraona. (více v článku na blogu)
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 782)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu po všech stránkách dobře provedený rodinný muzikál. Je to správně veselé a hravé, bez problémů to drží dobré tempo od začátku do konce a vás to prostě baví se na to dívat. Moc pěkně udělaná scéna, která celou tu hravost krásně podporuje. Funkční a dynamické choreografie, též povedené kostýmy. Po herecké stránce výtečný hlavně P. Klimenda jako Josef a potěšila i K. Falcová jako vypravěčka. Z ostatních zaujal hlavně P. Vondráček jako faraon střihnutý Elvisem. A v neposlední řadě též skvělý dětský sbor, který mě opravdu mile překvapil. Za mě tedy naprostá spokojenost. 85%
Iva Bryndová 90 % Tip Iva Bryndová
(zadáno: 21.12.2018, počet hodnocení: 263)
přínosný / zajímavý komentář
85-90%:
Zábavná, hravá a svižná inscenace; výborná režie dokonale schopná ustát rychlé tempo původního díla, zábavná a efektní scénografie, byť v mnoha momentech podobná ostravské inscenaci, na níž se část tvůrčího týmu rovněž podílela. Na Novou scénu až výjimečně dobrý zvuk a hlavně výborné výkony. Skvělé sehrání company - vlastně všech ostatních stálých členů souboru - zajímavé a zábavné choreografie, perfektní ústřední dvojice - Vypravěčka Kateřiny Falcové je její další naprosto suverénní rolí po Marii, a Pavel Klimenda jako Josef - skvělá volba obsazení a další jeho výborný výkon.
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
(zadáno: 5.12.2018, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
V případě inscenování „Josefa“ stačí pochopit mladistvého ducha této kompozice (autory v průběhu času nastavované a hudebně košatící). Tedy přenést na jeviště čirou radost, barevnost a vlastně nic více neřešit. Plzeňská inscenace srší energií, má švih a nebojí se pracovat s emocí. Základním kánonem je tedy hravost a když ještě k tomu máte v souboru pro roli Josefa skvělého Pavla Klimendu, je zaděláno na divácký ohlas, který opět přesáhl hranice regionu. Kromě toho samozřejmě můžete objevovat hudební motivy, které Lloyd Webber vybrousil k dokonalosti v dalších svých dílech.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Senora 90 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Tenhle soubor už mě dlouho baví. Bez větších potíží mezi ně zapadnou hosté, ale pozorovat jednotlivé členy, neboť za tu dobu už je člověk viděl v ledasčem, je další zábava. Ten vývoj od neznámého nenápadného herce po úžasnou hlavní roli a to není jen tento muzikál a jeho hlavní představitel. Myslím, že to dospělo do stádia, že tihle muzikáloví herci jsou naši a my jim fandíme a tohle představení je jedno z mnoha dost vydařených. Představení je nabité a všichni hrají, jak o život a je z toho cítit nadšení.
Martin21 90 %
(zadáno: 29.8.2020, počet hodnocení: 347)
přínosný / zajímavý komentář
Tento titul jsem viděl v Ostravě (kde se mi to nelíbilo), byl jsem tedy skeptický, ale vše předčilo mé obavy. Dechberoucí energií nabitý muzikál s nádhernými kostýmy, skvělým obsazením M. Noskové, ta byla klidnou Vypravěčkou s hlasem jako zvon. P. Klimenda ztvárnil Josefa podle mne tak, jak má jeho postava vypadat, navíc jeho hlas je balzámem pro uši. Sehraná a živá company, nutno zmínit také jeden z nejlepších dětských sborů, který jsem v muzikálech viděl. Dojem kazí jen trochu slabší druhá půlka, především scéna se žebráky, která je zdlouhavá. Furt platí, že když na muzikál, tak do Plzně!:-)
Dingo 80 %
(zadáno: 29.8.2020, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Velice svižný, zábavný a optimistický muzikál. Výborné výkony Michaely Noskové a Pavla Klimendy, stejně tak celého souboru DJKT. 75%
MartaB z divadla 60 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeňské zpracování nebolí, ale MDB a Dušan Vitázek to taktéž není....
Vypravěčka nicméně akceptovatelná, jsem zvědavá kdo paní Falcovou nahradí v budoucnu! Snad bude role povýšena z operydo projevu. Přála bych si paní Vendulu Příhodovou.
Taktéž se těším no dalšího z faraonů, aktuální je nejslabší. Snad se vrátí pan Savka..
RaB 100 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší muzikál, co jsem zatím na Nové scéně viděl.
Největší obdiv patří Kateřině Falcové a Pavlu Klimendovi - skvělý výběr hlavních rolí.
Cindy.92 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Nelze než souhlasit s většinou názorů zde uvedených. Úžasný a pestrobarevný muzikál :) Role Josefa sedne P. Klimendovi jako ulitá. I ostatní hrdě zvládají své role vč. vypravěčky K. Falcové. Navíc mě z bratrů zaujala písen J. Hruškociho a obecně výkony L. Ondruše a M. Holce. Scéna je ponořená do aktuální tematiky a přesto barevná a hravá. Jediným zklamáním pro mě byl výkon P. Vondráčka (faraon).
DivadelniFan 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikálový soubor DJKT opět předvedl muzikál na světové úrovni! Moc hezká scéna, plno optimismu, energie, radosti a barviček. Člověk musí odcházet s úsměvem na tváři. Jinak to snad ani nejde. Špičkový výkon podal Pavel Klimenda! Je to hvězda! Skvěle mu sekundovala Kateřina Falcová, které role vypravěčky velmi sedla. V menších rolích zaujali Lukáš Ondruš a Roman Krebs. Musím vyzdvihnout úžasně sladěný dětský sbor. To se jen tak nevidí.
Vřele doporučuji. Říkám to už dlouho - v Plzni uvidíte opravdový MUZIKÁL!
2020: Nováčci M. Nosková a M. Harich byli výteční!
Veronika K. 100 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Veselý, hravý, pestrobarevný a šmrncovní muzikál s vynikajícím Pavlem Klimendou v hlavní roli Josefa. Perfektní zpracování (kostýmy, scéna, projekce), všechny herecké a pěvecké výkony i orchestr na jedničku. Určitě půjdu znovu.
Anah 100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Za poslední dobu jedno z nejkrásnějších představení jaké jsem viděla, plné emocí, nádherné hudby, a skvělých pěveckých výkonů. Výborná režie a krásné kostýmy. Vemte na představení děti, bude se jim to líbit.
Koččka 100 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené. Výkony dětských herců obdivuhodné.
Jolana 80 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace plná výborných režijních nápadů. Především skvělá company a hlavní role ztvárněná P. Klimendou byla trefa do černého. Herecky výborná K. Falcová avšak pěvecky mně v této roli vadila její pěvecká technika . Více pop zpěvu než její operní techniky by určitě této roli prospělo. Jinak celkově velice příjemné a milé představení.
J.anek 80 %
(zadáno: 5.12.2018, počet hodnocení: 318)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Krása, krása ani muk
Zdá se, že jsem sexy kluk, zpívá Josef a neplatí to jen o pestrobarevném plášti a o kouzlu jeho osobnosti. Celý muzikál je krása a radost.
Velkým trumfem jsou slova Michaela Prostějovského. Výtvarníci a choreografové si hrají s barvami, styly, s legem.
Náramná je učitelka Kateřiny Falcové, takovou by chtěl každý. Tomáš Savka už je v Plzni jako doma a jako Elvis je boží. A velká zábava je vidět muzikálové hvězdy v malých rolích. Skvělá je práce s dětmi. Nejen že byly dobré pěvecky a tanečně, ale hlavně je to moc bavilo. No a Pavel Klimenda jako Josef jednoduše září.
VasekN 90 %
(zadáno: 3.12.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
V depresivním podzimu je kus plný PESTROBAREVNÉ pozitivní energie, nápaditých choreografií, originálních kostýmů, úžasných výkonů dospělých herců (jimž vévodí vynikající Pavel Klimenda a neméně skvělá Katka Falcová), fantastického dětského sboru (klobouk dolů!) a super režie přesně to, co vám vykouzlí úsměv na rtech... Mně hrály pestré barvy při odchodu z divadla v srdci, za čež děkuji! 90%
Patti 100 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Melodické, barevné, optimistické... Tento muzikál mě v předvánočním čase opravdu potěšil. Míša Nosková v hlavní roli neměla chybu.
DaenerysT 50 %
(zadáno: 16.11.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nenudila jsem se, ale ani jsem nebyla nijak nadšená. Písničky chytlavé, ale žádná co by mi utkvěla. Postavě vypravěčky nebylo moc dobře rozumět. V muzikálu bych čekala více dobrého tance.
Evcule 100 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení plné barev. Hlavní roli exceluje Pavel Klimenda. V hodný pro děti i dospělé. Pohlazení po duši v tomto uspěchaném světe.
Kormoran 90 %
(zadáno: 14.11.2019, počet hodnocení: 34)
Janet 100 %
(zadáno: 30.9.2019, počet hodnocení: 48)
Kamaela 60 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 40)
Lera 90 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 68)
HawkeyeSaw 80 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 152)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.