Divadlo NaHraně

Dokonalá pitomost

Premiéra: 22.10.2017. Podle knihy Pelhama Grenville Wodehouse „Krédo rodu Woosterů“. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ondřej Novák. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Eva Justichová. Režie: Šimon Dominik.
2:10 | Poslední uvedení: prosinec 2019.


Úspěšná jevištní verze humoristické knihy. Bertie Wooster a jeho komorník Jeeves, doplněni o excentrickou služebnou. Vyhnout se zasnoubení? Získat pro strýce vzácnou starožitnost? Zachránit tetičku před vězením? A nezmačkat si při tom všem oblek? Stačí mít správného sluhu...
Divadlo NaHraně
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
77101000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Termíny představení
22.12. (Ne) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
(Divadlo Kampa)

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 1552)
přínosný / zajímavý komentář
Jevištní verze jedné z knih populární humoristické série, s přiznanou formou divadla na divadle, je koncipovaná pro tři herce, z nichž dva střídají mnoho rolí. Pro první české uvedení byl jeden z partů přepsán pro herečku. Scénické řešení v malém prostoru je vtipné už samo o sobě. Režisér Š. Dominik znovu projevil smysl pro dramatiku tohoto druhu. Trojice herců zamotanou historii sympaticky rozehrává, zvládají množství textu, suverénně přecházejí mezi rolemi, s reprízami možná získají ještě více lehkosti. Podařilo se zprostředkovat anglický humor, s nímž může divák strávit příjemný večer.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vaklav 40 %
(zadáno: 5.1.2019, počet hodnocení: 233)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu se bohužel jednalo o nehumorný pokus o humor. Nic na tom nezmění ani to, když si budu myslet, že jde o suchý anglický humor.
Humoristická hra, kde se během představení obecenstvo od srdce nezasměje, mi přijde poněkud podezřelá. Pokud se ostatní bavili vnitřně a mně to nedošlo, tak se omlouvám, já se nebavil ani vnitřně.
Deset procent každému z účinkujících za jejich očividnou snahu a deset procent za zajímavou práci s kovem. Víc bohužel nemohu dát.
Jen upozorňuji, že předlohu neznám, pokud to tedy může být důvod mého nebavení se.
J.anek 70 %
(zadáno: 4.1.2019, počet hodnocení: 266)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímalo by mě, kdo z divadla NaHraně složil svářečské zkoušky... Tentokrát je kovu opravdu hodně. A pracuje se s ním opravdu vynalézavě. Zamotaný příběh ze života anglické smetánky baví svou hravostí, převleky, svéráznými figurkami. Temperamentu Barbory Vyskočilové nebrání v akci ani zjevně pokročilé již těhotenství. A pánové se baví stejně dobře. Je to pitomost, ale dokonale roztomilá.
Veronika86 100 %
(zadáno: 5.10.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Úsměvná komedie plná suchého anglického humoru. Skvělé herecké obsazení a nápadité provedení. Plusové body navíc za kulisy. :)
Mikika 70 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
je těžké převést nesmírně ukecaný text na divadlo, a pro ty, kdo znají předlohu, to bude náročné sledovat, jak se s tím herci popasovali. Nutno říci, že se ctí, nicméně pro mne největší kouzlo zůstává na papíře. Wodehouse prostě na divadle ztrácí šmrnc.
Radarrius 70 %
(zadáno: 5.4.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná komedie plná suchého anglického humoru. Skvělé herecké provedení, nápaditá scénografie, promyšlené režijní vedení. I když dramatizace zdaleka nedosahuje účinku své literární předlohy, stojí za to ji vidět.
Adamantino 90 %
(zadáno: 26.10.2017, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Velka pecicka!
JanaV 100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná a skvěle obsazená komedie
Tamdydam 100 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vtipná, elegantní a nápaditá komedie, kterou zdobí vynikající mladí herci
Saviour1 60 %
(zadáno: 28.9.2019, počet hodnocení: 28)
Cujo 70 %
(zadáno: 11.6.2018, počet hodnocení: 67)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.