Divadlo Letí

CAMPQ

Premiéra: 6.6.2019. Překlad: Romana Redlová, Cyril Navrátil. Dramaturgie: Marie Špalová, Marie Nováková, David Košťák. Výprava: Aneta Grňáková, Anna Hrušková, Pavla Kamanová, Ivana Kanhäuserová, Jitka Pospíšilová, Ján Tereba, Jana Špalová, Anna Sichra, Petr Jakšík, Radek Kolařík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martina Schlegelová, Ivo Kristián Kubák, Petr Hašek, Tomáš Loužný.
Šestihodinová imerzivní inscenace v koprodukci Divadla Letí, souboru Tygr v tísni a Jihočeského divadla České Budějovice uvedená 3x v Praze na ostrově Štvanice v červnu 2019 a 2x na náplavce v Českých Budějovicích v září 2019.
6:00x | Poslední uvedení: září 2019.


Unikátní imerzivní inscenace Camp Q je jeden z mnoha táborů, v němž své útočiště našli příchozí z jiných planet: tajemné Fénické ženy, přeživší civilizace technicky pokročilých Zeyris a zvířecích Attas, jež i na planetě Zemi nepřestávají uctívat svoji královnu. Mají právo na místo mezi námi? Je jejich integrace v našich možnostech? Na tyto otázky bude mít divák možnost hledat odpovědi během návštěvy unikátního adaptačního tábora...
v průběhu představení se na jevišti kouří

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
88 %
Uživatelé
90 %
90111000
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 90 %
(zadáno: 12.8.2019, počet hodnocení: 610)
přínosný / zajímavý komentář
--- Nepřizpůsobiví --- (více v článku na blogu)
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 8.6.2019, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
85% Unikátní divadelní projekt s detailně promyšlenou koncepcí a realizací. Jeho největší devízou je ovšem fakt, že se nehraje a neinscenuje pouze na efekt. Pod hravým a zábavným hávem silně rezonuje aktuální celospolečenská situace, přičemž je divák konfrontován s různorodými lidskými charaktery, jejichž prostřednictvím tvůrci nenásilnou formou poukazují na věci, vůči kterým bychom neměli zůstávat neteční. Interakce mezi hercem a divákem je příjemným zpestřením a překvapivě vůbec nestresuje. Šest hodin v tomto adaptačním táboře uteče jak nic. Doporučuji zůstat až do samého závěru, který přináší více než výmluvnou tečku.
Helena Grégrová 100 %
(zadáno: 8.6.2019, počet hodnocení: 1408)
přínosný / zajímavý komentář
Intergalaktické setkání bytostí, které nás prostřednictvím velmi originální divadelní formy a promyšlené, do detailu propracované koncepce celé inscenace nechá zamyslet se nad našimi lidskými egy a společenskými postoji. Nebývale silný divácký zážitek a pro mě jednoznačná událost sezony.
Pavla Haflantová 100 %
(zadáno: 8.6.2019, počet hodnocení: 317)
přínosný / zajímavý komentář
Nepopsatelně bohatý zážitek. Projekt s takovým rozsahem, že lze jen těžko uvěřit, jak se vše povedlo.
Východiska žánru science-fiction umožňují tvůrcům vyjádřit se k mnoha problémům dnešní globální společnosti a poukázat na jejich nejednoznačnost. Najdete zde vše, co si jen od dramatu můžete přát - vybrat si z tak našlápnutého menu je téměř nemožné.
I přes šestihodinové trvání bych si přála, aby inscenace pokračovala dál a dál. Nasazení všech herců (a vlastně určitě i další spousty lidí kolem) je obdivuhodné a já tleskám.
Pavel Širmer 80 %
(zadáno: 7.6.2019, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
Velkolepá imerzivní inscenace, která svým rozsahem v českém divadle dosud nemá obdoby. Výtečně vymyšlené a zkoordinované, výtvarně pozoruhodné, mimořádné nasazení pohotově reagujících herců. Divácky atraktivní, nenásilně kontaktní formu se povedlo skloubit s myšlenkou. Tábor pro mimozemšťany, čekajících na „pozemský azyl“, je výmluvnou metaforou. Objevuje se zde populismus, intriky, obohacování, manipulace, zkreslování skutečnosti, citové vydírání, ale i účast, pochopení, pocity bezmoci, strach o planetu apod. Délka únosná, ve střípcích informací se lze zorientovat bez problémů. Projekt, jehož ambice byly naplněny.
Veronika Boušová 80 %
(zadáno: 6.6.2019, počet hodnocení: 277)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Hacko 100 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Kuba_r 70 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé vidět všechno tak zblízka. Ale zároveň to odhalovalo umělost celého tvaru. Nicméně je to skvělý pokus zkusit udělat divadlo jinak.
Bedrich.spesny 90 %
(zadáno: 14.6.2019, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenátorský sen, který vyšel.
Katerina.volankova 90 %
(zadáno: 7.6.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Camp Q je pro me divadelní skvelost této sezóny! Interakce s herci je vedena nenásilnou formou a tak na ni ihned přistoupite. Viděla jsem jednu z veřejných generálních zkoušek a již několikátý den premyslim nad jednotlivými zapletkami. Nejsilnější okamžik byl když me jedna z postav (ve vypjatem okamžiku) oslovila mým jménem, byť jsme se na samotném začátku představili jen letmo a poté jsem ji 5hodin neviděla. Takových propracovaných detailu lze najít celou řadu, díky nimž je vytvořena skvělá atmosféra! Zkratka noc v Campu s ?mimo? společností je skvělým zazitkem a já za nej dekuju všem!
TadashiCZ 100 %
(zadáno: 17.9.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které se mi asi vryje na celý život. Největší a nejdelší produkce, kterou jsem kdy zažil. Navíc skvěle tématicky vystavěná a vyvážená. Obdivuji, že takhle velká produkce může zároveň stíhat reflektovat aktuální společenský problém. Bylo to skvělé. Děkuji i takto všem, kteří se podíleli, protože nebyla dostatečná možnost zatleskat na konci. Díky!
Ctíba 100 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 46)
Layer 100 %
(zadáno: 18.9.2019, počet hodnocení: 13)
LucieSykorova 80 %
(zadáno: 16.7.2019, počet hodnocení: 124)
Oliverpiv 70 %
(zadáno: 17.6.2019, počet hodnocení: 54)
Artefakt 90 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 8)
Tintera.v 100 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 71)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.