Divadlo Minor [velká scéna]

O klukovi, který neuměl zlobit (Divadlo!)

Premiéra: 18.9.2016. Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Nikola Tempír. Hudba: Jan Matásek. Režie: Braňo Holiček.
Původní název inscenace: „Divadlo!“.
1:50 | Poslední uvedení: květen 2018.
Jak se dělá divadlo... Zajímá Vás, co se děje při zkoušení? Co dělá režisér a jestli i herci někdy zlobí? Minor v provede vznikem divadelní inscenace od první čtené zkoušky až po premiéru. Pohádku Arnošta Goldflama „O klukovi, který neuměl zlobit“ pak herci zahrají s využitím různých divadelních žánrů – třeba jako komedii, operu, voiceband či nový cirkus.
D8+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
85 %
8521000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Michal Novák 40 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 13.11.2016, počet hodnocení: 1434)
+ přínosný / zajímavý komentář
Čím víc toho o divadle a jeho zákulisí víte, o to líp se pobavíte! Rub a líc opony a vůbec všecko nadchne určitě též nejedno vnímavé děcko. Inscenace i v druhé půli šťávu má režijní zásluhou Arnošta Wolframa. :) Divadlo na a o divadle takto hravé je za mě to pravé. ;)
Michal Novák  40 %
(zadáno: 24.9.2016, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenace pro nikoho, dramaturgické faux pas roku. Místo očekávané didaktické stavby vznikla spíše blamáž divadla. Myslící dramaturg by okamžitě v takovém představení zakázal ironii, s níž se dětské publikum nemá šanci ztotožnit (s osaháváním herečky jakbysmet), a nakolik je vhodné právě v Minoru shazovat divadelní práci, na to už snad ani nemůže být odpověď. Druhá polovina sice zdůvodní všechno to ironizující trapno obsažené v té první, ale nabídne jen melanž stylů (včetně wrestlingu, považte), k nimž chybí to základní – výklad. Provedení pohádkové hříčky A.G. je ale herecky pěkné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bedrich.spesny  70 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Braňo má nachozíno!
Njorl  100 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Geniální představení. Nechápu hodnocení redakce. Tohle byla prostě jízda. Klobouk dolů před herci, kteří dokáží co 5 minut měnit styl hraní. Myslím, že představení Minoru by měla být hodnocena jen těmi, kteří tam opravdu chodí s dětmi. Toto představení na druhou stranu opravdu není pro každého. Jděte na to pouze pokud máte opravdu smysl pro humor.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.