Divadlo Na Fidlovačce [hosté]

Branický zázrak

Premiéra: 17.5.2022
host - Biograf Jan Svěrák
Nový původní muzikál. Písničkář Karel Krajíček dosáhl středního věku a diví se, kam se ztratilo jeho mládí, sláva, radost ze života a teď dokonce i kolo z garáže. Smiřuje se s tím, že mládí mu nikdo nevrátí, a o to víc chce zpátky alespoň kolo. Policie se zdá bezradná, a tak se Krajíček rozhodne odhalit a potrestat loupeživé bezdomovce na vlastní pěst. To se mu sice nepodaří, ale získá naději, že by mohl dostat odpověď na to, co ho v životě vlastně trápí...
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
64 %
kontroverzní inscenace (10.)
64131000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Daliborszydlowski  20 %
(zadáno: 29.6.2022, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Nejsem fanoušek Tomáše Kluse a ani po tomto představení nebudu.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Víceméně smutná záležitost, víceméně lepší průměr
Radarrius  20 %
(zadáno: 4.6.2022, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
V Braníku jsem prožil více než polovinu života. Takže mohu potvrdit, že místní bezdomovci byli vystiženi dosti věrně. Některé písně nebyly špatné. Ale tím to pozitivní končí. Naprosto plochý, a hlavně nudný příběh o krizi středního věku, vyřešený nocí s bezdomovci v teplém spacáku, propíchnutím břicha a pohozením na koleje.
Čiko  50 %
(zadáno: 30.5.2022, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
55% Často tady teď čítám "neurazí, nenadchne". Tak asi tak. Já jsem velmi doufal v tandem Svěrák - Klus, ale nepříliš mě to zaujalo, stejně jako poslední Svěrákovy filmy. Určitě oceňuji spoustu menších dobrých nápadů a pěkný zpěv Tomáše Kluse (ne ten běžný ukňouraný), který byl příjemný i herecky. Nějaký otisk to ve mně nechalo, ale známým bych to doporučoval s rozpaky.
Romansebl  90 %
(zadáno: 25.5.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Pozor, na muzikály obvykle nechodím. Přišly mi po zkušenostech vyloženě odpudivé. Toto představení jsem chtěl s ohledem na jejich autory a hlavní postavu určitě vyzkoušet. A udělal jsem velmi dobře. Celou dobu jsem se příjemně bavil, užíval si ho a všichni na jevišti byli báječní. Mnoho je během představení řečeno směrem k divákovi, vybízí k zamyšlení. No a závěrečná motivační píseň vezme člověka také pěkně za srdce. Vydařený kousek stvořil ten pan Klus!
Guildenstern  30 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 360)
přínosný / zajímavý komentář
Klus:Svěrák 30:0. Pestrá a zajímavá hudba, dobré aranže a živá kapela, texty povedené s neotřelými obraty, příjemné civilní herectví a i toho afektovaného hýkání ve zpěvu je tu méně než v rádiu. Bylo by to slušné album. Co ale naplat, když představení "technicky" sráží dementní libreto s "technicky" šílenými dialogy, neživotnými postavami, "technicky" amatérská režie naprosto nehodná držitele oscara, "technicky" chudá výprava a produkce neschopná "technicky" ani zveřejnit obsazení. Než dáte za lístek litra, posuďte, jakou zde má který hodnotící historii a co je jen PR divadla. Jdu si uklidit:)
Jana Trinecka  100 %
(zadáno: 20.5.2022, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné, smysluplné! Kdo na to plive, by si měl nejdříve uklidit v Sobě.
RaB  30 %
(zadáno: 19.5.2022, počet hodnocení: 226)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Během první scény (policisté) jsem si říkal - jo, to bude super. Pak přišel strmý pád...
Tak strašně napsané libreto ani výborný Tomáš Klus (pěvecky a i herecky!) a skvělá Nikola Ďuricová nezachrání. Role Elen bohužel degradována na několik málo scén na začátku a na konci (tedy kdo jde na Verunku - moc se jí nedočká), hlavní úlohu hrají bezdomovci, jejichž pitvoření se mě přestalo bavit po prvním výstupu jako vždy hrozného B. Kotiše.
Avšak kdo skutečně vyniká (v tom nejlepším smyslu) je Radka Pavlovčinová - svůj malý prostor využila naprosto dokonale a je hvězdou celého představení.
Michaela323998  100 %
(zadáno: 19.5.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná inscenace o poznání a přijetí sebe sama. Za mě to byl neskutečně silný zážitek, s výbornými herci i kapelou.
Moonek  50 %
(zadáno: 13.6.2022, počet hodnocení: 94)
Ala  80 %
(zadáno: 19.5.2022, počet hodnocení: 150)
Alaia  100 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 3)
Vera Prikra  100 %
(zadáno: 20.5.2022, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.