Divadlo Na Jezerce

Naprostí cizinci

Premiéra: 5.3.2020 | 1:50
Scéna: Jan Balcar. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudební spolupráce: Ladislav Greiner. Režie: Matěj Balcar.
Divadelní podoba filmu Paola Genoveseho. Příběh, který nás donutí zamyslet se nad tím, zda se prostřednictvím moderních technologií namísto sblížení neodcizujeme. Sedm přátel se pravidelně jednou za čas schází na večeři, aby vzpomínali na to, co bylo, řešili to, co je, a plánovali, co bude. Během docela příjemného večera vzniká zdánlivě neškodný nápad. Hra, kterou se všichni zúčastnění rozhodnou hrát, by se mohla jmenovat: mobily na stůl. Ani jedna SMSka a ani jeden hovor nesmí přejít bez povšimnutí. Z původně nevinné zábavy se stává souboj s časem a realitou. Milenky, utajené nebo rozpadající se vztahy, plastické operace, mezigenerační spory, zamlčené křivdy...
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
7761000
Hodnocení redakce
Anežka Kotoučová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 19.6.2020, počet hodnocení: 215)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jezerkovská veskrze poctivá adaptace úspěšného italského filmu Paula Genoveseho, který letos dostal i německou verzi. Přiznám se, že jsem nečekala mnoho, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Hlavní devizou je především svižný a trefný text, který je vtipný a současně tne do živého. K tomu lze připočítat všechny herecké výkony (Jan Řezníček a pro mě překvapivě uvolněná a civilní Patricie Pagáčová) a dobrou scénu. V současné chvíli určitě jedna z nejlepších věcí na Jezerce. Chválím.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Alča  60 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Na toto představení jsem se velice těšila a měla velká očekávání. Bohužel, se nenaplnila.Chtěla jsem vidět P. Pagáčovou, která nemá alternaci, ale její roli hrála jiná herečka. Chtěla jsem vidět P. Vacka, ale ten byl nemocný a místo něho zaskočil M. Balcar (režisér), ale to bylo fajn, to oceňuji :-).
Hra začala pozvolna, nic moc zajímavého ani vtipného. Po přestávce ale nabrala hra spád.Rozhodně to není žádná oddychovka. Hra nutí diváka se zamyslet....
Fedorocko  80 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 596)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná záležitost. Byl jsem hodně zvědav jak se podaří filmové zpracování přenést na divadelní prkna a byl jsem nadšen. Opravdu se moc povedlo.85 %
Ivo Železný  70 %
(zadáno: 9.3.2020, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Mustr kdy se postupně všechny postavy musejí představit v diametrálně odlišném světle, než se zdá. Asi jako v detektivce, kdy všichni musejí být podezřelí, a pachatelem je pokud možno někdo nečekaný.Tady jsem podle reklamy čekal víc.
Ale standardně profesionálně odehrané.
Kuky II  90 %
(zadáno: 6.3.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Svižně, vtipně a hlavně chytře napsaný scénář. K předloze citlivě režírovaná hra plná zvratů, nevázaného humoru i mrazivého ticha. Bouřlivý aplaus ve stoje si herci a celý realizační tým (premiéra 5.3.20) bezpochyby zasloužili.
Rozálie Vízner  90 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo neviděl film, bude překvapen. A ten, kdo film viděl a má obavy, že převádět ho na divadelní prkna většinou nedopadne. Nemějte!!! Výborné představení, které vás po celou dobu udrží v napětí. Krásná scéna i kostýmy. Perfektně zvládnuté i po technické stránce (mobily). A v neposlední řadě herecký koncert, naprosto sehraní herci a s každou reprízou to půjde nahoru. Všichni byli úžasní,obzvlášť upozorňuji na výkon Jana Řezníčka. Přeji této hře minimálně sté narozeniny a zítra zlomte vaz.
TKa11  70 %
(zadáno: 24.10.2021, počet hodnocení: 25)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.