Divadlo na Vinohradech [Studiová scéna]

Láska! Prsty! Salman Rushdie!

Premiéra: 4.6.2022 | 1:20
Překlad: Vladimír Čepek. Dramaturgie: Vladimír Čepek, Zuzana Paulusová. Kostýmy: Michaela Semotánová. Scéna a hudba: Martin Šimek. Režie: Barbora Mašková.
Komiksová komedie slovenského dramatika se špetkou černého humoru. Rudo žije už léta ustáleným způsobem života – píše knížky, které nikoho nezajímají, užírá se stavem tohoto světa a hraje si sóla na imaginární kytaru. Tuhle klidnou idylu narušují jen nevyžádané návštěvy bývalého spolužáka, kterého se Rudo snaží zbavit stejně neúspěšně jako svých hemoroidů. A když do Rudova života vstoupí bývalá spolužačka, jeho svět se otřese v základech. Proč se po něm tak divně dívá? A co po něm vůbec chce? Jako by nestačilo, že se ho spolužák snaží zatáhnout do kalných vod kriminálního prostředí. Jde zkrátka o hodně, o lásku, prsty a Salmana Rushdieho...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
66 %
6651000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 8.6.2022, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
Kunderovské finále umocní žert, satiru, ironii a nastíní i otázku ohledně hlubších významů. Koncepce hry i inscenace samotné přímo vybízí k modelu "co divák, to názor" aneb jakkoli mě celek oslovil, marno o tom vlastně cokoli psát. :) Nicméně skutečnost, že v rámci hereckých výkonů nebylo slabých okamžiků a současně jsem se pobavila a ani na okamžik nenudila, vyzdvihuji a tleskám!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Franz.K  80 %
(zadáno: 3.7.2022, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Jo, asi pro tuhle scénu tady super věc. Těch dvacet dolu za tu hru. Ta je trochu pitomá, ale všichni do toho jdou s nasazením a drží to pohromadě - režijně, herecky, to jo. Na velkou scénu moc nemám, to mě nějak odrazuje.
R.JELEN.21  60 %
(zadáno: 9.6.2022, počet hodnocení: 185)
přínosný / zajímavý komentář
Na tomto představení jsem se ocitla úplně náhodou. Nějak nevím jak se k tomu postavit.
Šla bych na to cíleně? ROZHODNĚ NE
Vadilo mi představení? SPÍŠE NE
Jsem spokojená s výkonem? SPÍŠE ANO
Jsem ráda, že jsem to viděla? SPÍŠE ANO
Doporučila bych? NEVÍM
Během představení jsem se několikrát upřímně zasmála, herecky to neuráželo a přesto kdybych měla někomu doporučit jít, tak úplně nevím co říct. Zvláštní představení
LavinieCamui  60 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 584)
Vladimír10  70 %
(zadáno: 7.6.2022, počet hodnocení: 480)
Xcepek  60 %
(zadáno: 7.6.2022, počet hodnocení: 610)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.