Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Hans Christian Andersen & kol.

AnderSen

Premiéra: 2.6.2017. Dramaturgie: Dora Viceníková, Petr Štědroň. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Miloslav König. Režie: Jan Mikulášek.
1:30x


Fantazie na motivy Andersenových pohádek a dětských nočních můr. Pohádkový svět, ve kterém si víla vezme život, opuštěné děvčátko umrzne na chodníku, cínový voják s jednou nohou se rozpustí, a další jímavé příběhy s neobvyklými konci a naplněné smutkem ožijí v naší inscenaci na téma dětství. Co nás probouzelo ze spaní? Kdo se bál jít do sklepa? Kdo měl strach z čerta a kdo ze tmy? Ožívaly o půlnoci hračky? A čeho se bál Petříček Čtvrtníček...?
inscenace není vhodná pro děti
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
64 %
Hodnocení redakce
Anežka Hrebiková 80 %
Termíny představení
12.9. (Út) 19:00 HRAJEME V DIVADLE KOMEDIE Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
22.9. (Pá) 19:00 HRAJEME V DIVADLE KOMEDIE Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
21.10. (So) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
(Divadlo Bolka Polívky)

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Anežka Hrebiková 80 %
(zadáno: 6.6.2017, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi náročná inscenace, která naprosto geniálním způsobem propojuje Andersenovy pohádky s poněkud traumatickými zážitky z dětství jednotlivých herců klasickou metodou kolektivní improvizace. Nápadité je zařazení především méně známých pohádkářových textů, jakým je například Stín. Skvělé kostýmy a vynikající scéna. Jedinými výtkami jsou nedostatečná formální kompaktnost kusu a podivně exhibující postava Boženy Němcové. Každopádně je více než dobře, že na úžasné Andersenovo dílo bylo nahlédnuto z tak nového, obohacujícího úhlu. Osobnost, jako byl on, si to jednoznačně zaslouží.
84%
Hodnocení uživatelů:
Tarbík 60 %
(zadáno: 12.7.2017, počet hodnocení: 58)
Koeman2 50 %
(zadáno: 26.6.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Těžká hra, která musí sednout. Vezměte všechna možná traumata z dětství a smíchejte se s motivy Andresenových pohádek a dostanete výsledný mišmaš. Ale světlé momenty se taky našly.
Národosolsobě 70 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 219)
DD81 50 %
(zadáno: 19.6.2017, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Hodnotím docela nízko. Hra je podle mně pro náročnějšího diváka. Celkově se mi líbí ten nápad a scéna byla fakt skvělá.
Sluha 60 %
(zadáno: 18.6.2017, počet hodnocení: 111)
Radiator 80 %
(zadáno: 12.6.2017, počet hodnocení: 63)
Domi.Mac 50 %
(zadáno: 8.6.2017, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě nejslabší počin Na Zábradlí za poslední dobu, nesehranost kolektivu, nevypointované situace, žádný rytmus, velmi se to celé vleče. Kontrolovaná neosobní terapie, která si Andersen jenom láká diváky, přitom s ním nic moc společného nemá. Herecky dobrá Kubátová, König, Plodková. Celých mých 50% jde za Markem Cpinem, který je fenomenální. Dechberoucí scéna.
Proda 70 %
(zadáno: 6.6.2017, počet hodnocení: 12)
Jirkan 30 %
(zadáno: 6.6.2017, počet hodnocení: 497)
přínosný / zajímavý komentář
6.6. 2017: Je zde podařená výtvarná stránka a především nápad má závěrečná přestavba. Některé kostýmy více podtrhují postavy z pohádek. Některé herecké momenty jsou velmi nápadité (jako třeba Stín). Ovšem jako celek to z mého pohledu využívá málo potenciálu z Andersena a propojení s dětskými traumaty herců je prázdné. Podobná témata byla na mnoha jevištích už několikrát proprána a tato inscenace pro mne byla spíše nudou než něčím třeba obohacujícím či iritujícím (jako Hamleti).
Vladimír Rogalewicz 100 %
(zadáno: 3.6.2017, počet hodnocení: 404)
přínosný / zajímavý komentář
Esence imaginace. Úžasný oživlý svět andrsenovských postav v životě (dětství) herců Divadla Na zábradlí. Inscenace sezóny!
(Pozn. tentokrát (konečně!) nevítězí forma nad obsahem, ale nezištně mu slouží. Herecky jako obvykle stoprocentní. A obrovský podíl na zdařilé inscenaci má (jak jinak) Marek Cpin.)
Zizkov 80 %
(zadáno: 2.6.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Solidních 80%, milovaný ansámbl, pro Zábradlí trejdmárkový způsob vyprávění, nádherná doslovná výprava a scéna, osobní zpověď za domácí úkol, ač opět, proč ne, vlastně obvyklé vtípky, které kupodivu neomrzí, retro promítání (obsahově i formou), tak akorát délka představení, krása.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.